Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cSiga_22


cSiga_22
csendes tag

Szóval az a gonom hogy Sata vinyóról Ide vinyóra másolás közben mindig lefagy a gép.
A kábelek és a vinyók jók mert külön-külön tökéletessen müködnek.
Ha esetleg valaki tudna nekem segiteni ebben a problémában azt megköszönném.

(#2) cSiga_22


cSiga_22
csendes tag

up

(#3) PB válasza cSiga_22 (#1) üzenetére


PB
tag

legújabb alaplapi chipset driver, megfelelő tápellátás ilyeneket kéne megnézni...

(#4) cSiga_22 válasza PB (#3) üzenetére


cSiga_22
csendes tag

a chipset driver-re gyanakodtam én is, de a legfrissebb verzióval is ezt csinálja.:(
a tápellátás megfelelő, nem ingadoznak terhelésre sem a feszültségek. :(

(#5) PB válasza cSiga_22 (#4) üzenetére


PB
tag

akkor most hirtelen a teljes lemezfelület ellenörzést dobnám még be...

(#6) siriq


siriq
őstag

Hello

En azert kiprobalnam egy masik gepben is hogy ugyan ezt csinalja-e.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#7) cSiga_22 válasza siriq (#6) üzenetére


cSiga_22
csendes tag

Na, ez egy érdekes dolog mert a régi konfigban nem csinálta ezt. Viszont ez már a harmadik ugyan olyan alaplap amelyiknél produkálja a jelenséget.
A régi konfig: Asrock p4s55fx+ , Intel p4 2ghz , 2*512/400 Hynix , Samsung 160gb sata , Seagate 120gb pata , Chieftech 420w activ pfc táp, Ati 9800pro,
A mostani: Chaintech vnf4 ultra , AMD 3000+ , nvidia 6600 gt , a többi cucc nem változott mindent a régi konfigból lett átmentve.

(#8) cSiga_22


cSiga_22
csendes tag

up

(#9) iwu válasza cSiga_22 (#1) üzenetére


iwu
addikt

van a biosban olyan, hogy EXT-P2P's Discard Time: ezt tedd 1-re, nforce lapoknál szokott gond lenni!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) cSiga_22 válasza iwu (#9) üzenetére


cSiga_22
csendes tag

Hát sajna ebből a biosból ezt a beállitási lehetőséget kihagyták, seholsem találtam pedig jó a szemem.

(#11) Flameus válasza cSiga_22 (#10) üzenetére


Flameus
aktív tag

Nincs frissebb biosz, ami valami ie'smit is tartalmaz?
Fixed SATA RAID-0 data corruption issue by adding a new option
''EXT-P2P's Discard Time'' in ''integrated Peripherals''

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#12) krila válasza cSiga_22 (#10) üzenetére


krila
tag

Esetleg. Nagy mennyiségű adat mozgatásakor előfordulhat, ha az adatot egy időközben meghibásodott sectorból akarja olvasni az oprendszer.

Próbáld meg kissebb adagokban. Így megtalálhatod a hibás részt.

(#13) Pitta33


Pitta33
csendes tag

Ki tudna segíteni?Vettem egy 500GB.os Külső Toshiba HDD-t ami kikapcsol,ha nem használják.Ha sok mindent húzok rá egyszerre lefagyasztja a gépet.Van még egy vinyóm ,de nem az csinálja.Kifagy a gép.Újraindítás és nézhetem melyik másolást hagyta félbe.Most vettem a Toshibát.Pl.90GB os dolgot ráhúzok akkor megy,csak ha pld 80GB /több filmet tartalamzó mappák/filmet még hozzá akkor kifagy.A windows intézőt is bezártam ,hátha az a probléma.Lehet ,hogy az automatikus leállás érzékelő teszi.A hiba úgy indul:az egér lefagy ,a HDD én folyamatosan ég a lámpa.A másolás leállt.Köszönöm a választ.

(#14) King Unique válasza Pitta33 (#13) üzenetére


King Unique
titán

Milyen toshiba pontosan, 2,5" usb3-as, pontos típus, oprendszer, milyen progival másolsz, vírusírtó milyen van fent , vinyók állapota jó (HD Sentinel) stb.... :F
Mindegyik leáll üresjáratban , ez normális, ha TC-vel másolsz nagy fájlok másolását érdemes bepipálni, ha nem azon van, egyes vírusírtók is beakaszthatnak, + más topicok jobban pörögnek ennél, külső vinyó, v hdd probléma topicban érdeklődj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.