Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) leslieke válasza B_J (#21149) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép idő, grat érte! :C :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21152) szebev válasza B_J (#21149) üzenetére


szebev
senior tag

Én ugyanígy érzek az LG G2 - vel. Csak az még nincs 6 éves.
Azért még jó látni, hogy vannak Wave fanatikusok!

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#21153) matthews


matthews
aktív tag

Én is használom.. 2. telefon.
Nagyon jó videókat és képeket csinál.

"No brain, no problem"

(#21154) David3


David3
őstag

Én már bekapcsolni sem tudom, szerintem teljesen megadta magát...

(#21155) gyulank


gyulank
addikt

Wifin kamera, mikrofon streamet lehetne vele közvetíteni valahogy?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#21156) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok!
Sikerült valakinek itt Androidot hegeszteni Wave 3-ra? Láttam videókat, de vannak kétségeim.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#21157) leslieke válasza RpPRO (#21156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Legutolsó infóm szerint kezdetleges próbálkozások voltak és nem minden működött tökéletesen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21158) ADAM1337 válasza leslieke (#21157) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

s8500-ra talán volt végleges, de elég vérszegény volt.
Nosztalgiaként, a bada-ra rákeresve megláttam a topikot. :B

(#21159) leslieke válasza ADAM1337 (#21158) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, de itt a 8600-ra vonatkozott a kérdés. Arra meg nem volt.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21160) ADAM1337 válasza leslieke (#21159) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jah tényleg, gear 2s classic-on fut a tizen onnan ugrott be, hogy visszanézzek.
Jó kis telefon volt, sajnálom hogy lelőtték a fejlesztéseket és az appstore-t is.

(#21161) duvi válasza ADAM1337 (#21160) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon jó volt a bada és a Wavek :K Kár, hogy lelőtte samu a projektet :(((

(#21162) leslieke válasza duvi (#21161) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én most Tizen "tesztelő" lettem egy Samu Tv-n. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21163) ABal


ABal
őstag

Ezt most poénból a Wave-en pötyögtem be.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#21164) ADAM1337 válasza duvi (#21161) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem voltak annyira rosszak, nekem a sima wave-em volt ugye, a ram elfogyásom volt a gond csak böngészőbe, 1-2 app annyira jól volt megírva, de a 2.0-val nem tudták a lépést felvenni sajnos a többi platform-mal, sajnálatok igen, mert minőségi volt.

(#21165) David3 válasza ADAM1337 (#21164) üzenetére


David3
őstag

Én valamelyik nap elő fogom venni a Wave-et, megpróbálok bele életet lehelni, mert eddig családon belül szolgált máshol, és valamiért nem akar bekapcsolni... de szívesen emlékszem vissza a badás korszakra, még a sok szívás ellenére is. : )

(#21166) ADAM1337 válasza David3 (#21165) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen amúgy kellemes telefon volt, utána tértem át droidra.

(#21167) leslieke válasza ADAM1337 (#21166) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én egy is kis wp-s kitérő után ios-re váltottam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21168) ADAM1337 válasza leslieke (#21167) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én már körbe jártam a triót, i4-el, l930-al meg sok sok droidossal, de végül robotos maradtam, bár figyelem a többi rendszert is. :)
Jelenleg LG G4 (H815 6.0) és egy Honor 6 (H60-L12 5.1)-et nyuzok.
De azért szép emlék a wave, mindenki rácsodálkozott, hogy milyen telefon ez, meg hogy droidos-e mert túl gyors volt az elején a droidhoz képest. :DDD akkoriban 2.1 és 2.3 volt ha jól rémlik.

(#21169) leslieke válasza ADAM1337 (#21168) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaja, szép idők voltak. Főleg mikor el kellett magyarázni mi az a Bada... :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21170) gelbelex válasza David3 (#21165) üzenetére


gelbelex
őstag

Sikerült?
Ha igen, kérdeznék:
A Kies-szel vissza lehet még tenni a pc-re lementett alkalmazásokat?
Ha igen, nekifutnék egy ROM-újrahúzásnak, mert két év után időnként nem csörög a Wave II, néha (~havonta) meg újraindul.
(Már nézegetem az utódját, valami középdroidot.)

(#21171) David3 válasza gelbelex (#21170) üzenetére


David3
őstag

Még nem tudtam nekiállni, de lehet, hogy mostanában nem is jutok el odaáig, elég sok a meló...

(#21172) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Én még mindig a Wave 3-at használom.Tavaly boot loop-ot szenvedett el és mivel nem találtam sehol eredeti Bada 2.0-át.Ezért egy megbuheráltat raktam fel.Kicsit jobban merül a telefon meg nincs youtube.De az hogy van fizikai gomb és az, hogy feloldás után 2-szer megnyomom a hívás gombot és már hívja az utolsó embert akivel beszéltem kárpótol:P..

Lumia rendszerétől agyérgörcsöt kapok volt szerencsém szenvedni vele egy bő hónapot.Az a beállítási menü mintha fogyatékosok rakták volna össze az egészet 0 logika van benne.Hardveres különbségek miatt gyorsabb mint a Bada.De az a szenvedés amint a wifi kinyomásánál el kell vele játszani az valami szánalmas.Rányomsz a wifi ikonra a felső sávban és nem kinyomja automatán hanem bedob a menübe és neked kell kézzel kinyomni.Bár GPS-nek nagyon jó.:)

Androidos telefonok meg annyival többet nem hoznak a Badán ésszerű kereten belül amiért érdemes lenne váltani.Minek dobjak ki 50 ezret egy olyan telefonra ami nem Super-Amoled kijelzős hanem max IPS(öcsémnek LG G2-se van az amoled jobb) ugyan ilyen kamerával és videófelvevő képességgel.Ha nem töröm valahogy szét akkor még egy darabig marad.:)

Azért azt el kell mondanom, hogy mindenki androidos ismerőseim közül amikor meg látták,hogy takarítom a telefon tokját.Néztek,hogy az az az fém??Nem mondod?Aztán elmondtam,hogy ez egy csúcs telefonvolt még az 1 magos időkben...stb.:)

(#21173) leslieke válasza Dumm-dumm (#21172) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól bírja a W3-ad! Gratula!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21174) RetepNyaraB válasza Dumm-dumm (#21172) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Flém nélkül hozzátenném, azért elég sok használt droid van 50 ropiért, amely már a Proxima Centaurinál tart, míg a wave még a gyufát keresi a rakéta gyújtáshoz. 🤐

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21175) duvi válasza RetepNyaraB (#21174) üzenetére


duvi
nagyúr

Persz, hogy eljárt az idő a wavek fölött, de hány 50K-s droid tud olyan képeket lőni, mint a Wave és Wave II? ;)

(#21176) RetepNyaraB válasza duvi (#21175) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy se :bow:
S a wave mi mást tud még a telefonáláson kívül (najó, zenehallgatás)? ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21177) duvi válasza RetepNyaraB (#21176) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezért is írtam, hogy eljárt felettük az idő. Viszont ami egyszer már jó volt (fényképező), azt miért kell "újra feltalálni"? Wavek óta a legtöbb modellnél visszalépés tapasztalható :(

(#21178) RetepNyaraB válasza duvi (#21177) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Asszem a jó minőségű kamera (főleg a minőségi lencse sor, normális jpg szoftver összehozása, rendszerbe illesztés) kifejezetten drága, ellentétben a filléres chipekkel. Megdobja a gép árát. Többségnek elég a parasztvakítás snapchatre...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21179) leslieke válasza duvi (#21177) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha jött volna egy nagyobb kijelzős telefon, erősebb hardverrel a W3 után, azt valószínűleg akkor még megvettem volna..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21180) gelbelex válasza gelbelex (#21170) üzenetére


gelbelex
őstag

Nos, kipróbáltam, régebbi backup-ból a Kies visszatelepített, így nekiálltam.
Probléma nélkül újramultiztam a Turko 10.2-t, majd visszaraktam minden mentést.
Úgy tűnik, minden szépen megy. Még AnyKeyOn is van. :D

(#21181) leslieke válasza gelbelex (#21180) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat, akkor még használható ennyi idő után is a telefon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21182) duvi válasza gelbelex (#21180) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem semmi! Gratula a régi/új Wavehez! :D

(#21183) David3 válasza gelbelex (#21180) üzenetére


David3
őstag

Hehe, az szép! Akkor én is bátran állok majd neki... : )

(#21184) gelbelex válasza David3 (#21183) üzenetére


gelbelex
őstag

Egy dolgot nem értek csak:
XEH-re preconfigoltam, a Contacts-ban "Last name First name" sorrendet állítottam be, de bejövő híváskor "First name Last name" sorrendben, azaz angolosan mutatja a nevet.
A Display Language nálam angol, ez lehet az oka? Átállítom magyarra, kiderül.

leslieke, duvi: Köszönöm. Árulnak gombos butafont, tkpen egy Wave-hez is lehet gratulálni. :D
Egyébként is, igazi kuriózum, egy okosnak látszó butafon. :DD
Nézelődök, mi lesz az utódja, de nem sürgős. Azért, mert sajnálom az időt, hogy az újat okostelefonhoz méltón kiismerjem és belakjam. Fura, de ez a helyzet. :)

leslieke #21167 : Mi nem volt jó / hiányzott a WP-nál?

[ Szerkesztve ]

(#21185) leslieke válasza gelbelex (#21184) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Magával a rendszerrel semmi, mert működött rendesen, a Lumia 925 pedig egy igazán szépre sikerült telefon, a gyenge szoftveres kínálat volt az ami miatt váltottam. És amikor kell egy program, de nincs, az nem olyan jó.

Tulajdonképp a Badának is ez lett a veszte.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21186) gelbelex válasza leslieke (#21185) üzenetére


gelbelex
őstag

Igen. A két nagyra írt appok már szinte az egész életet lefedik. Mindenre van egy app, erre megy a modern világ. Tehát kell mindenre egy app. :K

Az Apple lefedi az elitet, a droid pedig a tömegeket. A többi rendszernek nincs esélye, mert nincs rájuk szüksége a vásárlóknak. Ezt még a WP sem tudta megugrani.

[ Szerkesztve ]

(#21187) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Van esetleg valakinél multiloader, illetve nyelvi csomagok a wave-hez (már a nevükre sem emlékszem :B )?
Apámnak jó lenne telefonálásra . Turko 10.2 szoft van, csak a sallangok nincsenek már meg...

Köszi, ha esetleg :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21188) David3 válasza RetepNyaraB (#21187) üzenetére


David3
őstag

Multiloadert találtam egyet: [link]

Nyelvi fájlok, szoftvereim sajnos már nincsenek, talán még a google ad ki néhány találatot...

(#21189) ABal válasza RetepNyaraB (#21187) üzenetére


ABal
őstag

Van egy hivatalos 2.0-ám. Az jó?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#21190) wasp.cor válasza RetepNyaraB (#21187) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Nézz szét ITT. korábban már feltöltöttem Google Drive-ra minden fájlt ami kellhet egy rendszerhez

(#21191) RetepNyaraB válasza wasp.cor (#21190) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi mindenki!
Multiloadert közben találtam én is (bár nem tudom mit szól a win10-hez). De a CSC fájlok sajnos sehol sem lelhetők fel, a még elérhető Turko-ban is csak az az egy van (CSC_V1), amelyet wasp.cor is feltöltött a drive-ra. Abban pedig nincs magyar. Valamiért a XEH (asszem ez volt a maygar régió) és társai már nem fellelhetők. Ha mégis errejár valaki, még kérem jelentezzék, amennyiben lenne magyar CSC-je. Köszi :R

Abal@ ha feltolod valahová, megnézném, hátha ki lehet operálni belőle a nyelvi részt. Fogalmam sincs...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21192) ABal válasza RetepNyaraB (#21191) üzenetére


ABal
őstag

Úgy látom, hogy wasp.cor linkje között van 2.0, ami gondolom, ugyanaz, mint az enyém.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#21193) wasp.cor válasza ABal (#21192) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Nem kizárt, hogy pont tőled kértem el annak idején :)

(#21194) wasp.cor válasza RetepNyaraB (#21191) üzenetére


wasp.cor
csendes tag

Hétvégén megnézem az archivált cuccaim között, hátha akad olyan csc amit keresel. Drive-ra csak azokat töltöttem fel, amik az adott rendszerekhez szükségesek. De ha jól emlékszem nem töltöttem fel mindent. Addig ha esetleg valaki hamarabb tud szolgálni ilyen fájlokkal, csak nyugodtan. Én nem ígérem 100%-ra.

(#21195) RetepNyaraB válasza wasp.cor (#21194) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Feltúrtam a common 2.0-át és a benne levő csc tartalmazza a XEH régiót. Fáradságot nem kímélve kerestem egy működő trix editor letöltést is és megnéztem a csc-t belülről. Már települ :C

Külön öröm, hogy az xp-re hegesztett 3rd party hekker progik futnak a win10-en :D

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21196) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Micsoda élet lett itt hirtelen! :Y :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21197) duvi válasza leslieke (#21196) üzenetére


duvi
nagyúr

Vajon hány telefontopik él még bő hat év után? :D

(#21198) RetepNyaraB válasza duvi (#21197) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ráadásul az alap netfeltételek mennek, tehát szinkronizálja az emileket, böngésző is eldöcög.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#21199) duvi válasza RetepNyaraB (#21198) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem semmi! :)

(#21200) leslieke válasza duvi (#21197) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem sok!

Gondolkodom egy W3 beszerzésén céges telefonnak. Hívás, SMS és levelezés feladatokra pont jó lenne.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.