Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) szimike79 válasza leslieke (#10700) üzenetére


szimike79
őstag

Értem, akkor ez valami egyedi bada fícsőr, a la Samsung, csak nekem, csak most. :DDD

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#10702) leslieke válasza szimike79 (#10701) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem meg csak valami véletlen miatt nem kapcsolt be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10703) peter_k válasza Bobó_20 (#10657) üzenetére


peter_k
tag

Lányom a az elmúlt hónapban vett ilyen telefont.
Tapasztalataim hasonlóak nekem is.
Korrekt összehasonlítás.

(#10704) Bobó_20 válasza szimike79 (#10701) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

nem bada fícsör csak elég érdekesen kapcsol be a teló töltőről szerintem. én se mindig találtam el meddig kell nyomni és mintha lassabban is reagálna: lehet nem voltál elég türelmes :DDD

(#10705) ProdyG


ProdyG
senior tag

Bada 2.0-ban a bejövő sms-nél nagyon erős a rezgés, és rezonál az egész telefonház (Wave 1).
Nem igazán tudom hol lehet ezt a rezgést lejjebb venni... ami a beállításokban van, az csak a bejövő hívásra vonatkozik, de sms-re nem, azt veszem észre...

(#10706) Babri


Babri
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, mert besokalltam a wave 1-re.
Bada 1.0 volt a telefonon, de már lassú volt, fagyott, nem lehetett letölteni már szinte semmit, ezért frissítettem kies-en bada 2-re.
Minden rendben ment, de továbbra se hagy netezni, azt írja kevés a memória, állandóan bezárja a widgeteket, kilép appsból rendszeresen, és már nem bírom idegekkel, tegnap kétszer repült.
Kérlek segítsetek, mit csináljak vele, mert közel vagyok hozzá, hogy meg is tapossam.
Köszönöm!

(#10707) Kapanyél válasza Babri (#10706) üzenetére


Kapanyél
őstag

Jó úton jársz, ez a legtöbb, amit tehetsz vele. :)

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#10708) Orlin válasza Kapanyél (#10707) üzenetére


Orlin
addikt

hat igen en is gondoltam mar szavazasra,h egy nap hanyszor akarod falhoz b...ni a telefonod?!:D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10709) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok, nem tudjátok, hol lehet olcsón venni utángyártott hálózati töltőt a Wave-hez? Mert szerencsésen otthagytam az előző munkáltatómnál -.-'
Lehetőleg legolcsóbban :S Akár itt a hardveraprón is jó lenne, de nem találtam konkrétan csak micro USB hálózatit eladóba

(#10710) leslieke válasza Babri (#10706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, ez ilyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10711) Goldmen75 válasza Babri (#10706) üzenetére


Goldmen75
őstag

Vedd ki a memóriakártyát, próbáld meg anélkül! pl...

(#10712) Babri


Babri
csendes tag

És Bada 2-ről vissza lehet frissíteni Bada 1.2-re? Vagy melyik a legműködőképesebb szoftver?

(#10713) leslieke válasza Babri (#10712) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Visszateheted, leírás itt: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10714) RetepNyaraB válasza Babri (#10712) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

multiloaderrel gond nélkül.
Neked kell eldönteni, melyik számodra legalkalmasabb. Én összességében nem tenném vissza az 1.2-t.
Memóriakártya formázás? Gyári állapot visszaállítása?
Nekem gyak. minden ilyen jellegű gond megszűnt 2.0-val...
Resetelni kellene, amit lehet, hátha megoldja...

csibusz0314@ én nem kockáztatnám a telefonom párezer forint külnönbség miatt valami kínai robbanós akkuval :(

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10715) Babri válasza leslieke (#10713) üzenetére


Babri
csendes tag

Köszönöm. Este megpróbálom.

(#10716) gelbelex válasza Babri (#10706) üzenetére


gelbelex
őstag

Taposni, falhoz vágni csak akkor praktikus, ha már nem hiányzik... ;) (Azaz van másik telefonálni.)

Ahogy Goldmen írta, a memóriakártya is xarakodhat.
Meg lehet próbálni a böngésző user agent-et is átírni.
Widget-ek nélkül lehet élni, ahogy Leslieke írta, ez ilyen, nem ér meg egy megtaposást.
Programokat letölteni lehet Kies-szel is, nincs olyan sok :DD .

[ Szerkesztve ]

(#10717) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Ha mindenképp röptetni akarod s taposni, akkor inkább add nekem!:D

(#10718) David3 válasza David3 (#10698) üzenetére


David3
őstag

Nem hiszem el, hogy nincs köztünk egy C++-ban jártas fejlesztő. :)

(#10719) snecizero válasza Dhampir (#10676) üzenetére


snecizero
senior tag

A zte skate el az volt a gondom ,hogy gagyi videót csinált. Meg 1,5 nap alatt lemerült. Amúgy nem volt gond vele.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10720) snecizero válasza Babri (#10712) üzenetére


snecizero
senior tag

Amit én használok az nagyon jó.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10721) snecizero válasza szimike79 (#10699) üzenetére


snecizero
senior tag

Nálam is volt ilyen jelenség.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10722) Silenzio válasza leslieke (#10671) üzenetére


Silenzio
addikt

Azt asszem elfelejtettem írni, hogy 3 órán át olvastam pdf-et nyolcas fényerőn. Így is túlzásnak érzem a merülést, de ez a Picsel Smart Office egy 160 oldalas pdf-nél durva lassú, el tudom képzelni, hogy zabálta az aksit mert csúcson ment a hardver. Minden esetre jó 18 órája tölthettem fel, hallgattam vele egy óráig zenét, meg volt egy kis netezés meg három pernyi telefonálás és 71%-on van. Így is kevésnek érzem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10723) consono válasza Silenzio (#10722) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig ez egy egészen jó idő... Nekem 2.0-n bekapcsolt push-sal egy melós napon reggel fél hat és este fél hét között nem egyszer 20-30%-ra ment le...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10724) spider80 válasza Silenzio (#10722) üzenetére


spider80
őstag

A mai okostelefonok 4-5 óra kijelzőhasználattal teljesen lemerülnek kb. Te 3 órát olvasgattál rajta,plusz egyéb dolgok is mentek,nem olyan tragikus az a 7 óra.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#10725) Silenzio válasza spider80 (#10724) üzenetére


Silenzio
addikt

Akkor csak illenék belegondolnom, feltételezem, hogy most először használtam munkaeszköznek a kis Wave-et és ez az eddigieknél sokkal nagyobb igénybevétel...

P.S. Most, hogy félig törött és meg akarok tőle szabadulni, most szerettem meg igazán szegénykét. Úgy döntöttem, lesz ami lesz, megtartom. 4 oldalnyi appom van, és nincs köztük túl haszontalan. :) Szerintem egy átlag usernek a Bada is elég. Azért egy gyorsabb pdf readert és jobb GPS-t elviselnék. A multimédiával viszont nincs bajom, max a Hdmi hiánya.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10726) Dhampir válasza Silenzio (#10725) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy jó Ebook Reader is elkélne rá.

(#10727) consono válasza Dhampir (#10726) üzenetére


consono
nagyúr

Az iuReader teljesen jó, csak kár, hogy most már fizetős... Én már legalább 10 könyvet azzal olvastam el, egyszer kellett jól beállítani, azóta minden OK. Persze kell mellé a Calibre, mert az fb2-t szereti...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10728) Dhampir válasza consono (#10727) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az infót!

(#10729) snecizero


snecizero
senior tag

Androidos készüléket akarok ! :O Csak azért nem adom el a wavet mert bízok benne ,hogy lesz rá droid. Körülöttem mindenki droidos készülékkel rohangál. :DDD Azért nekem maximálisan megfelel a wave. Néha van olyan érzésem mintha a samsung cég elhagyott volna minket. :)

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10730) RetepNyaraB válasza snecizero (#10729) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Eli, Eli lamma shabaktani :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10731) leslieke válasza snecizero (#10729) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kicsit mintha zavarban lennél, hogy mit is akarsz. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10732) gelbelex válasza snecizero (#10729) üzenetére


gelbelex
őstag

;) Az ambivalencia feloldása érdekében:
Többen használnak a Wave mellett egy droidos tabletet, miközben (emiatt?) a Samsungra sem haragszanak már annyira...

[ Szerkesztve ]

(#10733) RetepNyaraB válasza gelbelex (#10732) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tökjó megoldás. A pénzből meg kijönne egy darab használható tárgy is :P

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10734) Dhampir válasza gelbelex (#10732) üzenetére


Dhampir
félisten

Sőt, akik már használtak SGS vagy SGS 2 telefonokat, azok sem haragszanak a Samsungra. :DDD

(#10735) snecizero válasza RetepNyaraB (#10730) üzenetére


snecizero
senior tag

Ezt Jézus Krisztus mondta a keresztfán szenvedve ,miértünk.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10736) RetepNyaraB válasza snecizero (#10735) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem is állt szándékomban gúnyolódni, pusztán a "Samsung cég elhagyott minket" kitételről ez ugrott be :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10737) gelbelex válasza RetepNyaraB (#10733) üzenetére


gelbelex
őstag

;) Azért írtam két tárgyról, mert Sneci is azt írta, kell neki egy droid és megtartja a Wave-et.

És a használhatóság ugye relatív.
Kinek, hol, mire, mekkora csomaggal és hány tárggyal.
Pl. egy Galaxy Note használhatóbban elvihető magunkkal, mint egy Wave+Tablet.
De Note-nál telefonként a Wave használhatóbb, netezésre pedig egy tablet...

(#10738) Dhampir válasza gelbelex (#10737) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem is jó párosítás a Wave + táblagép. :K

Badás táblagép lesz? :F

(#10739) snecizero


snecizero
senior tag

:)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10740) leslieke válasza Dhampir (#10738) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lehetne. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10741) s4tch válasza Dhampir (#10738) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem is. Amióta megvan a tablet, tulajdonképp leszarom a telefont, hívásokon kívül semmi másra nem használom. Arra meg kiváló a Wave, szóval addig marad, amíg nem jön egy olyan droid, ami megtetszik, és nem is méregdrága. És mondjuk úgy hívják, hogy Sony Sola. :DDD

(#10742) ABal válasza Dhampir (#10738) üzenetére


ABal
őstag

Egyetértek. Én is erre készülök.

A Wave hamarosan új életet kezd, mint megbecsült TELEFON. Onnantól már nem fogom az "okosságokat" számonkérni rajta, azt majd teljesíti a tablet.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10743) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

a wave bal felső sarkában a térerő mellett egy 3G+ és egy E betű váltakozik.. ezek mik és, ki kéne kapcsolni, nem? :D egyébként nagyon gyenge a térerő.. az asztalon heverve a legalsó csík :S ez mindenkinek ilyen gyenge? (most kaptam meg a telót :) )

[ Szerkesztve ]

(#10744) lasarus1988 válasza Blood Mage (#10743) üzenetére


lasarus1988
tag

Az elérhető hálózatokat jelöli. Amennyiben nem használsz mobilnetet akkor kapcsold ki a 3G-t és akkor az nem fog megjelenni. Egyébként nem sok vizet zavarnak ott fent.

Lakáson belül lehet gyenge a térerő, ha vasbeton szerkezetes vagy panel. Szabadtérben rendben van minden a térerővel?

(#10745) Blood Mage válasza lasarus1988 (#10744) üzenetére


Blood Mage
senior tag

kertes házba lakom, szemben van az ablak, ami az utcára néz. Semmi vasbeton. A kinti térerőt nem tudom, csak most figyeltem fel rá, de majd holnap megnézem.

MOD: ja és egyébként 1.0ról mennyire érdemes 1.2re áttérni?

[ Szerkesztve ]

(#10746) RetepNyaraB válasza lasarus1988 (#10744) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezen kívül Bada 2.0 rendesen szívja a telefont, ha a 3G+ aktív. Én csak akkor kapcsolom be, ha netezni akarok. Emailre/Widgetre az Edge is jó.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10747) consono


consono
nagyúr

Egy kis android update: úgy néz ki Rebellosnak sikerült szinte teljesen megoldania az "idle bug"-ot, most már nem indul újra a telefon ha suspendbe megy :) (Már csak a szapora susped-wakeup zavarja meg)

"In God we trust. All others must bring data"

(#10748) leslieke válasza Blood Mage (#10745) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1.0-ról inkább 2.0-ra érdemes lépni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10749) Blood Mage válasza leslieke (#10748) üzenetére


Blood Mage
senior tag

2.0 eléggé leszólják, hogy nagyon lehúzza az aksit :F És az eddigi telómelég sokat bírt, most váltottam csak ilyen "nagy és okos telóra" :DDD amiknek ugye a lemerülés a hátránya. Mobilarénán is szoktam olvasni, h a tesztbe ált 1 napot szoktak bírni. Na ilyen nagyon nem jöhet szóba.. ezért is lett a wave 1, ahogy néztem ez az egyik aminek legjobban az üzemideje :) (meg persze, mert samoled, meg best buy :D )

(#10750) RetepNyaraB :DDD
Wifi-t sztem használnék.. :S "felhasználóbarát" alatt mit értesz? nekem ez sem tűnik túl ellenségesnek :D

[ Szerkesztve ]

(#10750) RetepNyaraB válasza leslieke (#10748) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Úgyúgy :K
Aztán szidni, mint a bokrot és érdeklődni hogyan lehetne visszacsinyálni a zegészet. Így szokott történni a pontos menet :C

Írtam, 2.0 esetében főleg a 3G, ill a wifi használat szopja az energiát. Ha ezeket nem használod, akkor három napot kihúzhatsz. Különben max 2, de inkább 1. Ez van. Cserében van egy SOKKAL felhasználóbarátabb rendszered mint az 1.0
Mást ne említsek az agyrém internet böngésző sokat javult, illetve van natív Opera, amely pl. lassú mobilnet esetén is használhatóvá teszi a szörfölést.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.