Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Gabócza válasza nokiander (#9148) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ha lenne rá tökéletesen működő android, én visszavenném...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#9152) consono válasza leslieke (#9150) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem számít a formázás. Vagy legalább az Others mappából ki kell törölni a Bada dolgait...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9153) San398 válasza consono (#9152) üzenetére


San398
őstag

Én multival frissítettem + SD-t formáztam és nincs lassulás akadás. Egy reboot volt wifire csatlakozásnál de semmi egyéb negatívum.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#9154) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Nem értem miért sírtok a Droidért a Wave-re. Az ismerőseim mikor meglátták a Bada 2-vel azt hitték, hogy Droidot raktam rá. Nagyon hasonlít rá, talán nem véletlenül. ;)
Nekem csak néhány dolog nem tetszik benne de az szerintem fájdalmas csapás. A virtuális billentyűk szerintem kisebbek lettek. Sms írása közben gyakran félrenyúlok.
A másik a kamera. Jó, hogy lehet tapizva kezelni de rengeteg beállítási lehetőség már nincs. Videózásnál eltűnt az idővisszaszámláló is. Van viszont parasztvakító képstabilizátor ami rángatja a képet meg van AF.
Az meg egyenesen nevetséges, hogy a saját videófelvételeit is szaggatva játsza le. Azok az AVI filmek amiket az 1.2-vel simán megevett a lejátszó most el sem indulnak. Túl nagy méret vagy magas bitsűrűség hibával leáll a lejátszó.
Viszont a YouTube kliensen van HQ és NQ beállítás.
Pont a multimédiát butították le, ami miatt jó volt ez a telefon.
Én miután visszaállítottam az sms-eket a memóriakártyáról formáztam.
Az enyém minden bekapcsoláskor be akarja kapcsolni a csomagkapcsolt adatátvitelt pedig kipipáltam, hogy többet NE figyelmeztessen, de még is erőlködik.

(#9155) leslieke válasza Wheelbarrow (#9154) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Van valamilyen alkalmazás vagy widget, ami netre akar menni (valószínűleg automatikus frissítésért), ezért hisztizik. Kapcsold ki azt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9156) consono válasza Wheelbarrow (#9154) üzenetére


consono
nagyúr

A sok nyűg mellé a 2.0-val megérkezett a warez is újra, ráadásul nem is látom, hogy hogyan tudná a Samu letiltani... Nem, nem fogok privátra sem válaszolni ebben a témában!

"In God we trust. All others must bring data"

(#9157) leslieke válasza consono (#9156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aki ügyes megtalálja. Ráadásul nem is nehéz megkeresni. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9158) Wheelbarrow válasza leslieke (#9155) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Csak az alap óra van kint meg a naptár semmi más. A többi mind ki van lőve, még a helymeghatározás és az apps frissítés is. A téma is a gyári alap. A hálózatválasztás kézi és csak GSM. Viszont az E jel kint van, azt kapcsoljam ki ahogy az akkukímélő tanácsban szerepel?

(#9159) leslieke válasza Wheelbarrow (#9158) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kikapcsolhatod.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9160) David3


David3
őstag

Ma már nem, majd holnap estefelé jön a NAMI által módosított LC1-es szoftver.

(#9161) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy ilyen teló (ismerősé) és sikeresen elrontotta és most se kép se hang, be se kapcsol. Tipp, hogyan lehet helyrehozni? Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#9162) Teaway válasza zedok (#9161) üzenetére


Teaway
veterán

Akkut tölti?

Nincs itthon csokid??

(#9163) Zolii44


Zolii44
tag

Én amit felraktam Kint Messenger 2.0 alkalmazást, nem küldi el az üzeneteket. Nem tudom miért.
Nincs valami más msn-n program?

(#9164) zedok válasza Teaway (#9162) üzenetére


zedok
senior tag

Download Mode bejött, remélhetőleg innentől már menni fog :) :C

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#9165) Dhampir válasza Wheelbarrow (#9154) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem értem miért sírtok a Droidért a Wave-re.
Rögtön jobb programokat találnál rá. :)

Némileg lassabb is lett a 2.0-val.

(#9166) anrab válasza David3 (#9160) üzenetére


anrab
addikt

:R

(#9167) leslieke válasza Zolii44 (#9163) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

WL Messenger. Gyári alkalmazás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9168) Silenzio válasza Wheelbarrow (#9154) üzenetére


Silenzio
addikt

Droidra a touchwiz miatt hasonlít. A gyári Android nem ilyen.
Milyen beállításokat vettek ki a felvétel Pause mellett?

Amúgy nekem kb. 80 videóból mindent vitt, egyedül az mpeg2-vel nem boldogult eddig, dehát azt szerintem nem is kell neki.

A sebesség meg egészen elképesztő most, hogy kikapcsoltam az energiatakarékosságot. Nincsenek azok a bosszantó belassulások, hogy lassan reagál gépelésre, megáll a menüben, az animációk 3 fázisúvá válnak... Pompás. És nem is meríti sokkal jobban az aksit.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9169) Attelah


Attelah
tag

Én is feltettem Kiessel a 2.0 LC1-et péntek délelőtt. Eddig több a negatív "élmény" a telefonnal mint a pozitív.

+ jól néz ki
+ akku idő sztem ugyanannyi. Úgy érzem ez is ki fog bírni 4-5 napot úgy ahogy én használom (nem nyomkodom éjjel nappal)
- azt a videót nem játsza le amit az 1.2 simán vitt. (csak a Showder klub van most rajta AVI-ban.... ez is feladta neki, még jó hogy már megnéztem)
- navigációhoz töltöttem le anno jópár térképet, most egy sincs... nemtom hogy lehetne vele felismertetni, mert a memória kártyán rajta van mind ami kéne.)
- 1280x720 felbontásban 13 másodpercet képes felvenni a videókamera a memória kártyára, utána kiírja hogy "nem lehet rögzíteni, a kamera nem támogatja a felbontást." majd menti azt a 13 másodpercet ami eltelt.
- nem lehet átnevezni a mappákat, fileokat. (csak azt a mappát amit létrehozunk a menüben)
- csak az oldalsó lezár/felold gomb megnyomására villan fel a kijelző
- néha belassul nekem is, meg a felső legördülő menü (ahol némítani lehet) picit szaggatva gördül le.
/ a böngészőben jó hogy a címsor mindig legfelül van és el lehet onnan gurigázni, viszont többször írja ki a memória elfogyást min az 1.2, valamint nem tetszik hogy az alsó gombsor szélesebb mint az 1.2.ben volt fekvő módban.

Ennyi várakozás után sztem is gyenge munkát végeztek. Nem értem, hogy az androidot miért tudják úgy összerakni, hogy azzal nincs ennyi bajuk a felhasználóknak? Androidos telón jó az android, Badás telón miért nem jó a bada...?!?!

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#9170) Attelah válasza Silenzio (#9168) üzenetére


Attelah
tag

Hol van az energia takarékos mód beállíthatósága?

Samsung X600 --> Samsung Wave Bada Turko --> Samsung Galaxy S4 Mini Android 4.2.2

(#9171) leslieke válasza Attelah (#9169) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

- navigációhoz töltöttem le anno jópár térképet, most egy sincs... nemtom hogy lehetne vele felismertetni, mert a memória kártyán rajta van mind ami kéne.)

Érdemes letölteni újra, frissebb térképek vannak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9172) nokiander válasza Attelah (#9170) üzenetére


nokiander
tag

6. AP/CP Uart – Az akksi kímélő és teljesítményre hajtó mód
Lehetőségünk van készülékünknek “megmondani”, hogy a teljesítmény centrikus vagy az akkumulátor kímélő módban működjön. Ez utóbbi járhat némi rendszerlassulással, de nem feltétlen. Váltás CP UART és AP UART üzemmód közt: *#8740# – utóbbi (AP Uart) az akksi kímélő üzemmód.

Egyébként teljesen egyetértek veled.Mondjuk nálam a videofelvételi probléma nem jelentkezett szerintem ott nálad van a bibi....Ez a 2.0 olyan mint a halottnak a csók.... :C

[ Szerkesztve ]

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#9173) Silenzio válasza Attelah (#9170) üzenetére


Silenzio
addikt

A kameráé egyedi hiba, szerintem az SD kártyát kéne leformázni. Az energiatakarékos mód nem beállítható a telefonon. Olvass vissza, belinkelték az aksi energiatakarékossági cikket. Ott a megoldás. Egy kódot kell beütni a tárcsázóba.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9174) anrab válasza Attelah (#9169) üzenetére


anrab
addikt

"- csak az oldalsó lezár/felold gomb megnyomására villan fel a kijelző"
még szerencse! maradjon is így. :K

(#9175) consono válasza anrab (#9174) üzenetére


consono
nagyúr

Van már olyan cfw amiben bármire bekapcsol, lehet, hogy bekerül majd egyszer valamelyik véglegesbe is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#9176) m1sk4r válasza consono (#9175) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

1.2, ill. azelőtti verziókban be lehetett állítani, hogy bármely fizikai gomb megnyomására előjön a "nyitóképernyő". Bár én is jobban preferálom a funkciógombot. Mostanában viszont nem mindig "veszi be" elsőre. Lehet, hogy elhasználódott?

Aurea mediocritas

(#9177) s4tch válasza anrab (#9174) üzenetére


s4tch
veterán

Mondjuk ennek szerintem elsősorban az az oka, hogy a gyárilag 2.0 verziót kapó telefonok előlapján már nincs fizikai gomb.

(#9178) leslieke válasza s4tch (#9177) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Középső gomb azokon is van, és be lehet vele kapcsolni a kijelzőt is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9179) anrab válasza consono (#9175) üzenetére


anrab
addikt

nem tartom praktikusnak mert mikor olyan fw. volt fent akkor sokszor oldott a zsebben.
még ha csak zsebre raktam a kezem akkor is véletlenül. nem beszélve a leülések, legugolás... tok nélkül hordom két éve. ha belekerülne jó lenne ha választható lenne. ha meg nem lesz választható akkor elfogadom. csak egy szempont volt ellene.

(#9180) anrab válasza m1sk4r (#9176) üzenetére


anrab
addikt

"1.2, ill. azelőtti verziókban be lehetett állítani"
beállítások között még nem találkoztam vele hogy választható lenne.
direktbe volt Én úgy emlékszem. ahogy jöttek a fw-ek úgy raktam fel mindegyiket. Én már rég 2.0-án vagyok. nem is emlékszem az 1.2 és előtte lévő verziókra. :D

s4tch: ebben lehet valami.

leslieke: viszont ha jól emlékszem nem dudorodik ki.

[ Szerkesztve ]

(#9181) leslieke válasza anrab (#9180) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem dudorodik ki, ez igaz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9182) benjan


benjan
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok itt a fórumon, bár régóta olvasom, és sokat segítettek a hozzászólásaitok. Kb. másfél éve használok WAVE 1-et. Most, hogy kijött a hivatalos frissítés én is feltettem, viszont nem sikerült sehogy a biztonsági mentés, ezért kihagytam a végén mérgemben. Végülis a frissítés végigment, de a telefonról minden letöltött alkalmazásom elveszett. A memóriakártyán látom a fájlokat, de nem tudom van e rá mód, hogy azok ismét a telefonra kerüljenek, mint alkalmazások. Ha tudtok légyszi segítsetek.

(#9183) Silenzio


Silenzio
addikt

Wave színű HTC...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9184) satomee válasza benjan (#9182) üzenetére


satomee
senior tag

Elvileg ha belépsz az apps-ba Kies-el, ott a jobb felső sarokban van egy ikon amire ha rákattintasz megmutatja az addig letöltött/megvásárolt appokat (telóban a "Saját oldal/Letöltések" alatt találod meg), és onnan fel tudod őket megint tenni. Nekem mondjuk nem mindent listáz ki és van olyan is amit csak a telefonról tudok leszedni (pl a Fruit Ninja ami már nincs is a kínálatban) szóval lehetnek érdekességek de nekem alapvetően jól működik. Mindenesetre ha látod a progikat, én azt mondom érdemes egy formázást csinálni a kártyán mielőtt újra letöltöd őket...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#9185) anrab válasza Silenzio (#9183) üzenetére


anrab
addikt

simán verhetné a wave! hát még ha vissza pakolnák bele az idő közben elhagyott funkciókat.
annyit kérnek érte most mint annak idején a wave-ért.
két éve ugyan ezt írták a wave-ről!
"A One V esetében talán külön mondani sem kell, hogy mind az anyaghasználat, mind pedig az összeszerelési minőség a prémium kategóriába emeli a készüléket."

(#9186) Zolii44 válasza leslieke (#9167) üzenetére


Zolii44
tag

Nekem nincs olyan rajta.

(#9187) benjan válasza satomee (#9184) üzenetére


benjan
csendes tag

Köszi. Nem kiessel töltöttem, hanem telón keresztül, de megtaláltam a letöltéseimet az apps letöltések menü alatt. Lehet buta kérdés, de ha most formázom a memóriakártyát, akkor is megmaradnak ezek a letöltések, és vissza tudom telepíteni őket? A formázás simán fat 32-be?

(#9188) satomee válasza benjan (#9187) üzenetére


satomee
senior tag

Megmaradnak, nem a telón tárolja hogy miket szedtél le eddig. Én már 2x cseréltem firmware-t és még olyat is megtaláltam most amit az első után nem :)
Nem tudom hogy FAT32 vagy NTFS-ben kell formázni (szerintem NTFS) de formázni csak simán a telefonnal is tudod a "Beállítások/Általános/Memória" menüpont alatt,az a legegyszerűbb.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#9189) leslieke válasza benjan (#9182) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Újra kell telepítened minden alkalmazást mobilról vagy Kiesből. Előtte érdemes és hasznos a kártya teljes formázása is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9190) benjan


benjan
csendes tag

Köszi Nektek a segítséget :K

(#9191) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Híjj:D:D Úton a 3. Wave a családba:D:D

(#9192) leslieke válasza Zolii44 (#9186) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehet, hogy valamelyik mappában van. Nem tudom hol az eredeti helye, nekem most az IM nevű mappában van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9193) Silenzio válasza leslieke (#9192) üzenetére


Silenzio
addikt

Mindenkinél ott van az IM-ben.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9194) leslieke válasza Goldmen75 (#9191) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép gyűjtemény lesz nálatok! :DDD

(#9193) Silenzio köszi. a felesleges ikonokat is bedobáltam oda, azóta nem tudom tudom minek hol az eredeti helye.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9195) gzbotii


gzbotii
veterán

Az uj, hivatalos bada 2.0-val hogy szuperalnak a keszulekek?
:)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9196) atala


atala
addikt

Én alig vártam, hogy kijöjjön a hivatalos 2.0, de ahogyan olvasom nem lett túl jó, ezért nem is teszem fel. Jó nekem az 1.2. :)
Azért kíváncsi lennék, milyen arányban frissítettek 2.0-ra a felhasználók a wawe 1-es telókon.
Szerintem 50 %-a maradt az 1.2-nél.

(#9197) nokiander válasza atala (#9196) üzenetére


nokiander
tag

Hát igen és aki így tett jól tette... :P

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#9198) Silenzio válasza atala (#9196) üzenetére


Silenzio
addikt

Ízlések és pofonok. Én nem tenném vissza az 1.2-t és alig van bajom az újjal.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9199) leslieke válasza Silenzio (#9198) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! Én is maradok a 2.0-án.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9200) leslieke válasza gzbotii (#9195) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egy rövid véleményt itt írtam róla: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.