Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném.
Adott 2db 80GByte-os winyó, az egyik SATA átalakítón keresztül van az alaplapra csatlakoztatva a másik meg az alaplapi IDE csatira van dugva. A 2 winyó közötti másolás maximum 3200Kbyte/sec! Mitől lehet ilyen kevés? Intel alaplapi meghajtó fel van telepítve.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv!
Guruka

(#2) forceberg válasza Guruka (#1) üzenetére


forceberg
veterán

Milyen UDMA beállításaid vannak?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3) Guruka válasza forceberg (#2) üzenetére


Guruka
senior tag

Ami az elsődleges IDE csatornán van az UltraDMA5, a másodlagoson levő Többszavas DMA2-es üzem mód. Nem engedi átállítani, hol tudom ezt változtatni?

(#4) LeG3Nd válasza Guruka (#3) üzenetére


LeG3Nd
tag

Üdv! BIOS-ban tod állítani. Ha itt nem engedi akko frissítsd, ha akkor sem, passz.

shorter of breath and one day closer to death

(#5) forceberg


forceberg
veterán

Ja és mennyi RAM-od van?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6) forceberg válasza LeG3Nd (#4) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, hogy a SATA átalakító csak UDMA2-t tud?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#7) Guruka válasza forceberg (#5) üzenetére


Guruka
senior tag

1024MByte

(#8) Guruka válasza forceberg (#6) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem hinném, hogy csak ennyit tudna.. :)

(#9) Guruka válasza LeG3Nd (#4) üzenetére


Guruka
senior tag

BIOS-ban sem engedi. :(

(#10) LeG3Nd válasza forceberg (#6) üzenetére


LeG3Nd
tag

Sztem nem csak ennyit tud. Van totyik az átalakítókról Bővebben: link ott ami vipowerről szóvan annál is ATA-133 szerepel... Bővebben: link
Guruka: milyen típusú (márka) az átalakítód?

[Szerkesztve]

shorter of breath and one day closer to death

(#11) LeG3Nd válasza Guruka (#9) üzenetére


LeG3Nd
tag

Még valami eszembe jutott: öö, ez lehet hogy buta kérdés, de ugye 80 eres kábelen vannak a vinyók? :F

shorter of breath and one day closer to death

(#12) Guruka válasza LeG3Nd (#11) üzenetére


Guruka
senior tag

Az egyik 80-eres a másik SATA kábelen van. :)

(#13) Guruka válasza LeG3Nd (#10) üzenetére


Guruka
senior tag

Nem tudom milyen márka.
Majd megnézem. :)

(#14) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Elnézést hogy ide pofántlankodok, de nekem is hasonló a probléma. Egy SATA és egy PATA vinyóm van. Mind a kettő alaplapra csatlakozik, tehát nincsen semilyen kártya. Mindegyik vinyón van egy rendszer (XP). Ha a PATA-ról bootolok akkor képes 40-50MB/sec-el másolni vinyóról vinyóra. Ha a SATA-ról bootolok akkor nekem is csak 3200kb/sec-el másol. A lapom ABIT AG8. Legujabb Intel chipset driver van fent mind a két rendszer alatt. A rendszer eszközökben nekem is azt mutatja mint a topicnyitónak. Valaki kérdezte még a memóriát: 512/400.



Köszönöm

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#15) mr_ricsi válasza forceberg (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Lehet, hogy a SATA átalakító csak UDMA2-t tud?''

Ez nehezen hihető, mert többnek a leírásában is láttam, hogy minimum ATA66-os vinyót kell rádugni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) forceberg válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


forceberg
veterán

Utoljára FC-PGA- Slot1 átalakítót használtam:DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#17) Guruka


Guruka
senior tag

Minden ötletet szívesen fogadok! ;)

(#18) mr_ricsi válasza forceberg (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nálam meg még a szünetmentes is egy soros->usb átalakítóval kapcsolódik a gépemhez. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) #64791808


#64791808
törölt tag

Jéé, vinyós topik.

Már mindjárt az elején: a pata ''többszavas dma üzemmódban meg''.

Ez az MWDMA (MultiWord DMA), aminek köze nincs az Ultra DMA-hoz. Az MWDMA már az 1 gigás vinyók esetében is működött, közvetlenül a PIO4-et váltotta. Egyes régebbi cd írók mennek mwdma2-ben. Ergo sum: ha egy 80 gigás pata vinyó mwdma2-ben megy, akkor ott elég komoly gondok vannak, tapasztalataim szerint az a vinyó tönkre fog menni, aminek tipikus jele, hogy tetűlassú. Egyébként az mwdma is átvisz 8 megát másodpercenként, tehát nem a kommunikáció a szűk keresztmettszet, hanem a vinyó halódik.

(#20) #64791808 válasza SAMYka (#14) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ha elírtad esetleg (nem mondom, hogy igen!), és a pata lassú, akkor lásd feljebb. Ha nem: javaslom átdugni másik sata portra, eszközkezelőben megnézni, dma/irq ütközés nincs-e (nem lesz...). Ha nem megy feljebb a tempó, akkor szintén halódás esete forog fenn.

(#21) SAMYka válasza #64791808 (#20) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Most jelenleg a sata1 porton van. Holnap ha lesz idő átrakom másikra.

Szerintem a pata nem lasú. Még azt kell hogy mondjam hogy gyorsabban bootol min a sata pedig több szemét indul. Elég ujonc vagyok sata ügyben, lehet hogy valami a setupban nincs jól beállítva ha sataról bootol vagy a vindowsba nem jó valami.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#22) #64791808 válasza SAMYka (#21) üzenetére


#64791808
törölt tag

magyarul nem elírás.

A helyzet az, hogy sata-n sokmindent nem tudsz állítgatni. Működik egy PIO-jellegű módban, és SATA150-ben. Mivel a windows xp fejlesztésekor a szabvány még nem volt meg, ezért ilyenkor udma-5 -öt szokott írni. Tehát satánál ha akarsz, sem tudsz állítgatni. Próba másik gépben a vinyót. Ha ott is lassú, akkor halódás.

(#23) SAMYka válasza #64791808 (#22) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Próba másik gépben: nem igazán megy mert nem sok havernak van sata vezérlője
Halódás: 1 hónapos vinyó, ujonan vettem.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#24) Guruka


Guruka
senior tag

Megoldottam a problémámat. :)
A 2db winyó az IDE csatin, a DVDRW SATA-n. :)

(#25) #64791808 válasza SAMYka (#23) üzenetére


#64791808
törölt tag

A megtehed, vidd vissza, mondd el, mia nyűg, és kérd meg őket, hogy előtted próbálják be, mit teljesít. Simán lehet szar az egy hónapos vinyó.

De előtte még: egy linux live cd-t indíts meg, és ott nézd meg, milyen gyorsan dolgozik. Ha ott gyors, akkor windows alatt van szar a palacsintában, ha ott is lassú, akkor vinyó. (vagy - nem akarlak elkeseríteni - alaplap, alaplapi sata)

Üdv

(#26) SAMYka válasza #64791808 (#25) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ha sikerüln egy kis időt szakítani akkor szombaton megnézné egy barátom. Az ő gépében már van sata vezérlő is, sőt sokkal jobban vágja ezt a témát. A linuxról nem sokat tudok. Max annyit hogy régen használtam filmnézésre.

Ha szombaton nem tudunk összejönni a sráccal akkor jövök vissza és nygatlak tovább.;]

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#27) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Probléma továbbra is fenn áll.

Valaki PLS HELP

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#28) Slax válasza SAMYka (#27) üzenetére


Slax
senior tag

Az abit oldalán a képből nekem nem derült ki, mennyi sata csati van rajta. Az alaplap kézikönyvéből keresd ki, melyik csatik a natív sata portok. Ha most azon van, akkor nem tom, más hülyeség nem jut eszembe.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#29) SAMYka válasza Slax (#28) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ezen a lapon 4 SATA port van. Először a SATA1-est használtam. Átraktam a SATA3-ra és nem oldódott meg a probléma. Kezdett nagyon idegesíteni a dolog és azt tettem hogy betoltam egy lemezt a dvd íróba és másolás. A SATA-ra 3.2 mega/sec el másolt az idére pedig 1.5-el. Ebből arra következtettem hogy nem a sata a sz@r hanem az ide. Letöltöttem egy biost és refress. Láss csodát minden megy. 40-50 mega/sec az átvitel TC-ben.

Amúgy mi az a nativ sata port?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#30) Slax válasza SAMYka (#29) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor megoldódott.:)) Natív sata port röviden Bővebben: link.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#31) norbee3al


norbee3al
tag

kérdés:

van egy olyan gondom hogy nagyon lassan másol a gépem! sata is van a gépbe meg 2 ide is. töredezettségmentesítőt futtattam, de gyanúsan lefogja a gépet a másolás! mi lehet az ok? zsír új xp, meg nem is nulla gép!:F

Abit IS-7, P4 Prescott 2,8@3,4 + Zalmann 7000 AlCu, 512 Samsung 400 DDR, ATI R. 9600 (320/400 @ 450/450), Seagate 120 GB SATA, IBM 80 GB IDE, Maxtor 120 GB IDE, LG-GSA4120B

(#32) mateo


mateo
csendes tag

up :B

Nekem is lassú Sata problémám van.... Nemtommiért

Gép Chaintech NF3250, Athlon64, 1G Ram, 1 ATA primary master, 1 DVD Sec. master, 1 Maxtor 120 Sata ( 8M cache)

HD tune 15 M tranfer rate-ot tud csak mérni. Mód UDMA6, proci 100% közben (?) Burst rate is 15 M. Mintha valahol le lene limitelve a dolog. Biosban engedve van neki a 133 mód.

Frissítettem a NF3 drivereket

Meg vagyok lőve pls help....

HD tune info:
HD Tune: Maxtor 6Y120M0 Benchmark

Transfer Rate Minimum : 14.5 MB/sec
Transfer Rate Maximum : 15.7 MB/sec
Transfer Rate Average : 15.5 MB/sec
Access Time : 14.4 ms
Burst Rate : 15.6 MB/sec
CPU Usage : 99.5%

HD Tune: Maxtor 6Y120M0 Information

Firmware version : YAR51EW0
Capacity : 114.5 GB (~122.9 GB)
Buffer size : 7936 KB
Standard : ATA/ATAPI-7
Supported mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)
Current mode : UDMA Mode 6 (Ultra ATA/133)

S.M.A.R.T : yes
48-bit Address : no
Read Look-Ahead : yes
Write Cache : yes
Host Protected Area : yes
Device Configuration Overlay : yes
Automatic Acoustic Managment : yes
Power Managment : yes
Advanced Power Managment : yes
Power-up in Standby : no
Security Mode : yes
Firmware Upgradable : yes

Partition : 1
Drive letter : D:\
Label : sata
Capacity : 117239 MB
Usage : 85.80%
Type : NTFS
Bootable : Yes


(#33) mateo válasza mateo (#32) üzenetére


mateo
csendes tag

Fenti kérdésemre a válasz :

Állítsd át a windózbabn a eszközkezelő/lemezek/sata vezérlőt PIO-ról UDMA-ra.

Jahh Lama hiba, nem vettem észre.

M

(#34) Riddick77


Riddick77
tag

Szevasztok ! Help kéne! Vettem egy uj notit! Egy amd s csoda ,dual core -al. Minden franko rajta,viszont van két usb s külsö keretem,amivel ata vinyokat tudok rárakni. Viszont az uj notival az usb -n keresztüli másolás nagyon lassú 8-10 mb max! a Régi notimnál ez majdnem 20 mega /s volt! Valaki tudna helpet adni ,hogy mit leht tenni?? A legujjabb bios-t már bele raktam de semm változás. :F

KL

(#35) mr_ricsi válasza Riddick77 (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A legujjabb bios-t már bele raktam de semm változás. ''
Mondjuk, mi köze is lenne az alaplapi biosnak az USB átviteli ebességéhez :F

Inkább töredezettségmentesítsd az USB-s vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.