Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bkiky


bkiky
csendes tag

Halihó Emberek!!!

A kérdésem a következő:

A nyáron vettem egy Samsung 200Gb-os Sata 2-es winyót.. Megosztottam egy 40/160Gb-ra..Két hét múlva lement a rendszerwincsiről a partíció(40Gb)..Már a harmadikat kaptam wadiújan..most is ez történt és ha visszahozom+formázom+winreinstall(xp_sp2)egy bad sector marad utána..Ez lehet tuning miatt???
Konfigom:
MSI 865PE NEO2 PFISR(piros lap)
Celeron D 2,4@2,97
FSB 533@660
2x512MB Verietech Dual DDR 400@413
Samsung SP2004C SATA 2
NEC 4450 DVD-RW
ATi Readon 9550@9600Pro
+modem+hálókártya10/100

A wincsit mindenképpen vissza kell vinnem garanciába,mert rajta van a bad sector :(((
Mit tegyek??
Cseréltessem ATA-sra???
Kérlek válaszoljatok!!!!!!
Mégegyszer: Ez már a 3. vinyóm ugyanezzel a problémával.. :O :O

(#2) Oliverda válasza bkiky (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Bios upgrade?

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) ans válasza bkiky (#1) üzenetére


ans
aktív tag

A tuningnál az AGP/PCI fix 66/33. Mert ha nem az SATA vinyónál lehet gond!

[Szerkesztve]

(#4) Huma válasza bkiky (#1) üzenetére


Huma
addikt

Nekem 160-as satás samsungom van. Ha az fsb-t 166-ról olyan 180-ra vagy a fölé állítom akkor indítás után nem is látja a vinyót a gép

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#5) Petya25


Petya25
addikt

Nálam olyan fordult elő régebben egy Abit IC7-max3 lapnál, hogy mikor emeltem az fsb-t elvesztette a sata vinyót. Boot után nem látta, de nem csinált rajta hibát... :F

látom más is járt így

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6) Simi2000 válasza bkiky (#1) üzenetére


Simi2000
tag

Hogyne lehetne!

Tuningnál bármi előfordulfat. Azért találták ki az alapbeállításokat, hogy azokkal a gyártó garantálja hogy jól fog működni a terméke, mert ő letesztelte. Ha Te mást álítasz be, necsodálkozz, ha mást kapsz...

(#7) bkiky válasza Oliverda (#2) üzenetére


bkiky
csendes tag

a legfrissebb bios vann fenn a laphoz...

(#8) bkiky válasza ans (#3) üzenetére


bkiky
csendes tag

igen ezek az értékek(agp/pci)alapon vannak,mert különben nem szuperál az ati kártyám..

(#9) bkiky


bkiky
csendes tag

mit javasoltok?? ha tuningal akarom használni a gépemet,jobban teszem,ha inkább kicseréltetem egy Ata-sra ugye??

(#10) lapa válasza bkiky (#9) üzenetére


lapa
veterán

szerintem rakd vissza alapra és várd meg amíg kinövöd a tuningolhatnékot. ugyebár vagy alaplap hiba vagy pedig a húzástól van. ha alaplap, akkor feltételezem alapon is rossz lesz. ha a húzás miatt van akkor... nem néznek még furcsán a szervízben?

[Szerkesztve]

(#11) Achill3uS válasza bkiky (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

egyértelmű :U nekemis volt hasonló gondom (visszafogta a tuningot), sata maxtor-al, Western Digital ata-t vettem, sztem a legjobb márka :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) bkiky válasza lapa (#10) üzenetére


bkiky
csendes tag

ne is mond a szervizt...szerintem már ők sem szeretnek...de hát mit mondjak..az ember szereti kihozni a maxot a gépéből...

hiába raktam vissza minimumra a hiba ugyanúgy fennáll...szerintem meg is marad, míg ki nem cserélem...

(#13) bkiky válasza Achill3uS (#11) üzenetére


bkiky
csendes tag

mit jelent az, hog hasnonló gond??neked csak a partíció ment le?? nekem nem fogja vissza a tuningot... csak hát elég kelemetlen 2-3hetente szervízbe vinni és újat kérni, főleg,h 200gigás...
Szerinted ha vennék ráfizetéssel együk fel egy 250gigás ATA-sat,akkor nem fordúlna elő ilyen hiba??

(#14) lapa válasza bkiky (#12) üzenetére


lapa
veterán

válaszodból ítélve szerintem nem értettük meg egymást. amit művelsz az szerintem csalás. nemtom melyik szervízről van szó, nem is érdekes. ha képes vagy harmadszor is visszavinni nekik a vinyót az egyszerűen szánalmas, más kifejezést nem tudok erre.

de hát mit mondjak..az ember szereti kihozni a maxot a gépéből...

ez meg kábé olyan mintha lezúznál egy trabival vmi jó magas szakadékba hogy kihozd belőle a 180 km/órát.

két dolgot remélek: az egyik, hogy az érintett szervíz valamelyik munkatársa olvassa most ezt és mikor legközelebb beviszed fapofával az eszközt tövig betolja valamelyik testnyílásodon. a másik, hogy idővel feldolgozod az információkat amik szembejönnek veled és az esetleg becserélt új vinyóra már alapjáraton próbálod meg telepíteni az oprendszert.

+1: leginkább azt remélem, hogy az alaplapod a hibás és alapjáraton is elrontja a vinyókat. legalább feleslegessé válna ez a hozzászólás és az emberi tartásba vetett bizalmam se szenvedne akkora csorbát. de valszeg hiú ábrándokat kergetek.

(#15) Petya25 válasza bkiky (#13) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem nem a vinyóknak lesz baja, hanem az alaplapi vezérlő nyírja ki a HDD-ket sorban. Alaplapot nem próbáltad cseréltetni?


Ez volt az ezredik!

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#16) bkiky válasza lapa (#14) üzenetére


bkiky
csendes tag

köszönöm szépen a jókívánságokat...
nah most elmondam neked,hogy én sem örülök neki,hogy már negyedszerre vihetem vissza a vinyómat...direkt azért nyitottam a topicot is,hogy kapkaj értelmes választ a kérdésemre és megtudjam miért van 2-3hét után ez a hiba..
hidd el nekem sincs kedvem kéthetente 200gigát össze vissza kölcsönvincsikre mentegentni...de ha neked van akkor odaadom a problémámat...
erről ennyit...

(#17) bkiky válasza Petya25 (#15) üzenetére


bkiky
csendes tag

de szerinted az alaplapi vezérlő hogy nyírhatja ki?? mindig,amikor új wincsit kaptam,volt egy három hetes ''türelmi'' időszak,amennyit várni kellett rá,addig kaptam egy 160 gigás Sata-s Maxtort,amivel meg tökéletesen ment 2-szer 3 hétig..
hogy-hogy a maxtort nem ''ölte'' meg??
meg előtte másfél évig gond nélkűl működött ata-s samsung 80gigással...
Már azon gondolkozom,hogy becseréltetem ezt a 200-as samsungot egy ugyanekkora,vagy egy fokkal nagyobb ata-sra..
szerintetek??

(#18) bkiky


bkiky
csendes tag

Eléggé meghaltnak tűnik a téme...pedig a gond még mindig fennál...
Közben történt egy olyan,hogy az alaplapom valami csaoda folytán nem hajlandó beindúlni,kapok helyette gariban egy újat,meg veszek egy Chieftech450W-os tápot...
szerintetek maradhatok a samsungnál???

(#19) Vektor válasza bkiky (#18) üzenetére


Vektor
csendes tag

A Bios-ban az AGP/PCI frekijét NE ALAP-on, hagyd, hanem állítsd át FIX-re!!!
Nekem is ez votl a baj, FIX értéken engedi húzni a procit! Ez a trükk már elhangzott a 3. v 4. hozzásózlásban!

(#20) _seth_


_seth_
veterán

Fixált PCI/AGP mellett is elszállhat a SATA... (IC7-ben pl 280-285-ös FSB-nél a satás vinyó bemondja az unalmast :( )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21) Nimda válasza _seth_ (#20) üzenetére


Nimda
addikt

A vezérlö is elszállhat,vagy csak a vinyó?Nálam alaphelyzetben sem ismeri fel a sata vinyókat...éppen ezért csak pata-t használok...

(#22) gabi123 válasza lapa (#14) üzenetére


gabi123
senior tag

Azért ez valóban túlzás amit csinálsz. Azért mert te nem tartod szükségesnek a tuningot, attól az még nem hülyeség.. Hány és hány tuninggal foglalkozó cég, weboldal, csoport létezik... Ezek mind fölöslegesek, mind baromságok? Vagy egy D-s zalmant azért raksz a kártyádra OP1-gyel, hogy szépen alapórajelen kotyogj vele? Hát lehet, de az esetek többségében nem hiszem..
A másik kérdés h mi számít tuningnak... Mostában kis túlzással már azt lehet mondani, a tuning nem is tuning, hanem a valós órajelen járatás: pl. P4 1.6A-1.8A-2.4A klasszikus esete. (más kérdés h bizonyos százalékban valóban mindőségi okokra vezethető vissza, de az Intel nem olyan amatőr, hogy ''megfelelő mennyiségű hulladékot tudjon gyártani'')
De vehetném alapul a videokártyámat, aminek az órajele le van véve 250-re, holott ugyanaz a GPU, mint a nem LE verzióé.. Akkor miért ne használjam 450-en, ha arra lett tervezve, és piaci érdekek miatt kellett lefojtani, mert szükség van olcsóbb kártyákra is.
Vagy mit szólsz pl. a gyárilag túlhajtott kártyákra? Ugyanazt csinálják mint mi, jó hűtés, illetve annyival többet max, h minőségibb alkatrészeket használnak ahhoz a típushoz.

Abban igazat adok neked, hogy azért harmadszor visszavinni ugyanazzal az okkal már kicsit ''arcos'' dolog, de azért mert vki tuningol, még nem kell lehurrogni...

Forza Ferrari!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.