Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire gyári vízhűtés 9800xt-re (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Hát ez HIHETETLEN!!!

[L]http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031204160758.html[/L]

Hogy mi a rákra jó ez a pár deci lé?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) MaUser válasza rudi (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ha homárra nem is de azé egy garnélára talán futja belőle főzéshez... :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) LukE válasza rudi (#1) üzenetére


LukE
veterán

a pár deci lé az mind1, de hogy egy darab hőleadót nem látok???

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) rudi


rudi
nagyúr

Olvastam hogy a 9800pro zalman hítpájpot levett házfalnál 70fok köré fűti és a 9800XT hítpájpos már kapott egy batár nagy ventit [L]http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20031121191248.html[/L]

FiringSquadnál részletesebb képek vannak: [L]http://www.firingsquad.com/features/comdex03/page8.asp[/L] a vizescsodáról.

Sapphire oldalán semmi nyoma (vagy csak én nem találom...)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Olyan mint egy sufnituning hűtős 9800XT,egy nagy bádoglappal eltakarva.Bámulatos,hol tart már a tudomány. :C

(#6) Bandit21


Bandit21
addikt

ááááááá
3 napja olvastam az ATI-NEWS.de-n de nem ''mertem'' új topicot nyitni neki nehogy leőrültatifanboyozzanak. Pedig jó lett vna ha én ''hozom'' az új, érdekes hírt!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

elég nevetséges, szvsz parasztvakítás, mert ott van a watercooling szó, ezért mindenki asziszi majd hogy überfasza. hőleadót én se látok, bár tuti van, mert külömben nem adnák forgalomba, mert megsülne:)
off
amúgy az én zalman hp-zm80a-hp oldalventi nélkül a 9700pro 360-on annyira süt, h az ember 10 mp-ig ott tartja a kezét akkor megégeti. de ha a chieftec oldalventit áram alá helyezem, akkor máris hűvös lesz a borda, vagy inkább langyos:)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) rudi válasza Bandit21 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne zavartasd magad ha valaki a szemellenzője miatt akárminek a fanbojává nyilvánít (bolondlukból bolondszélfúj effektus)!

Ez a kártya magában technikai érdekesség gyártótól függetlenül. Az már az ''envéfanbojok'' (IDÉZŐJELBEN, aki magára veszi csak az reagáljon) mondhatni hiányossága hogy nem linkelték be a korábbi nyári 5900 vízhűtéses megoldást (ha mégis volt ilyen topic csak én nem láttam akkor elnézést kérek).

Kár hogy PH! hírszerkesztők nem szúrták ki (ha mégis kiszúrták csak én nem láttam akkor elnézést kérek).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) KSanya


KSanya
tag



hamár ATI és vízhűtés, akkor inkább ez.
Innovatek blokk, hűti a GPU-t és a memóriákat is

(#10) rudi válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ez az! Nemértem mi a rák lehet benne hogy nem forr el az a pár csepp lé!
Ez még egy fokkal nagyobb LOLdeminekez mint az 5,25 rekeszbe épített komplett vízhűtések.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) aurum válasza rudi (#10) üzenetére


aurum
senior tag

talan azert mert kering...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#12) Fawkes


Fawkes
őstag

Akkor most ez egy blokk amibe van egy kis lötty és ez hűti a cumót? :F

(#13) rudi válasza aurum (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudom hogy vannak csodás hőleadó képességű folyadékok de azért nekem akkor is kicsit durva a dolog.

1. addig méf rendbe hogy a blokknak ami a VPUn van elég nagy a felülete a belső kúpok miatt.
2. hol van a radiátor (hűtő) ahol a VPUn felmelegedett folyadék lehül?
3. mennyi folyadék van benne és milyen gyorsan áramlik? Szerintem max pár deci (tudjuk a 3decis pohát már elég nagy és nem látok semmi tartályt). Ha túl gyorsan kerin az a lé akkor elég gyorsan áthalad azon a ''hatalmas'' radiátoron és nem nagyon tud lehűlni.

Akkor most számok:
Dokumentálva van hogy a 9700pro 70fok fölé melegíti levett házfallal a Zalman hítpájpos rendszerét ami durván 2×7×15×(bordázottság) méretű. Ezzel szemben itt a folyadék hőátadására van durván 4×4×(bordázottság) méretű valami és egy számomra virtuális radiátor.

Maradok szkeptikus :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) KSanya válasza Fawkes (#12) üzenetére


KSanya
tag

Ez csak egy blokk, kell hozzá egy meglévő vízhűtés.

itt a másik oldala

(#15) rudi válasza KSanya (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

EZ AZ! Éppen kérni akartam :)

Szerintem egy vízhűtés úgy kezdődik hogy a ház külső falára vagy a pincébe a hüssbe kerül egy autóból kiszerelet radiátor (jobbaknál klíma külső egysége) ehhez kerülnek a falba csövek (jobb esetben réz klímacsövek) és jön két kivezetés hideg/meleg felirattal, amire rácsatlakozik két egycenti átmérőjű gumicső ami bemegy a házba, átfolyik az előbbi VGAblokkon, a CPUblokkon, jobbaknál a RAM és winyóblokkon, azután távolzik a házból. Persze aki fullosan abszolute korrekt annak a házbaérés után van egy elosztó sé onnan párhuzamosan megy a lé a blokkokba és kiáramláskor megint összegyűlik. Az egész cuccban forog jópár liter légkondigolyadék, nem mezei víz!

Ezalatt érdemes próbálkozni de vagy nem lesz halk (szivattyú, radiátrohűtő) vagy nem lesz sokkal hatékonyabb mint egy okos léghűtés kifelé hang és porszigetelt házban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Ploszi válasza KSanya (#14) üzenetére


Ploszi
senior tag

ez tényleg jónak tűnik, csak k***szott drága :( jól emlékszem, hogy 20k körül van??

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#17) KSanya válasza rudi (#15) üzenetére


KSanya
tag

Léteznek passzív radiátorok Innovatek cuccokhoz:


ez a számítógépház oldalára szerelhető

vagy

ez bárhova rakható ahova a csövek elérnek

(#18) KSanya válasza Ploszi (#16) üzenetére


KSanya
tag

valóban nem olcsó darab: nettó 19K

mondjuk van aki 9800pro, XT -t vesz 80-100K-ért. Ahhoz képest ez már nem is olyan nagy összeg...

(#19) KSanya válasza rudi (#15) üzenetére


KSanya
tag

Ha hülyeség javíts ki, de tesztekben a vízhűtésnél nem szokott 10-15 fok különbség lenni IDLE és FULL LOAD állapot között, ami léghűtésnél azért előfordul...

(#20) Ploszi


Ploszi
senior tag

tetszenek ezek a külső radi-k, árat ezekhez tudsz írni?? :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#21) KSanya válasza Ploszi (#20) üzenetére


KSanya
tag

hát ezek sem éppen olcsók:

a felső alu színű netto 28 brutto 35K ebből van még fekete, piros és kék színű

az alsó kék: netto 64K, brutto 80K

(#22) KSanya válasza KSanya (#21) üzenetére


KSanya
tag

mondjuk az alsó egy elég nagy darab állat :) : 46cm magas

(#23) Fawkes válasza KSanya (#14) üzenetére


Fawkes
őstag

Én is így gondoltam :) [ne vedd sértésnek]sőt...
Igen innova kicsit drága maradok a skoda radinál :D
És sok sikert a boltoz!

(#24) rudi válasza KSanya (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ha normális a vízhűtés akkor nem mert elég nagy a folyadékmennyiség és az átadó felület a bordánál és a radiátornál, de ha olyan kevé s a lé mint abban a Sapphire csodában akkor szerintem ott gyorsab felforralható a lé.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire gyári vízhűtés 9800xt-re (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.