Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata-probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tahoman


tahoman
tag

Van egy 250Gb-os Maxtor 8Mb SATA-s vinyóm és az istennek sem akarja engedni, hogy a Windows Xp felmenjen rá (nincs tuningolva a proci). Elkezdi másolni a fájlokat a vinyóra, de 4-8%-nál megáll. Ha az IDE-s vinyómról bootolok, akkor látja a SATA-s vinyót, de az XP-n belül is leáll a másolás párszáz mega után. Látja a bios a vinyót, meg az XP is. De ha másolok, akkor kiveszi magát az eszközkezelőből. + Nem engedi magát scandiskelni. Lehet az a gond, hogy csak 300W-s tápom van? (Ja a gépem: Abit Ic7-G 2,8 (Northwood) 512Mb Ram + 120 Gb IDE Samsung). Miért van az, hogy ha tuningolom a procit, akkor alapban nem ismeri fel a vinyót az IC7?

Segítsen valaki, mert már megőrülök.

(#2) reddragon válasza tahoman (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

A SATA drivert felraktad a telepítés kezdetekor?

(#3) doors válasza reddragon (#2) üzenetére


doors
tag

AZ MIHEZ KELL? HOVA KELL FELTENNI? MIRE ? MIKOR?

(#4) moonman válasza tahoman (#1) üzenetére


moonman
titán

megáll és nincs hibaüzenet? vinyó új? nyomnék rá egy powermax tesztet.

(#5) tahoman válasza reddragon (#2) üzenetére


tahoman
tag

Amikor kéri a telepítő, hogy más gyártótól származó telepítőprogram kell, akkor beadom neki a silicon...3112-t, és elvileg működnie kéne. De próbáltam már másikkal is. Az XP alatt viszont van SATA controller, de így is ugyanaz a helyzet.

(#6) tahoman válasza moonman (#4) üzenetére


tahoman
tag

A vinyó új. Hol lehet letölteni ezt a powermax tesztet? Egyébként a hibaüzenet az XP alatt: hiba a késleltetett írás során. A telepítő meg azt írja ki, hogy nem lehet másolni az adott fájlt.

(#7) moonman válasza tahoman (#6) üzenetére


moonman
titán

[L]http://www.maxtor.com/portal/site/Maxtor/?epi_menuItemID=3c67e325e0a6b1f6294198b091346068&epi_menuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&epi_baseMenuID=976d37cd478c5826433f226075b46068&channelpath=/en_us/Support/Software%20Downloads/ATA%20Hard%20Drives&downloadID=22[/L]
ez vagy kábelhiba vagy a vinyó írja ki hibásan a cache-ből az adatokat. próbáld meg másik sata-kábellel. (végső esetben az alaplapi vezérlő is lehet a ludas)

(#8) reddragon válasza tahoman (#5) üzenetére


reddragon
aktív tag

Jobban jár aki a maxtornál felrakja F6-al a drivert,mert az XP soha nem fog felmenni,ha fel is megy nemsokáig él.Ez személyes tapasztalatom.Aki nem rakja fel az elején,vessen magára.

(#9) tahoman válasza moonman (#7) üzenetére


tahoman
tag

Köszi. Kipróbálom.

(#10) moonman válasza reddragon (#8) üzenetére


moonman
titán

tudtommal egyik sata vinyónál sem jár jól, ugyanis winxp telepítő alapból nem támogatja a sata vezérlőket. marad az F6, vagy integrálni a drivert a telepítőbe.

(#11) erdoke válasza moonman (#10) üzenetére


erdoke
titán

Bizonyos SATA vezérlők képesek IDE vezérlőnek látszani, ilyenkor a BIOS-ban ezt beállítva gond nélkül megy fel rá az XP F6 nélkül. Ilyenek pl. az Intel déli hidakba integrált vezérlők.

A legjobb aláírás a héten

(#12) moonman válasza erdoke (#11) üzenetére


moonman
titán

jah hát intel... :P

(#13) tahoman válasza erdoke (#11) üzenetére


tahoman
tag

Ez így van. Tudom én is. Be is állítottam már kezdet kezdetén. Fel is ismeri a bios a vinyóm, de később vannak a gondok.

(#14) moonman válasza tahoman (#13) üzenetére


moonman
titán

hát lehet, hogy mégse olyan megbízható ez az ''emulálás'', drivert adtak hozzá? én megpróbálnám az F6-ot.

(#15) tahoman válasza moonman (#14) üzenetére


tahoman
tag

próbáltam. De az is lehet, hogy nem a jót választom. Van az intel + a silicon image meg via-s, de azt hanyagolnám. Megpróbálom mindegyiket.

(#16) moonman válasza tahoman (#15) üzenetére


moonman
titán

há milyen alaplap ez? :)

(#17) tahoman válasza moonman (#16) üzenetére


tahoman
tag

Lehet, hogy a vinyó rossz. Kezdek erősen gyanakodni. Lefuttattam a powermax-ot és kiírta, hogy hibás. Hol tudom megnézni, hogy mi a hiba, amit kiírt. Kaptam egy kódot, amit el kell küldeni a Maxtornak: de9d9c7d

(#18) moonman válasza tahoman (#17) üzenetére


moonman
titán

[L]http://maxtor.custhelp.com/cgi-bin/maxtor.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=538&p_created=994192296&p_sid=ua7ZXfph&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NzIwJnBfc2VhcmNoX3R5cGU9MyZwX3Byb2RfbHZsMT0zMyZwX3Byb2RfbHZsMj1_YW55fiZwX2NhdF9sdmwxPX5hbnl_JnBfY2F0X2x2bDI9fmFueX4mcF9wYWdlPTEmcF9zZWFyY2hfdGV4dD1oYW5nZmFxMQ**&p_li=[/L]

(#19) tahoman válasza moonman (#18) üzenetére


tahoman
tag

Köszi. Isten vagy. Bár nem örülök, hogy ki kell cserélni, mert most kaptam. De úgy látszik, hogy vissza kell küldenem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata-probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.