Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1605) Coma


Coma
csendes tag

Sziasztok!
Múlt héten vettem egy B652-est,nagyon szuper és jó csak egy "gondom" van vele. Nem hajlandó felismerni a Western Digital My Passport Elite 320GB-os vinyómat. Be sem indítja,egy pillantra fel villan a lámpa rajta de aztán semmi. Meg sem pörgeti.
Pc-n simán megy. Havernak van egy hasonló vinyója csak az Freecom gyártmányú,azt simán felismeri és lehet róla filmet nézni? Pendriv-ot is szépen kezeli.
Mitől lehet ez?
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=698

(#4909) dekorex válasza dekorex (#4907) üzenetére


dekorex
csendes tag

update:

most kipróbáltam egy másikkal (egyszerű lidlis darab).

Rátettem egy wd passport winyót 2 particióval (fat32, NTFS) meg a mobilomat (omnia) és a három forrást simán látja.

Úgyhogy örülünk :)

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#5732) xyr


xyr
csendes tag

Hello , egy Samsung C650 en szeretnek nezni HD filmeket csak nem tudom hogy melyik lenne a jobb megoldas egy kulso HDD vagy esetleg egy 16gb-s usb flash ? Ezek kozul is melyekkel lenne kompatibilis illetve menne tokeletesen , nem szagatna meg ilyenek.(WD,Seagate,Samsung,Verbatim stb.) :F

[ Szerkesztve ]

(#6898) i.attila válasza Davebowman (#6760) üzenetére


i.attila
tag

WD MY passport.
Ajándékba kaptam, 500GB, minden gond nélkül megy.

(#7032) Brucki válasza Wask (#7030) üzenetére


Brucki
csendes tag

Az én külső házam is csupán az USB-n keresztül kap feszt, nincs külső táp. Az enyémben a hdd Seagate.
Amúgy a hdd-t megparticionáltad/formáztad, ugye?

(#11418) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem a szakikhoz szeretnék venni egy külső vinyót a c650 es tévéhez pvr miatt ez a kiszemelt 1TB WD 2.5" My Passport Essential SE WDBACX0010BBL usb3/usb2.Azt kérdezném valaki használ valami hasonlót mert ha nem jó nem veszem meg.Választ köszönöm.

(#11437) Joy001 válasza Koczi (#11418) üzenetére


Joy001
tag

Ha beruházol egy ilyen My Passport Essential SE meghajtóra, légyszíves írd le majd a tapasztalataidat.

(#12221) Joy001


Joy001
tag

Segítséget kaptam tőletek külső -USB-s- merev lemez ügyben a sam TV PVR-hez. Tapasztalatommal most én is igyekszem segíteni, ha valaki vásárlás előtt áll.

WD My Passport Essential SE USB3 típust akartam eredetileg venni, de magas ára, és egy kedvező vételi lehetőség miatt, végül Toshiba Store Alu II 640 (600) GB típust vettem.

A merev lemez terhelése csupán 500 mA. Külső táp csatlakozó nincs rajta, a tápfeszt az USB-n kersztül kapja, így nem megy, nem fogyaszt ha a TV ki van kapcsolva. Néhány alaklommal már vettem fel műsorokat a TV-ből, eddig egyetlen alkalommal sem "dobta le" a TV. A korábban használt USB-s lemezemet többször is.

Eddigi tapasztalatok alapján ajánlani tudom.

(#14207) engine88


engine88
aktív tag

Samsung UE40D5000 mekkora külső vinyót bír lejátszani?

WD My Passportot tervezek hozzá venni.

(#14212) engine88 válasza sityupityu (#14211) üzenetére


engine88
aktív tag

Igazából én 2,5-es vinyót tervezek csak, mivel nem akarok nyűglődni még a tápkábellel is.
WD-t szeretnék , így csak a
WD Elements Portable 1TB és a
WD Digital Passport Portable 1TB jöhet szóba.

(#16157) InfiniteReality válasza Gabesz1019 (#16150) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 2.5"-ös HDD-khez általában nem kell külső táp, kivéve amelyikhez 2 USB csatlakozós kábelt (is) adnak. 3.5"-öshöz biztos hogy kell, de ott jár is a kerethez / a winyóhoz (ha keretbeépitettet veszel).
Én noname kereteket vettem és 1 terás Seagate winyókat, gondnélkül felismeri őket és lejátssza a tartalmukat.

TV: UE40D5000

Még annyi, hogy amit JoeYi írt arra is figyelni kell, nem lehet túl hosszú az USB kábel. A kerethez mellékelt biztosan megfelelő lesz.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17747) Ed Parker válasza mrzed (#17743) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne komolytalankodjunk már:)
Azért ez vicc hogy egy class 4-es kártyára tudtam venni Canon tükrössel full HD-t 4gb-t,(ennyi a korlát) a tv meg nem tud rá venni????
Tuti hogy nem a pendrive a sz@r:)

De van egy régi wd passport 60gb vincsim, majd azzal kipróbálom.

(#18518) air válasza d.véderjoe (#18503) üzenetére


air
nagyúr

Ma reggel vettem én is 2TB-os Medion-t az Aldiban. Seagate Barracuda Green van benne. 5900rpm, 64MB cache, SATA-III, 600MB/s.
Most is róla nézzük a tavaly karácsonyi videókat. (D6500)
A rajta lévő FAT32-es partíciót töröltem, és egy 1,5TB (1,3-as) NTFS partíciót hoztam létre. 500GB marad PVR-nek, ha majd lesznek digitális csatornáim. :D

Kedves véder!
A hiba nálad van valahol.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#18705) InfiniteReality válasza ShadowK (#18679) üzenetére


InfiniteReality
őstag

D5000 és "noname" külső keret, benne terás Seagate Winchester és röhögve elkezeli. Lehet hogy az ilyen nagyon teszkós abszolút noname-nél is noname-ebb külső keretekkel nem fog csak menni (pl azzal amit az ALDI-ban lehet kapni gyanúsan olcsón). Gondolom ott se magával a winchesterrel van gondja a TV-nek, hanem a keret chipsetével nem képes együttműködni (a jobb keretekben JMICRON vezérlőchip van, amelyikben olyan van, szerintem megy vele a TV).

(#18680) BBéci
Köszi, eltévesztettem. :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19389) BBéci válasza dave_gahan (#19379) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy a 6-os sorozatú tévék képminősége jobb az 5-ösöknél, ugyanúgy jobb a 7-es és a 8-as a 6-osnál, ez egyértelmű és magától értetődő.
Ed Parker topiktársunk 6-ost cserélt 8-asra, mert megunta a szaggatását és egyéb hibáit, hiányosságait.
A térlátáshoz, 3D-hez mindkét szemre szükség van.

(#19388) aszamóca
A régebben árult szériában az volt, a mostaniban (ami sajnos elfogyott) Seagate Barracuda Green.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19427) PLaci58 válasza mrzed (#19406) üzenetére


PLaci58
őstag

Érdemes megnézni ezt a merevlemez tesztet : [link]

BBéci! A régebbiek Tevion névre az újabbak Medion névre hallgatnak.
Nem olyan rossz a Medionban levő Seagate HDD. Csendes, nem melegszik, leáll ha nincs használatban és egész jó sebességű. Nekem sikerült beszereznem 1-et. Sajnos az LG TV nem ismeri fel a Medion házat, de úgy láttam valakinek sikerült a Samsung TV-vel használni. Ilyet még nem tapasztaltam külső tápos USB-s háznál, hogy ha kihúzom a TV-ből az USB-t, akkor leállítja a HDD-t. Csóró TV persze, hogy nem tudja felismerni. Mire felpörög és beolvassa a HDD adatait, addigra az LG már hibát jelez :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#19452) air válasza BBéci (#19447) üzenetére


air
nagyúr

Nekem van 2 terrás Medionom (Seagate). Sebessége r-w átlag 20-25MB/s (megabájt/sec) körül van, de én USB2-n használom. Szóval nem egy villám. A hangja nem vészes. Üzemi hőmérséklete 45-50 fok körül mozog.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19769) InfiniteReality válasza Daniel Alves (#19767) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez egy külön megvásárolt külső keret, vagy egyben külső winchester?

Nekem van 6 db "noname" keretem + 6 db terás Seagate drive-om és mindet látja és kezeli a TV (D5000). Mindegyik kerethez a saját USB kábelét használom.
Annyit tudok mondani, hogy a kereteknek JMicron vezérlőchipje van, ami nem egy rossz dolog. Lehet sokkal "noname"-ebb chipes keretekkel nem tud zöldágra vergődni a TV.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#24083) kischico válasza Flashget (#24081) üzenetére


kischico
tag

Kingston pendrive, Seagate hdd, de eddig felismert mindent. Telefon, psp, Fuji fényképező stb. :C

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#24087) didros


didros
senior tag

Szerintetek lehetséges az, hogy a Samsung TV kinyírja a pendrive-okat? Elhalálozott éppen egy 16Gb-os A-DATA pendrive-om, ami elég sokat lógott a TV-n... Van még egy WD My Passport külső vinyóm, az is félelmetesen nagyot kattan, mikor kikapcsolom a TV-t. Tapasztaltatok-e Ti is hasonlót?? (40C650)

[ Szerkesztve ]

(#29894) jhorogh válasza Tippmix46 (#29887) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Eddig én 4 vinyóval próbáltam, mindegyikkel ment. 1TB-os 3.5-es Samsung, 500GB-os 3.5-es Seagate, 1.5TB-os 3.5-es WD és 500GB-os 2.5-es WD. Egyedül a Seagate 7200-as a többi 5400-as. Azzal is menni fog amit írtál.

(#34575) zer0fill


zer0fill
tag

Sziasztok?

Samsung UE46D6570WS -emben használhatnék usb 3.0 külső HDD-t, vagy csak 2.0-val megy?
( TOSHIBA Stor.e Basics 500Gb)
Ugyanezt a hdd-t kettéosztva tudnék rá felvenni, másik patricioról lejátszatni a rátett anyagot, ez
müködhet? _HDD vásárlás elött álok, nem szeretnék befürödni vele...

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#34603) róland válasza Misi1980 (#34602) üzenetére


róland
veterán

Én Samsung és Seagate merevlemezzel is használom. IcyBox IB-223StU külső merevlemezházzal.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#45654) 206 cc válasza Black Phone (#45650) üzenetére


206 cc
senior tag

Akkor ott a hiba a Te készülékedben van.Nálam jelenleg 3db 5400-es és 2db 7200 fordulatú külső vinyó van és mindegyikről tökéletes a full 3D HD filmek visszajátszása egy mede8er 600-al.... van WD My Book ill Seagate...van ami dockolóban van és van gyárilag házban levő is...Mindről tökéletesek a filmek és egyiken sincs kókány hsbs meg ou kódolás...
A Hobbyt-ból is van már fent mindenféle vacak csak rendes 3D-t nem tettek fel,pedig kipróbálnám azt is...a 60GB-s eredeti meg alig csordogál :W :W :W

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#46016) Jovanny2 válasza Batib (#46014) üzenetére


Jovanny2
őstag

Csak egy sima HDMI kábel kell hozzá, és egy szintén ARC kompatibilis befogadó eszköz. Ha mindkettő készülék ilyen, akkor azt felismerik, és együttműködnek mindenféle hókuszpókusz nélkül.

The Basics

If ARC sounds interesting to you, here’s the quick and dirty: If your TV has ARC already, you’ll just need to get a soundbar, HTIB, or A/V receiver that also has ARC. If you’re getting a new TV, consider ARC as an added bonus, obviously picture quality and screen size are more important. Most mid- and high-end models will likely have ARC at this point. Then it’s just a matter of getting a soundbar/HTIB/receiver with ARC (some do, some don’t).

Setup should happen automatically, with the two devices sensing each other when they’re first connected.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#47432) #32577792


#32577792
törölt tag

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik használnak külső HDD-t és fullhd filmet néznek rajta:
számolhatok-e akadásra ezekkel az eszközökkel?
egy a-data (seagate hdd) vinyó és ES6710S Tv

(#48017) #32577792 válasza nyurga82 (#48007) üzenetére


#32577792
törölt tag

nekem 40ES6710s-hez egy A-Data He720 külső vinyó van, de nem használom felvételre, csak lejátszásra (Seagate hdd-s)
ellenben egy noname 4GB-os pent használok felvételre, nyilván nem 3D, meg fullhd, de a nejem kedvencét a grééészszszs klinikát :U felveszi :)

(#48062) Batib válasza nyurga82 (#48061) üzenetére


Batib
őstag

WD My Passport 320GB és 500 Gb korrekt. Felvételre egy megfelelő sebességű pendrive kell, (vagy HDD) a tv előbb leteszteli majd ha elfogadja akkor megformázza és fel is vesz rá. Az én penemet ( valami olcsó Kingston) 3. nekifutásra fogadta el, de azóta működik vele

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#49347) InfiniteReality válasza sansarival (#49343) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tehát az a kingston (e nélkül :) ) pendrive nem megfelelő ezekhez a TV-khez. Vagy elektronikai szempontból, vagy a TV firmware-je miatt, vagy mert túl lassú.
A HDD tápellátásnál szerintem akkor is számíthat az USB port, ha külső tápos a HDD. Nekem noname külső keretben vannak Seagate 1TB-os winyók, és a megfelelő USB-re dugva sosem volt probléma velük. Eddig mindet látta, a rajtuk lévő tartalmat is. A másik USB-ben nem is próbáltam.
Emlékeim szerint a TV így mindent lejátszott, viszont DLNA-n keresztül volt amit nem vitt. Ez van.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#51977) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Srácok!

Van arról tapasztalat, hogy kezeli e a F6500 tv a 2,5es rackes vinyókat?
Nem a gyárilag összerakott mobil hdd (mint pl a wd passport meg ilyenek), hanem a normál 2,5 vinyó benne egy utólagos usb 3 rackben.
Továbbá ntfs t is lát vagy csak fatot?

(#54054) RudY válasza Bishoop (#54015) üzenetére


RudY
addikt

Megoldható, root jogosultsággal [[How To] Get root access on F series], vagy megvárod a már gyártás alatt lévő ethernet csatlakozós Seagate vincsiket, illetve pár ezresért tudsz rendelni külföldről egyszerűbb NAS kütyüket, amik bőven elegendők erre a célra.

(#54812) zsozsi 78 válasza Samsung SPS (#54809) üzenetére


zsozsi 78
tag

Szia nekem nem tudom mi vol de 2 toshiba 2gb merevlemez tönkrement 8 honapon belül pedig csak tvre volt kötve meg sem volt mozditva szerintem gyári hibásak volta! Most egy 2tb seagate van rákötve 2 honapja simán lezeli a 46es6100 am gond nélkül hála:)

(#56692) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Édesapám UE50F6550 tévéjéhez szeretnék egy külső HDD venni rögzítéshez illetve timeshift-hez. Egy 2,5"-os 500GB-os vagy 1TB-os WD My Passportot vennék.

Néhány kérdésem lenne:
1. Mindkét vinyó jó hozzá?
2. A tévé meg tudja táplálni mindkettő vagy valamelyik a vinyót a saját USB-jéről vagy külső táp kell hozzá? (Kerülném a külső tápot.)
3. Kb. hány óra anyag menthető a vinyókra?

Szerk.:
4. Esetleg 2,5"-ös 2TB-set is tuna kezelni saját usb tápról?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#57447) tchibace


tchibace
újonc

Sziasztok! Alábbi problémában szeretném a segítségeteket kérni: Samsung F5000 TV-nél egy újonnan vásárolt USB3.0 WD My Passport Ultra 500GB külső vinyóról szeretnék filmeket lejátszani, de hol sikerül, hol nem. A hiba pontosabban az, hogy a filmek ugyan elindulnak, de néha "betöltés" felirat jelenik meg és akadozva játsza a filmet. A filmek 1080p-s mkv fileok. Átmásoltam pendrivera (usb2 64GB) arról hiba nélkül ment. Külső vinyót megformáztam, NTFS rendszerre, így ment egy darabig hiba nélkül, aztán újra előjött a probléma. Ötlet? Előre is köszi!

(#57467) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Samsung le37b650 tv-n szeretnék külső hdd-ről filmeket lejátszani.
Pendrive-val próbáltam tökéletesen felismerte, ment is a lejátszás.
De hdd esetében (seagate barracuda 250gb), nem ismeri fel az eszközt, habár egyszer már felismerte és ment a lejátszás.
Másik usb aljazatban is ki volt próbálva, usb AB kábel csere is volt, de valamiért nem látja.
Mit kell tennem, van esetleg valamilyen beállítás, amit meg kell csinálnom, hogy lássa a tv az hdd-t!
Válaszokat előre is köszönöm!

Médialejátszóval tudom nem lenne ilyen probléma, de apósomnak kell, hogy sorozatokat, meg filmeket tudjon nézni, és egyenlőre nem akar erre költeni.

Üdv!

(#62255) devil-k válasza sakal6 (#62254) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy emlékszem, hogy 2 TB-ig kezeli a külső HDD-t és mindenképp olyat vegyél, ami "külön kap" még áramot. (vagyis pl ne WD My Passport-ot vegyél).

Bár ha BD filmeket nézel, akkor érdemes külső médialejátszón is elgondolkoznod.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#62605) devil-k válasza misx (#62604) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

Nekem csak WD HDD-im vannak. My Passport, My Book, Red. Soha nem volt semmi problémám velük, maximálisan meg vagyok elgégedve.

- mozi bolondéria -

(#63204) Batib válasza Viki84 (#63203) üzenetére


Batib
őstag

Nekem WD My Passport van. Rendben megy az ES6100-zal A két partíciót kezeli, de formázni csak akkor a kell ha felvételt is akarsz rá. Ha 2.5 külső táp nélkülit választasz akkor a HDD feliratú USB aljzatba dugd.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#67393) csimasz.82


csimasz.82
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy Samsung 40F6400 tv-m van, amihez szeretnék venni egy külső merevlemezt.
A kiszemelt példány egy WD My Passport Ultra, 2TB, USB 3.0.
A kérdésem az lenne, hogy a 2 TB-os merevlemezt felismeri-e a tv?

A segítséget előre is köszönöm!

(#68723) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Van egy samsung ue40eh 6030-as tv készülékem és szeretném megtudni hogy WD My Passport Ultra 1TB 5400rpm 8MB USB 3.0 Piros WDBZFP0010BRD külső merevlemezzel kompatibilis lenne-e?

Azért kérdezem mert usb 2.0-ás foglalat van a tv-én.

(#70669) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. Vettünk egy 3D-s okostévét (Samsung UE40H6200) és lenne egy kis probléma a videók lejátszásával. Kérlek titeket ha tudtok segítsetek:

HD filmeket (1080p) nézünk/néznék rajta ami 3D-s is, amit egy külső HDD-ről (WD my passport 500gb usb 3.0) játszanánk le. Mindent felismert eddig, mindent lejátszott, DE a legtöbb filmnél, vagyis pontosítok, eddig néztünk rajta 3 filmet, és mindháromnál megakadt, rosszabb esetben ki is lépett a lejátszás módból. Nagyon sűrűn jött ez elő és nagyon idegesít, hogy miért is lehet ez. Van nekem egy régebbi full HD-s TV-m (Samsung UE32D5000), amin például rendesen lejátszik mindent, ugyanezzel a külső HDD-vel, viszont ugye ez nem 3D-s.

Nem igazán tudom, mi lehet a probléma, neten olvasgatva találtam olyat, akinél előfordult van akinél nem. Legelőször a külső HDD-re gyanakodtam, de már nem tudom. Lassú az adatátvitel? Egy 720p-s filmnél is volt, hogy háromszor megakadt, pedig azt röhögve kéne vinnie, én szerintem.

Mondta ismerősöm, hogy a beépített lejátszók a TV-ben manapság már nem az igaziak, és hogy kell egy médialejátszó. De kérdem én, minek az? Nekem csak arra kellene, hogy lejátsszak HD filmeket és kész, meg ugye a 3D-s filmeket is. Teljesen tanácstalan vagyok, remélem Ti tudtok segíteni.

Annyit még leírnék, hogy dvdrip, vagy a legegyszerűbb TVripeket eddig gond nélkül lejátszotta. Legalább is eddig. Igaz minőségben nagyon gyenge, de hát régi sorozatokat csak így tudtam megszerezni, és ezt rendes Pendrive-ról néztük (de nagyon kevés alkalom volt még rá, szóval csak remélem, hogy ezzel nincs baj).

Előre is köszönöm, kellemes hétvégét :)

Sz. Zoli

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#72149) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Vettem tegnap előtt egy külső, usb 3as, 500 gigás WD My Passport Ultra winchestert, amire nem tudtam felvenni Mindigtv adást Samsung UE40EH5300 tv-ről. Lehet, én vagyok kezdő, de mi lehetett a gond?
A vinyó NTFS-re van formázva, amit elvileg gond nélkül kezelnie kellene, ha már lejátszani is tudok róla videót. Direkt a hdd jelzésú usb-re is dugtam be, hogy az áramellátás ne okozzon gondot.

[ Szerkesztve ]

(#72187) PainKiller13 válasza charlie1975 (#72172) üzenetére


PainKiller13
őstag

Annak aki nem ismerné az aldi oldalát, egy kis segítség.

Én vettem már náluk, szokott lenni, csak a pénztárosnőtől kell kérni, mert ott rejtegeti a lábánál.

Anno mikor volt a winchester válság mert valahol távol keleten elázott valami gyár, akkor tőlük vettem 2TB-os winyót 25ért, amit 40 körül lehetett kapni rack nélkül, azóta is használatban van. Illetve garidőn belül bármi baja van visszaadják a lóvéd.

Egyébként Medion 2TB volt és egy Seagate 5900RPM-es winyó van benne, pont az ajánlott típusokból.

[ Szerkesztve ]

(#72805) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat, hogy ha a H6470-esem képbeállításait Standard/Normál alapbeállításon hagyom, vagyis inkább ebből kiindulva piszkálok ki magamnak egy egyéni képet, akkor pár perc után automatikusan lesötíti a képet?
Minden opciót végignéztme, semmiféle dimmelésről nem találok egy szót sem sehol, úgyhogy nem tudom, mit állítsak át,hogy ne sötétüljön le a kép magától...

A csatlakoztatott HDD-ket eltávolítani van valami lehetőség ezeken a tv-ken?
Úgy értem, legutóbb egy drága WD Passportom már kinyírta egy noname médialejtszó azzal, hogy csak simán áramtalanította kikapcsolás után. Jó lenne, ha lenne valami eszköz leválasztása opció valahol...
Van ilyen?

Köszi!

(#79240) devil-k válasza S e t h (#79239) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én a WD HDD-ket ajánlom, ezekből is a következő típusokat:

Külső:
My Book
My Passport

Belső:
WD RED

Én évek óta csak ilyen HDD-t használok. Soha nem volt problémám velük.

Szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#79315) FlashLed


FlashLed
senior tag

sziasztok!

Adott egy Samsung UE46C8000.
Van egy külső 2.0 USB hdd-m 320GB Seagate.
A tv nem látja,0kb-osnak ismeri,nem engedi formázni,hogy tudjam használni felvételre,stb.
A számítógépen persze tökéletes. Valakinek ötlet?

The Mechanic

(#80600) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy WD My Passport Ultra 2 terrás külső vinyót, abból a célból, hogy filmeket nézzek róla a Samsung F5500 - as tvmen. Sajnos ez nem nagyon akar összejönni. Kipróbálás céljából csak egy filmet másoltam rá ( 1080p mkv ). Már az eszköz észlelése is elég lassúnak tűnt és mire végül betöltötte a fájlt, kiválasztás után nem játszotta le, és kb. 2 perc "szenvedés" után a tv-m újraindult. ( Ilyet én még nem is láttam.... )

A vinyó a számítógéppel összekötve tökéletesen működik. Eléggé lehangolt a dolog, hiszen pont azért vettem ezt a kis jószágot, mert már meguntam, hogy a 16 gigás pendrive - om ra másolgassam egyesével a filmeket.

Van erre a problémára valami megoldás? Kérlek, ha tudtok segítsetek!

Köszi előre is!

(#80646) EsoxLucius válasza zack (#80639) üzenetére


EsoxLucius
csendes tag

Ertem... :(

Akkor ez eleg veszett ugy. Bar azt hiszem, hogy egy ismerosomnek is 5 - os szerias samuja van es O vigan nezi a 2 TB - s My Passport - jarol a filmeket. Mondjuk az meg nem az Ultra verzio, tehat csak USB 2.0 - as...lehet, hogy ez szamit.

Adnek en neki kulso energiat, de mivel nincs rajta mas csatlakozo, csak az USB 3.0 slot, nem tudom, hogy ez t hogyan tudnam veghez vinni.

Amit meg meg nem ertek, az az, hogy ha nem lenne neki eleg az energia, akkor be se kapcsolna szerintem, meg a TV sem ismerne fel....vagy mukodne normalisan vagy sehogy... attol tartok, hogy a TV - nek tul nagy falat valamiert :(

(#81713) apszi válasza SunMount3r (#81711) üzenetére


apszi
őstag

Ez egy My Passport Ultra. De ha jól emlékszem másik vinyónál is ugyanezt csinálja.
Egyébként én is most vettem nem rég egy H6500-as masinát, hozzád hasonló elgondolásból, látva a 2015 kínálatot. Én nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#81715) SunMount3r válasza apszi (#81713) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az gáz, mert nekem is az van. :( Bár, ha egy másik típusú vinyóval is ezt csinálja, akkor lehet nem a WD kompatibilitással van a baj, hanem a TV-vel.)

Én biztos rá nem kötném még 1x, ha ilyen hangokat ad ki... Bár, ha csak kikapcsolásnál hallatszik, akkor ez lehet nem állandó probléma, de folyton lehúzogatni meg elég kényelmetlen lehet...

Remélem H6400-nál nincs ilyen gond. Aki esetleg WD My Passport Ultra-t használ H6400-eshez, írhatna, hogy tapasztalt e valami hasonló problémát, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.