Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10543) hzcs válasza istvanszucs (#10535) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi a választ!

Sajnos már meg van a raidsonic icy box 4220b nas, szóval emiatt nem szeretném lecserélni. Úgy néztem, hogy van benne upnp és twonkymedia szerver, de csak 30 napos, ha hazamegyek kipróbálom. Van esetleg valami ötlet, hogy erre a raidsonicra létezik-e linuxos dlna szerver, ami free? (tgz kiterjesztés mászik fel rá). Amúgy nem értem, hogy akkor miért írja azt a samu oldala is, hogy csak a 7 és 8 sorozatú ledekkel megy a dlna, amikor az 5ös is tudja elvileg. Na majd mélyebben beleásom magam a témába a hétvégén :)

(#33238) jhorogh válasza micuatti (#33237) üzenetére


jhorogh
aktív tag

D6500. Most van Wintech, Sharkoon, meg két noname 2.5"-es ház. Mindegyikkel megy.

(#33240) keszo válasza micuatti (#33235) üzenetére


keszo
őstag

Én használok Delock, és Sharkoon vinyo házat, mind kettő tökéletes. EH5300
Az egyik sata ,a másik ide

[ Szerkesztve ]

Attila

(#33241) micuatti válasza keszo (#33240) üzenetére


micuatti
csendes tag

Nekem d6500 van.Az felismerné a külső házat?Delock, és Sharkoon milyen a tipusszáma?

(#33263) keszo válasza micuatti (#33241) üzenetére


keszo
őstag

Őszintén szólva fogalmam sincs.
Annyit tudok, hogy Sharkoon Quickstore, de szerintem valami egyszerű és olcsó.
Mindegyiket fogja kezelni, semmit nem fog kelleni telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#52335) vlevi válasza sandró60 (#52321) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez alátámasztom. Én is kaptam olyan pü-t valakitől, hogy samu vinyója volt (mármint gyárilag samu külső házas vinyó), és USB3-as, és nem ismerte fel a samu tévé. Nekem WD Mybook Essential winchesterem van, 2TB méretű és USB3-as, de tökéletesen működik a Samu tévével, ezt add össze.
De próbáltam már sharkoon USB3-as rackbe belerakott 2TB méretű WD20EZEX winyóval is, és azzal is ment. Természetesen NTFS-re formázva, mert különben a 4G-nál nagyobb fileok nem férnek rá. az exFat filerendszert nem ismeri. A tévém egy Samsung LE40C650. Nagyobb winchestert én sem mertem venni, mert bár a win7 kezeli a 3TB-os, vagy nagyobb lemezeket, de nem volttam biztos benne, hogy a tévém, vagy az androidos herkentyűim is tudják-e kezelni.
A különbség ugyanis az, hogy 2TB kapacitásig jó a hagyományos, még a DOS-os időből ismert MBR-es FAT tábla, de 2TB méret fölött már csak a GPT típusú partíciókkal lehet kihasználni a teljes (3-4TB lemezkapacitást). És nem tudom, hogy mi és hogyan képes a GPT használatára. Win7 az biztosan, de pl. XP, és egyebek nem tudom.

(#71735) BBéci válasza DougButabi (#71733) üzenetére


BBéci
titán

Hibáztam, H-t írtam és F-et linkeltem. :B Mentségemül szolgáljon, hogy Te nem írtál betűt a számok elé.

Senki nem állította, hogy a PIP dupla tunert jelent. Létezik egytuneres és kéttuneres PIP.

(#71734) szaboger
A beépített médialejátszó használatát egyáltalán nem javaslom, a fasorban sincs egy külső célhardverhez képest.
Merevlemezből 3,5 colos WD Caviar Green és egy Sharkoon vagy hasonló külső ház a javaslatom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73339) moczo


moczo
csendes tag

A Samsung UE48H6500 tv-hez csatlakoztatnék SATA hdd-t, egy ilyennel Sharkoon QuickPort XT .
Megoldható így külső hdd helyett?

[ Szerkesztve ]

(#79522) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!
Sharkoon Rapid-Case 3.5" U3 Black típusú külső HDD házat használ vki samu tvvel? Kérdésem az lenne, hogy ezzel felismeri-e a WD RED 2TB-s vinyót?

Battletag: hojszi#2983

(#86477) Willie válasza Redeckt (#86373) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a kérdést, szerencsére úgy néz ki, hogy jól vannak, szép egészségesek! :)

(#86376) Flashget , (#86380) sandró60: Igen! :) GPT és 1 partíció van csak, amit 2.73 TB-nak lát az UE48H6400. Este ha otthon leszek küldök majd képet! :) Egy Sharkoon Rapid-Case házban van egy 3TB-os WD RED.

[ Szerkesztve ]

(#88841) Willie válasza Willie (#86477) üzenetére


Willie
őstag

Bocsánat, a kép sajnos elmaradt, de azóta rájöttem, hogy valószínűleg miért tudja kezelni a 3TB-os GPT vinyót az UE48H600-am.

A WD RED 3TB egy Sharkoon Rapid-Case USB3.0 házban van benne, ezen a firmwaret be lehet úgy állítani, hogy a régebbi operációs rendszerek mint a Windows XP kezelni tudja a 2TB fölötti GPT HDD-ket valamiféle trükk segítségével. Nekem így van beállítva a rack és szinte biztosan emiatt tudja kezelni a 3TB-os GPT winchestert a TV is. Remélem érthető voltam és tudtam valakinek segíteni! :) Ha érdekel valakit a dolog, akkor itt érdemes a topik összefoglalót átolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#91283) RudY válasza SunMount3r (#91275) üzenetére


RudY
addikt

Nekem össze van kötve, játékra viszont így nem használom (csak a monitort).
Samsung D5000, [GTX650-E-2GD5]
A kártyához kapott DVI-HDMI átalakító, 10 m Sharkoon HDMI kábel. Hang csak a PC-n, így pl. kiváló minőségű élő zenei felvételnél is alig észrevehető és tényleg minimális a csúszás. (Zenész múlttal, ha nagyon bele akarok kötni, az ütős hangszereknél, akkor talán miliszekundum eltérés van.)
Nagytakarítás miatt a Steam fiókban már csak az AC Black Flag maradt, a kedvedért kipróbáltam (le is ragadtam picit), teljesen jó, az effektek abszolút a helyén vannak.
Ez viszont ravasz: "...S/PDIF kábellel kell összekötni az alaplapot a videokártyával..."
Ilyen megoldásról még nem nagyon hallottam, de nem vagyok nagy mágus a témában :)
Mindenesetre, ha többet használnád játékra a TV-t ezzel a megoldással, akkor érdemesebb lenne inkább a TV-re szerkeszteni az audio cuccod, plusz beszerezni egy 2.0 vagy 5.1 DAC kütyüt, amire rá tudod kötni a PC-t, TV-t stb.

[ Szerkesztve ]

(#91826) Willie válasza cse978_1 (#91823) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ugyanilyen TV-m van és egy 3TB-os WD RED-et használok hozzá egy Sharkoon Rapid-Case U3 házban. Teljesen elégedett vagyok a készülékkel.

(#92609) Hirons válasza Möhe (#92607) üzenetére


Hirons
csendes tag

Laptophoz hasznalok ilyen sharkoon dokkolot,
ha szeretned, radugom a tv-re.

(#108998) Donki Hóte válasza Daffni2 (#108996) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Venni kell egy ilyen Orico USB3.0 csatolós külső házat laptop HDD-hez és le van tudva a probléma.

A PH Aprón mindig van elfogadható árú laptop vinyó. Filmnézéshez nem kell nagy sebesség, tehát lehet venni olcsó, lassú, nem melegedős HDD-t. WD Green már túl jó is erre a feladatra :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#116879) Bogyi007 válasza mpo (#116876) üzenetére


Bogyi007
veterán

Félbemaradt a válaszom. Tehát én is a Hdmi-Arc csatlakozón keresztül használom a Ps4 Slimet a Samsung UE50MU6122-es tévével mivel a konzolnak egyáltalán nincs más hangkimenete - ez egy ilyen típus.
Így a hang útja a következő: Ps4 Slim - - > TV Hdmivel összekötve, TV - - > Dekóder optikai kimeneten át összekötve, Dekóder (Sharkoon Sound Control Unit, röviden SCU) - - > Logitech Z506 hangfalszett. A végeredmény: Az eredetileg beállított Dolly Digital 5.1-es hang szólal meg a Z506-on. De ez nem volt mindig így, korábbi Samsung készülékem nem engedte át Hdmivel a térhangzást, csak sztereó jelet küldött ki az erősítő s a hangfalak felé...

(#116874) lmno - bekapcsolni sikerült, de letesztelni nem, mivel nincs hozzá megfelelő eszközöm.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#117323) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Optikain viszem ki a jelet én is, egy Sharkoon Sound Control Unit-on (SCU - Sharkoon 5.1-es fejhallgatóhoz adott dekóder) keresztül egy Logitech Z506 típusú 5.1-es hangszórórendszer felé s nálam sincs Digi kábelen semmi pattogás az 50MU6122-es tévén.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#118007) Daffni2 válasza SoulReaver (#118006) üzenetére


Daffni2
addikt

A legjobban akkor jársz,ha veszel egy notebook merevlemezt,és beteszed egy házba..A "kész"hordozható merevlemezek nagy hátránya,hogy egybe vannak építve az elektronikával,ezért,ha probléma van,nem lehet olvasni a lemezt"legalábbis olcsón"nem.

pld:[Seagate 1.0TB Barracuda Standard Laptop HDD]

[RaidSonic 2.5" ICY BOX IB-273StU3-B]

"Aki ad,az nyer"

(#119728) Bogyi007 válasza airm92 (#119696) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem eddig egy Dolby Digital 5.1 dekóderem volt erre a célra (Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 füles mellé adott Sound Control Unit) de éppen az imént rendeltem egy ilyen kütyüt helyette, hogy a DTS hangokat is át tudjam vinni..

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#120496) Bogyi007 válasza PuMbA (#120495) üzenetére


Bogyi007
veterán

Alapjáraton igazad van, mondjuk a legolcsóbb 5.1 rendszer árat s minőség jelzőt azért nem adnám egyértelműen. :))

Vannak nála gyengébb képességű és olcsóbb szettek is dömpingszerűen. Ez a típus viszont már több éve adott a Logitechnél s elég jól tartja is az árát...

Az Alis cucc kapcsán annyit tudok mondani, hogy előtte a Logitechhez egy Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 füleshez hozzáadott Sound Control Unit (SCU) volt társítva, ami kvázi egy DD. 5.1-es dekóder volt. Azzal gyengébb volt az összhatás. Így meg most már a DTS-t is ki tudom hozni a Logitech szettre és érezhetően több és jobb az élmény az eddiekhez képest - igaz ez önmagában a DTS miatt is adott már...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#128319) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Január 7.-én cseréltek alaplapot a Samsung UE50MU6122-es tévémben, annak következtében hogy a tévét nem lehetett bekapcsolni és csak a piros készenléti led villogott.

Múlt hét csütörtökön estére ugyanez a probléma jelentkezett a tévénél (tehát másfél hétre a javítás után), szervizt felhívtam elmondtam a szitut és megbeszéltük hogy megpróbálom elvinni hozzájuk (előtte ők voltak kint nálam) de beszéltek arról, hogy tegyék egy próbát még indulás előtt, úgy hogy a tévé ne legyen semmire se rákötve és úgy próbáljam bekapcsolni. Ez péntek délután volt. A tévé bekapcsolt. (Ezt egyébként el játszotta a január 7.-i szervizelés előtt is).

A szerviz azt javasolta hogy egyesével csatoljam rá az eszközöket és megkérdezte hogy egyébként mik vannak hozzácsatolva. Mondtam hogy egy Xbox One S, egy Ps4 Pro és a PC Hdmi-n keresztül valamint a Digi kábel koaxon s egy digitális dekóder ami kiszolgál egy Logitech Z506 típusú 5.1-es hangszórórendszert.

Na itt szólt a szervizes, hogy állj itt a PC a probléma. Biztosan földhurkot okoz és ezért csinálja ezt a tévé. Kétkedve fogadtam ezt, de üsse kavics megoldottam a dolgot a átrendeztem a szobát így.

Ebben a felállásban a Sansungra Hdmi sorrendben (1,2,3) a Ps3 az Xbox és a Ps4 volt kötve a Digi Kábel egyik koax csatlakozója egy Lan kábel a Telekomos elosztóból (erről minden más eszköz kap netet) valamint egy optikai kábel segítségével egy Sharkoon X-Tatic Digital 5.1 dekóder.

A PC a másik tévé Hdmi-Dvi csatlakozójára lett rákötve és abba a tévébe is megy egy Digi koax kábel.

Ez az összeállítás péntek estére lett kész. Működött is aznap, szombaton és vasárnap éppenhogy csak be lett kapcsolva a tévé, hétfőn délután úgy éjfélig volt használva és utána kikapcsoltam.

Tegnap reggel fél ötkor mentem el otthonról és a Samsung tv készenléti piros led fénye világított is rendben.
Este nyolckor mikor hazaértem és kapcsolnám be a tévét megint villogott a készenléti piros fény és ismételten nem lehetett bekapcsolni a tévét. Leszedtem a maradék Hdmi-n található eszközöket (konzolok) a Digi koaxot és az optikai kábelt és vártam pár órát. Ezután csak a hálózati tápkábelt dugtam vissza az elosztóba (ami természetesen túlfeszültség-védelemmel van ellátva) és továbbra is villogást tapasztaltam.

Ez van most és nem tudom mit tegyek - persze azon kívül hogy újra hívom a szervizt és/vagy a Samsung Magyarország központi ügyfélszolgálatát...

Garancia még december 17-ig van a tévére, valamint Telekom részlet van rajta kvázi ugyanaddig...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#129335) mpo válasza #20221952 (#129330) üzenetére


mpo
veterán

Amit EAGL javasol nem rossz, de az 140e Ft és 1 TB.
Sharkoon SATA QuickPort XT USB 3.0 v2 9e Ft
Samsung 850 EVO Basic 2.5" 1TB 130e Ft

Amit Pumba, blakey és én is javaslok, az belső a PC-be, 1 TB helyett 4 TB és csak 30e Ft.
Western Digital Blue 3.5 4TB 30e Ft

Itt van blakey, ő megmondja melyik S912-es lejátszót érdemes megvenni és honnan.
Ez kb. még 20e Ft és 50e Ft-ból megszűnnek ez irányú gondjaid, a film mód és a Ferdinánd című filmben (meg a többiben is) a felirat is működni fog.
Később az erősítőhöz is jó lesz, hogy ne a tévéd hangját hallgasd, a legtöbb film 5.1 vagy 7.1-ben van, nézed a 4K filmet sztereó hanggal.
A MU8002-n jól működik, neked is az van, nálad is jó lesz.

Ha ezt választod, új problémákat kell keresned, mert a mostaniak megszűnnek.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145717) stemplar07 válasza plejik (#145716) üzenetére


stemplar07
őstag

:D azt nem írtad h nasról használod .. wifin ? vagy lanon ? 5g-n nem szaggat, vagy lanon az bizonyos.. én régóta mplayert használok 2 db dupla Sharkoon vinyó tartóval azaz 4 db 4 tb-os vinyóval.. de ha a képe nem tetszik akkor csere.. nekem pl jobban tetszik, hogy nem túlszaturált a képe mint pl a 75MU7002-nek volt, természetesebb színű a 75Q70T-nek..de ízlések és pofonok,,

(#146634) stemplar07 válasza Csomád (#146621) üzenetére


stemplar07
őstag

Dune HD 4K Pro II-m van, én meg vagyok elégedve vele, gyors, szép a kép stb. én 112-ért vettem.. de mivel egy barátomnak van Realbox, ezért tudom, hogy kb hasonló a képminősége.... de Te tudod :) ( torrentezni a PC való ..szerintem,,) csupasz vinyóim vannak, vettem még pár éve két db. dupla USB3-as Sharkoon dupla (2,5/3,5)vinyó házat (beletűzhető a HDD) így egyszerre 4 db 3 TB-os vinyó lehet rajta.. magam részéről így a NAS is okafogyottá vált .. a Realbox ,,csak,, usb2-es, a Pro II USB3-as, nem nagyon van olyan bitrátájú 4K film ami nem menne át az usb2-n..

(#159075) lsebestyen


lsebestyen
addikt

USB2 vs nagy fájlok: Én sokáig egy 2.5" HDD-t használtam egy orico usb3.0 külső házban. Egyrészt voltak olyan gondjaim a PC-vel, hogy usb3.0 hosszabbítóval csomószor megakadt a másolás, illetve tv-vel nagy fájloknál voltak mikrolaggok (TV-nél is szintén egy 3.0-s 1 méteres hosszabbító kábelre dugom rá).

A megoldás az lett, hogy vettem egy mvne ssd-t, meg egy filléres külső házat hozzá, azóta tökéletes a másolás és a tévén sincs akadás.
Gondolom hiába volt csak 5400rpm-es a HDD, több teljesítmény kellett volna neki a mozgóalkatrész miatt, amit nem tudott a hosszabbító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.