Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pypec


Pypec
tag

Sziasztok!


Nos a következő kérdésben szeretnék informálódni:

Adott egy gép,abban SATA vinyó RAID-ra kötve. Ezen a vinyón 2 db partíció (rendszer 11 és adat 68GB). XP oprendszer.

Ami a kérdést adja:

hogy fog nekem működni a RAID-ban a rendszer?
baj lehet-e,hogy már van partíció az egyik vinyón (meg oprendszer),
vagy csak annyi az egész,mint amikor sima IDE csatornára kötnék új vinyót?
Kell-e valami extra beállítást csinálni (neadj' isten újra rakin az XP-t)

Köszi

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#2) anaqer válasza Pypec (#1) üzenetére


anaqer
veterán

RAID0 vagy RAID1 ?

Egyébként úgy tudom, mindegy, mert mindkettőhöz újra kell formázni a merevlemezeket... de azért ezt ne vedd készpénznek. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Pypec válasza anaqer (#2) üzenetére


Pypec
tag

Nos most megfogtál,mert ezt nem tudom most megnézni,de annyit tudok,hogy mintha a secondary chanel-re nem írna eszközt.
Akkor ez azt jelenti,hogy RAID0?
Teljesen láma vagyok a kérdésben....

Hétvégen talán hazajutok megnézem és írok,de addig is valaki erősítse meg vagy cáfolja a formázásra utaló kijelentést. :-((((

Cső

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#4) karib válasza Pypec (#1) üzenetére


karib
addikt

Nem teljesen világos a helyzet. Tehát van egy gép, amiben van egy SATA HDD, a SATA RAID vezérlőre kötve. Egy HDD-vel nem lehet RAID tömböt csinálni. Melléje szeretnél rakni még egyet? RAID tömbként akarod használni? Vagy csak még egy SATA HDD-t akarsz rakni a gépbe?

Ez utóbbi esetben semmi dolgod, rádugod és menni fog, mint egy másik HDD. Ha a két HDD-ből RAID tömböt akarsz csinálni, akkor el kell döntsed, hogy RAID 0 vagy 1, és ha nem valami új Intel lapod van, akkor szinte tuti, hogy először mindent le kell gyalulni.

Department of Redundancy Department

(#5) lesaux válasza Pypec (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Most ha az a kérdés, hogy meglévő rendszert RAID-ezni akarod, és ekkor ugrik-e az egész diszk tartalma, akkor igen. Legalábbis nekem ezt írták egy másik topikban.
RAID 0-ban logikus is, de a RAID 1-ben nem vagyok biztos.

(#6) lesaux válasza karib (#4) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, hogy itt vagy. :DDD Megvettem a RAID-kártyát. Hogy kössem a vinyókat? Mind a kettő master, vagy pedig egy csatornán legyenek master, illetve slave?

(#7) karib válasza lesaux (#6) üzenetére


karib
addikt

Külön csatornára. RAID 1-be :t

Department of Redundancy Department

(#8) lesaux válasza karib (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi.
Előbb kipróbálom, mit bír. ;]

(#9) Pypec válasza karib (#4) üzenetére


Pypec
tag

Hello Karib !

A lámaság velejárója,hogy néha nem tudom mit beszélek....
Lehet,ha megmondom,hogy milyen a cucc az segít.....

Az alaplap: Albatron KX18 PROII Nforce2
vinyó: Seagate Barracuda V SATA 80GB

És azt szeretném,ha RAID-ban működnének (ekkor lehet kihasználni a gyorsaság növekedést nem?)

Gép indításkor az indító képernyő után (kiírja milyen proci,mennyi mem)(detecting IDE drives)...blabla -ezt ti jobban ismeritek- .
Na ez után olyan is van,hogy press F4 ,ha be akarok lépni a RAID Utility-be...
Ennyire emlékszem.
Itt írja ki,hogy a second v. secondary chanel-en nincs eszköz.

Ha csak simán rádugom a másik SATA dugóra attól még nem lesz RAID,igaz?

Kösz

UI:
Ugye fent szoktatok lenni szombat vasárnap is,mert akkorra remélem meg lesz a vinyó és el lehet kezdeni a procedúrát.

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#10) karib válasza Pypec (#9) üzenetére


karib
addikt

Semmi gond.

Tehát van egy HDD-d, és raksz melléje még egyet a hétvégén és RAID-ben szeretnéd használni.

Akkor fusd végig ezt a témát:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=31658[/L]

Itt jól elvitatkozunk azon, hogy értemes-e otthoni felhasználásra RAID 0-t használni. Be lehet szállni a hitvitába :)

Amúgy valahol a cikkarchívum vége felé van egy ismertető cikkünk a RAID-ről is, használd a keresőt és kidobja. Mindenképpen olvasd el, hogy legalább a fogalmakkal tisztában legyél. A RAID-nek számos előnyös tulajdonsága van, de pl. a RAID 0 önmagában éppenséggel _kevésbé_ hibatűrő, mint egy szál egyedülálló HDD...

Amúgy két teljesen egyforma HDD-vel akarsz RAID-et építeni?

Department of Redundancy Department

(#11) Pypec válasza karib (#10) üzenetére


Pypec
tag

Köszönöm köszönöm a remek öteletet,olvasgatok majd.

Még nem biztos,hogy meglesz a párja,mert holnap kell újra felhívnom az üzletet.
Igen teljesen egyformák ST380013AS .

És mondd csak ez a RAID okozhat némi unkompatibilitást az oprenceren keresztül egyes progikkal?

...NO! ITt talán okos is leszek egyszer...!!!

(#12) LukE válasza Pypec (#11) üzenetére


LukE
veterán

Egyes progikkal nem. Ha van hozzá driver, akkor teljesen átlag vinyónak látja. Az hogy az éppen több vinyóból áll, azt a vezérlő lerendezi.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.