Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kvst


kvst
csendes tag

Sziasztok.

A következő lene a problémám:
A 120Gb-s SATA HDD van a gépemen. Amikor betettem egy mobil rack-ben egy másik HDD (IDE kábellel lett az alaplaphoz csatlakoztatva) és úgy indítottam a gépet akkor a Boot sorrend teljesen átíródott és a kisfloppiról akart boot-olni. Ez miért történt???
Hogy lehetne egy SATA-s HDD mellé egy Mobil Rack-be egy másik HDD-t működtetni???????

Amikor kivettem a mobil rack-et teljesen jól indult a gép..
Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

(#2) net84 válasza kvst (#1) üzenetére


net84
őstag

szvsz bois beállításban keresendő a probléma, azon belül is a speciális boot beállításoknál (pl. mit hsználjon boot-nak - csak sata/csak ATA/ mindkettő)
csak egy tipp
milyen alaplap?

Read only...

(#3) kvst válasza net84 (#2) üzenetére


kvst
csendes tag

Szia.

köszi a segítséget.

Most nézem az alaplap leírását. P4S800D-X Asus

Boot - Hard disk drives

Ha jól értem itt lehet beállítani a HDD priorítást.
itt lehet beállítani??
mindjárt megnézem a gépen

(#4) mr_ricsi válasza kvst (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A biosban az van beállítva, hogy a HDD0-ról bootoljon. Ha nincs benne a rackvinyó, akkor ez a SATA, amikor benne van, akkor pedig a rackvinyó a HDD0.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) kvst válasza mr_ricsi (#4) üzenetére


kvst
csendes tag

HAli

Azt értem..
Hogy lehetne ezt megváltoztatni úgy , hogy mindíg csak a Sata-s Hdd-ről bootoljon???
előre is köszi!

(#6) mr_ricsi válasza kvst (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vannak alaplapok, amelyen ezt sehogy. (Azaz mindig be kell mászni a biosba, ha változás van a vinyóknál.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) net84


net84
őstag

''Boot - Hard disk drives'' ebben a részben nem tudod beállítani a sata hdd-t? ha nincs rá mód, akkor sajnos fenn áll az amit mr_ricsi kolléga mondott, de ennek van egy olyan hátulütője, hogy hosszútávon megviselheti az alaplap bios rom-ját a sok felülírás (ha eléri a határt, amit gyártáskor megadtak - kicsi rá az esély, de lehet - akkor annyi és megadhatja magát a chip)

Read only...

(#8) mr_ricsi válasza net84 (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''hosszútávon megviselheti az alaplap bios rom-ját a sok felülírás ''
A bootsorrendet elfelejti az elem kivételekor -> nem ROM-ban van, hanem SRAM-ban. (Amit közkeletűen CMOS-nak szoktak nevezni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) net84 válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


net84
őstag

igaz-sorry
én attól még nem cseszegetném adott esetben minden bekapcsoláskor a biost :(

a normálisabb alaplapok még ezt is ki engedik hagyni, az indításkori first boot device menüvel - ezzel is kímélve a biost

Read only...

(#10) kvst válasza net84 (#9) üzenetére


kvst
csendes tag

Sziasztok.

Köszi mindenkinek a segítséget.

Még nem tudtamkipróbálni amit mondtatok, mert én csak egy Mobil Rack-et vettem egy cimborám hozott át egy Hdd-n filmeket és legnagyobb meglepetésemre nem állt fel vele a gép. Most nincs benn a Rack-ben Hdd , így pedig a a Boot-on belül a Hdd beállítások (remélem csak a 2. hdd hiányáben ) nem jelenik meg.

Amint alkalmam lessz megnézem mit tudok változtatni.
köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.