Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) ABal


ABal
őstag

A legjobb öröm a műköröm.

Én is 1.2-n vagyok és megy a YouTube

Erről jut eszembe, a Google Maps működik 2.0 alatt?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10252) leslieke válasza ABal (#10251) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Google Maps működik 2.0 alatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10253) Storms


Storms
őstag

Megjött a wave-m. Kamera modul-ba az üvegen belül van egy szőrszál vagy szösz nemtudom, igaz hogy nem takarja el az optikát, de nagyon zavar hogy ott van, hogyan lehetne kiszedni vagy mit lehet vele csinálni?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10254) snecizero


snecizero
senior tag

Gyerekek nincs itt semmi baj a bada 1.2 vel. Már mükxik a youtube videó. És nem a bada 1.2 volt a ludas. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10255) superTibcsi válasza Storms (#10253) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Mondjuk így? ;]

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#10256) Storms válasza superTibcsi (#10255) üzenetére


Storms
őstag

Inkább marad így akkor :U Mennyiért lehetne kiszedetni onnan kb? És hol csinálnák meg?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10257) leslieke válasza Storms (#10256) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerviz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10258) Storms válasza leslieke (#10257) üzenetére


Storms
őstag

De érdemes ilyen "piti" dologgal szervízbe küldeni? Mennyit kérnének el érte?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10259) leslieke válasza Storms (#10258) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Túl drága nem lehet, és ha te nem mersz hozzányúlni, akkor csak ők maradnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10260) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Hú, bementem megtaperolni a MM-ba a Wave 3-at és Y-t, kifejezetten a bada 2.0-ra koncentrálva. Ritkán mondok ilyet, de beleszerettem a Wave Y-ba. Nem tudom, hogy miért, de talán a jó design teszi. Bejön a lekerekített trapéz gomb, a szálcsiszolt fémnek álcázott kemény műanyag hátlap, a méret is éppen optimális, a sebesség meg tök átlagos (most speciel a főzött ROM-os Blade-em gyorsabb), tipikus határeset-elfogadjuk kategória. A szoftver igen kellemes, a live panel használható, egyedül a kevés és korlátozott widgetek zavarnak... 1.x alatt sokkal több volt. Lőttem vele egy tesztképecskét is:

A fent látható kép (kattintásra nagyobbodik) nem is olyan rossz 2MP-hez képest, viszont cserébe sokat elárul a papírt készítő manus hozzáértéséről (;]), az már pedig igen baráti.

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10261) consono válasza ABal (#10245) üzenetére


consono
nagyúr

Én még reménykedem a normális Androidban, most megint pörög kicsit a dolog. Én sem adtam el még, többek között ezért... Én most sem multizok, felmásolok pár filet a telefonra, meg van egy androidos partició (illetve 2) az SD-n. Multiboot rulez. DE ha így már OK lesz, akkor elképzelhető, hogy valaki megoldja Bada nélkülire is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#10262) s4tch válasza consono (#10261) üzenetére


s4tch
veterán

Azt mondja is a lengyel gyerek a videóban, hogy ha lesz rendes rendszer, akkor lekapják a badát, és az SD kártyáról beköltözik a droid a telefonba.

(#10263) Storms válasza leslieke (#10259) üzenetére


Storms
őstag

Telepített alkalmazást hol lehet letörölni a telefonból? Nem találom sehol.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#10264) leslieke válasza Sn[4k3] (#10260) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Widgetet lehet telepíteni bármennyit. Az ár valóban korrekt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10265) leslieke válasza Storms (#10263) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A menüben tartsd lenyomva az ujjad a kijelzőn. Utána behajtani tilos tábla az ikonon.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10266) snecizero


snecizero
senior tag

Ez egy nagyon jó kis oldal --------->[link]
Igaz angol ,de google fordit. Itt azt lehet megnézni épp merre tart a droid fejlesztés badára.
Szerintem ez év végére lesz android wave re. :D Milyen optimista vagyok. :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10267) @matthew@ válasza San398 (#10214) üzenetére


@matthew@
őstag

Ok, akkor kipróbáljuk benne is :K

Matthew 24:42

(#10268) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Mindjárt paytime, ha minden igaz, akkor meg lesz a badás telefonom :) A migrációt segítendő, tudnátok jó alternatívákat találni a mostani appjaimra, igényeimre?
- facebook, Twitter, foursquare, Google+ kliens
- Evernote (jegyzet készítő, számontartó)
- ebook, .pdf olvasó
- Magyar-német szótár (az életem mentené meg sokszor)
- Windows Live MSN kliens
Továbbá: milyen jó játékokat, appokat ismertek, ajánlotok? Widgeteket is lehet tölteni?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10269) snecizero válasza Sn[4k3] (#10268) üzenetére


snecizero
senior tag

Szia.
Ha majd meglesz a wave akkor írj. Sok minden alapból megvan a telefonba.

Itt van egy két program:

Picsel Smart Office
Kint Messenger 2.0

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10270) leslieke válasza Sn[4k3] (#10268) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

- Facebook for bada, Twitter for bada, Foursquare
- note: van gyári app,
- pdf olvasó: szintén van gyári app
- szótár: ingyenes nincs, online kereső ez transl8, offline fizetősben ez tran-go EU-3 vagy ez tran-go EU-5 vagy ez tran-go EU-2 van.
- msn: van gyári app.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10271) Sn[4k3] válasza leslieke (#10270) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Na, out-of-box lesz, úgy érzem :D Itt ezek szerint nem kötelező első indításkor Marketre rohanni.

Egyedül talán az Evernote-ot fogom hiányolni, mert igen részletes jegyzeteket (felsorolás, félkövér, dőlt, aláhúzott, stb) lehet vele készíteni és azokat meg is tudom osztani, mert fellőhetem felhőbe és onnét syncelhetem is PC-re.

Játékokat tessenek mondani :)

szerk.: a tran-go EU-k között mi a különbség :F

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10272) leslieke válasza Sn[4k3] (#10271) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Evernote: nézz körül az Appson, lehet van valami hasonló.

tran-go EU-k: mindegyikben van magyar, de mellette más-más nyelvek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10273) snecizero


snecizero
senior tag

Csináltam egy google widgetet ! :) [link]
És itt meg a régi mobilarénás wgt. A samsung s8500 wave fórum utolsó beírására írányit.[link]

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10274) Sn[4k3] válasza snecizero (#10273) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Miért nem rakod fel Appsba? Amúgy, nehéz ilyesmiket csinálni? Milyen nyelven írnak badára programokat?

leslieke: tudnám, hogy mi a rákért berhelte szét a Samu az Appsot :W Minek vannak itt droidos Appok? Meg WinMo...

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10275) consono


consono
nagyúr

No, megy az audio lejátszás is, meg a mass storage is ICS alatt: http://www.youtube.com/watch?v=Q0p6_TU0bMA

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#10276) ABal válasza consono (#10275) üzenetére


ABal
őstag

Tök jó! Még a végén tényleg lesz belőle valami.

A fejlesztőket mi motiválja ebben a bada portolásban? Ők is csalódott badások vagy csak egyszerűen a kihívás?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10277) consono válasza ABal (#10276) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a kihívás. Önmegvalósítás. Mittomén :D Én nem vagyok csalódott, mikor bekapcsolódtam épp unatkoztam. (azóta meg semmi időm a melóm miatt :/ ), nbates66 csalódott volt, de ő azóda váltott Droidra, oleg_k, aki az egészet kezdte szerintem csak a kihívásért csinálta (ő valami fejes valami orosz cégnél, sokat utazik), Rebellos meg Mike meg még tanulnak, nekik jó szakmai alapozás meg ugye annyi idősen még forr a tettvágy az emberben :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#10278) ABal válasza consono (#10277) üzenetére


ABal
őstag

Én nagyra becsülöm őket, az biztos. Remélem, ez a tettvágy megmarad a végső fázisig! De jó lenne kipróbálni az Androidot! Most megint egy kicsit beleélem magam. :B

(#10273) snecizero: a mobilarénás widgeted jól működik, köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#10279) osztraksajt válasza consono (#10275) üzenetére


osztraksajt
őstag

Sőt, a touchscreen drivert is igéri hogy holnap megfordítja. Lassan tényleg csak a modemre kell várni. Szenzorokból van még ami nem megy ha jól sejtem, de talán azok a legkevésbé fontosak,

(#10280) gbela


gbela
senior tag

Használja vki a beépített msn-t a telón? Lepasszoltam tesomnak végül eladás helyett, én WP7-re váltottam (Ha van rá igény összehasonlítom, de mert nem a Bada nyert így nem akartam ide:) ) , és belőttük az msn-t hogy ingyen kommunikáljunk. Viszont őt nem tudni pontosan mikor, de random kijelentkezteti. Az app fut folyamatosan, hogy ha írok neki lássa, de naponta többször is kijelentkezik neki, ő csak akkor veszi észre, ha konkrétan megnyitja, vagy én szólok, hogy nincs on-line. Tapasztalat, ötlet valaki?

(#10281) leslieke válasza consono (#10275) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ügyes. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10282) szebev válasza ABal (#10245) üzenetére


szebev
senior tag

+1

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#10283) radav válasza gbela (#10280) üzenetére


radav
csendes tag

Engem érdekelne az összehasonlítás, számomra is a WP7 tűnik az egyetlen alternatívának. Mi lett az utód?

(#10284) gyulank


gyulank
addikt

Az, hogy a csendben felvett videókon is akkora zaj van, mintha zajba vettem volna fel, és hogy ha mozgatom a telefont, akkor tele van utánhúzással, az természetes ennél a típusnál, vagy az enyém rossz? Ha alapból ilyen, akkor teljesen felesleges neki ál 29 fps-os videót csinálni. Vagy azért konvertálja fel, hogy kompatibilis legyen más lejátszókkal?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#10285) snecizero válasza Sn[4k3] (#10274) üzenetére


snecizero
senior tag

Szia.
Nem olyan nehéz ilyet csinálni. Van egy program aminek az a neve ,hogy widget generátor. A google ba beirod és meg is találja. Ha valami nem okés akkor segitek. Ha gondolod belinkelem a programot késöbb.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10286) leslieke válasza Sn[4k3] (#10274) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eclipse-el is lehet widgeteket készíteni, módosítani. Részletek itt: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10287) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Running Android Apps On Tizen

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10288) s4tch válasza leslieke (#10287) üzenetére


s4tch
veterán

Ez maradt ki a badából, ennyivel az is hosszú távon életképes lenne.

(#10289) consono válasza leslieke (#10287) üzenetére


consono
nagyúr

Ez mehetne most is, ha a Samsung hajlandó lenne megvenni. Mert ez nem végfelhasználóknak szánt rendszer... Illetve a Wave-Wave II duó sokra nem menne vele, mert kevés a memória, nem nagyon maradna meg az alkalmazásoknak a Bada+ACL után... Amúgy az ötlet jó, egy kínai fejlesztő megcsinálta ezt ingyen a HP WebOS-es tabletjére, meg a RIM is ilyet használ a PlayBookon az Androidos alkalmazásokhoz. Egy nagy különbség van, sajnos (megint): a Bada nem linux kernelre épül, zárt a kernel forrása, nem lehet egyszerűen csinálni egy chrootolt környezetet pl. az Androidnak...

Egy apró megjegyzés még: tudom, hogy sokat rugdosom a Tizent, de minek megint egy új OS, alkalmazások nélkül? Jó, hogy futtatja az Androidos cuccokat (vagy képes lesz/lenne/ lehetne), de azt natívan is lehet....

"In God we trust. All others must bring data"

(#10290) Sn[4k3] válasza consono (#10289) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ezt szajkózom én is! A badának ezért is van létjogosultsága, előnye a Tizennel szemben, mert még is csak van mögötte párezer app. Szerintem nem kell sokat várnunk, hogy a badàs cuccok fussanak Tizenen.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10291) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ismeritek a qooCAM Pro nevű kis cuccot?
Instagram-szerűség Badára és a német Appson most ingyér aggyák :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10292) Dhampir válasza Sn[4k3] (#10290) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a Bada már bizonyított, de kétséges, hogy az Androidon elérhető, széleskörű választékot valaha is nyújtani tudja.

Az lenne a jó, ha minőségi, hasznos alkalmazásokat fejlesztenének Badára, mint például David3 munkája is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#10293) leslieke válasza RetepNyaraB (#10291) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Magyar Appson is ingyenes: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10294) peter_k válasza RetepNyaraB (#10291) üzenetére


peter_k
tag

Én kipróbáltam. Szaggat, nehezen kezelhető, gyenge kis program.
( Vagy én vagyok lúzer vagy tényleg csak úgy lehet az Ev értéket beállítani, hogy végigpörgeted az értékeket? )
Az igazság az, hogy visszasírom az 1.2-es fényképezőjét.
Az elkészült képeket sokkal gyorsabban és szebb minőségben mentette. Az elkészült videók sem szaggattak. Pedig ugyan az a SD kártya van benne.
Lányom most vett SonyEricsson xperia Ray telefont. Ahogy néztem, hasonló paraméterei vannak, mint a 8500-nak. Szomorú nézni, hogy milyen simán fut rajta u.a. a program. :((
Egyedül két dologban jobb a Wave: anyagminőség és a kijelző. Ebből az anyagminőség nem eget verően jobb, viszont a kijelző még mindig odaver.

(#10295) snecizero


snecizero
senior tag

Nagyon szemezgetek a S galaxy s plusszal. 60 ezer 2év hüséggel. Mivel nagyon szegényvagyok ezért még marad a wave. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#10296) Sn[4k3] válasza snecizero (#10295) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ha ennyiért megvennéd két év béklyóval, akkor magadra vess. Ezen az áron van használt, de garis is.

[ Szerkesztve ]

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#10297) RetepNyaraB válasza peter_k (#10294) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jóvanna, de ingyen van ;)

Van még az SFX Camera nevű, az kicsit jobb, de nem tudod alapból állítani a kamea tulajdonságait. Kerestem valamit, ami nyújtaná az Instagramot. Nincs nagy választék :(

Az 1.2 fényképezője jobb, de ezt már kitárgyaltuk. Nincs mit tenni, én is sajnálom. Mesterségesen is elkúrhatták, könnyebb legyen a váltás másra :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10298) David3 válasza Dhampir (#10292) üzenetére


David3
őstag

Megtisztelsz! Azonban a fejlesztések nem az én nevemhez, hanem PZsolt27 nevéhez kötődnek! Én csupán a dolgomat végzem. : )

(#10299) bexinho23


bexinho23
őstag

1-2 hónapja írtam, hogy kilép indítást követően a felvett videó. Most megint elkezdte ezt csinálni. Eddig 20 videót néztem meg, és 16nál csinálta ezt. Múltkor végeztem egy mem kártya formatálást, illetve a legújabb fw nami v1 van fent.

Valaki találkozott már ilyennel? (telefon most lesz 2 éves, de csak most kezdte ezt csinálni)

(#10300) gyulank


gyulank
addikt

Csináltam egy összehasonlítást. Ugyanott, csendben, egyszerre vettem fel egy C3050-es telefonnal, és az S8500-al. A felső a C3050. A C3050-esnek tisztábbnak kell lenni, vagy az én telefonom rossz?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.