Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sp1614n & abit an7 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) npp


npp
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Vettem egy Samsung SP1614N 160GB-os winchestert, az AN7-es alaplapom mellé. Windows XP Pro (SP1 integrated) cd-ről bootolok, látja is a teljes 160GB-t, létrehozok egy partíciót (20GB), formázom (NTFS), rámásolja a fileokat, és amikor újraíndítja a gépet, akkor nem találja a boot sectort.

A legújabb 1.7 bios van fenn. A hdd működik (adatokat tárolok rajta, stb) (mind a 160 GB), ha másik (80GB Maxtor) a ''rendszer'' winyó.

Próbáltam:
- mint master, mint slave
- egyedül a kábelen, másikkal együtt
- ''előre'' particionálni (20GB Primary -- Active) PQ Partition Magic segítségével, de így sem lett jó, particionáláskor kiírta: ''This partition crosses the 1024 cylinder boundary and may not bee bootable''

Írtam az Abit supportnak és a válasz:
''We don't have Samsung SP1614N here, but we have tried Samsung SP1213N, =
we can partition the harddisk in the OS and can install OS on the =
un-partitioned harddisk too. Please check if there's anything wrong with =
the harddisk itself.'' --- SP1213N egy 120GB-os hdd, szerintem a >137GB lehet a lényeg, ezért működhet náluk a 120GB-os.

Szóval a hosszas bevezető után :), a kéréseim/kérdéseim:
- akinek ilyen winchestere van és rendszer hdd-ként használja az pls. írja le, hogy milyen alaplappal, milyen biossal működik. (leírnám a supportnak)
- akinek 160GB-os, vagy más >137GB-os lemeze van, az pls. nézze meg, hogy a PQ Partition Magic kiír -e ilyet, vagy csak az enyémnél. (resize partition -- kiírja/nem -- kilép -- nem tesz semmit tönkre :) )
- aki csak úgy ''simán'' tud segíteni, az ne fogja vissza magát :DDD

Előre is köszi!

(#2) npp


npp
csendes tag

up

(#3) Karex válasza npp (#2) üzenetére


Karex
senior tag

Hali. Ugyanilyen lapom, van, majdnem ugyanilyen hdd-vel (nekem sata-s). Egy 7 gigás ólat meghagytam partícionáláskor a rendszernek, a többit pedig egyéb adatnak. Mind2 ntfs. Ezzel a felállással semmi gond, minden progi annyinak látja, amennyinek kell.

Eh, ha másnak nem is, upnak jó volt. :P

(#4) npp válasza Karex (#3) üzenetére


npp
csendes tag

Köszi az upot. :)

Eh, ha mást nem is, legalább azt megtudtam, hogy: ha lecserélem sata-ra, akkor működni fog. :DD

[Szerkesztve]

(#5) npp


npp
csendes tag

up

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sp1614n & abit an7 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.