Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Üdv, ki lett nézve egy UE55CU7172UXXH tévé (150e a keret, a milyen TV-t vegyek topicban ez jött ki ajánlottnak [meg TCL, de az nincs az MM-ben, és valószínűleg onnan lesz vásárolva]), erről szeretnék kérni némi tapasztalatot, ha van, valamint lenne kérdésem, appokkal kapcsolatban.
    Legfőképp az érdekel, hogy a Netflix, Disney+, Prime Video, HBO Max, SkyShowtime elérhetőek-e? Ezen felül még a Plex ami érdekelne hogy van-e.
    A tévé az műholdas beltériről fog menni.
    Köszönöm.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz hyppo! #159560 üzenetére

    Köszi. Nem nekem lesz, anyuméknak lenne a nappaliba, ezért kell a 150e-be beleférnie. Tuner, csatornaváltás sebessége ugye nem annyira számít, mivel beltériről fog menni úgyis legtöbbször, az általános sebessége ami érdekes lehet talán, de ha képileg nincs nagyobb probléma akkor szerintem meg fog felelni nekik.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Egyelőre nem tudtuk elhozni a tévét mert csak a kiállított darab volt, azt meg értelemszerűen nem szerettük volna megvenni. Hát még hogy teljes áron. Így jövőhéten hozzák. Egy pár percet azért nyomkodtam, egész normális sebességűnek tűnt (találkoztam már olyan tévével amin lassú volt a menü, ahogy a csatornaváltás is). A távirányító kissé fura egy tévéhez képest, de az Amazonos 4K Max stick révén hozzászoktam ehhez a kialakításhoz, gyakorlatilag a tévém sajátját nem is használom szinte sosem (pedig roppant jó az is, első perctől kézreállt), úgyhogy nekem nem gond, ellenben a hangerő és a csatornaváltás gomb... ha nekem wtf gondolat, akkor el tudom képzelni anyuméknak milyen lesz. Szerencsére amúgyis a beltérié lesz használva úgyis mindezekre, a tévé távirányítója csak a bekapcsoláshoz kell.
    Bár, mondjuk ha elkezdik használni a streaming csatornákat, akkor azért ahhoz kelleni fog.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz ρσгτσ #159578 üzenetére

    Köszi, gondoltam rá, de szinte biztos hogy nem fogunk feleslegesen távirányítót venni, mivel ahogy írtam, a jelenlegi tévé távirányítója is jóformán úgyis csak a bekapcsoláshoz kellett eddig is, minden mást a beltériével kell úgyis csinálni. A streaming egy más kérdés lesz majd, de szerintem ahhoz lehet hogy ez így még tényleg jobb is lesz majd - ha majd idővel esetleg anyumék használnák - , ahogy RandomName írta.

    #159581 RandomName, csupán a hangerőgomb kialakítása az amire azt mondom, hogy ezt most minek kellett így, egyébként a 4K Max-é nekem tetszik, így ezzel sem lesz gond. Nálam beállítottam a CEC-et és a tévé távirányítóját csak pár esetben használom: elalvás időzítőhöz, ha a pc-re kapcsolom át, vagy amikor csak pár (5-15) perce hagyom ott a tévét akkor külön kikapcsolom csak a kijelzőt, nem az egész tévét.
    Mindegyikre elő vagyok fizetve ami a dedikált gombokon van, + még a többi, ami nincs a távirányítón.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz RandomName #159587 üzenetére

    Áhh, köze nincs a Samsunghoz. Hisense 55A9G. Imádom a távirányítóját, de a sticken nézek mindent, hagyományos tévét pedig egyáltalán nem, így teljesen bevált a stické.
    De most hogy mondod, van/volt egy Samsung tévém (még ~2006 környékén vehettem, azt se tévének használtam), most tesómék gyereke használja monitornak, na majd annak a távirányítójával rápróbálok. De majd elválik hogy szoknak hozzá az újhoz.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    Hazahoztuk a tévét UE55CU7172UXXH, sikerrel be is üzemeltem. Hát, nem egy sebességbajnok :), a Hisense-em rommá alázza (igaz nem is ennyibe került).
    Ami nekem negatívum, hogy a szappanopera hatást egyszerűen nem lehet kikapcsolni, nincs rá beállítási mód mint más tévéknél (vagy nem találtam), így a Film módban kell használni - úgy meg fényerő nincs annyi, mint a normál módban. Ami még fura, hogy HDR-es filmet nézve külön ki kellett választanom a HDR módot a képbeállításokban, jobb, élénkebb, világosabb lett a kép, viszont hozta magával a szappan módot is. De ez még csak ilyen gyors, tíz perces nyomogatás volt, később még majd úgyis szétnyomkodom hogy mit tud.
    A hangja szerintem amire kell arra elegendő lesz anyuméknak, még majd azt is tesztelem, de első benyomásként nem találtam vállalhatatlanul rossznak.
    A normál Digis adások képminősége egy moslék, de attól nem is vártam mást, a HD csatornák azért jobbak, de hát ez Digi, meg műholdról jön. Most egy 1080p-s filmet néznek Plexen tesómék, az már egész jó szerintem, majd ha hozzáférek a tévéhez akkor a streaminges 4K-t megnézem milyen, most csak beállítottam őket.
    Eddig úgy néz ki hogy a hdmi-n rákötött beltérire áll rá bekapcsoláskor, ami jó, mert nem kell külön megtanítanom anyumékat a kezelésre, hogy hogyan tudnak oda átkapcsolni, bár lényegében nagyon egyszerű művelet.
    A menürendszere (a beállítások) nekem személy szerint nem jön be, szvsz rosszabb mit az LG-é, pedig az se jó (sőt, a 'Hub'-ja meg az LG-nek a legrosszabb, attól a Samsungé is jobb), a sajátomét találom a legjobbnak és a legkevésbé túlbonyolítottnak eddig.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    A vásárolt tévé negatívuma, amire panaszkodtak most itthon, hogy fényerőben nem egy nagy eresztés, sötét a kép. Hát igen, ez valóban igaz.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés