Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600 pro: 50hz-en megy monitor! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sordin


sordin
csendes tag

Sziasztok !!!

Az a gondom hogy a Sapphire 9600 Pro kártyám default monitor frissítési ideje valahogy megváltozott miután telepítettem a Rage3D Tweak progit.
A gond az, hogy driver nélkül (DOS, BIOS kép)produkálja azt hogy bármijen felbontáson csak 50 Hz en megy a monitorom (samsung 765 mb menüje a kijelzési időre 50 Hz-et ír ki).
Namármost így a Bios nézegetése közben ill DOS-ban eléggé vibrál a képernyő.
Windowsban ugye semmi vond mert az ATI driverrel beállítható a megfelelő Hz.
Az is furcsa hogyha a monitoromat átdugom a DVI kimenetbe átalakítóval akkor itt helyesen működik.
Lehetséges hogy a Rage3D kavart be a videokártyám biosába??
Ha igen akkor hogy lehet a gyári default értékeket visszaállítan i, vagy VGA biost frissíten i ezen a Sapphire kártyán???


[Szerkesztve]

(#2) sordin


sordin
csendes tag

UP !!! HELP???!!!

(#3) sordin


sordin
csendes tag

Csak velem történt ilyen :(

[Szerkesztve]

(#4) VIPowER


VIPowER
senior tag

Nem értem miért zavar ez téged! Annyit nézegeted a BIOS-t,vagy dosban dolgozol? Nekem 60Hz-n megy mikor még nem jön be a Windows,de felőlem mehetne 20-on is.

(#5) MUŁĐER válasza sordin (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

[L]http://www.3dnews.ru/files/pub/tweakers/video_tools/reforce.zip[/L]
Ez kell neked!:P

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#6) Raymond válasza sordin (#3) üzenetére


Raymond
félisten

Ra van kotve a TV ? Mert ha igen, akkor ez normalis. Az ATI kartyak 50Hz-t kuldenek a monitorra ha egy TV is ra van kotve bootolas kozben. Amint a Windows meghajtok aktivalva vannak a freki at van allitva a ''megfelelore''.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Nikk


Nikk
senior tag

Nekem is így megy, de rohadtúl nem zavar! Igaz, hogy egyfolytában a BIOS-ban matatok :DDD

Egyébként ne zavartasd magad e-miatt, mert gyakorlati szempontból semmi baja nem lesz semminek!

DIGIC

(#8) Nikk válasza Raymond (#6) üzenetére


Nikk
senior tag

Ez baromság, hogy 50Hz-en megy a monitor, ha TV-re van kötve! Nekem 85Hz-en megy a monitorom, a TV-n pedig 60Hz van beállítva.

DIGIC

(#9) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#5) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Hopssz,ez mégse jó...pardon.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) yossarian válasza Nikk (#8) üzenetére


yossarian
aktív tag

mérpedig így van, amíg be nem indul a win.
ha bekapcs előtt nincs a tv-re rádugva, nagyobb a frissítés. win betöltődése után minden normális.

(#11) Raymond válasza Nikk (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Amikor mar megy a windows akkor lehet 85 meg 60. Probald meg ugy hogy mondkettot rakotod es nezd meg akkor amikor mondjuk belemesz a BIOS-ba...

Mindketto 50-en megy a PAL-os a kartyad es 60-on ha NTSC-s...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Nikk


Nikk
senior tag

Az speciel lehet, még nem néztem! Nem is értem, hogy mi a fa**nak a TV-n nézni a BIOS-t. :DDD

DIGIC

(#13) Raymond válasza Nikk (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt elertetted. Ha ra van kotve a TV, a monitor is 50Hz-t. Latom itt az ideje hogy megdumaljuk miert is gond ez. Azert, mert ha nincs szerencsed a monitorral es az nem tudja az 50Hz-t harom dolog lehetseges:

1. olyan ''szelesvasznu'' lesz a kep rajta
2. nincs kep
3. nincs kep es mar nem is lesz soha :D

Mondjuk a harmadik nagyon nagyon valoszinutlen, de A Veletlen egy nagyon hulye gyerek, igy meg valakivel elofordulhat ha egy total regi monitort hasznal.

Es meg valamit - az az 50 es 60 Interlace mod nem csak siman 50 es 60...

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) Nikk


Nikk
senior tag

:O


[Szerkesztve]

DIGIC

(#15) Raymond válasza Nikk (#14) üzenetére


Raymond
félisten

[L]http://www.ati.com/support/manualpdf/Rade9600.pdf[/L]

29. oldal a dokumentumban. Vagy az Acrobat Reader szerint 33 of 40

Ugy hivjak az fejezetet hogy Using TV Out. Maskor eloszor nezz korul :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) Arachnotron


Arachnotron
csendes tag

Nekem 9700-es Radeonom van, és nálam is ugyan ez a helyzet, a biosba, illetve bootoláskor 50Hz-t nyomat ki a monitorra a kártya szélesvásznúan(sőt driver telepítés előtt a windowsba is !), és ez nagyon idegesítő. A TV-kimenetet, meg nem tudom ki-be huzigálni a gépből (a szobám igen kicsi, és így a gép csak be van préselve egy sarokba :)) ), szóval jó lenne, ha valaki megoldást is tudna mondani, és nem csak azt hogy ez így van rendjén, és elégedj meg vele (mert hogy ő kibírja azt a kis ídőt amíg drivert telepít, illetve biosba állítgat).
Mellesleg elég röhejes, az ATI részéről, hogy ilyen bénán oldotta ezt meg (az Nvidias kártyámnál ilyen nem volt :((( ).
(Raymond a dokumentációt elolvastam , de itt sem írnak megoldást, azon kívül, hogy húzd ki a monitort)

[Szerkesztve]

(#17) Raymond válasza Arachnotron (#16) üzenetére


Raymond
félisten

''Raymond a dokumentációt elolvastam , de itt sem írnak megoldást, azon kívül, hogy húzd ki a monitort''

Azert nem irnak megoldast mert nincs. A kartyak architekturaja ilyen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) sordin válasza Raymond (#17) üzenetére


sordin
csendes tag

Én csak azon csodálkozom, hogy ez az 50 Hz-es jelenség azóta kezdődött, mikor először rákötöttem a TV-t a kártyámra. Előtte minden OK volt a BIOS-ban és a DOS-ban is. Azóta viszont ha kihúzom a TV-t a kártyámból akkor is marad az 50 Hz. Már próbálkloztam a Radedittel is , hogy kiütöttem a biosból a TV támogatást de ekkor is maradt az 50 Hz. Miért működött jól mielőtt egyszer is rákapcsoltam a TV-t és mér megy 50-en azóta ????? Nvidiás kártyával én se tapasztaltam ezt. :(

(#20) Raymond válasza sordin (#18) üzenetére


Raymond
félisten

''Miért működött jól mielőtt egyszer is rákapcsoltam a TV-t és mér megy 50-en azóta ????? ''

Ez jo kerdes, mivel ha a TV nincs rajta ''rendesen'' kene mukodnie. Nem probaltad az eredeti BIOS-t visszairni ?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) sordin válasza Raymond (#20) üzenetére


sordin
csendes tag

Dehogynem. Visszaírtam az eredetit. Mégis tojik rá. Hogy miért azt nem tudom???

(#22) RECSKA


RECSKA
veterán

Ha a tv rá van kötve, át kell állítani a megjelenítési eszközöknél..

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#23) atty


atty
tag

Hy, itt Atty!!! :) Szóval még mindíg nem megy a karesz? :O

atty

(#24) Raymond válasza sordin (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor lehet hogy a monitor ''megjegyezte'' az 50Hz-t mint custom setting-et. Adhatsz neki egy visszaallitast a defaultra ha van ilyen lehetoseg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Arachnotron válasza sordin (#18) üzenetére


Arachnotron
csendes tag

Ezt a pechet, nálam is ugyan így viselkedik, eleinte jó volt, de a TV-out rákötése utánn megjegyezte ezt a hülye beállítást a gép, és azóta ilyen, hiába húzom kim a TV-kimenetet (és biost egyszer sem cseréltem, szóval az nem lehet gond). Úgy látszik ezek a radeonok, már csak ilyenek :(((
Ja és nekem nem sapphire kártyám van, szóval ez nem a gyártó, hanem az ATI hibája.

[Szerkesztve]

(#26) sordin válasza Raymond (#24) üzenetére


sordin
csendes tag

A monitoron van visszaallitas def.-ra de akkor is marad az 50-hz.
Ha mas is tapasztal ilyet irjon, mar csak azert, hogy ez altalanos bug vagy vigyem vissza gariba. Jelzem a TV nincs bedugva es az ATI driverben is letiltottam a TV-t, de mi koze lenne egyebkent is a drinernek a DOS-hoz.

(#27) Raymond válasza sordin (#26) üzenetére


Raymond
félisten

'' es az ATI driverben is letiltottam a TV-t, de mi koze lenne egyebkent is a drinernek a DOS-hoz.''

Semmi. Ezert fura hogy mindig 50Hz-n indul. Irhatna meg valaki mas is hasonlo tapasztalatokkal...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28) Szaky


Szaky
tag

Hi! Nekem is ugyanigy viselkedik, es meg mindig nem tudtam megszokni... :( Zavar mint az allat.... Akkor erre nincs megoldas, ugy tunik??? Irt mar valaki valakinek levelet, ATI, Saphire nem tervez patch-et? :)

(#29) Raymond válasza Szaky (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Lasd #17 - nincs mit patch-elni...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) imisz válasza Raymond (#27) üzenetére


imisz
tag

Hi
Nekem egy Shappire R8500LE-karim van LG 710B Flat monitorral.
Nálam, a monitor mindig 49.5 Hz-et ír ki. Még Win alatt is. Próbáltam már 5 catalystet, 3 omega drv-t, a Rage 3dtweeket, Powerstrip-et, de semmi. Mindig 49.5 Hz-et ír a monitor akárhogy állítom. Már én is arra gondoltam, hogy visszaviszem garanciában a monitort (sulinetes) de lusta vagyok.
Ja...
1024*768-as felbontástól nem tudom feljebb tenni, mert átvált scrollozóssá a kép, és lemarad a kép 1/3-a. pedig tudja az 1280-as felbontást. (elméletileg)

Soooo cooool....

(#31) Raymond válasza imisz (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Ha felrakod a Catalyst-ot, a Display Properties - Settings - Advanced - ATi Displays-ban talalod mindket aktivalt kijelzot (monitor+TV). Ott probald meg beallitani hogy melyik mijen frekin menjen. Ezt meg is jegyzi. Amugy a TV-Out csak 1024x768-ig mukodik gy hogy az egesz kep a TV-n van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) fügike


fügike
senior tag

Ugyanott, ahol a kolléga fentebb leírta, kapcsold ki a TV-t, amikor nem használod! azonnal vissza kéne jönnie a 85- Hz-nek. Vagy újraindítás után. De ha kihúzod a TV-kábelt, mielőtt bekapcsolod, az is jó, csak kicsit macerás.

Boci-boci tarka!:D

(#33) imisz válasza Raymond (#31) üzenetére


imisz
tag

Akkor sem vált át a monitor 49.5hz-ről, ha kikapcsolom a TV-outot és kihúzom a csatlakozót. Régebben fel tudtam pakolni a kareszt 1280*1024 felbontásba (attól még a TV out 800*600-ban üzemelt) és kiadta a monitorra az egész képet. Most meg nem akarja az igazat.

Soooo cooool....

(#34) Raymond válasza imisz (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ez mar Win-es dolog lesz. Bootolj fel Csokentett modba es torolj az Eszkozkezelobol minden monitort. Restart utan majd ujra megtalalja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#35) imisz válasza Raymond (#34) üzenetére


imisz
tag

Újratelepítés óta nem tudom felpakolni a felbontást feljebb, de mióta meg van a monitor az azóta 49.5hz-t ír ki. Mást még véletlenül sem.

Soooo cooool....

(#36) Raymond válasza imisz (#35) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor teljes passz. Mar csak egy masik kartyat kene ugyanazzal a monitorral kiprobalni vagy egy masik monitort a kartyaval. Igy legalabb megtudod hol a problema.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Jézusom! Ennyi embernek gondja van ezekkel a kártyákkal? :( Akkor én még szerencsésnek mondhatom magam. A melóhelyemen nemrég vettünk 21 masinát, mindegyikben Sapphire 9200-es Radeon van.
Egy kivételével mindegyik kártya tökéletes volt. Az az egy proukált ilyet, hogy DOS/BIOS képernyőt 50 Hz-en hozta be. Windowsban átállt normálisan. Aztán már ott is nekiállt szórakozni, akárhova állítottam, mindíg csak 50 Hz-en volt. Driver újratelepítés meg semmi ilyesmi nem segített, felhívtam a céget, akiktől rendeltük, és kicseréltettem a kártyát (Garancia miatt nem nyúltam bele én a gépbe). Azóta az a gép is tökéletes.
Az nem normális, hogy a BIOS képernyő 50 Hz-en jön be! Próbáltuk a haverom 9600-osára rákötni a TV-t, semmi gond nem volt a monitoros megjelenítéssel, a TV kép is jött, a monitor meg a normális frekvencián ment, nem váltott vissza 50 Hz-re, még az indító BIOS képernyőnél sem. Szóval szerintem valami nem kóser azokkal a kártyákkal. :(

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#38) Raymond válasza -Devil- (#37) üzenetére


Raymond
félisten

''Az nem normális, hogy a BIOS képernyő 50 Hz-en jön be!''

Pedig az. A #15-ben belinkeltem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) -Devil- válasza Raymond (#38) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Végigfutottam a szövegen, csak utalást találtam rá, hogy előfordulhat ilyesmi, de a szövegből nem az következett, hogy ez a normális, csak van rá eset, hogy előjön. Tehát szerintem nem normális, ha másik 8000 kártyán pedig nem 50 Hz-es kép jön. Eddig még nem sűrün láttam olyan VGA-t, ami 50 Hz-en adta volna be az indítóképet. Se 3dfx-től, se nvidia-tól, se matrox-tól, se S3-tól nem láttam még ilyet. Van egy régi ATI Rage II+ -os kártyám, az bohóckodott néha a frissítési arányokkal de csak windows alatt. Valószínüleg driver gond lehetett.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#40) Raymond válasza -Devil- (#39) üzenetére


Raymond
félisten

''Végigfutottam a szövegen, csak utalást találtam rá, hogy előfordulhat ilyesmi, de a szövegből nem az következett, hogy ez a normális, csak van rá eset, hogy előjön.''

Rosszul olvastad. Nem az a lehetseges hogy elofordulhat, hanem az, hogy van olyan PC monitor ami nem birja az 50Hz-t.

''Tehát szerintem nem normális, ha másik 8000 kártyán pedig nem 50 Hz-es kép jön. Eddig még nem sűrün láttam olyan VGA-t, ami 50 Hz-en adta volna be az indítóképet. Se 3dfx-től, se nvidia-tól, se matrox-tól, se S3-tól nem láttam még ilyet.''

Az ATI kartyakrol (konkretan amit olvastal a 9600 volt) van szo nem a tobbi gyarto kartyajarol.

''Valószínüleg driver gond lehetett''

A BIOS-nak semmi koze a driverekhez.

Az oka amiert ugy van ahogy:

A kartyan 3 kimenet van 1x VGA, 1x TV, 1x DVI. Fizikailag csak ket controller van ami iranyitja oket, igy amikor a TV es a monitor ra van kotva egyszerre, csak egy frekit tud kiadni mindket csatolo. Mivel egy controller van a DVI-hoz egy meg a TVOut+VGA-hoz, ezert ha a TV es egy VGA monitor ra van kotve, csak egy frekit tud adni mindkettonek, ami a kissebbik lesz - PAL rendszer eseten az 50Hz Interlace. A driverek beolvasasa utan ez mar nem gond, mivel ott azok veszik at az iranyitast es a ket kijelzore kulon freki kuldheto.

Ez egy egyszerusitett magyarazat volt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9600 pro: 50hz-en megy monitor! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.