Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fehrudi


fehrudi
csendes tag

Hello!
Nemrég (nincs 1 hete) hogy vettem egy 80 GB-s SAMSUNG PATA 8Mb-os cache-el rendelkezö hdd-t. Pillanatnyilag van egy 60 GB-os samsung, meg egy 6 GB-os WD mellette. Az új vincsimre átmásoltam a filmeim, és egyszer csak azt vettem észre hogy ha az egyikhez megpróbálok hozzáférni, akkor lefagy a gép, annyira hogy az egér se mozog. Scandisc nem talált hibát, de a file továbbra se volt elérhetö. Eltöröltem. Tegnap egy rövid videot másoltam fel, de azzal is ugyan ezt a jelenséget tapasztaltam... Szintén tegnap: letöltöttem egy file-t, megnyitottam, futtattam... ma már, mikor futtatni akarom, akkor lefagy. DOS alatt nem fagy le a gép, de valami hibaüzenetet kiir (majd kséöbb menézem mit), csökkentett módban lefagy. A másik 2 hdd-m ilyet soha nem csinált.
FAT32 van rajta 2 részre particionálva.
Mi leht a hiba?

(#2) fehrudi


fehrudi
csendes tag

Fejlemény: nem fagy le a gép, hanem kb 2 percig nem válaszol, és csak utána irja ki hogy file not found...
A gépen elöször sima xp prof. volt, most xp+sp2 van. Nforce2 chipset, friss dirverrel, virusirtó van (friss adatbázissal).
Másik bajom: vettem egy Xpertvision ati radeon 9250-et 128MB-s változatot. A cég árlistáján azt irta hogy 128bites a memóriavezérlöje, mielött megvettem, rákérdeztem és azt mondta, hogy igen, 128bites! Aida szerint 64bites... :((
Ilyenkor mit lehet tenni? Ha visszaviszem, mit tehetnék? A számlán már nincs feltüntetve, hogy 128bites. Lehet, hogy az aida nem jól ''látja''? (nem M.....L,és nem is B......H-ben vettem, IDC (szeged))

Még egy dolog: mitöl lehet hogy nem tudom megváltoztatni a frissitési frekvenciát a monitornak? Elvileg 1024*768@85hz-en kellene mennie, de a moncsi a menüben csak 60hz-t ir (+ látom hogy villózódik)?!?!?! Próbáltam refresh lock-al állitani, de nem sikerült...A monitor: Belinea 102020.
Légyszi segitsetek! Elöre is köszi! :O

MOD: legfrissebb ATi catalyst van fenn.

[Szerkesztve]

(#3) afterburner_


afterburner_
őstag

ha wincsiről van szó akkor maxtort vegyel,havernak volt samsung winyoja de o is csak problemazott vele..sőt masiknak meg cd iroja hat azse valami fenyes, megirja a cdket, bár van amit kb fel ev mulva nem olvas vissza...hiaba a firmwarefrissites.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#4) afterburner_


afterburner_
őstag

ha wincsiről van szó akkor maxtort vegyel,havernak volt samsung winyoja de o is csak problemazott vele..sőt masiknak meg cd iroja hat azse valami fenyes, megirja a cdket, bár van amit kb fel ev mulva nem olvas vissza...hiaba a firmwarefrissites.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#5) fehrudi


fehrudi
csendes tag

Tegnap este kiderült hogy kb 65 GB felett tele van bad sectorral :(
Ma visszavittem, és a tag azt találta rajta hogy a 2 sarkán a hdd háza be van nyomódava... (majd rakok fel képet, hogy körülbelül hol) De a festék nem volt leverve, én biztosan nem ejtettem el... ezt irta a lapra: FELTÉTELES!!!Az aluminium öntvényen fizikai sérülés látható...
Na, milyen esélyem van, hogy kapok egy jól müködö hdd-t?? Elvileg a mostanit felküldik pestre.
A 60hz-es problémát megoldottam (csak egy kicsit kerestem :D )
Akkor egy viszonylag fontos kérdésre keresek választ!
Milyen progi tudja megmondani, hogy hány bit-es a memóriavezérlöje a videokártyámnak?!
Eddig aida32-t próbáltam, 64bit-et irt... :( :(

(#6) fehrudi válasza afterburner_ (#4) üzenetére


fehrudi
csendes tag

Másikat már nem fogok venni, ezt megvettem. pont
Maxtort nem szivesen vennék, baráti körökben is sok elhalálozott, ellenben van egy 60gb-os samsungom kb 15 hónapja és még soha nem vesztettem nagyobb mennyiségü adatot... Eredetileg segate-et akartam venni, de 2 üzletben sem volt.

(#7) Totyi válasza fehrudi (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Max még az everest(aida utódja),vagy a sisoftware sandra.Bár nem hinném,hogy az aida téved;de meglehet.

(#8) maszat válasza fehrudi (#2) üzenetére


maszat
senior tag

Ha a vga-n 4 memcsip van, akkor 64 bites, ha 8 akkor 128 bites

(#9) fehrudi válasza maszat (#8) üzenetére


fehrudi
csendes tag

4 memória-chip -> 64bit
Adia:64bit
Everest:64bit
Sandrában meg nem találtam ilyet... de az érdekes dolgokat irkált ki... alaplap 255 celsius.... :D
Köszi a segitséget.... holnap megy vissza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.