Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sata-raid probléma! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MarKoo


MarKoo
őstag

A következő lenne a problémám. Adott egy Intel P4 3Ghz-es (Prescott) proci, ami egy Asus P4C800 Deluxe lapban csücsül, a hozzá való legújabb biossal. 256MB ram van, de ez nem lényeg. Van 4db Samsung 120GB-os SATA winyó. 2 SATA winyó külön van a többi 2 pedig a Raid-en. Felraktam az egyik SATA winyóra a WinXP-t és hogy fel tudjam rakni a programokat, beraktam a Mobil Rack-be egy PATA 80Gb-os Maxtor winyót. Minden szépen felment róla, de az SP2 telepítése után nem tudott bootolni a gép, ha benne volt a PATA-s winyó. Megfagyott a Win betöltésekor. :( Még aznap este feltoltam rá megint, de most meg az a problémám, hogy 4db winyó közül, ami elméletbe 3 lenne, csak 2-t lát, és ennek szerintem az oka, hogy a Raid vezérlő drivere hibásan van telepítve. Kérdésem a következő:

1., Milyen raid vezérlő drivert rakjak fel, ha az nem jó hozzá ami a cd-jén van az XP-hez.

2., Ugye jól tudom, hogy az AMI bios mellett nem lehet megoldani, hogy SATA és PATA egyaránt benne lehessen a gépben és a SATA-ról bootoljon. Mert úgy tudom hogy az award bios-ban be lehet állítani, hogy ''Boot Order'' SCSI vezérlő. Azaz a SATA lenne az elsődleges boot eszköz.

Jah és szeretném hozzátenni, hogy a keresőben egyetlen olyan topicot nem találtam ahol erre a hibára megfejtést találtam. Sajnos az a baj, hogy még nem telepítettem ilyen rendszert, és rátesz egy lapáttal hogy a PATA is kell, no meg a Raid vezérlő driver se jó. :(


Várom a tippeket. ;]

[Szerkesztve]

(#2) MarKoo


MarKoo
őstag

Nah. :F Senkinek semmilyen tippje nincs? :U :(

(#3) MarKoo


MarKoo
őstag

Ne csináljátok már. :t Biztos tud valaki valamilyen megoldást. ;]

(#4) MarKoo


MarKoo
őstag

UP! :P

(#5) MarKoo


MarKoo
őstag

Ezt már nem hiszem el...... :( :O

(#6) moonman válasza MarKoo (#5) üzenetére


moonman
titán

szerintem meg a prescott proci miatt van, szívtam vele én is rendesen.

teendő: recovery konzol
cd windowssystem32drivers
ren update.sys update.sp2
exit
windows alól pecs feltelepít: [L]http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=9b99c199-5d75-454f-ae07-b620727be8d8[/L]
reboot
örül jól.

(#7) MarKoo válasza moonman (#6) üzenetére


MarKoo
őstag

Köszi szépen, holnap meg is fogom próbálni. Azt tudtam hogy nem a proci miatt, de a Raid vezérlő driver miért nem megy? :F

(#8) moonman


moonman
titán

raid: ezen nem si3112r vezérlő van?

(#9) MarKoo válasza moonman (#8) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem tudom nincs itt a gép, hanem innen 500m-re az irodában. Meg fogom nézni, de a ''hozzá való'' driver szar volt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung sata-raid probléma! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.