Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9500 érdemes megvenni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Halihó!

Abban kérném a segítségeteket, hogy egy Sapphire 9500 kártyát 10 hónap garival(még nem volt használva) mennyiért érdemes megvenni?

Adatai: 128MB, a ramok nem ''L'' alakbna, hanem szépen sorban ülnek, viszont az AIDA szerint 256 bites a memóriabusza (meg 8 pixelfutószalagot is lát rajta).

Lehet ebből 9500 prot/9700-t csinálni az ati2mtag.sys fájl cseréjével (maxdownloads.com, Catalyst 3.5). Tudom, hogy van ezer ilyen topic, de engem elsősorban az ár érdekelne, meg az az ellentmondás, hogy ez elvileg nem a referencianyákos, akkor meg hogy lehet 256 bites??? Hogy lehet erről meggyőződni?

Várom a tapasztalatokat!

Üdv,

Wolf

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) sebela válasza Wolfskin (#1) üzenetére


sebela
aktív tag

Nekem is 8-at ír ki az Aida, de nem pro-ként megy(nem jok a pipeline-ok, ez is Sapphire csak egy későbbi referencia 9700NYÁK-os változat) a kártyám.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#3) Wolfskin válasza sebela (#2) üzenetére


Wolfskin
őstag

A pipeline-okat elvileg a driver hack kapcsolja be, ugye? Enenk az ati2mtag.sys file-nak a becserélése. Nálam most elvileg mennie kell mind a 8-nak? Hogy tudom ezt megnézni?
De a 256 bites memóriabus csak kamu, ha nem ''L'' alakban vannak a ramok, nem?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4) sebela válasza Wolfskin (#3) üzenetére


sebela
aktív tag

Rivatunner arra, hogy mennek e a pipeline-ok(meg 3dmark pontszám)
A 256bites ram passz!

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#5) Wolfskin válasza sebela (#4) üzenetére


Wolfskin
őstag

Most egy nagyon hülye kérdés: a Rivatunerben pontosan milyen szóval jelölik a pipeline-t? Mert ugye angol szakszavak...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#6) james74 válasza Wolfskin (#5) üzenetére


james74
csendes tag

Nekem pl. egy 9500 non-pro 64MB-os kártyám van, a driver hack után a plusz 4 pipeline bekapcsolasát az alábbi sor jelzi.

128-bit R300 (8x1)

A lényeg a zárójelben...> (8x1), előtte (4x1)

(#7) Wolfskin válasza james74 (#6) üzenetére


Wolfskin
őstag

Akkor minden rendben:
Graphics core : R300 (8x1)
Memory bus : 128-bit
(ezt copyztam!)

Viszont az AIDA valsz rosszul látja, mert ez egyértelműen 128bites busz. Így akkor egy 9500PRO szintű az illető, igaz?

Viszont marad a kérdés: mit ér így?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#8) james74 válasza Wolfskin (#7) üzenetére


james74
csendes tag

Így van, ez egy 9500PRO szintű így, ha nem szemetel a 8 pipeline bekapcsolása után. Ha L alakban lettek volna a RAM-ok, akkor még 9700-et is lehetett volna hackelni belőle. Szerintem többet ér mint egy 9600PRO, és már nem is lehet ilyen kártyát nagyon kapni ugye...

(#9) Wolfskin válasza james74 (#8) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ki tudnád esetleg számmal is fejezni...? Max. mennyit érdemes adni érte?

Meg még egy kérdés: ezt a szemetelést mikor lehet látni? Futattam egy két alkalmazást, tv-t, ilyeneket, de semmi gond. Van erre valami teszt, vagy csak játékoknál, határesetben látszik?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#10) Arius válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

Mennyiért vennéd meg, ha nem titok?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#11) Wolfskin válasza Arius (#10) üzenetére


Wolfskin
őstag

30

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#12) hungeek válasza Wolfskin (#11) üzenetére


hungeek
senior tag

szerintem vedd meg

(#13) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Többiek? Max. mennyit érdemes adni érte?

Meg még egy kérdés: ezt a szemetelést mikor lehet látni, ha nem jó a plusz négy pipeline? Futattam egy két alkalmazást, tv-t, ilyeneket, de semmi gond. Van erre valami teszt, vagy csak játékoknál, határesetben látszik?

Please Help, jótanács!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#14) Stitch válasza Wolfskin (#13) üzenetére


Stitch
őstag

Hát 30ért szerintem mindenképp megéri. Max. 40, mert annyiért már zsirúj 9600Pro-t kapsz és az se rossz kártya, igaz hogy az ''öreg'' 9500Pro azért föleg AA és AF esetén otthagyja.

Hol van a tápcsatlakozó rajta, a kártya végén vagy a közepén?

(#15) sebela válasza Wolfskin (#13) üzenetére


sebela
aktív tag

3dmark.Ha szemetel észre fogod venni(nekem zöld sakktábla)!Ha nem látsz semmi különöset akkor király és mázlid van!

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#16) Stitch válasza sebela (#15) üzenetére


Stitch
őstag

Neked is nonPRO 9500öd van? Hibásak a plusz pp-k?

(#17) sebela válasza Stitch (#16) üzenetére


sebela
aktív tag

jaja 128ram L alak piros NYÁK és hibás pp-k :O.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#18) Wolfskin válasza Stitch (#14) üzenetére


Wolfskin
őstag

A kártya közepén van a tápcsatlakozó. És szépen sorban a ramok. Mondhatjuk, kis ''l'' alakban. Az AIDA szerint 256, a Rivatuner szerint meg 128MB a memóriabusz. Meg szerintem is (lást ''L'' alak). Amúgy sötétkék (vagy zöld?) a nyák, semmi kölönös.
A ramra az van írva, hogy HY5DU2832222, F-36, 231A, KOR 714225OCV. Ebből lehet tudni, hogy hány ns-os?


''3dmark.Ha szemetel észre fogod venni(nekem zöld sakktábla)!Ha nem látsz semmi különöset akkor király és mázlid van!''

Ez azt jelenti, hogy csak a tesztben (tehát extrém terhelés alatt) szemetel?

ezt meg csupa kisbetűvel: hol lehet letölteni ezt a tesztet? én még soha... (csak ki ne zárjanak!)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19) sebela válasza Wolfskin (#18) üzenetére


sebela
aktív tag

[L]http://www.futuremark.com[/L]
Szerintem csak d3d-ben és OpenGL-ben szemetel, szóval ha hajtod.Nem kell neki extrém cucc (a 3dmark03 1. tesztjében észreveszed, ha szemetel[DirectX7])

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#20) james74 válasza Wolfskin (#11) üzenetére


james74
csendes tag

30-at mindenképp megér, annyiért ki ne hagyd!

(#21) Legolas


Legolas
senior tag

Nem tudom hol lehet 40ért zsír új 9600pro-t venni, mert szerintem max netto 40ért. Amúgy ezen a kártyán ne is gondolkodj, 30ért azonnal vedd meg, főleg ha nem szemetel a 8 pipelineal sem.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#22) Stitch válasza Wolfskin (#18) üzenetére


Stitch
őstag

Akkor tuti 128 bites a kontrollere. A memóriái pedig Hynix gyártmányúak, ami jó, de sajnos 3.6 nanosak, tehát szerintem 300 MHz fölé plusz hütés nélkül nem hiszem hogy fogod tudni majd húzni, lehet hogy addig se.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9500 érdemes megvenni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.