Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V_Zoli


V_Zoli
tag

Hali!

Van egy olyan gondom hogy nemrégiben vettem egy 120-as Seagate SATA vinyót és ezen van a rendszerem. Ha rakok be mellé egy akármilyen IDE vinyót és akárhogyan Jumperolom az Istenért sem akar a SATA-ról bootolni...:(
Help Please! :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#3) V_Zoli válasza Kalandor (#2) üzenetére


V_Zoli
tag

OK Köszi :))

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#4) laja válasza V_Zoli (#1) üzenetére


laja
tag

Akkor ne tedd IDE...

(Bocs, nem bírtam megállni...:) )

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#5) V_Zoli válasza laja (#4) üzenetére


V_Zoli
tag

Nagyon vicces...

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#6) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Semmi mást nem kell tenned mint biosban állítsd át a boot-ot Sata-ra cagy Scsi-ra és már menni is fog

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#7) V_Zoli válasza Barohawk (#6) üzenetére


V_Zoli
tag

Próbáltam de úgy sem megy :(

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#8) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Akkor nem tudom nekem így sikerült
Milyen sata vezérlőd van?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#9) fokukac


fokukac
nagyúr

próbálj ki egy másik ide kábelt

nálam ez oldotta meg a dolgokat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10) V_Zoli válasza Barohawk (#8) üzenetére


V_Zoli
tag

Ami az IC7-en van...

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#11) vfo7 válasza V_Zoli (#10) üzenetére


vfo7
senior tag

A First boot device legyen SATA vagy SCSI, a többit tedd disabledbe és telepítsd fel a SATA vinyóra a hozzá való alaplapi drivert.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#12) V_Zoli válasza vfo7 (#11) üzenetére


V_Zoli
tag

Már próbáltam ezt is...de sajna nem jött össze :(

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#13) erdoke válasza V_Zoli (#1) üzenetére


erdoke
titán

A lap User Manualjában le van írva, hogyan kell beállítani a BIOS-t. SATA vezérlő két külön csatorna legyen, a rádugott vinyó Master. Boot sorrend értelemszerűen.

A legjobb aláírás a héten

(#14) balkoger


balkoger
tag

Hi! V_Zoli! Nalam ugy jelentkezett ,hogy egyszer csak feljott a kekhalal ugyan ezzel a szoveggel ntfs.sys -t nem talalja.En ugy orvosoltam ,hogy a winxp-nek a bootolo floppyjat betoltottem (mind a hatot) meg persze a sata drivert is es utana a javito konzolon kijelolod a javitando winfost majd csinalsz egy restartot ,ja a winxp CD legyen benne a cd meghajtoba.Ha bootolhato winxp-d van akkor bootolj CD-rol tiltsd le a tobbi bootolhato eszkozt(mast ne bootoljon) es onnan csinald meg ugyanezt.

(#15) balkoger


balkoger
tag

Egyebkent hova van kotve az ATA driveod? Mert ha egy atalakiton keresztul(SATA-ATA fordito)a masodik sata csatornara akkor ugyan az a problemad ,mint nekem ,mert azelott ,mielott meg nem volt ilyen adapterem ami egyebkent az abit ugy hiv ''serillel'' ,akkor a sima ATA csatolon volt es nem jelentkezett ez a problema.

(#16) balkoger


balkoger
tag

Remelem nem winyo problema!Nekem is Seagate 120 -asom van a Sata csatolo pedig Sil 3112 ,alaplapi integralt

(#17) launcser


launcser
senior tag

nem akarok új topikot nyitni, végigolvastam az összes ehhez kapcsolódó topicot de nemigazán találtam megoldást, na nézzük mi van.

1. adott 160-as szigét sata vinyó, kd7-g alaplap (kt400, sil3112 sata vezérlő)
2. xp telepítés csak úgy hogy sata vinyó van bent, OK
3. sok ide vinyó rádugása alaplapi vezérlőre és raid kártyára
eredmény: disk boot failure... (ha csak raiden vannak vinyók, akkor is)
sok ember leírta ezt már, de sehol sem volt meg a magyarázat sajnos..
biosban sata beállítási lehetőség annyi van hogy: engedélyezem a vezérlőt vagy nem, meg be lehet állítani butolásra, ennyi

ötletem nincs mit csináljak, idés vinyókon van minden..
(próbáltam úgy is feltenni wint hogy mellette volt idés vinyó, de akkor egy másik vinyóra is akart fájlokat írni meg azt is rendszerpartíciónak akarta megtenni, mondtam haggyámá, nincs is hely azokon..)

javításnál xp-ben fixboot meg fixmbr nem ér semmit még annyit fűzök hozzá

tütüü

(#18) NoLF válasza launcser (#17) üzenetére


NoLF
addikt

hát ez tré :) mondtam én hogy abit fos... :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19) launcser válasza launcser (#17) üzenetére


launcser
senior tag

ahogy azóta utánakérdezgettem bukta az ügy..
teljesen lehetetlen
úgyhogy sata tárolásra jó csak úgylátszik

tütüü

(#20) emre33 válasza launcser (#17) üzenetére


emre33
addikt

bocs a durva szóért , de nemtudom mit basztál el, mert én két via kt600-as lappal is kiprobáltam ezt, és működött ! egy abittal, és egy epox-al. nekem is azt mondták a számtechboltban hogy vigyázzak az s-ata mert ha ide is van mellete akkor nem fog bebottolni. nekem sajna minden verzióban kifogástalanul müködik

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#21) launcser válasza emre33 (#20) üzenetére


launcser
senior tag

hát jó lenne tudni mit..
most azóta már tettem megint rendszert, újabb kombóval
4 ide vinyó bedugva még, 5ik nem, mert azt kezdte el c-nek hívni, és én alapból a satát akarom c-nek (egyszerűség miatt)
felment rendesen, valami buszektort írt az egyik ide vinyóra
a probléma ott kezdődött most amikor bedugtam az 5ik ide vinyót, mert így nem indul a win mert nem találja a hal.dll-t hát vicces
örülj hogy neked bútol, én szenvedek

tütüü

(#22) erdoke válasza launcser (#21) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos ez állítólag a BIOS hiányossága. Nekem boot CD-vel a drive-ban ment a dolog mindig, akárhogy húztam le, dugtam rá vinyót. Gondolom ehhez másodiknak az optikai drive kell beállítva legyen a bootsorrendben.

A legjobb aláírás a héten

(#23) launcser válasza erdoke (#22) üzenetére


launcser
senior tag

csak ha új vinyót tettél be vagy elvetted?
most nekem is bejött a bootcd-s módszer egyszer..
de valamikor natúr disk boot failure vagy hal.dll hiányzik
amúgy én csak natúr partíciókat rendezek át és hozok létre attól is kiakad :)
vagy raid-re dugtam vinyót és még drivere se volt fent
akkor ez van, venni kell majd egy olyan alaplapot ahol már megcsinálták ezt a problémát max, vagy satára cserélni az összes vinyót..

tütüü

(#24) erdoke válasza launcser (#23) üzenetére


erdoke
titán

Nincs ilyen lap, mivel a BIOS hiányossága.:P Nekem az ASUS SK8V is megbolondul, ha új vinyót dugok rá, vagy távolítok el (mind1 hogy IDE vagy USB-s). Igaz, ott csak a bootsorrend változik meg, és azt F8-cal felül tudom írni, de akkor is pofátlanság.

A legjobb aláírás a héten

(#25) launcser válasza erdoke (#24) üzenetére


launcser
senior tag

jaa
gondoltam újabb alaplapokban kicsit kiegészítgetik a biost
de akkor egy teljesen új bios-ra kell várni, cseréljék le a mostaniakat, az meg 1-2 év még biztos..
hát ez remek
mindenesetre írok még 1 xp telepítőcd-t, mert már elkoptattam eléggé meg fog kopni még :)

tütüü

(#26) Skylark


Skylark
tag

Nekem is IC7 van, nekem is Sata-ról bootol, nekem is van mellette több Pata vincsi és 2 DVD...és müxik.. nem az Abit hibája...

Van rajta Linux és XP is

[Szerkesztve]

(#27) Razor1 válasza V_Zoli (#10) üzenetére


Razor1
aktív tag

Ugyanez volt a gondom IC7-essel. Elsőszámú dolog a kábel, amire rá van írva melyik a master, melyik a slave. Nemtom ez számít-e, de erre figyelj. Nekem csak úgy tudtuk megoldani, hogy az IDE HDD-t és a DVD az IDE2 bemenetre raktuk, a Biosban meg ráálltunk Combined mode-ra, amikor a satát értelmezi IDE1-ként. Elég idegesítő, a boltban alig bírta megcsinálni a gyerek, már én adtam neki az ötleteket mit hova dugdossunk. Így minden műxik, de ha még egy IDE cuccot akarnék bekötni bajban lennék.

(#28) Razor1 válasza Skylark (#26) üzenetére


Razor1
aktív tag

Biosban hogyan állítottad be? Enhanced mode?

(#29) Skylark válasza Razor1 (#27) üzenetére


Skylark
tag

Valóban nekem is a primary masteren optikai meghajtó van, a másodikon master és slave-nek is Pata HDD, nálam nincs raid, hanem enhanced mód.Biosban bootsorrend stb. beállítva és ok minden.

(#30) Razor1 válasza Skylark (#29) üzenetére


Razor1
aktív tag

Az frankó. Nekem az istennek nem akart satáról bootolni enhanced módban. Majd ha lesz időm kipróbálom, hátha a múltkor már az idegesség miatt össze-vissza állítgattam mindent.

(#31) erdoke válasza Skylark (#29) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, hogy kijavították már azt a hibát, de próbáld ki úgy is, hogy lehúzod az egyik PATA vinyót.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.