Hirdetés

2019. október 17., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600pro vagy build by ati 9600pro? (téma lezárva)

(#1) Akita

Akita
(tag)

Hello!
9600 Pro-t akarok venni. Magic Computerben a Sapphire 35ezer+áfa, az eredeti ATI pedig 41ezer+áfa. A fórumtémákban olvastam hogy a Sapphire 398/290 eredményekkel bír. Vajon mit tud az erdeti ATI? Megéri a többletpénzt?
Bluefish-nél meg a Club3d 41ezer+áfáért 400/340. De hogy végképp összezavarodjak az Extremcomputerben dobozos Sapphire 33500+áfáért van, de egy hozzászólásból az derül ki hogy nem is Sapphire-t árulnak ilyen ''olcsón'' hanem eredeti ATI-t. Most melyiket vegyem?

(#2) AND1 válasza Akita (#1) üzenetére

AND1
(őstag)

Nyugodtan vedd meg a Sapphire-t...

Egy régi PH-s.

(#3) GigabyteFan

GigabyteFan
(aktív tag)

szerintem meg ha jót akarsz akkor gigabyteot veszel ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#4) AND1 válasza GigabyteFan (#3) üzenetére

AND1
(őstag)

Jó én is mondhatta volna hogy mit ajánlok. Excalibur párti vagyok :)

Egy régi PH-s.

(#5) AND1 válasza AND1 (#4) üzenetére

AND1
(őstag)

Remélem jön majd nem sokára egy Hercules fan is és a végén még jól összezavarjuk szegényt :(

Egy régi PH-s.

(#6) Asusfan

Asusfan
(őstag)

Überalles Gigabyte.

(#7) HiperG

HiperG
(addikt)

BBA rulez :t

(#8) Keitaro

Keitaro
(addikt)

Radeon 9600Pro rulez :t

(#9) bélanéni

bélanéni
(őstag)

VGA rulez! :DDD

hót mindegy, vedd meg az occsóbbat.

Nothing good comes easy.

(#10) igi

igi
(aktív tag)

A GigaByte-tal csak óvatosan!

Lehet, hogy már a 9600PRO-t is 64 bites memóriavezérlővel csinálják :))

(Tudvalévő, hogy ők a 64 bites 9600 gyártásának az úttörői :D azóta már követőre is akadtak: pl. PowerColor...)

Egyébként a Sapphire-t nyugodtan megveheted, ha nem E-tech (hanem Samsung/Hynix) 2.8 ns-os ramok vannak rajta, akkor 350-ig is hózhatod a kareszt.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#11) Keitaro válasza igi (#10) üzenetére

Keitaro
(addikt)

E-tech 2.8-as ramokkal is ki volt próbálva 340-en és ment. 350 még nem

(#12) igi válasza Keitaro (#11) üzenetére

igi
(aktív tag)

Elhiszem, csak valamilyen fórumon hőbörögtek, hogy az E-Teches ramokkal nem tudták húzni a kártyát... (Lehet hogy csak bénáztak :D)

(#13) KnOx válasza igi (#10) üzenetére

KnOx
(tag)

Wait! Az enyémen biza E-tech 2,8 as ramok vannak, és biza szénné huzhato! Semmi baj az Etech ramokkal!

(#14) L3zl13

L3zl13
(nagyúr)

A BBA-t is az ATI valamelyik partnere gyártja. Lehet, hogy éppen a Saphire.
Szóval lehet, hogy tök értelmetlen a kérdés.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) boygo válasza L3zl13 (#14) üzenetére

boygo
(aktív tag)

Ez így téves meghatározás. :(

Mindegy melyiket veszed. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#16) oldpunk válasza Akita (#1) üzenetére

oldpunk
(csendes tag)

Club3d húzva 500/360-on simán fut nálam. [gyári hűtéssel]. PIII gépben 4xAGP a 3D2003 3404 pontot adott. Alapon 400/340 2987pont. Catalyst 3.7.

SPÓROLJ A WC PAPÍRRAL, HASZNÁLD MINDKÉT FELÉT!

(#17) Yutani válasza oldpunk (#16) üzenetére

Yutani
(nagyúr)

Akkor érdemes sz*rrá húzni ~400 pontért (+13%)?

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#18) oldpunk válasza Yutani (#17) üzenetére

oldpunk
(csendes tag)

Alapon használom. Húzva csak tesztelés céljából ment. Az adatokat azért írtam mert a Club3d kártyákat eléggé lehúzzák. Egy régi PIII gépben aránylag elég jó pontszámot adott.

SPÓROLJ A WC PAPÍRRAL, HASZNÁLD MINDKÉT FELÉT!

(#19) kalcika válasza boygo (#15) üzenetére

kalcika
(tag)

A BBA-t a Sapphire gyártja jó ideje.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#20) [lAyCsI] válasza KnOx (#13) üzenetére

[lAyCsI]
(őstag)

Nekem 2 ismerősöm is visszavitte a Radeon 9700 PRO zsugát, a hibás EtromTech-es ram-ok miatt, lehet hogy húzni szuperül lehet őket, de sztem a minősége kicsit hibádzik...:(

-= No way back from Here =-

(#21) AND1 válasza kalcika (#19) üzenetére

AND1
(őstag)

Végre vki:) Épp ezért mondtam hogy mind1 hogy melyiket veszi a 2 közül ,de mivel Sapphire olcsóbb jobban jár azzal..

Egy régi PH-s.

(#22) Keitaro válasza [lAyCsI] (#20) üzenetére

Keitaro
(addikt)

Ott valami baj lehetett, itt már több etronteches 9600Pro is volt és mind repesztett.

(#23) Shodan

Shodan
(őstag)

Nekem is Etrontech es ramokkal van,de már 470/330 körül fagy szerintem ennél azért tovább kéne bírnia.Én is az extremcomputer-nél vettem kb 2 hónapja kártyát,de hát sajnos nem BBA-t kaptam pedig én is olvastam azt a hozzászólást az extremcomputeren.Ja és úgy vettem észre hogy a borda nem nagyon érintkezik a GPU-val ez nagy gáz??

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24) kamikaze boci

kamikaze boci
(őstag)

Egyálatalán lehet kapni 9600 Pro-t valahol, vagy csak az árlistában szerepel, mert akkor a kérdés csak elvi...

egyéb állatfajták

(#25) fLeSs

fLeSs
(nagyúr)

Ti melyiket választanátok?

:))

(#26) Shodan válasza fLeSs (#25) üzenetére

Shodan
(őstag)

Sux ez a kép jól esett 56k powa!!!:DD
De amúgy én is az elsőt választanám!

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#27) AND1 válasza fLeSs (#25) üzenetére

AND1
(őstag)

A Sapphire is ugyan olyan ''tuti minőség''...nem kell itt nagy különbségeket tenni.
Nem fair hogy nem egyforma nagyságú a kép a 2 dobozról! :)

Egy régi PH-s.

(#28) Stitch válasza AND1 (#27) üzenetére

Stitch
(őstag)

...vagy ha meg tudja nézni, hogy melyiken milyen ramok vannak, akkor annak függvényében mérlegel...mondjuk ez darabonként változó...

Pl.: nem igazán tudom hogy mit keres 3ns.es ram a 9500Promon, de azért annyira nem zavar. :))

Ha Magyarországon termelt zöldséget, gyümölcsöt és itthon előállított termékeket vásárolsz, akkor mindenki jobban jár.

(#29) Akita

Akita
(tag)

Kösz a tippeket, infokat. Legtöbben azt mondják az ATI már nem gyárt, vegyek nyugodtan Sapphire-t. Figyelembe véve a pénztárcámat úgy is lesz :-) Még ha netán a 400/340-et nem is teljesíti, a jelenlegi GeForce 2 MX400-nál csak jobb lesz:-)

(#30) Akita

Akita
(tag)

Illetve várjunk csak! Most olvastam ezt>>>http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25018
Lehet hogy várok egy kicsit mire ez a 9600XT a boltokba kerül és talán jobban járok

(#31) igi válasza Akita (#30) üzenetére

igi
(aktív tag)

Nem jársz jobban.

Az XT árát majd biztos jól megkérik, és csak annyiban különbözik a PRO-tól, hogy a GPU-t felhúzták 400-ról 500 MHz-re. Viszont PRO-kat is általában lehet húzni 450-510 MHz-ig. Tehát én nem várnék az XT-re.

(#32) kalcika válasza fLeSs (#25) üzenetére

kalcika
(tag)

Azé nem gyárt az európai piacra az Ati, mert máshova sem gyárt már, és ez TUTI! A Sapphire Technology gyártja a BBA-ként forgalomba kerülő karikat IS, de néhány piacon (pl. Kanada) megmaradtak az ATI márkanévnél, de állítólag ez is változni fog nemsokára.

Szerintem is számít a csomagolás, de ha árnövekedéssel jár, akkor biza a szerényebb (kisebb dobozos :) ) verziót választom, ha maga a kártya ugye ugyanaz... Főleg hogy a Sapphire doboza sem gagyi.

OFF

Egyébként szerintem az MSI messze veri a mezőnyt a csomagolásban (is). :)

ON

(#33) boygo válasza kalcika (#32) üzenetére

boygo
(aktív tag)

''Azé nem gyárt az európai piacra az Ati, mert máshova sem gyárt már, és ez TUTI! ''

Ezt valami írással is támogasd meg mert én másképp tudom.
[L]http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3032[/L]
:))

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#34) kalcika válasza boygo (#33) üzenetére

kalcika
(tag)

Ez így van! :)

Szóval ez tényleg igaz, és ha nem találsz erről cikket az ATI honlapján, annak valami köze lehet ahhoz, hogy a nevüket még hozzáadják a kártyához mint gyártók. :D

Részemről a következő isteni kinyilatkoztatással fejezem be: A Sapphire gyártja a BBA-kat, ezt elég niztos forrásból tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600pro vagy build by ati 9600pro? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.