Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peat;)


Peat;)
veterán

Tudom hogy nagyon sok topik van a hdd ügyben, de nem nagyon lehet kiigazodni ezért vettem a bátorságot hogy megnyissam ezt bocs akinek ez fájdalmat okoz:)
Az érdekelne hogy már biztos sokan vettetek samsung vinyókat, engem az érdekelne mennyien fogtatok ki hibás darabot, illetve már biztos előjöttek ennyi idő elteltével a gyengeségek. Akinek elromlott leírhatná mennyi idő múlva halt be meg ilyesmi. Más wincseszter nem érdekel mert ha jókat mondtok samsung lesz ha sok a hibás darab akkor maradok a seagate lassú de megbízhatósága mellett.
Samsungból ezt néztem ki:
Samsung 80GB 7200rpm 8MB Cache (SATA)
(80-as mert pénzem sincs, bármekkora úgyis betelik, minék kisebb annál megbízhatóbb az eddigi évek tapasztalatai alapján)

(#2) csigi válasza Peat;) (#1) üzenetére


csigi
addikt

1 szavazat a samsung vinyóknak.
Nekem fél éves, és pöpec. Halk,hűvös,gyors.
Nameg 3 év garit adnak hozzá (most nemtom de tavaly még így volt).

nofene

(#3) Loha válasza Peat;) (#1) üzenetére


Loha
veterán

Még nem hallottam ismeretségi körömben olyanról ami tönkrement volna, pedig van belőle bőven... :)

(#4) matte


matte
csendes tag

Nekem 4 hónapos a samsungom, de eddig ez a legjobb vinyóm. Még egy voks a samsungra.

Ahogy érzed!!!

(#5) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

120-as samsungom van és franko....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#6) fokukac


fokukac
nagyúr

nekem is működik... halk, de rezonál....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7) viharhozo válasza fokukac (#6) üzenetére


viharhozo
addikt

160as Samsungok. Mennek, rezonalnak, es sztem melegednek is rendesen, viszont valoban eleg halkak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#8) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

120-as Samsungom van és tökéletes... Halk, hűvös, gyors ahogy fentebb is írják...
Tehát +1 szavazat a Samsungra...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

120GB-s Samsung: DoA. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Loha


Loha
veterán

Nekem is 160-as van és tele van a f*szom a rezonanciával... :))
Nem ezért mondom, mert más vinyó nem csinálná, de a WD1200JB-hez képest bosszantó...

(#11) ArGab


ArGab
őstag

120-as Samsung, most 5 hónapos. Semmi gondja, gyors, hűvös, halk. Én rezonanciát sem tapasztaltam.

És most jön a következő: 120 - SATA.

(#12) BOOSTER válasza Loha (#10) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Én nem vettem észre hogy az enyém rezonálna...
Igaz Rackben van...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#13) fokukac válasza BOOSTER (#12) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak érintsd meg, miközben megy.
vagy, ami még jobb : érintsd hozzá az oldalát valamilyen fémhez, mondjuk a ház oldalához...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14) BOOSTER válasza fokukac (#13) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ezt még nem próbáltam így elképzelhető...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#15) _Volkovy_ válasza Peat;) (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jók.
De én inkább vennék egy 120 gigás PATA-s 2megásat.Nem lehet sokkal drágább mint a 80as 8mb-os sata,teljesítményben nem érzed a cache hiányát,viszont a +40gb jól fog jönni ;)

(#16) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Már írtam valahol. Senkinek a kedvét nem akarom elvenni a Samsungoktól, de a Storagereview-n a Spinpoint80-as széria egyenlőre rosszabbul áll a Maxtor DM9+-nél...

Hozzá kell tenni, hogy mivel viszonylag új, ezért még feltehetőleg nem olyan stabil a statisztikája...

Aki hülye, haljon meg!

(#17) BOOSTER válasza _Volkovy_ (#15) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Szerintem attól függ mi a lényeg a sebesség vagy a méret???
Egyébként én a te elképzelésed tartom jobbnak ár/teljesítmény szinten...de vinyóvásárlás: méret felszereltség csak pénz kérdése...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#18) Vaanhool


Vaanhool
tag

Vegyél hozzá a Mistralban venti rezgéscsillapítót. Adnak hozzá szilikon csavaralátéteket, csodát tud művelni...

(#19) BOOSTER válasza L3zl13 (#16) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ez érdekes mert halott Samsungokról nem igazán találni topikokat de halott maxtorról elég sokat...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#20) L3zl13 válasza BOOSTER (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lásd #9. :DDD

Az első és egyetlen Samsung amivel komolyabban kapcsolatba kerültem eddig rögtön hibás volt. Nem igazán DOA mert vagy 2 percig ment mielőtt elkezdett volna kattogni...

Ebből perzse nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni. Minden tipusban vannak hibás darabok. Nekem így sikerült és kész. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#21) BOOSTER válasza L3zl13 (#20) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ilyen van de ez előfordulhat bármely más tipusnál is ez önmagában nem jellemzi a minőséget....

Persze egy ilyentől én is lehet hogy elfogulttá válnék...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#22) dell válasza Peat;) (#1) üzenetére


dell
tag

Hi All!
Még egy pont a Samsung sata 80-asra.Semmi hangja,gyors,megbízható.Lassan fél éve +van és tökéletes! Vedd +!
Csá:Dell

(#23) mikrobibi


mikrobibi
csendes tag

hali!
én egy 120 Gb-os samsung vásárlásán gondolkodom, majd megírom mi a helyzet vele :U

(#24) sequator


sequator
senior tag

itt a cégnél 20 samsung 20 GB-s vinyó van amik már 4 évesek, és mind működik, csöndben megbízhatóan.
otthon van egy 80-as de az még csak 1-2 hónapos, szóval semmit nem tudok mondani

Sautia

sequator

(#25) Pet_i


Pet_i
senior tag

Samsung, 60GB, 2MB, 3 hónap, eddig OK!:DD

(#26) aga


aga
tag

Fél éves 120 gigás Samsung (SP1203N). Eddig semmi probléma. Gyors, és halk.

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#27) Skylark


Skylark
tag

160Gb Sata Samsung SP1614C. 3 hónapos, folyamatosan megy.
Seagate Barracuda V a másik, a Samsung halkabb, hűvösebb és gyorsabb.
Nem rezonál, nem melegszik.

(#28) okiDoki válasza aga (#26) üzenetére


okiDoki
tag

Csatlakozom, ugyanaz a tapasztalatom (2 db).
:)

0,0

(#29) Peat;)


Peat;)
veterán

Köszi szépen a válaszokat, mostmár megtudtam hogy a samsung is jó de már rég megvan az új wincsi :B (seagate sata, elég gyors ha nem is annyira mint a samsung de innen a ph!-ról HengR-től igen jó áron sikerült megvenni nem bírtam ellenállni:) )
Egyébként ami hibás samsungról azt hallottam hogy rögtön megdöglik kicserélik és ami már pár napig megy azzal nem lesz baj. Seagate-re is ez vontkozik, maxtor az ami össze-vissza száll el.

(#30) ArGab


ArGab
őstag

SeaGate sem rossz, van ilyenem is. Talán még halkabb is, csak nekem jobban melegszik, kellett elé venti.
Samsungból rosszat én is csak úgy hallottam, hogy szinte azonnal tönkrement.

(#31) Cruz


Cruz
aktív tag

Hali!
120gb samsung sata.
Viszonylag új még (2 hó), de:
nem melegszik, pedig nincs hűtve
halk, akárcsak a gép többi része
egyáltalán nem rezonál.
Üdv
Cruz

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#32) panda


panda
tag

Csatlakozom
Samsung 80gb 8 mb cache
3 hónapos szuper, halk, gyors, hűvös

És bármely Samsung jobb mint a Maxtor Dx9 sorozata, és éppen a Maxtorhibás topik miatt vettem Samsungot. Elismerem, hogy a Maxtor ÁLTALÁBAN jobb mint a Samsung, de én Samsung fan lettem és nem bánom egy picit sem.

Our choices define us, sometimes doom...

(#33) panda válasza Peat;) (#29) üzenetére


panda
tag

off
húúúúú Peat;), hogy megváltoztál:)) igazán rendes gyerek képet vettél fel:D, te voltál a mentorom:DDD
on

[Szerkesztve]

Our choices define us, sometimes doom...

(#34) MasOyama válasza Peat;) (#1) üzenetére


MasOyama
őstag

Nekem pont ilyen winyóm van. Jó meg minden, halk, nem melegszik, 3 év gari se utolsó, de mire feltettem rá az XP-t... :( Azt mondta a kedves windows telepítő, hogy nincs a gépembe winyo, tegyek már bele... Pedig volt...

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#35) Peat;) válasza panda (#33) üzenetére


Peat;)
veterán

Áhh már komolyodtam ám:) vagy nem is ;]

(#36) Peat;) válasza MasOyama (#34) üzenetére


Peat;)
veterán

Azé mondta az xp-d hogy nincs vinyó mert az csak ide-s vinyót tud kezelni alapból. Az alaplapodhoz kaptál egy sata lemezt amin rajta van a program hogy kezelje! Na ezt kell berakni telepítéskor és villámsbességgel megy fel az xp. ( a telepítés gyorsasága meg már nem a vincsitől függ hanem inkább a cd olvasótól...) Nagy fájlokat én (nekem is nforce2-es lapom van) 40000 körül másolok(total commander), szóval nekem nincs panasz:) kis fájloknál lemegy 10000 alá de nem vészes annyira mint ide-s 2mb seagate-nél(előtte olyan volt)

(#37) fügike


fügike
senior tag

Tavaly júliusban vettem egy 80-asat, semmi bajom vele. Akkor halt meg a Maxtor 40-esem.:(

Boci-boci tarka!:D

(#38) MasOyama válasza Peat;) (#36) üzenetére


MasOyama
őstag

Tudom. De amikor betettem a lemezd, és felismerte, akkor vagy 30 szor kezdtem újratelepíteni, mert mindig elbasz***tt valamit, és azt mondta, hogy tegyem fel újra. :) 31szerre felment gond nélkül. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#39) fokukac


fokukac
nagyúr

ja, ja, SATA-t úgy kell telepíteni, hogy win bootlemezről bootolva egyből F6-ot kell nyomni, és sata drivert installálni...
ja, SATA vinyóra 18 perc alatt felment a win.
:D


én egyébként sokat szívtam a PATA seagate-tel is, nem bírt róla bootolni a frissen telepíteni kezdett vinyó... azt mondta nincs vinyó.
aztán megcseréltem a két ide kábelt, és láss csodát, megjavult... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40) Peat;) válasza MasOyama (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

Részvét, nekem elsőre sikerült:) ,lehet újabb program volt a lemezen :F
Azért mostmár biztos nálad is hasít. Samsungtól kicsit lassabb de nekem meg érte ez is(bár eléggé melegszik, házhűtő nélkül bajban lennék)

(#41) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Végülis megyen nincs semmi matek vele
Csak annyit hogy a samsundok udma5 v udma6 ban mennek?
Legalábbis az én fajtám sp0802n tipus szerint ata133 de nekem valamiért udma5 ben megy az meg aztshiszem ata100 ugye?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42) Peat;) válasza fokukac (#39) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez az Sata nem is rossz dolog, azt hittem csak dísz meg több vinyónál van előnye de nem, szerencsére. Ilyenkor egyébként az nforce ''áldásos'' ide kezelése nem is szól bele az sata chip működésébe? Nekem úgy tűnik:)

(#43) Peat;) válasza Vangelis (#41) üzenetére


Peat;)
veterán

ata100 és 133 között annyi a különbség mint a 4X és 8X agp között, szóval nem baj.

(#44) Vangelis válasza Peat;) (#43) üzenetére


Vangelis
nagyúr

igen azt tudom de az lett volna a kérdésem hogy elméletileg milyennek kellene lennie?
Hol ezt írják hol azt

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45) panda válasza Vangelis (#41) üzenetére


panda
tag

ugyanez a problémám, de nem hiszem, hogy gond lenne. Kipróbáltam más 133-as kábellel is, akkor is csak 100-asnak ismerte fel. Különbség meg nemigen van. Úgy sem éri el még a 80 mb/s-t sem. Nálam olyan 25-50 mb/s másolásnál vincsik között. Tehát ne törj le, mert nem éri meg.

Our choices define us, sometimes doom...

(#46) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Hellosztok. Nekem spec. lenne 1 ''kicsi'' problémám a géppel, nevezetesen az, hogy mostmár kb. havonta újra kell raknom az XPt(becsukott szemmel megy már), mert mindig elszáll valamilyen alkalmazás radom módon, ha utána lefut a chdisk akkor az megy, de 1 másik nem és a végén meg be se bootol a gép. Szép hosszú mondat, na :) Kezdem már megunni. Futattam prime95-öt és memtest 86-ot is, úh. proci és memória hiba nem lehet elvileg. Feszültséges stabilak stb. Attól tartok, hogy winchester hiba lesz, csak kiváncsi vagyok a véleményetekre ezügyben.
Más: ha az NF-7em nem ír ki a biosban 5Vra semmit, konkrétan állandóan +5,05-öt és -ra 0-t az nagyon gáz? Lehet, hogy alaplaphiba lesz ez?

(#47) fokukac válasza panda (#45) üzenetére


fokukac
nagyúr

nincs olyan, hogy 133-as, meg 100-as kábel.
van 40 eres, és van 80 eres. ata 100 és 133 csak az utóbbival működik.

egyébként nekem is csak ata100-nak jelöli, de kit érdekel? nem lassú, és ez a lényeg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Vettem ma 2 Samsung 120GB/ 8MB PATA HDD-t. Iszonyat hangosak.Bár seek zaj nincs, süvitenek a gépben. Mit javasoltok? Vigyem vissza?
A Maxtorom halkabb volt.
???

...mint az közismert...

(#49) maross


maross
veterán

egy haverom van, aki samsungot vett, annak is tonkrevagodott. :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50) PapaMaci válasza maross (#49) üzenetére


PapaMaci
őstag

Ezek jok, csak iszonyatosan hangosak! Ezekröl megy a gép most is.
Mit lehet tenni?
Akinek ilyen van, annak mennyire ''halk''?

...mint az közismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.