Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Hello mindenkinek, főleg azont tiszetlt ''kollegák'' véleménye kellene akik vmilyen boltban vehető cuccal hűtötték le az említett kártyát és bírták nagyobb teljesítményre. (nem 9700nyákosról van szó) 128MB rammal.
A netes tapasztalatok alapján van ahol GYÁRI HŰTÉSSEL (!!!) 430fölé is megy a GPU.
Nekem ''már'' 418 fölött beszemetel. (ezt a 3DM2k3 nature vízesésre és a P.S. 2. tesztre értem) de a 418-at símán viszi. A memóriák is ügyesek 2.8-as Samungok, GPU tuning nélkül szaladtak már 375-ön is. De a 418 mellett is futják a 360-365-öt.
Sajnálatos módon a magyarországi (v. k-k EU-i) Sapphire hűtők nem a legkíválóbbak, ezt magyar teszoldalon olvastam. Az enyém pl. ''lötyög'', (az említett helyen is ez volt a gond, talán ''népbetegség'') gondolom ezáltal nem is érintkezik megfelelően a GPU-val->nem is hűti rendesen azt. Ez lehet az egyik ok h nem megy 418 fölé. A másik ok lehet (aminek nem örülnék), h ennyit bír a kártya kihozni magából, és ez éppen lehet, h nem 1 szerencsés példány.
Ha viszont csak a tré hűtés a hibás akkor szeretném hűteni mégpedig a Zalman ZM80C-HP-s hűtőrendszerével. Plusz az opcionális ventivel. Az érdekelne h több tapasztalat alapján mennyire lehetséges h ez sem segít és megmaradok a 418Mhz-nél? (amúgy ez is nagyonjó +6Mhz az XT-khez képest)
Vagy tényleg a hűtés a leggyengébb láncszem és utána menne 430-450-en is ami azért jobban esne a lelkemnek.

(a miértről: nincs tuningfóbiám, se erekcióm tőle, csak előre gondolkodok, 3 évig 100% h nem lesz lehetőségem gépet fejlesztgetni, vagy akár 4-5 év is lehet, és akkor majd jól fog jönni az a +15, 25% teljesítménytöbblet, és amíg a mostani keret tart szeretnék mindent beszerezni.)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Vedd le, és kend be jó szaftosra ezüstbasztával. Ha nem segit akkor lehet moddolni rajta a hűtést. Nem úgy van ha a gpu nem birja elfagy ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Esmein válasza Esmein (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

passzus, egy freudi elszólás :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Bandit21 válasza Esmein (#3) üzenetére


Bandit21
addikt

''Valakinek'' vmi hiánya van úgy látom... :C

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#5) Bandit21 válasza Esmein (#2) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát ezt nem igazán értem, most akkor ne is vegyek rá jobb hűtőt? A kártya 418 fölött csak beszemetel, nem is oly durván (nem az egész kép hanem csak pár dolog pöttyös) De múltkor levettem a ház oldalát melléraktam 1 jó nagy ventit és gond nélkül ment 425-ön. Szóval remélem húzható, még sose fagyott ki.

HOL VANNAKA NAGY TUNINGMESTEREK ÉBRESZTŐ!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#6) Bandit21 válasza Bandit21 (#5) üzenetére


Bandit21
addikt

Na nekem is várni kell majd legközelebb legalább amíg fölébredek, sorry félrenéztem amit írtál, mmint a GPU-ra... (a másik az egyértelmű :) )

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7) aurum válasza Bandit21 (#1) üzenetére


aurum
senior tag

mar nem azert de minek egy 9800pro-t tunningolni?

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#8) Bandit21 válasza aurum (#7) üzenetére


Bandit21
addikt

olvasd el a 1# hozzászólásom végén a ''miértről''-t

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#9) Bandit21


Bandit21
addikt

kicsit forrófejűen nyitottam a topicot, a helyes cím tuning helyett hűtésről kellene h szóljon. Ha errejár 1 moderátor megtenné h változtat rajta? Köszönöm!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#10) zsoltee10 válasza Bandit21 (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

átneveztem, és áthelyeztem.
Szal, a helyedben mindenképp vennék rá egy normális zalman hűtőt. Bár én a sima heatpipe hűtőt venném opcionális venit nélkül, és mellé tennék egy ventit 5, 6, 7 V-n akár. A sima hűtőnek nagyobb a hőleadó felülete.

(#11) Esmein


Esmein
nagyúr

Nos, első lépésben szerintem próbálkozz meg azzal, hogy a gyári fehér pasztát kicseréled valami igényes ezüst alapúra, gput szabad kenni vele. Második lépésként meg zalman heatpipe csak az valamivel drágább, mint lennie kellene.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) Bandit21 válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Bandit21
addikt

Az opcionálsi venti asszem +1-2 ezer ft ami már annyira nem számít ha a heatpipe 6-7-8 ezres árát vesszük és az ha jól tudom szoftveresen állítható vmi segédprogival 5 és 12 Vra szóval silent üzemmód is megvan meg a tuning is. Ha így gondoltad. Ez végülis uaaz lesz mint a most megjelent Sapphire XT meg AIW amiről a legutóbbi cikketek is szól, csak utólag.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#13) Bandit21 válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


Bandit21
addikt

És természetesen köszönöm a javítást!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14) peterqe


peterqe
aktív tag

Csak az előttem szólók tanácsait tudom megerősíteni, nálam ilyen megoldás megy, nem kis eredménnyel...

Zalman Heatpipe + a ház oldalára szerelt 12 cm-es venti (5V-on, hangtalan) fújja oldalról a bordát.

(a kártya: Sapphire9800@Pro BIOS-szal, 440-ig próbálgattam, a többit már fölöslegesnek tartottam.)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#15) Vikthor válasza Bandit21 (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Nekem egy 9700 sima Club3D-m van Zalman hítpájpal és opcionális ventivel. Alapórajele ugye 275/270. Gond nélkül megy 385/303 MHz-en. 5280 pont lett a 3DMark2003. Szerintem vegyél rá Zalmant, attól nem lesz bajod.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) aurum válasza Bandit21 (#8) üzenetére


aurum
senior tag

akkor errol raersz 2..3 ev mulva agyalni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#17) aurum válasza Bandit21 (#8) üzenetére


aurum
senior tag

akkor errol raersz 2..3 ev mulva agyalni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#18) Bandit21 válasza aurum (#17) üzenetére


Bandit21
addikt

Hmm Te vmi Zalman-ellenes liga tagja vagy?
Anniyra nem tetszik h tuningolni akarok?
Komolyra fordítva a szót, pályázati pénzből ''dolgozom'' mmint Édesapám nyerte közbeszerzésen. Évekre van lebontva, az ideiből van még, a jövő évi másra kell és kész magyarul vagy most fejlesztek amíg tudok jan. 1.-ig vagy nem.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#19) Bandit21 válasza peterqe (#14) üzenetére


Bandit21
addikt

Akkor ez lesz, de az opicós vantivel és majd még a ház elejéről fog ráfújni egy végülis szemből. Elég lesz neki :)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#20) Bandit21 válasza Vikthor (#15) üzenetére


Bandit21
addikt

Szép tuning remélem nekem is bejön, igazából egy kb 450-460-as max GPU teljesítménnyel lennék megelégedve, bár sztem ''hétköznapi'' használatra 400 körül menne. Aztán 1-2 év és ha vmi beakad akkor jöhet a ''MAX''

Egy dolog nem világos egyedül, a memória hűtését mennyire oldja meg ez a fajta hűtő? Erről vmi tapasztalat?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#21) peterqe válasza Bandit21 (#20) üzenetére


peterqe
aktív tag

Memóriát nem hűti. Sőt...
Ajánlott gondoskodni a jó szellőzésről. Bár azt a ventik megoldják.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#22) Bandit21 válasza peterqe (#21) üzenetére


Bandit21
addikt

Most ez komoly? Egy ekkora borda és nem segít a memóriának? De végülis így már nem is lehet rájuk bolrdát rakni, hova férne el? Akkor meg? Bár a ház jó (Chieftec nagytorony DAOW1) elöl 2 venti befűj hátul 2 kiszív, pluszt ehhez jön majd az oldalára a Heatpipe-nak az opcionális venti.

Erről írnál többet, h hogyan oldható meg a mem hűtés?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#23) inkab válasza Bandit21 (#20) üzenetére


inkab
aktív tag

A memoria hűtését? Semennyire. :C Leírom a témával kapcsolatos tapasztalatokat.
Club3d 9700 + RÉZ zalman heat-pipe (no optional venti) GPU 398Mhz(gyári 275Mhz)
Club3d 9800pro + ALU zalman heat-pipe (no optional venti) GPU 411 Mhz(gyári 380Mhz - ez nem biztos hogy ennyi a gyári :F )
Club3d 9800pro + gyári hűtője GPU 411Mhz - tehát u.a. mint az alu zalman az optional venti nélkül, szvsz csak a ''csendet'' nyered az alu zalmannal.
Tanulság: ha alut veszel ahoz kell az opcionális venti is (kb. 1500Ft), ha rezet ahoz nem valószínű, mert azt már hiába hűtöttük a 9700 esetében, akor sem ment feljebb a GPU.

(#24) Bandit21 válasza inkab (#23) üzenetére


Bandit21
addikt

Hát most elszomorítottál. Már eleve az h csak 411ig tudtad húzni a 9800pro-t (igen 380 a gyári) is szomorú de h semmit sem változott a heatpipe-pal az rossz ómen nekem...
Nem lehet h ott csak a kártya GPU volt a ludas? Én ha nyitott házzal+szobai ventivel hűtöm fölmegy 425re is a gyárival ebből gondoltam h van mnég benne csak kevés a hűtés.

HEATPIPE-osok VÉLEMYÉNYE KELLENE!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#25) inkab válasza Bandit21 (#24) üzenetére


inkab
aktív tag

Ha lent volt az oldal és az erkélyajtó nyitva van akkor ez is ment annyit, csak akkor ugye csizmában kellene játszani! :C
Szerintem a réz zalman + opcio venti (vagy valami 8cm-es vagy annál nagyobb) hozhat némi eredményt...

(#26) KZT válasza Bandit21 (#24) üzenetére


KZT
tag

1.A memória hűtését is meg lehet oldani,csak egy picit kell ügyeskedni.Nekem pl. TT memóriaborda van a zalman alatt.Ez kb. +20MHz -et jelentett nálam.
2.Az nem igaz,hogy csak a ''csendet'' lehet nyerni a Zalmannal.Nekem Club 3D R9800 Pro-m van.A gyári hűtéssel a mag max. 425-430MHz -ig ment hiba nélkül.Most,hogy zalman+venti van rajta 470MHz a vége amit hiba nélkül bír.

(#27) KZT válasza inkab (#23) üzenetére


KZT
tag

Elárulod,hogy milyen típusú az a RÉZ Zalman hűtő?

(#28) erdoke válasza KZT (#27) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az csak pofára réz, egyébként alu, elírta.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Bandit21 válasza KZT (#26) üzenetére


Bandit21
addikt

Végre 1 jóhír, az a 470 ''fini'' lenne... Mennyibe kerülnek azok a TT bordák? Pontosan illenek a RAM-okra vagy kell 1 kicsit bűvészkedni velük? a +20Mhz mit jelent? Az eredeti tuningolhatósághoz képest vagy a 340-hez képest?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#30) Bandit21 válasza erdoke (#28) üzenetére


Bandit21
addikt

Szia Gábor, küldözgetek Neked a mailre már vagy 1 hete nem ment el megint? Lényegében az itt tárgyaltakról van szó benne...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#31) TamásD


TamásD
csendes tag

Halihó!

Van nekem egy ''zacsis, 9700-as nyákos'' 9800 Pro-m. Két kérdésem lenne. Az egyik, milyen programmal lehet megnézni a GPU hőmérsékletét? Mennyi egy ilyen kártya üzemi hőmérséklete? Kívülről kézzel a nyák háta igencsak forró. A másik, rámegy-e Zalman réz heatpipe a kártyára egy ASUS P4P800 Deluxe alaplapban? Rev. 2-ről van szó, ahol a northbridge borda párhuzamos az AGP slottal. Van valakinek ilyen párosítása? (Olvastam a Zalman honlapon az 5.5 mm szélesség meg 2.5 cm magasság minimumokat, de így szemre határeset).
Köszi.

TamásD

(#32) erdoke válasza Bandit21 (#30) üzenetére


erdoke
titán

Talán már válaszoltam azóta, legalábbis remélem. Elég hajtós az év vége, pedig már teljesítettem a tervet. No nem az ötévest...:D

A legjobb aláírás a héten

(#33) anaqer


anaqer
veterán

Bandit, biztos vagy benne, hogy hőprobláma miatt nem megy tovább?

Próbáld ki, hogy a megbontott házra rányitod az ablakot ( de ne túl közelről, a merevlemezek nem szeretik az extrém hideget )... ha segít a tuningban, akkor elég lesz másik hűtőt keresni. Ha viszont nem, vagy csak 1-2 MHz-t, akkor az új hűtő mellett alighanem egy volt modot is be kell izzítani.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) Bandit21 válasza anaqer (#33) üzenetére


Bandit21
addikt

A 3DM2003 nature alap hűtéssel, csukott házban 418/350-en 3-4 futás után szemetel 412/350-en stabil de nagyon. Leteszteltem, h a memóriák bírják akár 380 -ig is! (följebb nem mentem mivel nincs rajtuk hűtés) A GPU-ról pedig ''kiderült'' h mem húzás nélkül, nyitott ház ás mellérakott bazinagy szobaventivel 425-ig ment. A nyák pedig tűzforró. És mint említettem 3-4 évig ez lesz, nincs lehetőség cserére és így heatpipe-pal gondolom az élettartama is nő.
SZÓVAL konklúzió:
A memória hűtés nélkül is tuningbarát-> hűtéssel mégjobban az lesz.
A GPU is jól reagált pár fok csökkenésre.
És eddig azt vettem észre h külön külön jobban bírják, gondolom nem jó ha egymást hűtik. A nyáknak is jót fog tenni.
A legjobb h találtam (fú szégyen mert mélben is dumáltunk egy PH!-s társ de nem jut eszembe a neve sorry :B ) tanácsára VGA-memóriára is jó bordákat amik beférnek a Zalman alá! (CoolerMaster CRC-U01-E01 memória chip hűtőborda réz)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#35) Bandit21 válasza erdoke (#32) üzenetére


Bandit21
addikt

Válaszoltál már annyi mindenre h csak na! De komolyan köszi télleg!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#36) Bandit21 válasza erdoke (#32) üzenetére


Bandit21
addikt

Na de azóta megint lenne mit kérdezi...
Az IC7-be belemegy-e a zalman HP?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.