Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) consono válasza Silenzio (#10646) üzenetére


consono
nagyúr

Silenzio, nem tartasz az MTK csipszettől? Engem ebben a telóban az riaszt a legjobban... "Kicsit" félek a teljesítménytől...
Szerk: bár a Lenovo A750-ben is mintha ez lenne, meg ez a video sem rossz..

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#10652) Silenzio válasza consono (#10651) üzenetére


Silenzio
addikt

A fene tudja. Mivel még meg sem jelent, a probléma nem túl közeli, és rengeteg tesztet el fogok olvasni előtte. A Wave-et is két hónap kitartó gondolkodás után vettem meg.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10653) leslieke válasza Silenzio (#10652) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Wave megjelenése előtt gondolkodtál két hónapot vagy utána?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10654) Orlin válasza Gabócza (#10647) üzenetére


Orlin
addikt

igen.en is csillagaszkodok.a progit este ki is probalom!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10655) Silenzio válasza leslieke (#10653) üzenetére


Silenzio
addikt

Már 13 hónapos volt a Wave mikor megvettem a saját példányom. :) Mocskos csóró voltam (és egyelőre vagyok is), nekem még a 40 is sok volt telefonra.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10656) leslieke válasza Silenzio (#10655) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor a tied még egész fiatal. :) Az enyém jövő hónapban lesz 2 éves.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10657) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Hali mindenkinek! Nos lecseréltem a wavemet egy xperia ray-re tegnapelőtt. Azt kell, hogy mondjam, hogy vegyesek az érzelmeim.
Így két nap után egy dolog hiányzik a badából: az egyszerűség. Egyelőre ezt annak tudom be, hogy még ismeretlen számomra a droid, de szerintem lesznek dolgok amiket nem tudok megszokni (bluetooth működése, programok telepítési helye). Egészében nézve nem olyan áttekinthető egyelőre. Másik idegesítő dolog: a reklámok. Tudom ez hajtja az egész zöld robotos hóbelebancot a csúcs felé, de idegesítő.

Másrészről ami egyáltalán nem hiányzik és kövezzetek meg, de ebből nagyon sok van:

-samsung apps, az alkalmazásokkal együtt: androidon igaz fennáll a bőség zavara és minőségben is változó a kínálat, de legalább van kínálat, van app support, és rengeteg alternatíva mindenre (FTP kliensek, navigációk, zenelejátszók, böngészők, fájlkezelők és ezek csak azok amiből tényleg sokféle van). Másik lényeges tényező: a fizetős alkalmazások ára, mivel az nevetségesen alacsony szinten mozog. Már ha tényleg fizetni akarsz érte, van erre is egyszerű alternatíva...

-testreszabás: na ezen a ponton csúnyán elvérzik a bada a droiddal szemben. Ezerféle launcher, widget, amik eyecandy faktora hatalmas. Egyből ezzel kezdtem és marha jól néz ki némelyik (Go launcherrel például egészen touchwizesre be tudtam lőni ;) ). Nem csak témázni lehet és ugye nem csak 5-6 widget van...(vicces ami badán a ledes zseblámpáknál gond (nincs rá widget), az itt a 2G/3G váltásnál az)

-optimalizálás: ehhez annyira nem értek, de azt azért észreveszem, hogy ugyanazzal a hardverrel mint a wavemben volt, jóval gördülékenyebb rendszert kaptam kevesebb pénzért... Nincsenek hosszú várakozások, vagy legalábbis ügyesen elfedték őket animációkkal, az érintések valósidejűek.

Csak önmagát a tárcsákat nézve a következőkre jutottam:
-fém készülékház: hiányzik, de a ray patentül össze van rakva és a hátlapját is jó taperolni (ha jól tudom a közép része fém ennek is, bár nem olyan jó mint a wave esetében)
-AMOLED kijelző: nos ami a wave-n fekete, az itt jó esetben is nagyon szürkének mondható. A ray felbontása magasabb picivel és mivel LED-es TFT így "sávosodás" sincs, de közelében sincs az amolednek. Nem rossz, de nagyon szokni kell a fényerejét. (legalacsonyabb fényerőn olyan mint a régi tetris gépek, alig látni belőle valamit! :DDD )
-fizikai gombok: ez számomra a legfájdalmasabb, mivel a rayen nincs se dedikált fotógomb, se híváskezelők, sőt még a három droid must have közül is kettő kapacitív megvilágítás(!) nélkül. De cserébe zölden vagy narancssárgán villog a home körülötti ív ha töltőn van, vagy nem fogadott hívás van éljen! :N (ICS-en ez se fog működni állítólag :(( )
-GPS: ezt egy LOL-lal konstatálnám. A ray lakásban, kézben tartva gyökkettő másodperc alatt talál jelet és ragaszkodik is hozzá!
-Wifi: sokkal érzékenyebb a ray-ben, egymás mellé téve a kettőt átlagosan 4-5 méterrel távolabbról is látja a routerem mint a wave. Gondolom a műanyag ház miatt jobb ez is meg a GPS is.
-Kamera: ez is egy LOL, de a wave javára. A ray-en nincs dedikált gomb, csak touchfocus. Hiába 8MP-es közelébe sem ér a wavenek. Videó terén sem. (ICS-sel ez is rosszabb állítólag: mono video, kb 20fps-sel)
-telefonálás: itt viszont megint a ray nyert nálam, mert kristálytisztán hallok mindenkit, barátnőm meg nem hitte el, hogy buszon ülök, hála a kétmikrofonos zajszűrésnek.

Összegezve: a rendszert tekintve a ray mindenképp jobb, készüléket nézve talán a wave picivel.
A hozzászólással nem állt érdekemben megbántani senkit, se flame wart indítani!

Ui.: wave eladó! :))

(#10658) Bobó_20 válasza Bobó_20 (#10657) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

bocsi kicsúsztam a szerkesztési időből

amit még kihagytam és állatira tetszik: nem kell szinkronizációs progival szenvedni többet. Kontaktokat lehúzza gmail-ről, úgy telepítek appokat, hogy a telefonhoz hozzá se kell nyúlnom, mivel pc-n megkeresem az áruházban és ha aktív az adatkapcsolat vagy a wifi már tölti és telepíti is.

(#10659) Silenzio válasza Bobó_20 (#10657) üzenetére


Silenzio
addikt

Ne keseregj, a Badát is elérte a reklámőrület. Íme. Majd' kiesett a kezemből a telefon, amikor a minap sz*rás közben a játék elkezdett reklám popupokat dobálni. Ennyit a Badáról. :)

(#10656) leslieke: Mégis 20%-ra merült 7(!) óra alatt 8-as fényerőn, bekapcsolt (1 órán át használt) Bluetooth-tal, MSN-nel és bekapcsolt (nem használt) GPS-szel. Szégyen. Nagyon úgy fest, hogy az aksi egy rakás szar, pedig az energiatakarékosságot is visszakapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10660) leslieke válasza Silenzio (#10659) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaja, ezek a reklámok nagyon nem hiányoztak. Szerencsére még kevés alkalmazásban található meg.

Akksi: ezt a gyári akksi produkálja? Szervizben voltál már vele? (Gondolom ott be tudják mérni)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10661) DjBlero válasza leslieke (#10660) üzenetére


DjBlero
őstag

üdv volna egy kis problémám,nem tudok be jelentkezni a samsung apps ba telon,de gépen simán be enged. mi lehet a probléma 2.0 van fent xxlc1

anyira nem zavar csak nem tudok igy telorol letölteni csak gépel :U

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10662) leslieke válasza DjBlero (#10661) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A mobilon töröld a Samsung Apps fiókot és hozd létre újra.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10663) DjBlero válasza leslieke (#10662) üzenetére


DjBlero
őstag

köszi az infot :R

de hol kell ,a beállitások fiokok ban nincs, ha uj fiokra nyomok nem jön be

még nem is volt rajta samsung fiok,ujra telepités ota csinálja ezt,ellöte nami féle verzio volt fent

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10664) leslieke válasza DjBlero (#10663) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó helyen keresed, ott kell törölni. Az új fiók alatt kéne tudnod felvenni a Kiesben regisztrált e-mail címet.
Szerk: valamilyen netkapcsolat kell hogy legyen a hozzáadáskor.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10665) DjBlero válasza leslieke (#10664) üzenetére


DjBlero
őstag

van net kapcsolat,de ha be megyek a samsung fiokba nem jön be semi
windows live fiok az müködik

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10666) DjBlero válasza DjBlero (#10665) üzenetére


DjBlero
őstag

na mindjárt feltolom az xxla1 et és megnézem mit csinál :U

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10667) leslieke válasza DjBlero (#10666) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

előtte egy sima restartot megpróbálhatsz, hátha...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10668) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Bada 2.0 atol van ujabb ? 2.1 esetleg 2.2 ?

(#10669) leslieke válasza potyi23 (#10668) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10670) Silenzio válasza leslieke (#10660) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem voltam még. Alaposan ki akarom tesztelni előtte, és ide is posztolni. Számos bada felhasználó ír ide gyakran, csak ki tudnánk kalkulálni, mekkora hatásfokkal üzemel...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10671) leslieke válasza Silenzio (#10670) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Abban már nem tudok segíteni, nálam 4-5 napig üzemel a W1, igaz alig használom: napi 10-15 perc beszélgetés és reggeli ébresztés, néha-néha 1-1 snooker.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10672) DjBlero válasza leslieke (#10667) üzenetére


DjBlero
őstag

csináltam azt is,nem lett jo

xxla1 már jó :K

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10673) snecizero válasza potyi23 (#10668) üzenetére


snecizero
senior tag

Igen az 1.2 az jobb. :DDD Nem még nincs sajnos, de szerintem előbb lesz android. :DD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10674) leslieke válasza DjBlero (#10672) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még egy utolsó ötletem van: Beállítások -> Általános -> Visszaállítás

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10675) DjBlero válasza leslieke (#10674) üzenetére


DjBlero
őstag

csináltam mindkét viszaállitást nem lett jó,csak akor lett volna jo ha lett volna net elöfizetve a kártyára,de igy csak wifi volt nem müködött

de már la1 en jo minden

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10676) Dhampir válasza snecizero (#10673) üzenetére


Dhampir
félisten

A Skate viszont korábban nem jött be neked. :U

(#10677) kikiriki*11


kikiriki*11
csendes tag

Kedves Forumozok,Tanacsadok!

Sürgösen a segitsegeteket szeretnem kerni okostelefon temaban.
Amire szüksegem van:
- szep minösegi fotokat keszitsen /nagyitva is/
-karcallo kijelzö
-wifi -t jol fogja
-nagyon szep minösegü kijelzö/amoled stb/nagyon tetszik/
-sebessege megfelelö
-akksija 2-3 napot birja
ARA: 60-70E között
en kb 3 evre vennem ezt a telefont !
Kinezve Xperia Ray vagy samsung wawe s8500

LEGYSZI SEGITSETEK!!!!!!!

(#10678) leslieke válasza kikiriki*11 (#10677) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont ma érkezett egy összehasonlítás erről a két telefonról: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10679) Dhampir válasza kikiriki*11 (#10677) üzenetére


Dhampir
félisten

Hatezerrel többért Wave 3.

A romló Forint miatt felkúsztak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#10680) leslieke válasza Dhampir (#10679) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még így is olcsóbb, mint decemberben volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10681) Dhampir válasza leslieke (#10680) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudom. :K

Picivel olcsóbban is volt egy-két héttel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#10682) Bobó_20 válasza leslieke (#10678) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

megtiszteltetve érzem magam :DDD
kikiriki*11: mint mondtam fényképezésben a wave sokkal jobb, főleg ha monitoron nézegeted vissza a képeket! Kijelző felbontásra finomabb valamivel a ray, de csak sima TFT, továbbá a Bravia Engine és az Exmor R is mókusvakítás. Ha viszont hosszútávon gondolkodsz akkor mindenképp a ray-t ajánlom vagy badás vonalon egy wave 3-at, mert nagyobb az esélye a szoftverfrissítésnek (független ray-re már van ICS és a többire is jön, míg wave-re (s8500) szvsz a bada 2.0 az utolsó és bugfixeket se várjon senki hozzá.)

Azért ha érdekel egy wave az enyém eladó! :DD

[ Szerkesztve ]

(#10683) leslieke válasza Bobó_20 (#10682) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

wave-re (s8500) szvsz a bada 2.0 az utolsó és bugfixeket se várjon senki hozzá.

Előbbivel egyetértek, de bugfix avagy kisebb javítás még lesz, szerintem. Aztán majd kiderül, hogy mi lesz. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10684) consono válasza leslieke (#10683) üzenetére


consono
nagyúr

Folyamatosan jönnek ki a különböző 2.0 verziók, apró különbségekkel most is, legfeljebb nem ugyanabban az országban :)
Várhatóan már én is csak 2-3 hétig boldogítlak titeket, fizu után átnyergelek egy másik (tényleg)"halott" platformra

"In God we trust. All others must bring data"

(#10685) leslieke válasza consono (#10684) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezért mondtam, hogy javítások még lesznek.

Nokia N9?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10686) Bobó_20 válasza leslieke (#10685) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Én ezt mezei júzer szempontból értettem, tehát multizás nélkül. Nem hiszem, hogy a samsung további frissítésekkel szöszölne a wave-vel kapcsolatban. Meg nekem amúgy se hozta a 2.0 a várt áttörést, ezért is váltottam. Plusz fájó pont az, hogy tényleg jó elgondolás a bada, csak megölték a támogatás hiányával vagy inkább a nevetséges támogatással. Olyasmi ez mint a sportszeletes bobmerli: ők is jót akartak, csak rosszul...

(#10687) leslieke válasza Bobó_20 (#10686) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is mezei user szempontból értettem és ahogy feljebb consono is írja: "Folyamatosan jönnek ki a különböző 2.0 verziók, apró különbségekkel most is..."

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10688) DjBlero válasza leslieke (#10687) üzenetére


DjBlero
őstag

hát itt azért nem olyan sürün dobálják az új fw ket mint az s2nél azt se tudtam mit tegyek fel,meg az a rengeteg fözött rom,ezért is tértem vissza a wave re :U

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10689) Bobó_20 válasza leslieke (#10687) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ez lehet így van, de max más alkalmazásokat tartalmaznak, működési szempontból nem különböznek annyira, bár nem próbáltam már azóta más 2.0-t mióta az első angol nyelvű véglegest feltettem. :B

(#10690) leslieke válasza Bobó_20 (#10689) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Te a főzött romokra gondolsz, én meg a gyáriakra. Gyáriban nemigen van más alkalmazás, abban inkább a hibák javítása szerepel, kisebb-nagyobb sikerrel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10691) DjBlero válasza leslieke (#10690) üzenetére


DjBlero
őstag

kérdezném,van valamilyen progi arra hogy a média player lássa a telot? valami olyanra gondoltam amin wifin lehetne megosztani a telon lévö dolgokat, androidnál ez a samba nevü progi volt, itt nagyon hiányzik nekem :(((

Allshare probáltam azt de nem jó :O

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10692) leslieke válasza DjBlero (#10691) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az Allshare nevű programmal próbálkozhatsz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10693) Dhampir válasza consono (#10684) üzenetére


Dhampir
félisten

Attól még visszatérhetsz ide, más egykori Wavesek nagy elbúcsúzásai után is, ha még érdekelni fog a Bada és a Wave. :)

Miért kellene véglegesen elköszönni? :F

(#10694) leslieke válasza DjBlero (#10691) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mást nem tudok ajánlani, programra nem emlékszem az Appson. Allshare nálam szépen küldi a TV-re a filmet, képet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10695) consono válasza Dhampir (#10693) üzenetére


consono
nagyúr

Úgy sem fogom kibírni, hogy ne jöjjek vissza ;) Bár már mostanság is alig van időm fórumozni :(

"In God we trust. All others must bring data"

(#10696) DjBlero válasza leslieke (#10694) üzenetére


DjBlero
őstag

laptopal jo,meg ok,de a media player nem látja

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#10697) jurzsolt


jurzsolt
tag

Esetleg a VLC Player.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10698) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Egy kéréssel fordulnék felétek...

Szóval. A napokban találtunk rá egy olyan programra, amit érdemes lenne portolni bada-ra, és a fejleszővel (PZsolt) már beszéltem is róla. Azonban ez egy igen nagy falat lenne, segítségre lenne szükségünk.

A kérésem az volna, ha valaki ismer olyan fejlesztőt, aki jártas a C++ programozási nyelvben, netalán valaki magára ismer eme témában, az kérem jelezze nekem a david kukac badablog pont hu e-mail címem, vagy itt vagy akár a badablog.hu fórumában!

Köszönöm előre is!

Amint megtudunk pontos információkat a programról, jelezni fogjuk, nem lőnénk le a "poént".

(#10699) szimike79


szimike79
őstag

Másnak is jelengkezett olyan hullámos (Wave) tünet, hogy töltőn lévő telefont kikapcsolom, akkor amíg töltőn van, nem lehet visszakapcsolni? Már azt hittem behalt szegény, hogy nem lehet bekapcsolni. De aztán lehúztam töltőröl, és életre kelt.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#10700) leslieke válasza szimike79 (#10699) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. Mindkettőt ki-be tudtam kapcsolni töltőn is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.