Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sm-352f cd/dvd combo max.40x? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pet_i


Pet_i
senior tag

Szóval a probléma: most vettük ezt az 52/32/52/16x - os combot és a legújabb firmware-rel (1 hete jött ki) csak 40x-esen hajlandó cd-t írni. (Vadiúj 52x-es TDK-val próbálkoztam.) A Nero InfoTool kiírja, hogy 52x-esen tud írni és kidob egy olyan hibaüzenetet, hogy ''ASPI installation is corrupted'' (system ASPI, nem a Nero ASPI). Namost, én utána néztem, de az ASPI-t SCSI-s kártyákkal hozza összefüggésbe a szakirodalom, nekem viszont nincs semmi SCSI eszközöm. Felraktam egy másik progit is (Cd Blaster), ha elindítom a progit, úgy hogy nincs cd a gépben, 52x -eset ír ki, ám ahogy berakom a vadiúj cd-t, már csak 40x.. Ez történik a Neroban is. Mi lehet a probléma?

(#2) Pet_i válasza Pet_i (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

ASPI drivert közben javítottam, mostmár nincs hibaüzenet, de a probléma még mindig fennáll. Lehet, hogy a TDK cd a bűnös?

(#3) Pet_i válasza Pet_i (#2) üzenetére


Pet_i
senior tag

Windows beépített cd-írója is csak 40x-esen hajlandó. Semmi ötlet?:(

(#4) Pet_i válasza Pet_i (#3) üzenetére


Pet_i
senior tag

Közben firmware csere-bere megtörtént, dma műxik, látszólag minden rendben és mégsem akar 40x -nél többet mutatni egy cd-író progi sem.:F

(#5) KovacsUr válasza Pet_i (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Lehet, hogy valami spéci módon kell engedélyezni az 52-szeres írást (például eject gomb 5 másodpercig nyomva tartva, hasonló). A dokumentációban nincs semmi ezzel kapcsolatban?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) Pet_i válasza KovacsUr (#5) üzenetére


Pet_i
senior tag

Nincs, de azt hiszem közben sikerült megoldani a problémát: vettem egy Fuji cd-t és azt tökéletesen látja 52x-esnek. Úgy látszik a TDK-kal van a gond. Azért ezt nem gondoltam volna, vadi új tdk volt...:F
Azért kösz az ötletet! :)

(#7) Zsu_


Zsu_
senior tag

Látom, már megoldódott a probléma :)
Igen, mert a cdírók érzékelik, hogy milyen sebességgel lehet ''biztonságosan'' megírni a cd-t... vagyishogy mennyit bír a cd. Úgy látszik a tdk csak ennyit :(
Miért nem az 52x philipsekkel próbálkozol? /amit együtt vettünk/ nálam azokat lehet 52szeresen írni.

[Szerkesztve]

(#8) eddie303 válasza Pet_i (#6) üzenetére


eddie303
őstag

Nekem az SM348B nevü kistesója van, de az is ugyanolyan hiszti, pl. Akoss/Vakoss CD-t, amin azt írja, hogy 48x, csak 32x-en hajlandó megírni, de amúgy nincs vele probléma, max annyi, hogy nagyon melegszik.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) Zsu_ válasza eddie303 (#8) üzenetére


Zsu_
senior tag

Hajrá Plextor!!! :C
Nekem Plextor cdíróm van (52/24/52). Igaz az nem dvd-kombó, de eddig semmilyen cd-vel sem ''cirkuszolt'' :)
Pedig írtam már vele: TDK, Philips, Samsung, Fuji, Maxell, Verbatim cd-t is :)

(#10) Pet_i válasza Zsu_ (#7) üzenetére


Pet_i
senior tag

Mert nem gondoltam volna, hogy a mindenki által sztárolt tdk-k ilyen vackok. :(
Végülis a 40x sem rossz, de hamár 52, akkor legyen 52.

(#11) Pet_i válasza eddie303 (#8) üzenetére


Pet_i
senior tag

Milyen cd-vel csinálta ez?, És melyikekkel nincs bajod?

(#12) Zsu_ válasza Pet_i (#10) üzenetére


Zsu_
senior tag

Azért nem 100%, hogy a cd az oka :U

(#13) Pet_i válasza Zsu_ (#12) üzenetére


Pet_i
senior tag

Tudom, a Plextor az Plextor...

(#14) Zsu_ válasza Pet_i (#13) üzenetére


Zsu_
senior tag

:)

(#15) Wildmage


Wildmage
senior tag

Ezt nem mondjátok komolyan! Az a probléma, hogy nem tudsz 52x-esen cd-t írni? Úgy őszintén nem mind1? A 40x is iszonyat gyors és ha jól sejtem iszonyat gyorsan olvashatatlanná is fog válni a cd.:( Nekem is volt már egy csomó cd-m, amit ki kellett dobni, mert ugyan nem használtam őket, de egyszer csak nem olvasta többé őket semmi valószínűleg azért mert a régi író tudta a 8x sebesességet is, csak gázabb minőségben.

(#16) Zsu_ válasza Wildmage (#15) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szerintem egyáltalán nem mindegy, hamár az ember vesz egy 52szeres írót, akkor jogos igény, hogy ténylegesen tudjon vele 52szeresen írni! :U
Nyílván nem fog minden cd-t 52szeresen írni, mivel nem is kell/szabad (pl zenei cd-k)

(#17) Wildmage válasza Zsu_ (#16) üzenetére


Wildmage
senior tag

De persze. Nekem is 40x yamahám van, de eddíg ha 5 cd-t írtam max sebességen akkor sokat mondtam, de no offense.

Egyébként nekem is van valahol egy elfekvő nintendo vagy 5 játékkal. Nem kell? :D


[Szerkesztve]

(#18) Zsu_ válasza Wildmage (#17) üzenetére


Zsu_
senior tag

Nekem 52szeres Plextorom van (mint már írtam), és eddig elég sok cd-t írtam max sebességen, de szintén no offense :)

Köszi, nem kell :)

(#19) Pet_i válasza Wildmage (#15) üzenetére


Pet_i
senior tag

Ez elvi dolog, ha az ember vesz egy 52x-es írót, akkor joggal elvárhatja, hogy az valóban 52x-esen írjon. Egyébként tényleg bőven elég a 40x, de attól még te nem azt veszed meg, hanem az 52x-et.

(#20) Wildmage válasza Pet_i (#19) üzenetére


Wildmage
senior tag

Bocsánat, rosszat írtam. Nem 40x-es a saját íróm, hanem 20/10/40-es, de ez sem sokat változtat a dolgon. Na mind1, nem akarom tovább húzni a dolgot. Igazatok van, én is elvárnám, hogy tudja a spec-ben megadottakat, de nem használnám ki és kész.

(#21) Pet_i válasza Wildmage (#20) üzenetére


Pet_i
senior tag

OK. Nincs harag.:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sm-352f cd/dvd combo max.40x? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.