Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata + kékhalál tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kiskonfi


kiskonfi
tag

Sziasztok. Idáig tök jól ment a gépem, de most kaptam egy sata-s vinyót, és mitán felraktam rá a vinfost, másolások után elég gyakran kifagy. HOgy mért? NEm tudom. Az alaplapom egy nf7-s, a vinyó seagate barracuda 80Gb

Ha valakinek volt hasonló tapasztalata, és sikerült megoldania, légyszimondja meg hogy hogy. HA nem sikerült akkor is. :)

(#2) engusz válasza kiskonfi (#1) üzenetére


engusz
veterán

Ne rémiszgess SATA-s winyó vásárlása előtt!!! :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) lama2k


lama2k
tag

Engem se!!! Sata drivert felteszed win install elejen?

(#4) engusz válasza lama2k (#3) üzenetére


engusz
veterán

Még nincs ilyen winyóm.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) #32577792 válasza engusz (#4) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ilyesztgetlek én is. Milyen lapod van?

(#6) engusz válasza #32577792 (#5) üzenetére


engusz
veterán

Abit AT7-MAX2.
[L]http://www.abit.com.tw/page/en/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AT7-MAX2&fMTYPE=Socket%20A[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) #32577792 válasza engusz (#6) üzenetére


#32577792
törölt tag

Lehet, hogy tévedek, de ez sem integrált vezérlő úgye? Mert ha nem, akkor is PCI buszos és akkor büdös életben nem lesz valódi SATA átvitel! Nekem is csak egy kicsit gyorsabb, mint az IDE-s vinyóm, de ez lehet drivertől is. Gondolkozom, hogy amint kijön a KT880, lecserélem az nForce2-s lapomat!

(#8) steveetm válasza #32577792 (#7) üzenetére


steveetm
őstag

Miért ne lehetne PCI os sata vezérlő? én nem értem mi gátolna meg ebben bárkit...
Üdv.: steveetm

(#9) Flashcash válasza steveetm (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Próbálj ki egy PCI-os Raid kártyát egy TV tuner-el amikor másolsz és megtudod.
Az ilyen cuccok sokkal jobban terhelik a procit, mint az integrált megoldások és lassabbak is.

(#10) steveetm válasza Flashcash (#9) üzenetére


steveetm
őstag

és hardwares megvalósítása nem létezhet? elhiszem hogy lehet belőle szart csinálni, de mér ne lehetne jót is?
Üdv.: steveetm

(#11) engusz válasza #32577792 (#7) üzenetére


engusz
veterán

Valóban nem integrált. Egy külön chip végzi el ezt a feladatot a RAID-el együtt. Ugyanott is írja ki hogyha van rajta eszköz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) #32577792


#32577792
törölt tag

Mint mondottam volt, nekem ez van, kár, hogy előtte nem olvastam végig a fórumot. Ha megtettem volna, most vagy nem lenne SATA vinyóm, vagy nem nForce2 lap lenne, feltéve, hogy el bírtam volna adni. De mostmár ez van, kivárom a KT880-ast, aztán upgrade! A PCI vezérlésnek megvannak a korlátai, ezért megy ''félgőzzel'' a vinyó!

(#13) #32577792


#32577792
törölt tag

JUt eszembe: mikor jön ez a lap, mennyiért (sacc?)

(#14) Flashcash válasza steveetm (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem mert az átviteli csatorna (PCI) miatt lesz lassabb, és az már adott.
Ilyen szempontból teljesen mindegy hogy a két végére milyen vezérlő chipeket teszünk, ezt nem nagyon lehet megoldani.

(#15) steveetm válasza Flashcash (#14) üzenetére


steveetm
őstag

jaj nemár, alap pci 133MB/sec, ennyi egy satas vinyó mehanikája sem bír, de ha még ez kevés is lenne pci tud 66Mhz et is(vagy 64 bit? inkább Mhz ,de ebben most nemvok biztos) és úgy meg már 266.
Szóval simán lehet jó sata vezérlő pci-ba.
Üdv.: steveetm

(#16) Flashcash válasza steveetm (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen de nem csak ez okoz gondot, ha a busz teljes sávszélességét kihasználod az jóval nagyobb prociterhelést okoz mintha integrált vezérlőt használnál.
A sávszél sem biztos hogy elég, mi történik ha 2db SATA vinyó van, esetleg egy hálókártya és egy TVtuner/hangkártya is működik a rendszerben? Itt ne csak arra gondolj hogy egy hálókártya elvesz 50-100kbyte/sec-ot, hanem arra hogy ezt külön vezérelni is kell.

(#17) pilóta válasza steveetm (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem rosz az okoskodásod, csak egy baja van (ill. kettő). Az egyik, hogy nincs 266 csak 133. Ez még nem lenne baj, csakhogy a PCI csatornát nem csak a sata vezérlő használja, hanem minden más PCI eszköz is (hangkártya, modem, hálókártya stb. stb.)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) Flashcash válasza pilóta (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen valóban 133Mbyte/sec a max az összes eszközre.
Úgy tudom van nagyobb sávsélességű PCI is, de azt csak szerver alaplapokban lehet megtalálni.

(#19) steveetm válasza pilóta (#17) üzenetére


steveetm
őstag

Bocs, te biztos nem tévedtél még soha.
Igen, tényleg kiment a fejemből hogy az összes pci slot együtt kapja meg a 133 megát, viszont abban nem mondtam hülyeséget, hogy létezik 66Mhz es PCI is, ami 266 megát kap.
Üdv.: steveetm

(#20) pilóta válasza steveetm (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem akartalak megbántani, (újraolvasva a hozzászólásomat nem is nagyon lehet miért, de te tudod...).
Egyszerűen csak megjegyeztem, hogy mi a baj a külön sata vezérlővel.
66Mhz-s PCI tényleg van, de nem az otthoni felhasználásra szánt lapokban, így nyilván a topicindítónak sem olyanja van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) kiskonfi


kiskonfi
tag

Tényleg nem olyanom van. Egy sima nf7-s.

És most újra raktam a rendszert, és szuperál. Viszont szívom a fogam, mert mindent átmásoltam az atas vinyómról a satásr, és a dolgok 70 % nem hajlandó lefutni. !!!!!rules

Ám lehet hogy én vagyok a béna, mert most elkezdtem a videokártyámra is gyanakodni. (lehet hogy a kékhalált az okozta)

VAgy lehet, hogy az egész rendszer együtt, mert csak 300 w-os atápom.

Még nem sikerült rájönnöm a dolog nyittyára. Mindenesetre továbbra is érdekelene, hogy volt-e már valakinek hasonló ''élménye'' illetve hogy lehet megoldani a problémát.....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata + kékhalál tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.