Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyoval ujraindul az xp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) RevengeR


RevengeR
csendes tag

HI!

nemrég vettem egy 120gigás sata-s samsung vinyot. formázás után minden rendben volt, mukodott, de az elso ujrainditas után megbolondult a windows. miután feláll az oprendszer ujraindul a gép, de csak akkor, ha bent van a sata-s vinyo. csak csokkentett modban nem indul ujra. ha vkinek van 5lete h miért csinálja ezt, irjon, mert már végigkérdeztem fél mo-t, és senkisem tudott segiteni.
thx

www.liveforspeed.hu

(#2) RevengeR


RevengeR
csendes tag

pls vki segitsen mer nagyon fontos lenne!

www.liveforspeed.hu

(#3) savafan


savafan
csendes tag

Hú, hát ez nehéz kérdés, én sajnos erre nem tudok igazán válaszolni.

Szerepel a vinyón valami olyasmi hogy ''Designed for WinXP'' vagy vmi hasonló? Ha igen, akkor elvileg a MS és a Samsung egyaránt csesztethető, ha nem, akkor csak a Samsung. Szerintem fordulj a gyártókhoz, ha tényleg senki nem tud segíteni.

A természet kompenzál: ha vak vagy, akkor jobb a többi érzékszerved; ha egyik lábad rövidebb, a másik hosszabb.

(#4) RevengeR válasza savafan (#3) üzenetére


RevengeR
csendes tag

van még mellé 2*160-as SATA seagate-em, és azokkal is ua ezt csinálja. egyebkent nem láttam rajta semmi designed for winxp feliratot...

www.liveforspeed.hu

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Csökkentett módban elindítod, és keresel valami dump-filet. Ha kékhalálos újraindulás volt, akkor találnod kell valami ilyesmit. Ennek tartalmából leszűrheted a következtetést.
Ha kikapcsolod az automatikus újraindítást, akkor el is olvashatod a hibaüzenetet.

Ha komolyabb dologról van szó, és kékhalál nélkül rögtön újraindul, akkor vagy hardver, vagy driver gond.
Mindenhez a legfrissebb drivert tedd fel.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Ha inteles deszkád van akkor a BIOS-ban az Integrated Peripherials Settings-ben(nem biztos, de asszem ott van) van egy olyan mód, hogy a SATA cuccost hogy kezelje a gép. Olyanokat keress, hogy Legacy illetve Native mód. Ezekkel próbálkozz, nekem így sikerült nagynehezen életre vernem a SATA-s vinyókat. Azzal is próbálkozhatsz, hogy engedélyezed a BIOS-ban a SATA vezérlőt, idítasz egy vindózt, telepíted a drivert, és csak utána kötsz rá hdd-t.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#7) RevengeR válasza L3zl13 (#5) üzenetére


RevengeR
csendes tag

nem volt soha semmi kékhalál...csak ugy magátol ujraindul..
probaltam mar tobbfele drivert, egyenként a vinyokat, de semmi. a biosban meg csak letiltani lehet a sata vezérlot...

www.liveforspeed.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata vinyoval ujraindul az xp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.