Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

A következő a problémám. Mostanáig egy IDE vinyót használtam rendszerként és volt mellette egy SATA is tárolóként.
A minap vettem még egy SATA-sat mert az idő múlásával a két régi már kevésnek bizonyult és az egyik régi elkezdett szarakodni is.

Erre az új, SATA-s vinyóra feldobtam egy új rendszert - működik is ahogy kell.
Viszont hiába állítom be a bios-ban, hogy erről az újról bootoljon, nem akarja. Nem ismer fel boot drive-ot.

Jelenleg csak úgy műxik, hogy a régi IDE-s vinyó van továbbra is boot-ként beállítva, majd rákérdez a win indítás előtt, hogy melyik op-rendszert szeretném betölteni. (a régi IDE-sről vagy az új SATA-sról)

Az IDE-s vinyó primary masterként van kötve és jumperolva természetesen, a SATA-st pedig nem is lehet sehogyan ha jól tudom.

A régi vinyóról le szeretnék túrni sok mindent, de a win-t mindenképp, viszont addig nem merem amíg nem látom felállni a rendszert az újról.

Szeretném ha segítenétek. Előre is köszönöm.

(#2) fecosrac


fecosrac
tag

help pls!!! :O

(#3) fecosrac


fecosrac
tag

Szánjon már meg vki és írja le mi a bánat a megoldás...nem igaz hogy senki nem vágja. :F

(#4) CoolMan válasza fecosrac (#3) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na jó...szvsz kérdezd meg ITT.
Ezért kár új topicot nyitni.

(#5) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A legnagyobb probléma, hogy úgy telepítettél az újra rendszert, hogy a régi is be volt kötve, így létrehozott magának egy boot választó menüt.
Ezt ha az új Sata lemezről bootol, akkor is be fogja dobni. Szerintem jelenleg is ez a helyzet.

Ha tévedek, akkor keresd fel az alaplapod topikját és kérdezz rá ott, miért nem veszi be a Sata lemezt boot-nak, vagy az adott operációs rendszer topikját, hogy miként tudod eltüntetni a bootmenüt.

Erre nincs szükség, úgyhogy zárom.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.