Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#3301) DarkWhite válasza seger (#3300) üzenetére


DarkWhite
újonc

Köszönöm :) , feltelepítettem a software-t, de úgy látszik még így sem érzékeli a hálózati kártya illesztőprogramját, mert se wifit se pedig lankábellel kapcsolódó internetet nem érzékel. Bármi ötlet? Sok beállítást wifi kereső programot próbáltam már, de nem segített egyik sem idáig. :O :O :O

(#3302) seger válasza DarkWhite (#3301) üzenetére


seger
addikt

Eszközkezelő látja őket?

(#3303) Yuden.Yari


Yuden.Yari
csendes tag

Sziasztok!

Feleségem notija (np300v5a-s05hu) beadta a kulcsot, szerintem tápáramkör hibás lesz. (A gép egyre sűrűbben random pillanatokban kikapcsol, mint ha megszűnne a villanya. Csak akkuval / akku nélkül / másik RAM + SSD / másik 3 oprendszer / sőt most már BIOS közben is. Túl nem melegszik, én csak valami táphibára tudok gondolni. )

Kit ajánlanátok ilyen szervizelésre? Akár boltot, akár bevált prohardveres szakit elfogadok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3304) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!
Samsung NP350V5C notebookomba szeretnék egy SSD-t tenni és a meglévő HDD-t áttenném egy beépítő keretbe a DVD egység helyére.
Melyik típusú beépítő keret kompatibilis, amit érdemes lenne megvenni?

(#3305) Imco


Imco
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung XE500t-m ami nem indul.
Power után egyből az alábbi kép fogad. Uefi helyett win gombot ír az enyém, de egyébként ua. a hiba.
A bios spártai, semmi lehetőségem sincs. Nincs boot választás vagy F gomb kapcsolási lehetőség sem!
Márkaszerviz jó fej volt. 3000 Ft-ért megállapítja a hibát, majd javaslatot tesz a továbblépésre. /Ezt egyelőre kihagynám. :) /
Mit javasoltok?
Egyrészt a recovery partició elérésére, már ha van vagy az usb install elindítására!

Bocs ha off vagyok. Akkor lökjetek tovább megfelelő helyre.

Mindennek tudok örülni! :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#3306) seger válasza Imco (#3305) üzenetére


seger
addikt

3000Ft-ért mit mondtak?

(#3307) Imco válasza seger (#3306) üzenetére


Imco
őstag

Nem hallgattam meg! :) Ahhoz el kéne autózni a szervizbe!
Igazából egy mondat kellett volna a megoldáshoz!
Ehelyett a samu központ 3-4 nap múlva ígért vissza hívást /kíváncsi leszek rá/, úgy, hogy érezhetően a diszpécsernek fogalma sem volt róla. Mivel nem garis a készülék a "gyors" megoldásért a márka szervizbe küldött.
Ott Szabó Judit ledarálta a hivatalos közlendőt. Érezhetően kérdezhettem volna hogy hol a power gomb a készüléken, akkor is 3000 a megállapítás és további + költség a megoldásra.
+ 1,5 nap után megtaláltam a megoldást. Sejtettem, hogy valami trükkös a megoldás.
Az ilyenek rombolják egy cég imaget.
Pedig a zoknim is samsung. Sőt! "prémium" ügyfél vagyok.
Szomorú!

Török haveroknál megleltem. 0:24-nél a megoldás! :)

Üdv! Imco

(#3308) fjanos951


fjanos951
tag

Üdv Mindenkinek!
Van a feleségemnek egy Samsung NP350e5x laptopja. A biosba szeretnék belépni, de már egy órája szenvedek és nem sikerül. Nyomtam már mindent, de tojik rá. Ehhez kérném a segítségeteket, hogy mit kell és mikor megnyomni?

(#3309) Csorbi válasza fjanos951 (#3308) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha UEFI-ben telepített Windows van rajta, akkor így: [link]

(#3310) fjanos951


fjanos951
tag

Elnézést, közben megoldódott a problémám.

(#3311) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Tiszteletem!

np300e5z-s08hu tulajként kérdésem lenne:
i5 2520m-re lett cserélve a procim(B950), mert decemberben meghalt a lapos, vitte magával a vinyót is.
Friss win lett telepítve(win7).
A gép komolyabb gpu használatnál lekapcsol teljesen/azonnal, pl Diablo 3-ban amint betölti a pályát.
De pl a 7 days to die megy vele.
GTA5-ben első robbanásnál dettó lekapcsol.
Milyen lehetőségeim vannak?

just leave me alone

(#3312) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Közben toltam egy gpu stressztesztet, közben néztem gpu hőfokot kb 10 másodperc után lekapcsolt. 81° fokos volt akkor.
A vga GT520mx, ezt eddig nem írtam.

just leave me alone

(#3313) Csorbi válasza Stockbauer79 (#3311) üzenetére


Csorbi
addikt

Mivel a két CPU TDP-je ugyanolyan (tehát nincs jelentősebb melegedés), így valószínűleg a hűtőfelszerelés/pasztázás nem lett túl sikeres. Újra meg kéne csinálni. Esetleg egy BIOS frissítést megnézhetsz, van-e újabb...

(#3314) Stockbauer79 válasza Csorbi (#3313) üzenetére


Stockbauer79
tag

Köszönöm a választ!
Érdekelne hogy ha az integráltal(HD3000) tolom Dio3-at akkor nincs probléma, viszi szépen. Ebben az esetben is a pasztázás lehet a probléma? Mert akkor ráírok a szervízre hogy gebasz van.

just leave me alone

(#3315) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Sziasztok!

Samsung np540u4e képe szétesik amikor bejön az asztal. Videokártya hibának tűnik, de Elvileg ebbe a proci generál képet.
Van esetleg ötletek, hogy mégis mit kell cserélni benne?Meg hogy mennyi lehet?
:R

Kórrhhááázzz????

(#3316) Csorbi válasza Stockbauer79 (#3314) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, gondolom külön kell pasztázni a CPU-t (ebben van a HD3000) és a GPU-t. Vélhetően utóbbira nem sikerült rendesen feltenni a hűtőt sem. CPU hőfokok hogy alakulnak stressz teszt alatt?

(#3317) Stockbauer79 válasza Csorbi (#3316) üzenetére


Stockbauer79
tag

85 fok fölé nem megy a cpu.

just leave me alone

(#3318) Stockbauer79 válasza Csorbi (#3316) üzenetére


Stockbauer79
tag

Na mértem egy frisset. Alapon 54 fok, teszt alatt felmegy 87-re, majd venti felpörög és lemegy 78-79-re, ezt stabilan tartja.
A proci hűtése valamilyen módon össze van kötve a dedikált kártya hűtésével? Mert amennyit láttam az az volt hogy a prociról szedte le a hűtést. Vagy külön venti? Netán passzív hűtés?

just leave me alone

(#3319) DeltaPower válasza Stockbauer79 (#3318) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha ugyanolyan a belseje mint az S02-nek (ami szintén dvga-s), akkor egy hőcső megy végig a vga-tól a cpu-n keresztül a bordához. Emiatt még az i3-as S02 is melegszik játék alatt rendesen. Sok mindent nem tudsz csinálni neki, ha a pasztázás rendben van és a borda is tiszta.

Szerk: ilyen hűtés van benne, a végén a vga, középen a cpu, ami így a vga hőjét is kapja...

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3320) Yuden.Yari válasza Yuden.Yari (#3303) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Erre valaki? Előre is köszi! :R

(#3321) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok.
Van egy 300NPE5x-a01 gépem. Most win10 van rajta, de nagyon lassú az egész.
A kérdésem: Azért mert nem szereti a win 10et és maradjak a win 7 nél?
Vagy
Tele van ventilátor szmötyivel, eléggé melegszik es ezért ilyen lassú?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#3322) Papooo válasza Elar (#3321) üzenetére


Papooo
senior tag

A ventit mindenképp takarítsd ki, az sosem árt ha jó a szellőzés.
Aida64-el tolj le egy stabilitástesztet, és figyeld a hőfokot, illetve hogy mikor kezd el throttlingolni.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#3323) spywear


spywear
tag

sziasztok egy samu NP350E5C ről lenne szó a dvd íróba nem látja a lemezeket valaki valami ötlet esetleg link driver stb... köszi :R :R

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#3324) forten


forten
tag

Hello.

Itt is megpróbálok informálódni...Van egy Samsung Np-R530 régi laptopom,ami sajnos alaplap hibás lett.Dél híd problémája van.Kérdésem,hogy esetleg másnál is fordult-e elő ezzel a tipussal ilyen gond,vagy csak én belenyúltam?
Természetesen alaplapot nem találok hozzá használtam,újonan meg brutál ára van,az egész nem ér annyit.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#3325) CrazyMax


CrazyMax
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől!

Édesanyámnak vettem egy Samsung P710 névre hallgató lapot. Használtan. Viszont. Win7 ultimate van rajta. De, azt le szeretném cserélni. Kérdés, hogy a win7 minden drivert fel ismer benne, vagy kell hozzá letölteni valahonnan? Vagy jobban járnék egy win 10-el?
Pl elvileg beépített webcamja is van. Azt is életre szeretném kelteni, mert alapból nincs telepítve.

De a Samsung Magyarország oldala szerint ilyen laptop nincs is.

Google se túlzottan bővelkedik infókban.
meg valami driver doki progit akar rám sózni a net.

Minden értelmes és érdemleges választ előre is Köszönök! :R :R :R

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#3326) DeltaPower válasza CrazyMax (#3325) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nálunk elvileg nem forgalmazták, azért nem találja a magyar support. Német supportban megtalálhatók a driverek modellkód alapján (a gép alján szokott lenni a kód, pl NP-P710-AA01DE vagy hasonló), vagy az R710 driverei is nagyrészt jók hozzá. Win10-hez ez szerintem gyenge.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3327) CrazyMax válasza DeltaPower (#3326) üzenetére


CrazyMax
tag

Köszönöm! :R :R :R

PC / XBOX 360 Slim / PS3 XD

(#3328) forten


forten
tag

Hello.

Azt honnan tudhatom meg,hogy egy adott laptopba cserélhető-e a processzor,mondjuk nagyobbra? (Samsung R540)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#3329) DeltaPower válasza forten (#3328) üzenetére


DeltaPower
őstag

Pl. keresel egy képet az alaplapjáról és ha nincs fixre beforrasztva a cpu, vagyis foglalat van, akkor cserélhető.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3330) forten válasza DeltaPower (#3329) üzenetére


forten
tag

Amit képet linkeltél azon sincs,ergó cserélhető.Köszi

"Hol volt,hol nem volt..."

(#3331) djdawed


djdawed
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy adott egy NP370-R5V S01HU laptop i3-3110M procival és azt letudnám-e cserélni i7-3540M-re? Előre is köszi a válaszokat. :)

(#3332) DeltaPower válasza djdawed (#3331) üzenetére


DeltaPower
őstag

Neked is azt tudom mondani mint a #3329-ben. Keresel egy képet az alaplapról, ha van rajta foglalat akkor cserélhető, ha nincs akkor nem. Az NP370-eknek elvileg forrasztott a cpu-ja, tehát nem cserélhető.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3333) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok! Kaptam Windows újra telepítésre egy Samsung NP300E5A notebook-ot és már azzal is gondok voltak, hogy elérjem a BIOS-t, na most az megvan, de valószínűleg nem nagyon volt hajlandó USB-ről bootolni, mert akármit állítottam semmit nem akart, csak lemezről. Jó, oké, akkor telepítsünk DVD-ről Windowst... na itt a bökkenő, a "Fájlok előkészítése..." résznél 1%-nál megakadt. Most hogy érjem majd el a BIOS-t, mert eddig is olyan nyűggel tudtam csak belépni (semelyik funkció billentyűre nem reagált, power+funkció billentyűk sem, FN gombbal sem, semmi, DEL, ESC...) hogy egy hard resettel újraindítottam és ott kiírta, hogy Speciális beállítások a javításhoz, majd onnan tudtam lemezről bootolni, de mivel az a Windows-hoz tartozott (Speciális javítási lehetőségek) ezért most az is megszűnt, a telepítés megakadt, nem tudok BIOS-ba belépni, bootolni lemezről szintén nem.. na innen hogyan tovább srácok? A héten meg kéne csinálnom és valószínűleg már eléggé tropa a DVD olvasója és azért akadt meg.. már egy órája itt áll és semmit nem csinál. Előre is köszi!

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#3334) efender


efender
újonc

Samsung RC510 l é 5 3 billentyűk nem reagálnak. Ötleteket várok

[ Szerkesztve ]

(#3335) forten válasza efender (#3334) üzenetére


forten
tag

Szia.

Nekem a jobb oldali touch pad nem ment.
Szétszedtem contact sorry,megnyomkodtam,összerakta még jó lett.
Szerintem hasonló kell neked is.Óvatosan lepattintani a gomb tetejét,besprayzni,megnyomkodni,és vélhetően jó lesz.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#3336) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy Samsung NP300E5A laptopom, ami melegszik. Kitisztítottam, pasztáztam, még mindig meleg az Aida tesztje szerint. Valaki tapasztalt már ilyet?

(#3337) DeltaPower válasza Vitaqo (#3336) üzenetére


DeltaPower
őstag

Mit jelent az számosítva, hogy meleg? :U Nálam most terheléssel 72 fok.
Elsőként a feladatkezelőben néznék szét, ha üresjáratban (tehát semmi nincs elindítva) is pörög a cpu, akkor valami malware vagy bedöglött háttérfolyamat a ludas.
Ha biosba belépve is magas a hőfok, akkor rosszul van pasztázva, rosszul lett felszerelve a borda, vagy a ventillátor haldoklik, de ez utóbbi könnyen észrevehető.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3338) Vitaqo válasza DeltaPower (#3337) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Azt jelenti, hogy aida stabilitás teszt alatt 80 fok. A gép szűz, win10-el. Sajnos a biosba nem tudok belépni. Valami el van szúrva a beállításoknál. F2 megnyomás után is bebootol.

(#3339) DeltaPower válasza Vitaqo (#3338) üzenetére


DeltaPower
őstag

Stabteszten nekem is 80 fokra áll be, de az nagyon nem normál üzem, arra van kitalálva hogy minél jobban felfűtse a procit. Simán windows alatt, terhelés nélkül 50-60 fok, attól függően hogy asztalon vagy ölben tartom. Akkor kezdj aggódni, ha nulla futó programmal is kijelzi az aida a throttlingot.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3340) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Samsung SG67-es, fehér Ú billentyűt lehet valahonnan szerezni? Nekem elég esélytelennek tűnik. Köszi.

(#3341) DeltaPower válasza Dinter (#3340) üzenetére


DeltaPower
őstag

Komplett billentyűzettel együtt, vagy ha nagyon-nagyon szerencséd van, akkor bontásból kifoghatsz egyet.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3342) seger


seger
addikt

Np530u3c alaplapja valakinek eserleg?

(#3343) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
UE32M5002AK | UE32M5002AKXXH készülék, adás menüpont ki van szürkülve, azt írja nem elérhető.
Nem tudok csatornákat keresni.
Mi lehet a baj?
Köszönöm a segítséget. :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3344) DeltaPower válasza szaboi6512 (#3343) üzenetére


DeltaPower
őstag

Eltévedtél, ez itt a laptopos topik, tévék nem tartoznak a témához.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3345) szaboi6512 válasza DeltaPower (#3344) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sorry

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#3346) GaLus21


GaLus21
csendes tag

Sziasztok!!

Véleményetek szeretném kérném van nekem egy Samsung-NP300E5X-AO1 laptop csak már nagyon lassú és szeretnék egy ssd-éd beszerelni szerintetek érdemes!!!

(#3347) scarab


scarab
csendes tag

Sziasztok,

van egy NP350V5C Samum, remek gép, imádom, a fél világot bejárta velem, és még mindig menő a configja :). Namármost így 7 év után a képernyője elkezdett ugrálni. Szépen ritmusosan kb. kiszámíthatóan (órajelre??), fel-le (ezt a hozzászólást is kész kínszenvedés begépelni), ilyenkor a kép is megakad, de közben a háttérben folynak a dolgok, pl. az egér-kurzor mozog, videó "folyik".
Mi a tippetek, mi lehet ez?
Illetve gyanítom, szükségem lesz egy remek szerelőre Budapesten, kit tudnátok javasolni?
Előre is köszi!

(#3348) AntalTarjan


AntalTarjan
újonc

Üdv kedves tagok!
Olyannal küszködök párommal, hogy a samsung 300E modell kijelzője magas fényű képet ad, azt szeretnénk, hogy a kijelző vagy zöldes vagy sárgás képet adjon, mert a gyári fehér fény vakít! Hol lehet a Kelvint szabályozni? Van rá külön program? VAn benne nvidia chip alaplapi és intel hd 4000 videó kari van a gépben.

Sehol sem találtunk ilyen szabályzót, sem a vga kezelő szoftverében! A boltban sem tudtak segíteni.

(#3349) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Egy samsung nt800g5m x79s laptop mennyit ér használtan?
Rákerestem de nem találtam sehol.
Nem magyar billentyűzetes.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.