Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) John_Shaft


John_Shaft
tag

Sziasztok
A gondom a következő: idáig volt egy vinyóm, egy cd író, meg ez a dvd író. Vinyó volt primary masterként egyedül, és a secondary szálon volt a 2 optikai meghajtó. Tegnap este kitaláltam, hogy a cd íróra már nincs is semmi szükségem, és kiszedem, majd primary master lesz a vinyó és slave ez a dvd író. Aztán vettem az egyik IDE kábelt, bejumpereltem a meghajtókat és bekötöttem ahogy írtam....A dvd író nem kapott áramot, pedig kimértem, és rendes áram volt a tápcsatinál, és ugyanezzel a kábellel a vinyó és a cd író tökéletesen müködött. Vettem a másik kábelt, ami már kissé szét van esve, azzal megtalálta mind2 meghajtót de valószínű sérült, mert a vinyóról nem bootolt be, azt írta tegyek be egy lemezt bla bla....Szóval a lényeg az, hogy ha egy szálra van kötve a vinyómmal ez a dvd író a ''jobbik'' kábellel nem találja meg. Most a kérdés az, hogy a kábel lesz sz@r (de akkor a cd meghajtóval miért müködött????) vagy a dvd íróval van valami ???

Előre is köszi és sorry hogy ilyen hosszúra sikerült

(#2) John_Shaft


John_Shaft
tag

A dvd író leírása szerint lehetne 1 IDE kábelre kötni a HDD-t és a dvd írót, nekem ilyenkor nem találja meg a dvd írót, még fel se pörög, valahogy nem jut áramhoz. Mi lehet a gond? a dvd író vagy a kábel ?

(#3) ArGab válasza John_Shaft (#2) üzenetére


ArGab
őstag

NF7-S alaplapban tapasztaltam, hogy nem működik vinyó mellett az LG DVD író, de szeritnem nem is egészséges egy IDE ágra tenni a kettőt.

(#4) John_Shaft válasza ArGab (#3) üzenetére


John_Shaft
tag

nekem abit kd7-e lapom van, de végülis tényleg jó így is, hogy 2 szálon van, csak igazság szerint úgy is működnie kellene és zavar hogy még meg se találja ugy. na mind1, azért köszi

(#5) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali. Samsung DVD íróm van Ts-h552B tipus ts03 as firmwer.
Létezik erre frissítés mert a Samsung honlapján csak ts02 és ts04 es verziók vannak.

(#6) blacky36 válasza Jarod1 (#5) üzenetére


blacky36
tag

Szia!
Sőt, van ott még ts10-es verzió is ami a legújabb!

(#7) Jarod1 válasza blacky36 (#6) üzenetére


Jarod1
addikt

szeva, ez aszt hitttem másik tipus akkor a ts10-et fel tudom rá tenni?

(#8) Jarod1 válasza Jarod1 (#7) üzenetére


Jarod1
addikt

Bakker ennyire könnyű a frssítés? Még kis sem kellet lépni a windowsból, pedig aszittem
dosból kell frssítgetni. de faxa, elindítom a progit az kiírja milyen típusú a mostani verzió, betöltöm a bin File-t és 1-2 per és kész. Big THANX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.