Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsidzsi


kicsidzsi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a Samsung Tsstcorp DVD-ROM TS-H352A -val! (Firmware: TS03)
Phillips DVD-R lemezt használok egy Pioneer DVD-RW DVR-108 íróval. (közepes sebességgel: 6-8*, Firmware: 1.14, nem írom túl!)

Szóval nem mindig olvassa a Samsung DVD-ROM ezeket a lemezeket: Nincs ilyen meghajtó hibaüzenet közvetlenül a lemez berakása után. (TCMD) Ilyenkor kinyitom-becsukom tálcát, és ezek után (többnyire) felismeri az ÍRT DVD-t.
A DVD INFO PRO RPM értékei katasztrofálisak írt DVD lemezzel: current: 6.21X, avarage: 4,27X, 57561kbps, 12:47
Ugyanez a lemez a Pioneer DVR-108-íróval: 12.13X, 8,31X, 112283kbps, 06:33

Mi a megoldás? Ez már a második DVD olvasóm, ami nem szuperál tökéletesen! Az előző Toshiba volt, de az egyáltalán nem ismerte fel az ÍRT DVD lemezeket! Ezután cseréltettem ki Samsungra. (www.users.hu)

Egyébként ''gyári'' DVD lemezzel jól megy a Samsung:
9.53X, 9,48X, 12980kbps, 05:37

Ja! És SINGLE LAYER lemezt használok!

Mi a megoldás? Próbáljak ki más lemezt is? Vagy egyértelműen sz@r a Samsungom és vigyem vissza?

Még valami: a Nero-val (6.3.1.20) próbáltam DVD lemezt image file-ba másolni, de 4500 MB után lemez olvasási hibát ír ki. Mintha dupla layeres lemezt próbálna írni. (A sáv (%) alig halad, az adatmennyiséghez képest.) Mit kell beállítani, hogy jó legyen?

Kicsidzsi


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

AMD Athlon 64 3200+, Winchester,0.09 µ, Socket 939, 2220.1 MHz (Dynamic Overlocking), MSI K8N Neo2, Kingston Value 1Gb Kit DDR-SDRAM PC3200 - 2*512 MBytes, His Radeon 9800Pro IceQ, Seagate 160Gb SATA, Chieftec Dragon nagytorony, Thermaltake 420W

(#2) Velocity


Velocity
aktív tag

látom ez eléggé elsüllyedt egy topic, de nekem is van egy ilyesmi problémám!
a fenti olvasóm van ugyanolyan firmware-rel, és nekem viszont az égvilágon semmit nem olvas! berakok bármit, kiírja, hogy nincs ilyen meghajtó...
Lemezkezelőben mindig azt írja, hogy ''Üres''
Eszközkezelő szerint az égvilágon semmi baja... szerintem ez nem így van... azt hiszem még garanciás, de nem biztos... ráadásul mindig hetekig tart a garanciaintézés, és nekem elég sürgős lenne, mert eladtam az asztali dvd-m, és még nem vettem meg az újat és addig a gépről küldeném ki TVre, de az ugye nem megy most :(((

plz help!

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#3) Velocity válasza Velocity (#2) üzenetére


Velocity
aktív tag

help

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#4) Jarod1 válasza kicsidzsi (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

Szia, Találtál Firmware frissítést ehez a típushoz? :F

(#5) hzcs válasza Jarod1 (#4) üzenetére


hzcs
senior tag

Ezeknek az a legnagyobb baja, hogy samsung. Nekem laptopban van egy ilyen TSST szörnyedvény, már a 2. koptatom, de a 2 együtt kb 10 lemezt írt meg jól. Utána gyártja a selejtet. Tehát ebből a tanulság az, hogy samsungot ne vegyünk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.