Hirdetés

2019. november 12., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#21251) leslieke válasza gyulank (#21247) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Amúgy ne reménykedj, hogy rendesen működő droidot csináljanak a Wave-re.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21252) gyulank válasza leslieke (#21251) üzenetére

gyulank
(addikt)

Azt írják rendesen működik. Ha a kamera működik, már jó arra mint most. Vagy lehetne használni streamelésre, meg lehetne vele kommunikálni wifin. Még ha a pokémon gó nem menne rajta, akkor is jó lenne.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.10 x64

(#21253) leslieke válasza gyulank (#21252) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Akkor hajrá. Tedd fel és várjuk a beszámolót.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21254) gyulank válasza leslieke (#21253) üzenetére

gyulank
(addikt)

Hogy?

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.10 x64

(#21255) leslieke válasza gyulank (#21254) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ott a leírás. Nekem már nincs meg a Wave, nem tudom tesztelni.

(#21256) gyulank válasza leslieke (#21255) üzenetére

gyulank
(addikt)

Itt meg az én leírásom volt róla, hogy le se tudom tölteni.

(#21257) leslieke válasza gyulank (#21256) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

De miért nem? Mi a gond?

(#21258) aryes válasza gyulank (#21256) üzenetére

aryes
(veterán)

Tényleg, miért nem? Megnéztem, minden link működik.

(#21259) gyulank válasza aryes (#21258) üzenetére

gyulank
(addikt)

Nekem minden más jön be helyette. Valaki fel tudná tenni valami normális helyre, ahonnan le lehet tölteni?

(#21260) leslieke válasza aryes (#21258) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Nekem is működik.

(#21261) leslieke válasza gyulank (#21259) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Na, sikerült leszedni?

(#21262) gyulank válasza leslieke (#21261) üzenetére

gyulank
(addikt)

Ez a válasz? Nektek sikerült. Vártam egy linket.

(#21263) duvi válasza gyulank (#21262) üzenetére

duvi
(nagyúr)

A letöltő linkek élnek, de indításkor telefonszámot kérnek. Ha megadod (ezt neked kell eldönteni) akkor elindul a letöltés. Én nem adom ki a számomat, csak ha nagyon muszáj.

Samsung Galaxy S8

(#21264) leslieke válasza duvi (#21263) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Pontosan, magyarul írja, nem is értem mi a gond. :F

(#21265) Fred23

Fred23
(veterán)

Lehet, ha lesz egy kis időm, én majd kipróbálom, ugyanis a korábban beázott, totálkáros telómat ma előszedtem a fiók aljáról, rádugtam a töltőre, és elkezdett töltődni; most bekapcsoltam, jó minden! 2 vagy 3 évet állt fiókban -ezek szerint élőhalottként. Van tehát egy működő Wave I-em megint. :Y

K.ra meg vagyok lepődve egyébként. :D

(#21266) aryes válasza Fred23 (#21265) üzenetére

aryes
(veterán)

Zombi apokalipszis!?! :DDD

(#21267) duvi válasza Fred23 (#21265) üzenetére

duvi
(nagyúr)

Az igen! :Y Alaposan kiszáradt és a korrózió sem ölte meg.
Az biztos, hogy van benne anyag rendesen :C

Samsung Galaxy S8

(#21268) leslieke válasza Fred23 (#21265) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

:Y Az igen, jól bírja. Nekem egy Sony K800i lapul a fiókban, és még mindig működőképes.

(#21269) aryes válasza leslieke (#21268) üzenetére

aryes
(veterán)

Nekem egy Nokia 6630 a vész-tartalék telóm. Legutóbb, mikor szervizben volt a telóm 2 hétig, még neteztem is rajta. Nagyon retro élmény volt. :DDD

(#21270) leslieke válasza aryes (#21269) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Én nem használom, csak anno nem adtam el, most meg már pár ezer forintért nem is fogom.

(#21271) RetepNyaraB válasza leslieke (#21270) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Apám nyúzza elszántan. Még mindig napokig bírja az akksi. Időjárás app frissül minden freewifi-s helyen 🤣
Ja, viszont a turko10(?) -ben úgy látszik nincs alapból zseblámpa, múltkor reklamálta. Tudja még valaki hogyan lehet belevarázsolni?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21272) leslieke válasza RetepNyaraB (#21271) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Az nem lesz egyszerű, régen megszűntek már a badás oldalak.

(#21273) duvi válasza RetepNyaraB (#21271) üzenetére

duvi
(nagyúr)

Esetleg egy javas zseblámpa appot feltenni?

Samsung Galaxy S8

(#21274) MagiCat

MagiCat
(tag)

Vagy egy zseblámpát rászigszalagozni ;] :D

(#21275) leslieke válasza MagiCat (#21274) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

:C

(#21276) David3 válasza RetepNyaraB (#21271) üzenetére

David3
(senior tag)

Szerintem már-már lehetetlen találni akármilyen szoftvert, nem, hogy módosítottat. :( Nyár elején akartam nekiállni én is a Wave-nek, mert valahogy elokerült, de nem találtam semmit.

(#21277) leslieke válasza David3 (#21276) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Esetleg ha valakinek van lementve gépre.. és még erre is jár..

(#21278) RetepNyaraB válasza leslieke (#21277) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Nálam vannak gyári bada kettes, meg turko romok valahol a drive-on, csak vacakolni nem látom már értelmét az egésszel. Ha lenne egy zseblámpa, amit felflesselek, az még belefér.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21279) leslieke válasza RetepNyaraB (#21278) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Javás megoldás a legegyszerűbb út.

(#21280) RetepNyaraB válasza leslieke (#21279) üzenetére

RetepNyaraB
(veterán)

Jó és hol az a javás megoldás? 🤣

(#21281) leslieke válasza RetepNyaraB (#21280) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Google? :)

(#21282) duvi válasza RetepNyaraB (#21280) üzenetére

duvi
(nagyúr)

Például ez .jad kiterjesztésű lámpa.

Samsung Galaxy S8

(#21283) Fred23

Fred23
(veterán)

Közben nálam megint meghalt a teló. 40%-ig tudott feltölteni, mikor meggyógyult, de miután innen lemerült teljesen, kikapcsolt, és nem éledt fel újra. Valami töltési baja lehet, mert mozgatva a kábelt néha próbálkozik, néha megelevenedik a kijelző, és mutatja a nullán lévő akkut, meg hogy töltődik. Lehet, szimplán meghalt az akkuja.

Majd még teszek vele pár próbát, aztán ha semmi, 2-3 év múlva megint megpróbálom, esetleg úgy, hogy begyűjtök apróról néhány szintén halott készüléket alkatrésznek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21284) duvi válasza Fred23 (#21283) üzenetére

duvi
(nagyúr)

A töltőcsatlakozó szokott eloxidálódni. Egy fogpiszkálóval óvatosan pucold ki és alkoholos vattával töröld át. Hátha segít.

Samsung Galaxy S8

(#21285) Fred23 válasza duvi (#21284) üzenetére

Fred23
(veterán)

Köszi, majd megpróbálom, csak épp nincs itthon alkohol!

(#21286) leslieke válasza duvi (#21284) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Az szokott segíteni a telefonokon.

(#21287) leslieke válasza RetepNyaraB (#21280) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Na, sikerült telepíteni zseb lámpa progit?

(#21288) David3 válasza leslieke (#21287) üzenetére

David3
(senior tag)

Amúgy - ahogy látom - még le lehet tölteni a Kies-t is, szóval ha megvannak a szükséges fájlok, "okosba" még fel is lehetne rakni valamilyen alkalmazást... ami nagyobb gond, hogy már nincs Samsung Apps. :DDD

(#21289) leslieke válasza David3 (#21288) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Jogos, csak kinek vannak még meg a telepítő fájlok. :F

(#21290) mccchelp

mccchelp
(tag)

Sziasztok!

Tudom, elég régi már a Wave, ki is halt a topic, de hátha... :DDD Jelenleg 4.4.4-es OmniROM (2017. 02. 19.) van rajta, amire kell, arra használható, kamera jó, YouTube videókat viszi akadás nélkül UC Browser Mini-vel, Messenger és Facebook Lite megy, stb, akkuidő egy kis undervolttal 1.4Ghz-re húzva, átlag használattal 1-1.5 nap.

A kérdésem az lenne, hogy megéri rá feltenni az 5.1.1-es OmniROM-ot (2017. 02. 14.), vagy lassabb lesz tőle? Screenshot-ok szerint a RAM használat kb ugyanannyi Google Play nélkül (APKPure még jobb is helyette). Nincs bajom a 4.4.4-el, de a Material felület jobban nézne ki.

[ Szerkesztve ]

(#21291) duvi válasza mccchelp (#21290) üzenetére

duvi
(nagyúr)

Szerintem ne nyúlj már hozzá, ha most elfogadhatóan működik! :N Használd így amíg műxik.

Samsung Galaxy S8

(#21292) leslieke válasza duvi (#21291) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

+1! Ami jól működik, azt nem kell bántani.

(#21293) quailstorm

quailstorm
(nagyúr)

SGS alapján én is azt mondom, jó lesz a 4.4-en maradni.

Viszont nemrég vettem egy S8500-at, most totál üres. Szoftvergyűjteményt lehet még hozzá valahonnan kukázni? Esetleg olyan tulaj, aki még nem törölte?

Badával akarom megőrizni múzeum szintjén, nem akarok droidozni, max ha van dual boot.

[ Szerkesztve ]

(#21294) leslieke válasza quailstorm (#21293) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Mennyiért vetted, milyen állapotú?

(#21295) quailstorm válasza leslieke (#21294) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

2200 HUF volt. Hátulján van egy pici horpadás (kavicsnyom), de amúgy rendben van. Meg oké, még pár helyen le van verve a festék a fémről. Kijelző jóformán karcmentes, egy-két hajszálkarc van. Tartozék semmi, csak akku.

Nem nagyon szoktam látni, műszakilag viszont kifogástalan, szóval megteszi ez is.

[ Szerkesztve ]

(#21296) mccchelp

mccchelp
(tag)

Marad a 4.4.4, Xposed Framework-al 0 RAM használat mellett sikerült lecserélni a témát. Még valami: Az miért lehet, hogy bármilyen játékot próbálok elindítani, tölt egy ideig, majd mikor 3D-s részt kéne megjelenítenie, crashel? Még a legkisebb 2-4Mb-os játékok is. Tisztában vagyok vele, hogy nem egy gamer cucc, de YouTube-n van pár videó, ahol ugyanezen a CPU / GPU-n jól fut sokminden, és régebben ezen is elment például a Doodle Jump (40-60Mb).

(#21297) quailstorm válasza mccchelp (#21296) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Szabad RAM gondolom van akkor. Hardveres gyorsítás hogy áll viszont? Lehet eltörted.
Ugye nekem évek óta van Galaxy S-em, ami hardverben ugyanez, azon is ment szépen minden. És arról portolták a ROM-ot erre. A RAM viszont cudar dolog, az 512MB-al alig jön ki az ember, sima S8500-ban a 256-nál elképzelésem sincs milyen lehet. Mondjuk bigmem kernellel (720p és kamera nélkül) még egy doodle jumpnak mennie kéne.

Meg azért gondolom még, hogy RAM a kevés, mert egy-két játék akár egy Omnia II-n is elment, pedig az elég GPU hiányos.

Esetleg tudsz swapolni microSD-re, i9000-en én ezt tettem a Goat SImulator futtatásához.

(#21298) RetepNyaraB

RetepNyaraB
(veterán)

Kemények vagytok, én apámnak adtam (az egyébként practically karcmentes) wave-et. Szopjon vele ő tovább :)
Egyébként félelmetes, hogy a kijelző valóban karcmentes, pedig régi és kapta is az ívet nálam rendesen. Semmiféle gorilla5 és egyéb parasztvakítás. Elgondolkodtató.

Ja, lásd Kohn és a Trabant: ugyanitt OPO eladó, ha intergalaktikus csatahajóra vágynál a Wave után 🤣
(de ez lényegében vicc, mielőtt rám ugrana egy admin)

[ Szerkesztve ]

(#21299) mccchelp válasza quailstorm (#21297) üzenetére

mccchelp
(tag)

Beállítások appot bezárva kb 150-160MB lehet szabad, elvileg mennie kéne, egy UC Browser azért nem 1-2MB, mégis viszi simán.

A hw gyorsítást hol lehet ellenőrizni, és ha nincs, hogyan kapcsoljam be?

[ Szerkesztve ]

(#21300) quailstorm válasza mccchelp (#21299) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Fejlesztői lehetőségek GPU-nézetfrisítés megjelenítése, talán.
OpenGL nyomon követését sose használtam de lehet az adna logot.

150MB meg elég sokra elég kéne legyen, egy első NOVA-ra mindenképp.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.