Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AS


AS
félisten

Jön a Samsung Pixon utódja!

Minden adat még nincs meg de kép már van:

Ja és ez már nyáron jön így mégsem a SE nek lesz először 12 megapixels :DD

A kamera optikája most jóval nagyobb lesz mint edig Innov8 szerü kamera várható!
De nem tud Hd videót mint a I8910 HD ( ez várható is volt)

Külsőre 95% ban pixon, de azért szebb.

AMOLED kapacitív érintőkijelző , 16M színnel
Felbontás: 480 x 800 méret 3.1
12 MP AF kamera , 28 mm széles lencse, xenonvaku , erős LEDvillanó
Videó felvevő : Yes, D1(720x480)@30fps
Memoria: 150 MB + mikorSD
WIFI, ,GPS HSDPA
DivX/XviD/H.263/H.264/WMV/MP4 lejásztó
Akkumulátor : Li-Ion 1000 mAh

[ Módosította: Atlantis ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#2) legiaap válasza AS (#1) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez kissé váratlanul jött.
A második képben kissé furcsállom a xenon helyét.
Mintha valami képszerkesztővel odatették volna...fura

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3) Ricardo válasza AS (#1) üzenetére


Ricardo
félisten

Talán rendes felbotást kap. A fényképei minőségére kíváncsi leszek. Ha "rendes" optikát kap, akkor magasra teheti a lécet.
már csak az a érdés milyen lesz az érintő felület. Remélhetőleg nem olyan mint az Omnia esetében. Az kevés embernek jön be.

(#4) legiaap válasza Ricardo (#3) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az innov8 már megmutatta, hogy lehet nagyon jó képeket csinálni telefonnal is. Ha ez rendes optikát kap, akkor nem lesz gond itt sem.
Mi a baj az Omnia érintő felületével?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5) Ricardo válasza legiaap (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

A fórumot olvasgatva többen panaszkodtak hogy nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#6) AS


AS
félisten

Omnia érintőkijelzője ceruzára optimizált mivel windwos mobile ( az mind olyan )
Ezek az uj érintös készülékek már olyan mint az iphone csak kézel lehet vezérelni .

Más teljesen más. :)

Ígéretes nagyon a készülék.

+ Egy reklám kép:
link

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) AS


AS
félisten

Megvan a teljes név:
Samsung Pixon12 M8910.
Majd egy moderátor írja át. :)

Amoled kijelző kontrasztja 10000 ami nem semmi!

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) Atlantis


Atlantis
veterán

Ehh, ezek a koreaiak...tényleg nagyon nyomulnak.

Oprendszeres lesz?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Jól néz ki. Most esik le 15MB az kicsit kevés, még a bővthetőség ellenér is.

(#10) AS válasza Ricardo (#9) üzenetére


AS
félisten

150 MB + 16 gb mikroSD
Nem Oprendszeres ,akkor nem ide raktam volna.
Júniustól bezárólag augusztusig mindenhol kapható lesz.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#11) Ricardo válasza AS (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

Az már más. Az első Hsz-ban el van írva. ;)

(#12) legiaap


legiaap
nagyúr

Szinte sejtettem, hogy a Samsung lesz az első, aki behozza a 12 MP-t Európába
Nem bírná ki, hogy valamibe ne ő legyen az első... :DDD
Lehet megvárom ezt és nem váltok Omniára

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#13) copin válasza AS (#7) üzenetére


copin
őstag

Már megint! Xenon és led a nyerő páros. :R Ha "csak" 10000:1 a kontraszt akkor annyira nem nagy eresztés, de gondolom többet is ki tudnak préselni a ledekeből a fekete terén, de ehhez speciel nem kell oled. Az 1000mah-s akku viszont gyanús. AZ SE és a Samsung egymástól lesett, amikor az akku áramerősségét (el)számította.
Gondolom nem sokára jön majd egy LG is, minden dimenzóban 1 miliméterrel rövidebb hosszal és 0,1"-el nagyobb átlójú kijelzővel. Kár hogy csak feketében lesz kapható.

(#14) AS válasza legiaap (#12) üzenetére


AS
félisten

Nem tudom, lehet inkább ez lesz mint a HD Samu , meg ez jóval olcsóbb is lesz. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) legiaap válasza AS (#14) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bár nekem kissé gyanús ez a nyár közepi érkezés.
Így a semmiből egyből jönne?
Létezik ilyen?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#16) AS válasza legiaap (#15) üzenetére


AS
félisten

Volt már ilyen, nem is egyszer. :)
G600 is ano a semmiből jött, meg a G800 is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17) AS


AS
félisten

Most készítek egy pontos leírást mit is tud ez Samu majd egy moderátort megkértek hogy béna kezdő leírásomat írja át ere:

Tudás:

AMOLED érintőkijelző , 16M színnel
Felbontás: 480 x 800 méret 3.1
12 MP AF kamera , 28 mm széles lencse, xenonvaku , erős LEDvillanó
Videó felvevő : Yes, D1(720x480)@30fps
Memoria: 150 MB + mikorSD
WIFI, ,GPS HSDPA
DivX/XviD/H.263/H.264/WMV/MP4 lejásztó
Akkumulátor : Li-Ion 1000 mAh

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ahogy elnézem a Samsungnál a felsőbb kategóriákban erősen kezdik hanyagolni a TFT-t.
Viszont szerintem egy ekkora kijelzőnél esetleg felesleges ez a felbontás, mivel azt meg is kell hajtani. Bár lehet ez is olyan mint a megapixel háború.

valami

(#19) AS


AS
félisten

áá kimaradt hogy a kijelző capacitive ..
Hu ez nagyon kell nekem.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20) Quasi_modo válasza AS (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Már nem a az i8910? Vagy mind a kettő? :)

valami

(#21) AS válasza Quasi_modo (#20) üzenetére


AS
félisten

Hát nem tudom és ott a Android I7500 is...
ááááá nem tudom mi lesz.. nem tudom...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#22) Viktor0610 válasza Quasi_modo (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon szép képet ad egy ilyen felbontású kijelző.
A Touch Pro kijelzője gyönyörő. Ezután már kisebb felbontású kijelzős gépet nem vennék -"hatalmasak" a képpontok, nem szép. :)

A kezdőhozzászólást javítottam.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#23) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nekem jelenleg a kedvenc Samum a Samsung S5230

I humbly and respectfully decline™

(#24) copin válasza AS (#17) üzenetére


copin
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy az mkv-kat mikor lehet ezekkel lejátszani.

(#25) legiaap válasza AS (#19) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mit jelent az a capacitiv?

copin: Mi az az mkv?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#26) AS válasza legiaap (#25) üzenetére


AS
félisten

Azt hogy csak ujjal lehet vezérelni ceruzára nem is reagál, sokkal könnyebb kezelni ilyen készülékeket ujjal mint pl egy resistive I900, vagy HTC PDA-t vagy más készüléket.

capacitiv: a Iphone, a LG Aréna, a Samsung I8910, I7500 HD,
A Samsung Pixon a régi az resistive , elég rossz is volt kezelni.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#27) Dare2Live válasza legiaap (#4) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézd meg az innov optikajanak méretétmeg ezét. amugy F érétk + méretből ~ az érzékelő mérete is kikövetkeztethető... (kis optika ~= kis érzékelő)

ez amúgy a 12mp akkor hudejó rétegnek készült.... ez kell ezt kapják.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) AS


AS
félisten

28 mm optika még más Samsungban sem volt. :) ( már mint telefonban)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) AS válasza Dare2Live (#27) üzenetére


AS
félisten

Igazad van semmit nem ér, az csak marketing de az optika jobb egyre jobb lesz és ez a lényeg.
Max nem fotózol 12 es méretben.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#30) Quasi_modo válasza AS (#26) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Kiegészíteném:
A kapacitív kapacitás változásra reagál, ehez elég megérinteni a kijelzőt. A rezisztív meg ellenállás változásra reagál, ekkor viszont meg kell nyomni a kijelzőt (mármint egy bizonyos részét)

valami

(#31) AS válasza Quasi_modo (#30) üzenetére


AS
félisten

Igen szakmailag így helyes , gyakorlatban viszont egyértelműen a kapacitív megoldás a jobb. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#32) jooker82


jooker82
nagyúr

Azta xenon vakut,elég rossz helyre rakták,mármint h belelóg a kameragyűrűbe.
Na kezdődik a 12 mp es háború is. :D
Igéretes cucc amugy.És végre itt is két villanó.
A 28 mm es optika az mit takar? Mennyi volt az eddigi mobilokba és mennyi van egy 5,v 8 mp es digi gépbe?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#33) plus44


plus44
veterán

Hopszi, ezt most ütött. Annyi teló van amit most ki kell várnom...nem is tudom, hogy fog menni:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#34) Quasi_modo válasza jooker82 (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem 28 mm2. És akkor ez valószínűleg az érzékelő lapka területe.
Szerintem.

valami

(#35) Ricardo válasza jooker82 (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Egy két hónap és jöhet a nagy 12MPX teszt :K

(#36) Otisz válasza Ricardo (#35) üzenetére


Otisz
őstag

Arra én is kíváncsi leszek :K

(OO[IIII][IIII]OO)

(#37) Dare2Live válasza AS (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos durva erőforrás igénye miatt pl a 3mp egy 12mps mobilon ugy hozzák össze, hogy minden "4.pixelt" használják a képhez és nem úgy, hogy 4esével a pixeleket "összedolgozzák". Nem csoda számold csak ki, menyi memóriát zabál egy 12mps raw kép a memóriába....
ergo az, hogy kissebbb felbontásra rakod nem javítja a képminőséget. A 3mp is szar lesz.

amúgy nekem ilyenem nem lesz: buta. Nekem egy majd éve piacon lévő, több áresést átélt + mára már kifort rommal rendelkező + SPBvel felturbózott okosteló Omnia sokkal jobb választás... (de egy 5800is az lenne, hogy ne csak egy márka/os-re korlátozzak.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) Dare2Live válasza Quasi_modo (#34) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jujjj..... :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Quasi_modo válasza Otisz (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

És sajna a Nokia majd ebben sem vesz részt. Még az első nyolcmegapixelesük sincs a piacon.

valami

(#40) Dare2Live válasza jooker82 (#32) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha megy az angol:
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) AS válasza Dare2Live (#37) üzenetére


AS
félisten

Na igen ez zárt rendszerű, de akkor ott van a I7500 Android Samsung is :)
Vagy a S60 I8910 HD is.
És jön az Omnia utódja is ha minden igaz azt is júniusban jelentik be.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#42) Dare2Live válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen itt Nokia hibázik. Rá kéne neki is írnia a mobiljaira, hogy 14mp és akkor fogyna ezerrel, mert a hülye népnek ez kell.

Már látom ahogy nemsokára lesajnálják a 12mps mobilosok a pl D50/D70 tulajokat... mer az csak 6mp.... :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) bepe79


bepe79
addikt

Apropó, AM-OLED: nekem van egy oled-es 8800 Arte-m (eredeti, nem pedig olcsó hamisítvány), és sokkal, de sokkal rosszabbul látható a kijelzője napfényben, mint a gagyi, filléres Samsung M110 strapa-telóm cSTN kijelzője. Tehát engem nem nagyon győzött meg ez az AM-OLED dolog, valószínűleg az energiatakérkos (gyengébb) háttérvilágítás miatt pont hogy a sima TFT-k meg cSTN-ek olvashatóak jobban szerintem napfényben. Mivel van ilyenem is és olyanom is, ezért tapasztalatra alapozom, amit leírtam. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#44) AS válasza Dare2Live (#42) üzenetére


AS
félisten

Nem erről van szó, Nokia kijelzőben és hardverben is elavult már. Csak Symban telefonjai érnek valamit, és már azok sem sokat mert pl jobb S60 Touch rendszer van Samsung és SE készüléken mint Nokián.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#45) AS válasza bepe79 (#43) üzenetére


AS
félisten

Az nokia . nézd meg a Samsung i7710 2.6 AMoledjét vagy majd többit is azokat napsütésben is lehet látni. Az már elég régi oled amit te írtál.
Szóval csak Nokia Oled technikája volt elavult.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#46) Ricardo válasza AS (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

"mert pl jobb S60 Touch rendszer van Samsung és SE készüléken mint Nokián."

Én azt hittem az szabvány, és ezért azonos :B

(#47) AS válasza Ricardo (#46) üzenetére


AS
félisten

Igen de lehet bene változtatni sok mindent azért nézd meg mekkora különbség van egy Samsung I8910 HD és eg Nokia 5800 menüje között .. :C

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#48) copin válasza bepe79 (#43) üzenetére


copin
őstag

Inkább a tft-nek az az előnye, hogy nem ugyanaz a félvezető réteg felel a képér és a világításért, ami az oled-ben. Mellesleg lehetne erősebb fényű is, de kérdéses hogy az élettartamra milyen hatással lenne, másfelöl az energiatakarékosság szempontjából csökkenne a fölénye, ami többnyire a ledes világítás hiánya miatt van, mivel az oledet is alapvetően ugyanúgy kell vezérelni, mint n+1 lcd-t. Talán majd, ha rendesen kiforr ez a technológia. Az hogy mennyi megoldás vár még az előszobában, az kérdésessé teszi az oled létjogosultságát a hordozható eszközökön kívül. Kivételesen, aki kimarad, nem biztos hogy lemarad.

@#47 Egy csomó helyen kvázi semmi különbség. Persze nem lenne szerencsés egy az egyben kukába dobni az s60 gui-ját, de a különbségek, amiket ismerek, nem olyan egetrengetőek. Puccparádé helyett qwerty-s kiadás kéne. 2 telefon, nagyjából ugyanolyan gui. A Nokiánál van kínálat, a Samsungnál, SE-nél nem, ha az S60 5th felhozatalt nézem.

@#45 Apropó, Nokia oled. A Samsung 90%-os érszesedése folytán, hadd mondjam hogy a Samsung sara, ha napfényben nem látszik tízből 9 oled.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dare2Live válasza AS (#44) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hápersze.... elavult. Ehez képest az Omniat nem tudom unlockolni napsütésben az 5800át simán.... Sebességben meg egykutya a kettő.
Akkor melyik is az elavult?

Új készülékekről meg sebességről addig én nem merek nyilatkozni amíg prek. Kijelzöről meg amíg nem láttam őket egymás mellett. Mert külön, külön már mind I8910 mind N97 volt a kezemben.
Így ezen a téren én nem merek nyilatkozni..... Hozzáteszem engem eddigi tapasztalatok alapján az OLED nem gyözött meg arról, hogy hude sokkal jobb mint a régi bevált TFT.
Ennyit az elavultságról....

bepe: Olvashatóságra szvsz az örök etalon a P1i ami használható napfényben amikor az Omniat még unlockolni se tudom..... És mind a kettő TFT.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) AS válasza Dare2Live (#49) üzenetére


AS
félisten

Omniának már a megjelenése pillanatában is elavult kijelzője volt... :U

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.