Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata bootolás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) playa


playa
csendes tag

Hello!

Ez lenne a problémám: van egy Asus A7N8X-E Deluxe alaplapom, van egy IDE-s vinyo(80 GB IBM) és ezen volt az xp. Van egy sata-s vinyom is (80 GB Samsung), erre is feltettem az xp és igy minden müködik, tudok másolni, telepiteni stb. De ha kiveszem az IDE-s vinyot akkor nem tudok bootolni a sata-s vinyoról.

Mi lehet a probléma?

(#2) gondolás


gondolás
csendes tag

Be kell lépni a Bios BOOT parancsába, s ujra kell választani a boot HDD-t ha Maxtor SATA akkor ugy kezdődik, hogy 3M -....

(#3) BaLinux


BaLinux
tag

Ugyanilyen Asus A7N8X-E deluxe alaplappal szenvedek. 80 gigás pata vinyón volt a winxp pro rendszerem. Átghostoltam 160 gigás seagate 7200.7 sata-ra, és mindent megpróbáltam hogy boololjon róla:
0) scsi-re állítottam a bootsorrendet
1) recovery console-ban fixmbr, fixboot
2) repair install cdről.
3) bios update 1011-re

semmi.
segítsetek, kifogytam az ötletekből. persze lehetne még teljesen újrainstallálni, de nem érzem úgy hogy az segítene.
köszi.

(#4) BaLinux


BaLinux
tag

Up :o
(Bocsi, már kész kéne lennem olyan munkával, ami ettől függ...)

(#5) _cirmos_ válasza BaLinux (#3) üzenetére


_cirmos_
őstag

hát barátom, ebből reinstall lesz...

(#6) BaLinux válasza _cirmos_ (#5) üzenetére


BaLinux
tag

Lassan már nem tudok mit csinálni, elsütöm a reinstallt is. Ha akkor se búúúútoool akkor megüt a guta, vagy valami. Aaaah!
Más javaslat? :)
(...Ilyenkor áldom a debiant...)

(#7) Hequila válasza BaLinux (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Azt bizony újra kell majd telepíteni, és amikor telepítés közben kiírja:
F6 - Más gyártótól származó IDE eszköz telepítése (vagy valami hasonló), akkor elkezded nyomogatni az F6-ot, mint hülye gyerek a csengőt, és amikor elér arra a részre, hogy feltelepítsd ezt az IDE vezérlőt, akkor az alaplappal kapott kis lemezről fel kell telepíteni! Legalábis NF7-nél így van!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) erdoke válasza BaLinux (#3) üzenetére


erdoke
titán

Legutóbb, amikor ennek a problémának utánanéztem, azt az infot találtam, hogy az AMI BIOS verzió, amit az említett lap használ, nem tudja kezelni az integrált SATA chip és az IDE vezérlő közötti automatikus bootváltást. A gond az, hogy ő bootsorrend-váltást csinál, amikor eltávolítsz egy diszket.
Nekem az újabb SK8V lapom ugyanezt csinálja, ha úgy kapcsolom ki a gépet, hogy előtte nem távolítottam el az USB-s vinyót, de utána lehúztam. Nálam ezt annyiban orvosolták, hogy nem válik bootképtelenné a rendszer, hanem csak át kell állítani a sorrendet. Illetve a POST vége felé F8-at nyomva előbukkan egy bootválasztó menü, amivel felül tudom írni a BIOS-ban beállítottat (tetszőleges eszközzel).
Korábban pontosan ugyanezzel a problémával küzdöttem egy Abit IC7-G-vel, aminek a natív SATA vezérlőjére dugott vinyó nem tudott bootolni, ha lehúztam az IDE-set.:F Ha bent volt a Win boot CD, akkor indult a vinyóról is, tehát a bootszektorokkal akadt gondja a BIOS-nak. Ezt esetleg te is kipróbálhtod ideiglenes megoldásként (WinXP boot CD).

A legjobb aláírás a héten

(#9) erdoke válasza Hequila (#7) üzenetére


erdoke
titán

Az nem fogja megoldani a gondját, mert pontosan ugyanígy járt el az előző telepítéskor is (egyébként nem lenne Win a SATA vinyóján:P). A gond csak akkor van, ha lehúzza az IDE vinyót. Valamilyen bootszektor detektálási hibája ez a BIOS-nak, bár itt AMI, nekem az IC7-G-n Award BIOS volt.:F

A legjobb aláírás a héten

(#10) mikado válasza BaLinux (#3) üzenetére


mikado
tag

Nem tartozik szorosan a temahoz, de neked is hangos a vinyo?
Nekem nagyon ''kattog''

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#11) erdoke válasza erdoke (#8) üzenetére


erdoke
titán

Kicsit kevertema #1 és a #3 problémáját. Bocs az érintettektől (#3, #7).:B

Szóval még addig kell feltenni a SATA vezérlő driverét (SI3112 ha jól tévedek), amíg a PATA-n van a rendszer. Utána kell ghostot csinálni, és átnyomni a SATA lemezre. Így talán menni fog, de nem 100%.

A legjobb aláírás a héten

(#12) fitomax


fitomax
csendes tag

Nekem nf7-s -em van és tényleg van hozzá sata driver disk!Én se tudttam felrakni az xp-ét gyalulás után (atás vinyó sata átalakítóval)!Olyasmit írt ki hogy nem talál alkamas vinyót a telepítéshez!Ahogy visszaraktam atára egyből működött!Akarok venni satás vinyót és kiváncsi voltam hogy megy a telepítés!Mostanába megpróbálom ezzel a diskkel!Majd megírom a fejleményeket!!

(#13) Wargabi


Wargabi
csendes tag

Segítséééég !!!
Gecó SATA nem akarja az igazságot. Amikor elindítom a XP telepítőt, nyomkorászom az F6-ot, betölti a floppyról a SATA drivert, de a particiókezelő képernyő előtt megáll az élet. Alul a státusz sorban kiirja a vinyó adatait hogy 80Gigás, meg ilyenek és nem mozdul semmi. Tehát nem jutok el odáig hogy betudjam állítani a perticiókat és elindítsam a tényleges telepítést.
Minnyá sírva fakadok :O
Aki tud segítsen plííííz, thenkjú

A jó munka nemcsak a munkától, hanem a munka munkájának a munkájától is függ. Mert a munka a munkák során megmunkálja a munkák sorát !

(#14) vidor válasza Wargabi (#13) üzenetére


vidor
csendes tag

Particionáltad a sata vinyot és ha igen elsődleges particiót csináltál vagy csak másodlagost? Mert ha nincs elsődleges partició pl. a régi vinyóról csináltad a particiót ez a hiba előfordulhat.:))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata bootolás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.