Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) David3 válasza MrCsiT (#18200) üzenetére


David3
őstag

A telepítőcsomag felkerül akkor is, ha telefonnal telepítesz. Azzal a két fájllal, amit a Kies leszed, nem tudsz kezdeni semmit, az csak a Kies-nek van... : ) De egyébként az összes alkalmazásod ott lesz a memóriakártyán (ha ide van beállítva a mentési hely) a @@bada Apps@@ mappában.

A droidot úgy tudod elindítani, ha kikapcsolod a telefont, és a hívás felvesz és lerak (tehát a két szélső fizikai) gombot nyomod folyamatosan, amíg meg nem jelenik a robot. Egyszóval itt a dual boot van érvényben.

A turko CFW 10-es már megjelent, de nem ajánlom, azt olvastam, hogy nem sikerült valami jól... egyébként a badaTürkiye.com fórumán ott van.

[ Szerkesztve ]

(#18202) MrCsiT


MrCsiT
addikt

..az mekkora hülyeség már, hogy egy csomó játék már nem érhető el az app.store ban , pl. a Fruit Ninja..

most én is nézhetek utána ennek a spoof -vagy mi dolognak, pedig eszem ágában sem lenne külső megoldáshoz nyúlni, ha ezek nem lennének idióták.. :((( :(((

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18203) David3 válasza MrCsiT (#18202) üzenetére


David3
őstag

Korábbi letöltési listádban nem látod? Egyébként már azt hiszem tényleg nincs fent, hivatalosan nem lehet megvásárolni.

(#18204) MrCsiT válasza David3 (#18203) üzenetére


MrCsiT
addikt

valami _terminated utótagot visel a neve.

nem írok ide a "warez" megoldásról - visszaolvastam róla egy keveset - de ez akkor is gáz, hogy fw-t frissítek - akár a hivatalos 2.0-ra, aztán a kedvenc appjaimnak meg pápá ?! :O :(((

küldtem privit.. :B

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18205) David3 válasza MrCsiT (#18204) üzenetére


David3
őstag

És nem engedi telepíteni? Nekem azokat még simán felrakja...

Mindjárt válaszolok...

(#18206) leslieke válasza MrCsiT (#18204) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A _terminated téged nem érint, ettől még mobilról biztos, hogy tudod telepíteni a letöltési listából.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18207) RetepNyaraB válasza leslieke (#18206) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

igen, az egyszer letöltött app ott marad, ha kesöbb le is szedik. Marmint mobilrol. Kies kuka.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18208) leslieke válasza RetepNyaraB (#18207) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezert telepítek mindent mobilról, Kies nem is érdekel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18209) ABal válasza leslieke (#18208) üzenetére


ABal
őstag

Addig ez jó is, amíg meg nem hal a fiókod, mint az enyém. Egyik napról a másikra megszűnt, és hiába minden, a "feldolgozás meghiúsult" hibát dob fel. Új fiókot sem tudok regisztrálni, mert ugyanez a helyzet áll elő (és amúgy se látom sok értelmét). Eközben KIES-ben és böngészőben simán nyílik a fiókom a régi emaillel és jelszóval... Mindegy, most már nem izgatom ezen magam. Ha nem krepál be a telefon, akkor még egy ideig el leszek vele úgy ahogy most van.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#18210) leslieke válasza ABal (#18209) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kiesben jelszócsere után se tudsz belépni mobilon?

Szerk.: nem tudom mikor telepítettem utoljára programot, így nagy kár engem se érne, ha meghalna. A következő mobilig meg már úgy is kibírom és az tuti, hogy nem badás lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18211) MrCsiT válasza leslieke (#18208) üzenetére


MrCsiT
addikt

Jogos, mert 2 app is felment mobilról betallózva, ami kiesből PC-ről nem.. pff..

Ami abban a mobilos kiesben nem megy: van appom, amit a GB store-ból telepítettem másik e-mail-címmel, - mert ugye mindenhová másikat kellett régen regisztrálni, úgy emlékszem - na ezeket nem tudom elérni, mert telón nem tudok áruházat váltani.. (meg van, amit azt sem tudom, melyik store-ból szedtem le végül :DDD )

..de azért megoldódni látszanak a gondjaim kies nélkül is.. az meg jó arra, hogy új appokat tegyek fel vele.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18212) ABal válasza leslieke (#18210) üzenetére


ABal
őstag

Sajnos nem. Mindenre azt kapom, hogy a feldolgozás meghiúsult. Mintha nem tudná értelmezni, hogy mit akarok. Bosszantó, de most már tényleg nem sok vizet zavar.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#18213) RetepNyaraB válasza ABal (#18212) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyike a remek bada (vagy samsung?) fícsöröknek. Ha újrahúzod a romot, jó lesz. De bármikor beszarhat. Egyszer a jelszócsere megoldotta (köszönet Lesliekének), de aztán az sem :(((

Bosszúálló típus vagyok: ostoba módon semmit nem vagyok hajlandó ettől a gyártótól többet venni

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18214) Aryes válasza RetepNyaraB (#18207) üzenetére


Aryes
nagyúr

A fenét marad ott. Annak idején a legelső angol szótárt levették az appsról, és romcsere után sehonnan se tudtam feltenni, pedig a gépemen is fent volt a régi telepítő fájlja, de nem fogadta el. Szerencsére a badablog.hu csinált egyet helyette, csak egy fél évig kellett szótár nélkül élnem. :DDD
A warezről: azt hiszem a Samsung tett annyit a felhasználók ellen, hogy lelkifurdalás nélkül lehessen itt warezről beszélni. ;]

(#18215) leslieke válasza MrCsiT (#18211) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telón nem is lehet áruházat váltani, az csak a Kiesben működik.

aryes a régi alkalmazások tényleg teljesen törölve lettek, de az újak újratelepíthetőek.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18216) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Egész jó ez a Firefox...................... Meglepően jól muzsikál.

Oneplus 8T 8/256

(#18217) ABal válasza ruszi_tomi (#18216) üzenetére


ABal
őstag

Kicsit részletesebben is beszámolhatnál róla, ha már eleget tapasztaltál. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#18218) ruszi_tomi válasza ABal (#18217) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

A tűzróka telepítése akinek van fent Android nagyon könnyű, ugyanúgy működik minden, mintha Droid lenne, csak ki kell cserélni a fájlokat a telón.
A rendszer szépen bebootolt, jött a Róka szinbólum ahogy kell.
Nekem még fagyás, akadás nem volt, stabilnak tűnik a rendszer, bár eléggé le van csupaszítva. Zenelejátszó működött, képeket tudtam nézegetni, memóriakártyát felismerte.
Wifi-t kis nehézségek árán felismerte, a böngésző az fapados, nincs zoom, nincs bekezdés tördelés, de nekem még így is jobbnak tűnik, gyorsabbnak, mint a badaé.
Van külön appstore, az is működik, telepítettem egy facebook alkalmazást, az is teljesen szépen, folyamatosan tette a dolgát.

És a feketeleves:
Hívni nem tudtam rajta, és a mobilnet sem működik, tehát badadroidnál nem jobb, de mindenesetre kiváncsi vagyok a továbbiakra hogyan alakul a dolog, akár még jó is kisülhet belőle.
Akinek van fent droid, próbálja ki, annak talán megéri.

Egyenlőre ennyi, aki van kérdés, szívesen segítek. :Y :R

Oneplus 8T 8/256

(#18219) ABal válasza ruszi_tomi (#18218) üzenetére


ABal
őstag

Köszi!

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#18220) bexinho23


bexinho23
őstag

Melyik az a fw, ami megbízható, !!gyors!!, minden tökéletesen működik benne, és adott esetben ti is használtok?

(#18221) Aryes válasza bexinho23 (#18220) üzenetére


Aryes
nagyúr

Wp8 ;]

(#18222) bexinho23 válasza Aryes (#18221) üzenetére


bexinho23
őstag

nekem a 4.1.2 is megfelel az S3-on, de asszonynak a wave-je nagyon szenved. :(

Közben ráleltem erre:
[link]

2-3 hónapot talán kibír már ezzel a fw-rel, amíg beújít egy androidos telefonnal.

(#18223) bexinho23


bexinho23
őstag

Na két gondom is van sajnos!

1: opera mini-ben bárhogy állítgatok, nem jó az oldalak megjelenítése. Folyamatosan össze vissza vannak a szövegek/karakterek, teljesen szét van csúszva az oldal. (tudom, régi probléma. De ezek szerint semmi megoldás rá?)

2: facebook app borzalmas, ezért a facebook a gyári böngészőben volt használva. Előzőleg tökéletesen bejött, most pedig folyamatosan a https változatot szeretné behozni annak ellenére, hogy a felhasználói fiókban ki van véve a biztonságos böngészés. Valakinek valami ötlet???

(#18224) consono válasza Aryes (#18221) üzenetére


consono
nagyúr

;] gonosz vagy, de igaz amit mondasz...

"In God we trust. All others must bring data"

(#18225) leslieke válasza bexinho23 (#18220) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A gyári. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18226) bexinho23 válasza leslieke (#18225) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos azzal közel sem volt annyira jó az összhatás, mint egy custom rommal. Viszont custom rom és custom rom között is van különbség.

(#18227) #82471168 válasza bexinho23 (#18223) üzenetére


#82471168
törölt tag

Állítsd át a betűtípust "Choco cookie"-ra és akkor megvan oldva az opera minis probléma.Nekem ez bejött.

(#18228) leslieke válasza #82471168 (#18227) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18229) #82471168 válasza bexinho23 (#18223) üzenetére


#82471168
törölt tag

https://www.facebook.com/mobile/?ref=pf innen tölts le a facebookot. Én ezt használom és én meg vagyok vele elégedve.

(#18230) bexinho23 válasza #82471168 (#18229) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, a betűtípus váltást kipróbálom, viszont a facebook dolog már helyre jött. Fura, de zsír új romnál csináltam egy gyorsítótár törlést, és azóta szépen bejön a FB böngészőben. Igaz sosem fogom megérteni, miért olyan borzalmasan lassú, mikor sokkal gyengébb android telefonokon szebben megy a mobil-fb oldal. :(

(#18231) MrCsiT válasza bexinho23 (#18222) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha picit visszaolvasol, nekem wave I -re a 6 -ost ajánlották mert az stabilabb. Ez eddig nekem teljesen jó.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18232) #82471168 válasza bexinho23 (#18230) üzenetére


#82471168
törölt tag

Értem.Örülök hogy az operás dologban segítettem. :)

(#18233) kalolaci válasza bexinho23 (#18223) üzenetére


kalolaci
senior tag

Én betűtípusból a: Global_Secondary-t használom. Valaki ezt ajánlotta, mert talán ez hasonlít legjobban a gyárihoz.

(#18234) #82471168 válasza kalolaci (#18233) üzenetére


#82471168
törölt tag

Igazából én már nem is nagyon használom az opera minit mivel akkor mindig át kéne állítanom a betűtípust "choco cookie"-ra. Szóval ott van a gyári böngésző abban meg tudom nézni amit akarok.

(#18235) gelbelex válasza kalolaci (#18233) üzenetére


gelbelex
őstag

+1
Keskenyebbek a betűk, mint a gyári fontnál. Előszörre szokatlan, de még jól olvasható, és több tartalom elfér a képernyőn, pl. sms-eknél hasznos. Az Opera Mini pedig közepes fontmérettel tökéletes.

(#18236) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Turko- ban a bejövő üzenetek helyét be lehet állítani, hogy ne a sim-re kerüljenek ?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18237) MrCsiT válasza MrCsiT (#18236) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ahogy nézem, a kérdés feltehető az összes Bada 2.0-t futtató wave-re is.. Hogyan lehet memóriakártyára irányítani az sms-eket ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18238) leslieke válasza MrCsiT (#18237) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Nekem alapból oda teszi a rendszer.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18239) Aryes válasza MrCsiT (#18237) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ahogy. Először a simre pakolja az smseket, majd ha betelt (nálam asszem 10 vagy 20 után) a készülékmemóriába teszi a többit.

(#18240) #82471168 válasza MrCsiT (#18237) üzenetére


#82471168
törölt tag

Szerintem nem lehet sehogy sem át rakni.Az sms-t eleve oda menti a telefon.

(#18241) MrCsiT válasza Aryes (#18239) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos nekem az helyett, hogy odatenné, üzenget a drága, hogy betelt a memória, törlök-e..
Megnézem majd, miket állítottam/hagytam telefon-on, de kb. semmit, szerintem. Ha nem lenne ez gond, nem kérdezném. :F

Nekem valamiért - nem kizárt, hogy án állítottam át valamit véletlen - a tel.ra menti, de a baj, hogy kevés fér így el.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18242) Aryes válasza MrCsiT (#18241) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ott más gond lesz! Android van telepítve? Mert az üzenetek egy rejtett partícióra kerülnek, ami alapesetben nem tud betelni.

(#18243) MrCsiT válasza Aryes (#18242) üzenetére


MrCsiT
addikt

Hülyeséget írtam: nem a telóra, hanem a SIM-re kerülnek az sms-ek, és a SIM kapacitása, ami kevéske.. Ebben a tfw-ben alapból van droid is..az vajon elvinné a tárhelyet az sms-ek elől? :F ..milyen fájlok törlésével javítható a helyzet , és ha megoldás, akkor hogy érem el azt a rejtett partíciót ?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18244) MrCsiT válasza MrCsiT (#18243) üzenetére


MrCsiT
addikt

Újabb érdekesség : a gyári dolphin böngésző nincs elég memóriát ír ha már fut egy ideje, majd restartra jó. Memóriát ha megnézem ilyenkor, töbszáz mb üres mindegyiknél. Mi fogy el akkor ? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18245) David3 válasza MrCsiT (#18244) üzenetére


David3
őstag

Néha hajlamos arra, hogy a gyári böngésző így bemondja az unalmast. Két lehetőséged van:

1. Használod az Opera Mini-t
2. Időközönként újraindítod magad a készüléket.

(#18246) MrCsiT válasza David3 (#18245) üzenetére


MrCsiT
addikt

Köszönöm. :R
Közben eltöprengtem, hogy sok alkalmazást kipróbáltunk, amiből be is ragadhatott valami, így újraindítottam, és jó lett.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18247) Aryes válasza MrCsiT (#18244) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem érdekesség ez, az egész Bada legrohadtabb tulajdonsága. Betelik a ram, és hiába lépsz ki a böngészőből, nem szabadul fel. A sok widget a főképernyőn csak rontja a helyzetet.

(#18248) leslieke válasza Aryes (#18247) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minek annyi widget? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18249) Aryes válasza leslieke (#18248) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, mert mikor rájöttem, hogy a widgetek is a böngészőben futnak, leszedtem mind. Android bezzeg le se sz.ja hány widget van kint. :DDD

(#18250) cryingdr4g0n válasza Aryes (#18247) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

Én ha csak egy szem widgetet teszek is ki, nem nyugszik, amíg azt is be nem csukja. Így hát le is mondtam a használatukról.

• Flies around shit - bees around honey •

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.