Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MazsolaGyuri


MazsolaGyuri
újonc

Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Fenti Samsung r528 dt01hu laptopomon mobilnettel netezem.

Azt akarom elérni, hogy a sony okostelefonom tudja venni
a mobilnetet úgy, hogy a laptop sugároz. Szóval: Fn + F9 , ekkor bejön hogy "wlan on."

Innentől elakadtam.

A mobiltelefonon ott van változóan 8-10 hely ahonnan wifit foghatok. Nem tudom ezek közül melyik az enyém. Ha meg kiválasztom valamelyiket, akkor jelszót kér. Azt én honnan tudjam, hol találom? . Azt sem tudom egyébként, hogy egyáltalán ami a telefonon megjelenik wifi lehetőség, azok között egyáltalán odakerül -e a laptopomé ?

Hogy tudom megoldani a problémát (remélem elég világos a kérdésem)?

Köszi
Mazsola

(#2) BluEyes válasza MazsolaGyuri (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Kicsit erdőben vagy :)
A telefonod által megtalált wifi hálózatok a szomszédok routereiből jönnek, amiket a tulajok nyilván levédtek jelszóval.
A laptop wifi-kátyája alapesetben nem kiszolgáló, azaz nem lehet rácsatlakozni (pl. a telefonnal vagy másik laptoppal), hanem épp ellenkezőleg, arra alkalmas, hogy ő csatlakozzon rá egy wifi hálózatra. Tehát jogosan gyanakodtál, a telefonos listában nem szerepel a laptopod wifije, hisz annak nincs is ilyen szolgáltatása.
Elvileg persze meg lehetne csinálni, hogy a laptop szórja a netet wifin, de én úgy látom, hogy neked ennek a beüzemelésével, a későbbi hibakeresésekkel meggyűlne a bajod. Sokkal jobban kézre állna neked egy 3g router.
Itt van néhány: [link]
A mobil sticket ebbe kell beledugni, a készülék pedig felcsatlakozik a hálózatra, a netet pedig wifin osztja szét. Erre aztán már a telefonod, a laptopod, meg a család többi wifis készüléke is rá tud kapcsolódni.
Jelszóval le tudod védeni te is a routert, hogy mások ne lophassák a netedet.
A drágább modellekbe már építenek modemet, azaz a stick sem kell, hanem csak a SIM kártyát kell beletenni, illetve akku is lehet bennük, hogy a villany-mentes helyeken is tudjon üzemelni pár órát. De szerintem neked a legegyszerűbb modellek pont megfelelnének.
Gondold át!

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) BluEyes válasza MazsolaGyuri (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

Bár lehet hogy fejlődött ez is az elmúlt években, éppenséggel megpróbálkozhatsz vele. Én xp-n beüzemeltem a laptop wifijét routernek, de jó nagy szopek volt, mire működésre bírtam.
Leírás [link], illetve egy Virtual Router program, amire a cikk végén hivatkozik is: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4) BluEyes válasza MazsolaGyuri (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

No, ha még érdekel, beleástam magam kicsit, íme a te programod: http://virtual-router-plus.soft112.com/
Még telepíteni sem kell, műxik tökéletesen. (az újabb verzió - 3.3 - nem akar menni, de ez jó).

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5) MazsolaGyuri válasza BluEyes (#4) üzenetére


MazsolaGyuri
újonc

Kedves Blueyes,

Köszönöm az ismertetőt, azt hiszem az lesz a legjobb ha a legegyszerűbb megoldásnál maradok: veszek egy 3g routert.

Még egyszer köszönöm
Üdv
Mazsola

(#6) BluEyes válasza MazsolaGyuri (#5) üzenetére


BluEyes
őstag

Próbáld ki a programot előbb, az nem kerül semmibe. Nálam jól működik, pofon egyszerű beállítani.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.