Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung HDD - APM Probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes gondom a Samsung SATA vinyómmal. Típusa Samsung HD502HJ (500GB).
A múlt héten vásároltam egy új alaplap-memória-cpu párost, és arra lettem figyelmes hogy a HDD-m ki be kapcsolgat, mint ha parkolópályára tenné a fejet, érdekes módon az elérés nem lassú ettől függetlenül, de volt, hogy az idiótája írás/olvasás közben levágta a fejet parkolóba, és akkorát nyekkent hogy azt hittem abban a percben összetojja magát a vinyó.... A BIOS-ban semmi ilyen beállítási lehetőség nincs erre vonatkozóan. Én fejvesztve elkezdtem megoldást keresni, miközben mellettem ki-be kapcsolgatott a vinyó... Találtam egy HDDScan nevű programot, amiben van egy APM kikapcsolási lehetőség. Próbából rámentem, OK és hopp! Megszűnt a probléma... Csak hát ez ugye átmeneti megoldás, egészen a köv. restartig él, vagy a zárolás-feloldásig. Átmenetileg az indítópultba betettem egy batch file-t amit a HDDScan generált ezáltal rögtön mielőtt elkezdene nyekeregni, kikapcsolja az APM-et. Na de hát ez nem megoldás... és így elég nagy beruházás után nincs pénzem újabb 13-14 ezret kiadni egy HDD-re is. (Pláne hogy az újjal is ezt csinálná...) Hozzáteszem, S.M.A.R.T OK, HDD Sentinel 100/100. Tehát nem hardveres a hiba, nem is lehetne, hiszen előtte 3-4 nappal még az előző gépemben semmi baja sem volt. Olvastam hogy a bugos Intel chipset driver, vagy az Intel RST okozhat ilyen gondot... Valakinek volt már hasonló tapasztalata, vagy esetleg van valami ötlete mit tehetnék?
Hangsúlyozom, ezzel a futtatáskor indítós batch fájlal megszűnt a probléma... (Átmenetileg) De ez így nem maradhat...

(#2) Intruder2k5 válasza Lifer092 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

HDD probléma (nem adatmentés)

Ezt a topikot zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung HDD - APM Probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.