Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Mivel a Serial ATA térhódítása a merevlemezek terén már évek óta jelen van, ezért kissé furcsának tartom hogy az optikai meghajtók táborában nagyítóval kell keresni a SATA csatólós egységeket.

Ha jól tudom, idáig a Plextor-on kívül csak a Samsung rukkolt elő ilyen meghajtóval, ráadásul szerintem kedvezőnek mondható, 10 ezer forint körüli áron lehet hozzájutni.

Itt olvasható egy elég részletes teszt: [link]

[kép]

- The Good

* SATA Interface
* Bitsetting for all media (+R, +RW, +R9)
* Good DVD error correction
* Can read 90/99min audio discs
* DVD writing quality with most DVD±R media
* Samsung Magic Speed Utility
* Can create working backups of Safedisc v3.1

- The Bad

* Doesn't support DVD overburning
* Cannot rip/playback CDS200 Audio Protection
* Writing quality with certain media


[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) effektiv válasza Oliverda (#1) üzenetére


effektiv
csendes tag

ilyenem van pár honapja feketében
nem tudjátok hol lehet kapni még? :)

(#3) Oliverda válasza effektiv (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Mik a tapasztalataid idáig?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) gabi123 válasza Oliverda (#3) üzenetére


gabi123
senior tag

Nemsokára jön a 183L, a 182-es 18x író SATA-s és lightscribeos változata! Szerintem érdemes kivárni, szeptember közepére/végére mondták....

Forza Ferrari!

(#5) Oliverda válasza gabi123 (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Az is Samsung?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) gabi123 válasza Oliverda (#5) üzenetére


gabi123
senior tag

Jaja, ennek az írónak [link] a SATA-s, lightscribe-os változata! Én őrá várok! :B

Forza Ferrari!

(#7) erdoke válasza gabi123 (#6) üzenetére


erdoke
titán

Nem biztos, hogy érdemes rá várni, különösen ha CD_t és DVD-R lemezeket is írsz: [link]

A legjobb aláírás a héten

(#8) gabi123 válasza erdoke (#7) üzenetére


gabi123
senior tag

Hát nemtom, nekem először egy LG 4040B-m volt, azzal semmi gondom nem volt, most egy Pioneer DVR-108 van, és ott tartok, hogy ennél az írónál bármi jobb... az olcsó Ridiscet szeretni, a Verbatimmal és a TDK-val meg szenved. Firmware a legújabb.

Új PATA meghajtót már nem akarok venni, és a nemsokára megjelenő SATA-s samsung tűnik az én pénztárcámnak megfelelő kategóiának, mégha vannak is hibái! :) Plextorra sajnos nem telik! :B

Forza Ferrari!

(#9) Haart válasza gabi123 (#8) üzenetére


Haart
addikt

Így van plex lenne a legjobb de sajna olyna drága hogy rámegy az ember gatyája, holott azért valahol nem éri meg a majdnem 3x-os árat már.

(#10) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Én is ezt az írót néztem ki magamnak, mivel alaplap váltás miatt (ASUS M2N-E) egy IDE kábelre került a mobil rack és a PIO DVR-110D író. Rendszerint rackben levő HDD-n kapom az archíválandó állományokat, és úgy veszem észre nem túl jó, hogy egy kábelre van kötve a DVD író(master) és a forrás vinyó (Maxtor 40-60GB, slave).

Nézegettem PPéter oldalát, de Samsung DVD írókról nem találtam véleményét/teszteredményét. Kedves PPeter! Ha esetleg erre tévedsz kérlek, mondd el pár mondatban a véleményed erről az íróról. Természetesen más kompetens fórumtársak tapasztalatait is szívesen olvasnám(nánk).

Szeretném külön kábelre tenni az írásban résztvevő eszközöket, két(három) lehetőségre gondoltam:
1. Samsung sh-w163a DVD író a Pioneer DVR-110D helyére, régi rack-kel.
2. A PATA racket/HDD-t lecserélem egy SATA rack/SATA II HDD párosra és egyéb okok miatt ez esetben a DVR-110D-ből DVR-111D lenne.
(3.) Samsung sh-w163a SATA DVD író, ÉS SATA rack/HDD.

Mi a meglátásotok?

Köszönettel: Kurtuzov

(#11) Haart válasza kurtuzov (#10) üzenetére


Haart
addikt

Hát ha a jövöre gondolsz akkor minden csak SATA én azt vallom. Előbb utóbb ugyis eltűnik az IDE. Az ide mindig is bajlódott a vinyó+író párossal. Több esetben az volt az ésszerü ha minden ide csatin 1 dolog volt. Persze ez ma már nem lehetséges mert a legböbb alaplapon max 1 IDE csati van, ezért ésszerűbb SATA dolgokat venni ha teheti az ember, márpedig teheti mert semmivel sem drágább mamár mint az ide cuccok.

(#12) Kriza


Kriza
őstag

up!

Valaki tud az említetteken kívül (Samsung, Plextor) más SATA DVD írót esetleg???

Esetleg tudja valaki, hogy a fentebb emlegetett Samsung natívan kezeli a satát, vagy valami átalakítóchip van benne???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Kriza


Kriza
őstag

up!

(úgy tűnik, kezd beokádni a pio109-en, szóval sürgős lenne :O )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) Kriza válasza Kriza (#13) üzenetére


Kriza
őstag

...vagy lehet, hogy csak a szutyok philips dvd-r nem fekszik neki...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) PPeter válasza Kriza (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Oltári mindegy, hogy ''natív'' S-ATA vagy nem, mert a S-ATA ODD-knél nem az eszközökkel, hanem a vezérlőkkel van a baj, tehát a ''vonal'' túlsó végén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#16) Kriza válasza PPeter (#15) üzenetére


Kriza
őstag

Mi a baj a túlsó végen a vezérlőkkel? :F
Szerinted jó író ez???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) Oliverda válasza Kriza (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezekre a kérdésekre engem is érdekelnek a válaszok. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.