Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

Hali!

A samsung vinyóm kicsúszott a tokjából szállítás közben, táskában volt, nem esett le, de letört egy kis barna izé.
(a nyíl mutatja)
Tudja valaki mi az és hol lehet beszerezni?
[kép]
Heeelp :U

(ja a képen nem a sérült vinyó látható)

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) stanci válasza Joooe (#1) üzenetére


stanci
tag

SMD ellenállás
Lomex-be biztosan kapsz, csak értékét kéne tudni

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#3) Joooe válasza stanci (#2) üzenetére


Joooe
tag

''csak értékét kéne tudni''
Tipp? :DDD
van melette egy másik, abból nem lehet megmondani?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#4) Flashy válasza Joooe (#3) üzenetére


Flashy
veterán

nem tudhatjuk hogy ugyanakkora-e. inkább keresni kéne valakit akinek ugyanilyen winchestere van, minden kis izé ugyanott van rajta és ugyanígy néz ki és leméretni vele (beszerelt alkatrészt nem könnyű mérni), vagy leolvastatni a tetejéről az írást ha van rajta.

(#5) agrarfiatal válasza Joooe (#3) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

akkor benne kéne lenni a táskádban a darabnak

milyen tipusú?

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#6) #57764352


#57764352
törölt tag

Nekem is samsungom van...
Kéne egy típusszám, meg minden....

Ha egyezik, akkor megnézem...

(#7) Joooe válasza Flashy (#4) üzenetére


Joooe
tag

Lehet hogy hatalmas hülyeséget mondok, de a fizikai mértéből nem lehet következtetni?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#8) Joooe válasza #57764352 (#6) üzenetére


Joooe
tag

SP1203N

tehát 120-as

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#9) Joooe válasza agrarfiatal (#5) üzenetére


Joooe
tag

áttúrtam, de nincs, valahogy kiránthattam valamivel....

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#10) harry válasza Joooe (#7) üzenetére


harry
veterán

az egy dolog, h mekkora, de a teljesítményt nem ez határozza meg.
milyen vinyó volt az? van egy 60as ATA Samsungom, meg egy 160as Sata.
Előbbit egyszerűbb lenne megnéznem, remélem olyanod volt ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) agrarfiatal válasza Joooe (#8) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

sp0802N-em van sajna

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#12) Flashy válasza Joooe (#7) üzenetére


Flashy
veterán

nem, ezek mind egyforma méretűek kb. a tetejükre szokott írva lenni valami, meg ugye a nem felületszerelt ellenállásoknál a csíkos színkód

(#13) And válasza Joooe (#8) üzenetére


And
veterán

Hi! Ha kis barna biszbasz volt, akkor inkább kondi, mint ellenállás. Azzal meg az a baj, hogy ép korában sincs ráírva semmi..

(#14) Joooe válasza Flashy (#12) üzenetére


Joooe
tag

Hát hogy nem mind egyforma az biztos :D
az egész aprótól addig a batárnagyig ami letört mindenféle méretben van a vinyón. Mind ugyanúgy néz ki, középen valami kereámiafélének látszó egybefüggőnek tűnő anyag, és a két oldala fém, ami le van forrasztva

Ja és hogy letört annak az lett az eredménye, hogy a (kép szerint) bal alsó chip valami iszonyatosan melegszik, és a fej csak csapkod.

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#15) agrarfiatal válasza Joooe (#14) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

esetleg méret és szín alapján lehetne azonosítani

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#16) #57764352 válasza Joooe (#8) üzenetére


#57764352
törölt tag

Nekem 160-s van...

(#17) harry válasza Joooe (#8) üzenetére


harry
veterán

nekem sp0612n. szóval ez sem olyan, de azért megnézem, h van-e egyáltalán ráírva valami.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18) And válasza agrarfiatal (#15) üzenetére


And
veterán

Szerintem úgy nem nyerő, mert ha tényleg kondi, akkor a színben nincs nagyon különbség (ha lenne, akkor is inkább a gyártóra utalna, mint az értékre). A méret meg teljesen független az értéktől: egy csomó értéket többféle fizikai méretben is gyártanak. :O

(#19) kgyorgy válasza And (#18) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

Igy igaz, ha az a bigyó esett le amire a nyil mutat akkor kondi. A méret a kapacitás és a max feszültség függvénye. Ez a fizikai méret alapján elég nagy kapacitás lehet, valami táp zavarszűrő szerepkörben, viszont akkor a vinyó simán megy nélküle.
Joooe, kipróbáltad?

[Szerkesztve]

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#20) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Esetleg nagyon káros lenne a hdd egészségére, ha az nincsen rajta. írtad, h melegszik meg csapkod (?), de akkor is?
Nincs meg az az izé, ami letört róla?

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#21) kgyorgy válasza Joooe (#14) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

Ha melegszik meg csapkod a fej akkor ott más baleset is történt, nincs rajta semmi nyom (karcolás, stb)?

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#22) BaLinux


BaLinux
tag

Az bizony kerámia kondinak néz ki. Apró árnyalatnyi különbségek mutatják a kapacitást, ha jól sejtem, forrasztottam már néhányat, és más nem tűnt fel. Meg kéne mérni a kapacitását... amúgy simán visszaforrasztani nem tudod? Sérült az érintkező? Vagy a nyák?

(#23) Joooe


Joooe
tag

Nagyon melegszik, pár másodperc alatt már olyan hőmérsékletet ér el, hogy nem tudom megfogni az a chipet, azon kívűl minden normális hőmérsékletű.
Ja és természetesen próbáltam, de nem működik a vinyó, még a bios felismeri, esetleg nagy nehezen a windows is, de a partíciók akkor sem látszanak, és nem használható

szerk: A nyák nem sérült, csak nincs meg a letört darab

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#24) And válasza Joooe (#23) üzenetére


And
veterán

Esetleg azt még el lehetne játszani, hogy megnézni, van-e mellette hasonló (a kép szerint van) kondi. A hasonlót itt úgy értem, hogy pl. azonos értékű ellenállásra megy tovább, egymás melletti IC lábakra fut a nyák utána, stb. Kicsit felülbírálva korábbi hsz-emet, kgyorgy-nek is igaza vagyon, ami a méreteket illeti. Bizonyos mértékű méretnövekedés biztosan van, többszáz nF-os tartományban már nem lehet hangyaf@sznyi méretű smd-kondikat gyártani, még alacsony feszültségtűréssel sem. Az ilyen barna bigyók meg valszeg. kerámiakondik. Kis (pF-os nagyságrendű) értékűeket viszont lehet ''normál'' méretben is gyártani. Szóval ha ilyen hasonlóságot fel lehet fedezni, akkor meg lehet kísérelni a másik, ép példány értékének meghatározását. Ehhez viszont szinte biztosan le kell szedni a nyákról a jó darabot. Mindenesetre ilyesmit mindenki csak saját felelősségre csináljon (előtte kezelőorvosát, gyógyszerészét.. :D), és bízzon a sikerben. Ez semmiképp sem garancia a jó működésre, viszont kiindulási alap lehet a törött alkatrész pótlásához.

[Szerkesztve]

(#25) agrarfiatal válasza Joooe (#23) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

alapban a samsung hdd-k nem melegszenek annyira. attól az egy konditól meg ekkora melegedés? :)
biztos h nincs a táskában az a fránya cuccos. itt van előttem egy seagate winyó és ezeknél sincs ráírva semmi - csak a méret és minimális színárnyalat eltérés van a kondik között

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#26) Oliverda


Oliverda
félisten

Keresd meg RIVE-t. A száma: 20-386-89-91 Szerintem Ő tud segíteni. XC-Biker-t nem ajánlom, engem 1szer átvágott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

lehet, hogy hülyeséget kérdezed, de megpróbáltad már a bizbasz nélkül bekötni a vinyót? Lehet hogy csak dísz, vagy pedig valamelyik slave vagy master mód igényli csak a bizbaszt.

--- Geri vagyok ---

(#28) stanci


stanci
tag

:F
Egyet mondjatok meg! Miből gondoljátok, hogy kondi?
Pont, hogy az ellenállást csinálják kerámiaszerű anyagból.
Az SMD kondik meg általában műanyag tokozásúak.

MOD: helyesírás

[Szerkesztve]

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#29) mr_ricsi válasza stanci (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egyet mondjatok meg! Miből gondoljátok, hogy kondi?''

Onnan, hogy dolgoztam már SMD alkatrészekkel, és ami így nézett ki, az kondi volt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) stanci válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


stanci
tag

Egyébként valszeg igazatok van. Jobban megnézve a képet a bal alsó sarokba van 3 kék biszbasz egymás fölött, azok inkább néznek ki ellenállásnak. Viszont a kerámiaszerű anyag akkor is ellenállásra utal.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#31) plömplöm válasza stanci (#30) üzenetére


plömplöm
őstag

az egy kondi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#32) #90996736


#90996736
törölt tag

nagy gáz volna bevinni samsung szervízbe? esetleg garanciális még? egy topicban olvastam hogy samsungos/samsungot szállító nagyker(ek) igen korrektek, és odafigyelnek a vevőikre. (isten ments hogy samsung pártinak bélyegezzetek meg, IBM vinyóm van :) ) hátha csak pár száz forintért megcsinálják egy esetleg eredeti nyomtatott áramköri rajz alapján egy szervízben ... egy telefont megér, nem? (komolyan nem tudom elképzelni hogy meglévő beültetési rajz mellett 5-6 percnél több időt venne igénybe egy ilyen smd alkatrész felrakása egy szervizben)

(#33) kgyorgy válasza stanci (#30) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

Tuti, hogy kondi. ''a kerámiaszerű anyag'' kerámiai kondira utal :)
Mint ahogy AND kolléga is boncolhatta elébb...

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#34) kgyorgy válasza #90996736 (#32) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

Szkeptikus vagyok ez ügyben, elég nagy fizikai ráhatás kell ahhoz, hogy egy SMD alkatrész ''leessen'', szerintem többről van itt szó, más is megsérülhetett.

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#35) stanci válasza kgyorgy (#33) üzenetére


stanci
tag

és a ''kerámiai kondiba'' a kerámia a szigetelő szerpét tölti be? ;)
A kerámia két oldalán vannak a fegyverzetek?
Komolyan nem tudom, azért kérdezem.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#36) stanci válasza stanci (#35) üzenetére


stanci
tag

valszeg ilyen:
Bővebben: link
a közepe egy egyszerű kerámia tömb, a két vége meg a fegyverzet aztán csá?
valaki avasson má be!


[Szerkesztve]

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#37) User64476


User64476
őstag

Nekem pont ilyen winyóm van. Holnap megnézem, mit láthatok rajta, de most ki nem szedem...

(#38) Joooe válasza kgyorgy (#34) üzenetére


Joooe
tag

Ennek nem kellett túl nagy ráhatás mert elég sérülékeny módon nagyon kiemelkedik, és méretéhez képest csak kis helyen van rögzítve.

Én magam is gondoltam rá hogy meg kéne keresni egy hivatalos samsung szervizt, hátha nem sok pénzért megcsinálják és még a garit sem bukom el, bár kicsi az esélyem szerintem.
De egy másik samsung vinyómhoz garlevelet is kaptam, azon 2 kecskeméti szerviz is szerepel. Megpróbálom.

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#39) Joooe válasza stanci (#36) üzenetére


Joooe
tag

olyasmi, csak kb olyan magas mint abból 3 egymásra téve :)

[Szerkesztve]

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#40) And válasza stanci (#35) üzenetére


And
veterán

Itt több képet is találsz a többrétegű kerámia-chipkondikról: Bővebben: link.

(#41) mr_ricsi válasza kgyorgy (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''elég nagy fizikai ráhatás kell ahhoz, hogy egy SMD alkatrész ''leessen''''

Ezzel részben vitatkoznék.
Egyszer egy VGA-kártyát úgy húztam ki a foglalatból, hogy az egyik ujjam alatt volt egy smdkondi. Le is jött. (Visszaforrasztottam)

Viszont a képen látható kondi tényleg elég nagy, és nagy felületen van forrasztva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) xcbiker


xcbiker
addikt

mennyit ér meg neked ha megjavítom?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#43) Varga Csaba válasza xcbiker (#42) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

(#26) Oliverda Válasz | Email | 2005-02-24 20:39:39

Oliverda
(senior tag) Keresd meg RIVE-t. A száma: 20-386-89-91 Szerintem Ő tud segíteni. XC-Biker-t nem ajánlom, engem 1szer átvágott.

''Az igazság odaát van - The truth is out there'' ----- ''Blájen??? - Nem,nem,nem, Brájen'' - Be patent! - I NEVER GIVE UP!!!


Talán előbb vele tisztázd le a dolgot, utána több lehet a bizalom...

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#44) xcbiker válasza Varga Csaba (#43) üzenetére


xcbiker
addikt

Ember! :o
ezt elmondhatnád, hogy hogy vágtalak át!
sosem volt célom mások átvágása, nekem a becsület többet ér.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#45) xcbiker válasza Varga Csaba (#43) üzenetére


xcbiker
addikt

Melleseg ha a forumon megkérdezel egy jópár ember én mindig korrektül áltam a dogokhoz. Ha vállaltam valamire 1hónap garit és esetleg pl: 3hónap múlva akadt gondja az illetőnek a cuccal, vagy éppen csak 2hónap múlva tudta beépíteni akkor én azt cseréltem, visszafizettem, vagy valamilyen megoldást találtunk rá. Én az a típusú ember vagyok aki inkább bukik egy üzleten mintsem utána rossz szájízzel gondoljanak rám.

Úgyhogy ne gyere nekem ilyen szöveggel hogy ''engem 1szer már átvágott''. Biztos én lehettem? Egyáltalán szóltál mikor bajod volt?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#46) Varga Csaba válasza xcbiker (#45) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Miután már telefonon megbeszéltük a dolgokat és tisztáztuk a félreértést, Itt is kijelentem ,hogy engem XCBIKER SOHA nem vágott át!!!
Nem is tehette volna, mivel soha nem álltunk semmiféle kapcsolatban...
(félreolvasta a hozzászólásomat)

A 26 sz hozzászólónak / OLIVERDA van vele rendezetlen ügye!
Ő volt az becsapva érezte magát..

Üdv



[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#47) xcbiker


xcbiker
addikt

kicsit félreértettem az elöttem hozzászólót, mert ő csak idézett Oli-tól.

Csak hogy tudjatok az esetről:
Volt egy letört lábú seagate vinyója. Én montam hogy megnézem, hátha megoldható a javítása. Sajnos a lábcserét nem tudtam bevállalni, hanem az egész csatlakozósort kellett volna. De mivel nem volt ugyailyen csatim, így mondtam neki hogy szerezzen. Aztán visszaküldtem neki a winyóját. Később már nem akartam az üggyel tovább foglalkozni és Rive-t ajánlottam neki.

ennyi... Hol vágtalak át?:U

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#48) Oliverda válasza xcbiker (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs. Talán az átvágás valóban nem a legmegfelelőbb szó erre az esetre. Az viszont tény hogy nekem 100%ra mondtad hogy megtudod csinálni, sőt még fizetnem sem kell majd érte mert ez neked rutin meló. Ezt mondtad amikor először felhívtalak az úgyben. De ha azonnal azt mondtad volna amikor megláttad hogy ezt te nem tudod bevállalni akkor is 1 hónappal korábban lett volna működőképes a vinyóm. Ennyi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) FPéter válasza Oliverda (#48) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ugyan semmi közöm sincs az ügyhöz, de mivel xcbiker nem kért érte semmilyen juttatást, akkor milyen alapon nevezed átvágásnak, vagy akárminek? Megpróbált segíteni, nem tudott. Te pedig ezt ilyen beszólásokkal jutalmazod. Magadban lehetnél dühös amiatt, hogy késett a vinyód javítása, de egy jóakaród rosszhírét kelteni egy baki miatt...nos az már lehet, hogy a szánalmas kategóriában is benne van.

[Szerkesztve]

(#50) Oliverda válasza FPéter (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem Én kértem hogy ingyen javítsa meg! Ő ajánlgatta hogy ez neki olyan kis semmiség hogy akár juttatás nélkül is hajlnadó megcsinálni. Ha azt mondta volna hogy 3 ezer és másnapra kész van akkor azt mondta volna rendben! Hagyjuk ezt a vitát semmi értelme. Nem vitatom a szaktudását! Igazából az nem tetszett hogy bő 1 hónap után jelentette ki hogy Ő ezt nem tudja megcsinálni. Az idő pénz! Részemről lezártam a dolgot!!! :o

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.