Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Gergosz2 válasza Krisz79 (#550) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez most komoly? Olvasd el a felhasználói kézi könyvet , ott is leírja, hogy a telefon töltés közben melegszik Ráadásul még a navigáció is ment :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#552) kodoboy válasza Varszegig (#549) üzenetére


kodoboy
tag

Ilyet itthon lehet kapni valahol?

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#553) sajby válasza kodoboy (#552) üzenetére


sajby
senior tag

Sajna csak ebay.LEgalábbis én nem találtam itthon.

[ Szerkesztve ]

(#554) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

S3 LTE-t? igen lehet, a t-mobilenál biztos.

(#555) Gergosz2 válasza whatwhatwhat (#554) üzenetére


Gergosz2
veterán

omg!
fóliáról beszélnek....

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#556) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Ma végre volt egy kis nyugi körülöttem, így kibontottam a dobozt.
Benne van a telefon, fóliás elöl hátul.

Be még nem kapcsoltam, és ezzel részben kapcsolatban lenne is egy kérdésem.
Van arra mód, hogy most, amikor még 0 mp. -es lementsem a teljesen gyári állapotot?
Valamikor olvastam, hogy android sdk -ból az adb -vel lehet mentést készíteni a gépekről, az ennél a készüléknél is működhet?
(Szeretnék egy mentést, nem azért mert egyből szét akarom flash -elni, hanem azért, mert ki tudja mit hoz a jövő és gondolom, ahogy most van, azt lenne a legcélszerűbb elmenteni a későbbiekre.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#557) Plazmacucci válasza glaci (#556) üzenetére


Plazmacucci
félisten

a nulla másodperces mentésnek mi értelme? ugyan az mint mikor factory resetet csinálsz...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#558) nggabi válasza Plazmacucci (#557) üzenetére


nggabi
nagyúr

kezdő samsungosk mániája :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#559) glaci válasza Plazmacucci (#557) üzenetére


glaci
őstag

Úgy gondoltam a mentést, hogy a teljes rendszerről (ROM, Bootloader, Kernel, JB) tehát minden, hogy ha később bármit felrakok és nem tetszene, akkor könnyen egyszerűen visszaállhassak a 0 perces állapothoz.

Nem megoldható, vagy nagyon bonyolult?
(Én úgy gondoltam ez gyorsabb, egyszerűbb és kézenfekvőbb, mint szükség esetén a NET -en keresgélni a felraknivalót.)
Amivel fel lehet rakni a dolgokat (Octans, ha jól emlékszem), az a program nem tudja esetleg lementeni az aktuális állapotot?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#560) nggabi válasza glaci (#559) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem tudod csak úgy elmenteni. samsungnál elég a gyári romot visszarakni, ez a gyári állapot is. olvass sokat :)

"szenyor dzsíííí"

(#561) glaci válasza nggabi (#558) üzenetére


glaci
őstag

Egyébként tényleg ez az első Samsung "Droidom". (Egy Omnia II az elődje.) Az Androiddal pedig egy ZTE V71A tablet okán van csak csekélynek számító tapasztalatom.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#562) glaci válasza nggabi (#560) üzenetére


glaci
őstag

Szóval akkor muszály leszek vadászgatni majd, ha egyszer esetleg oda jutok. Kár, bíztam benne, hogy ha most le tudom menteni, akkor később bármikor visszaállítható lesz majd. Na mind1, egyelőre nem tervezek ROM -olni. Állítólag a gyári állapot is nagyon jó.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#563) nggabi válasza glaci (#562) üzenetére


nggabi
nagyúr

azért annyira csak nem kell megerőltetned magad :D (google 2. találat :U )

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#564) glaci válasza nggabi (#563) üzenetére


glaci
őstag

Ok, köszi, akkor ha ilyen egyszerű, inkább nem agyalok tovább rajta.

Más:
Észrevettem a tetején egy pici apró betűs matricát: Qualcom 4G
Ez mit jelent? Nekünk Snapdragon procink van és nem Samu Exynos?
(Nem mintha túl sokat számítana, csak eszembe jutott!)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#565) Balduran válasza glaci (#564) üzenetére


Balduran
tag

Szerintem az azt jelenti, hogy LTE képes a készülék.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge

(#566) SP!T válasza glaci (#564) üzenetére


SP!T
addikt

S3 LTE modeme Qualcomm márkájú, azért van rajta, természetesen a proci Exynos!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#567) glaci válasza SP!T (#566) üzenetére


glaci
őstag

Rendben, akkor ez is tiszta.
Sejtettem, hogy így lehet, csak emlékeim szerint a Qualcomm -nál ilyen All-In-One SoC -okat használnak, azért jutott eszembe, mint kérdés, hogy elképzelhető-e, hogy minden onnan való.
Tehát akkor csak a rádió Qualcomm. (Olvastam, hogy nincs benne FM, kár ... Persze azért talán túlélem majd valahogy!) ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#568) adise


adise
őstag

1 Hónap használat után sem bántam meg az iphoneról való váltást, az egyetlen dolog az a némítópöcök, ami hiányzott az elején, de ennél nagyobb bajom soha ne legyen :)

(#569) Gergosz2 válasza adise (#568) üzenetére


Gergosz2
veterán

amúgy mi tetszik a rendszerben az ios-hez képest?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#570) adise válasza Gergosz2 (#569) üzenetére


adise
őstag

Majdnem 5 év ios után szerintem az tetszik az egészben, hogy "más" . Szimplán csak unalmas volt már nekem. A kijelző méret is tetszik. A sebességet nem mondom, mert régebbi iphoneról váltottam, igy annál már minden gyorsabb volt. De ez is amiatt volt, hogy nem igazán éreztem lényegesnek a váltást. Az én használatomban nem zavart ha nem egyből nyilik meg a facebook vagy valami, hanem vártam 1-2 másodpercet. De mivel esett 1 métert telefon, így muszáj volt már cserélnem :)

(#571) Plazmacucci válasza adise (#568) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Grat, jól választottál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#572) ESP23


ESP23
senior tag

Valaki tudja hogy ez micsoda?
Ma reggel telepítette a telefonom + a tabletem.

(#573) rutyika68 válasza ESP23 (#572) üzenetére


rutyika68
őstag

Hali!
Samsung felhő.. mint a Dropbox, adatok tárolására, továbbítására szolgál.

[ Szerkesztve ]

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#574) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

2 hete beneveztem egy ilyen telefonra.

Pár jó szó: Azelőtt Motorola Milestone-m volt 256 MB RAM-al, hát a 2 GB más érzés :) Plusz kellemes csalódás a sokak által szidott műanyag kialakítás - számomra frissítő ez a könnyedség a Milestone full fém házához képest.

Kérdés: Elég jó akció volt a T-Mobile-nál, 60-ért egyszeri összeggel hoztam el Mozaik S csomagban. Mondjuk ha jól tudom, ezt a telefont nem is lehet függetlenül, csak szolgáltatónál megvenni. Kérdésem, hogy mennyire igaz az, hogy a T-Mobile hátráltatja a frissítéseket? Hol tudom ellenőrizni, hogy a gyári (sima SIII?) firmware, és ahhoz képest a T-mobile hol tart? Pár pletykát találtam interneten, miszerint a 4.2.2 várható, továbbá 4.3-ról is, és 5.0-ról is a jövőben.
Az előző Motorolát szana széjjel moddingoltam, úgymond kiélveztem az Android moddingolhatóságát. Ehhez a telefonhoz viszont nem szeretnék hozzányúlni, root jog szinten sem. Egyelőre csak érdekelne, hogy mi a helyzet ilyen téren.

(#575) ESP23 válasza rutyika68 (#573) üzenetére


ESP23
senior tag

És hol találom meg?
A menüben nincs, a megosztási lehetőségek között sincs.
Csak az alkalmazás kezelőben van benne.

(#576) LouiS22 válasza Shrike7973 (#574) üzenetére


LouiS22
veterán

Urbánus legenda, hogy a T-Mobile hátráltatlja a frissítéseket. A félreértés abból adódik, hogy a szolgáltató megcsinálja a frissítést, berakja a saját szarait, teszteli és kiküldi a Samsungnak, mert ott mondják rá az áment. Na, ez okozza a késést. Ha jobban belegondolsz, a T-Mobile-nak miért lenne érdeke, hogy szopassa a saját ügyfeleit?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#577) Plazmacucci válasza LouiS22 (#576) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig szopatja android és wp platformon is.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#578) kelzsoca válasza LouiS22 (#576) üzenetére


kelzsoca
félisten

A félreértés abból adódik, hogy a szolgáltató megcsinálja a frissítést, berakja a saját szarait, teszteli és kiküldi a Samsungnak, mert ott mondják rá az áment.

Ez egyébként pont fordítva van, a gyártó, a szolgáltató kérésére elkészíti a specifikus szoftvert, majd a szolgáltató teszteli ki.

https://vertigostore.eu

(#579) Petii88


Petii88
tag

Mi a fene, emeltek az árán pedig hamarosan akartam venni egyet, a 47 ezer ft os ár elég jó volt, de a 88 ezer már annyira nem tetszik :( Inkább akkor One X et veszek egy 20 as olcsóbb

S7 Edge

(#580) glaci válasza Petii88 (#579) üzenetére


glaci
őstag

Audusztus végéig volt annyi. (Írta is, valahol az oldalon, hogy 4G akció.)
Én is ezért vettem meg gyorsan. Eredetileg számot szerettem volna hordozni, de az már nem fért volna bele az időbe. (Későn, kb. 4 napja vettem észre az akciót, a számhordozás meg egy hét kb.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#581) LouiS22 válasza kelzsoca (#578) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem vitatkozásképp, de akkor itthon mit tesznek hozzá? A Telekom saját cuccait?

Vagyis ha jól értem, akkor az van, hogy ha a Telekom azt mondja, hogy nekem nem kell több frissítés, akkor kész, ennyi volt?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#582) glaci


glaci
őstag

Természetesen augusztust akartam írni, csak figyelmetlen vagyok.

Ma nyomkodtam kb. 1,5 órát. Tapasztalatok:
Az akku mintha kicsit jobban bírná, mint a tabletem.
Ugyan egyelőre még nincs agyontelepítve, mint a tabi, de szerintem jóval gyorsabb lesz úgy is.
A kijelző "kicsisége" szokatlan a 7" után, de legalább használható és szép, nem mint némely mobilok. (Azt azért már érzem, hogy a következő készülékemnek Note II méretűnek kell majd lennie.)
Szuperül reagál mindenre, egyelőre gyors, a touch szuper érzékeny és pontos, a kijelző nagyon szép.
Elégedett vagyok.
Még ra kell raknom a sok szutykomat, ha utánna is így szalad minden, akkor mennyei lesz.
(A 2 GB RAM és a 4 mag bizakodásra ad okot.) ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#583) kelzsoca válasza LouiS22 (#581) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itthon? semmit, csak tesztelniük kell, ami sok esetben akár több hónap is szokott lenni. :)

A szolgáltató tehát közvetlenül nem nyúl a szoftverbe, ami változtatás-módosítás van a "szokásos" felett, azt adott esetben kiküldik a gyártó felé.

Nyilván a szolgáltató érdeke is, hogy a megjelent frissítéseket elhozza, hiszen rajtuk csattan az ostor, a userek nem a Samsunghoz fognak menni asztalt verni, hanem a T-Mobile-t zaklatják ilyen esetben.

https://vertigostore.eu

(#584) glaci válasza LouiS22 (#581) üzenetére


glaci
őstag

Remélhetőleg nem történik ilyen, ha Samsung amúgy is elkészíti a frissítést.
(De ha mégis megesne, akkor szerintem megjön majd más irányból, mint annó az Omnia II -nél is történt.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#585) Petii88 válasza glaci (#580) üzenetére


Petii88
tag

Jah, azt láttod nem láttam :) Na mind1, talán lesz még ilyen akció vagy kicsit esik majd az ára :)

S7 Edge

(#586) Prien válasza Petii88 (#579) üzenetére


Prien
addikt

Én is bosszankodtam egy sort,hogy drágább lett, pedig szerintem jól fogytak az előfizetések is a készülékekkel...

A kevés is több a semminél.

(#587) lord.lakli válasza Prien (#586) üzenetére


lord.lakli
őstag

Lehet majd megint drágábban árulni használtan :). S4 ára mozaik S-el 172560 Ft, edigitalban meg függetlenül rabság nélkül 179900 Ft.

(#588) Prien válasza lord.lakli (#587) üzenetére


Prien
addikt

Az szép! :(
Az S 3 LTE Dominoban lett 101691 Ft, ez 2 év gyártói (Samsung) garanciával értendő? Mert már függetlenül is ennyi, csak a garancia a kérdés...

A kevés is több a semminél.

(#589) Gergosz2 válasza Prien (#588) üzenetére


Gergosz2
veterán

persze 2év+ 2 hó prémium gari.

ahogy mondod tényleg felvtték az árát kb 10k-val minden csomagban.
És a függetlennel vigyázz mert 100% hogy bóvli gsm garis a cucc, mivel idehaza hivatalosan csak a Tmobile forgalmazza az s3 lte-t.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#590) kelzsoca válasza Gergosz2 (#589) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínűleg jól fogyott, és a készletek fogyóban.

https://vertigostore.eu

(#591) Gergosz2 válasza kelzsoca (#590) üzenetére


Gergosz2
veterán

inkább az lehet hogy hó eleje van , és ilyenkor mindíg felfele visizk az árakat, azt vettem észre.
De biztos jól is fogyott :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#592) lord.lakli válasza Gergosz2 (#589) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hát nem 10e Ft-al vitték fel. Mozaik S-ben reggel még 48e Ft volt, most majdnem 89 e Ft. Dominóban 90eFt helyett 102e Ft.
Garanciával viszont tényleg vigyázni kell, mert LTE-ből tényleg csak a T-mobile van ide haza legálisan.

(#593) Danny750 válasza lord.lakli (#592) üzenetére


Danny750
őstag

Én személy szerint örülök neki , hogy felvitték az árát..
Így legalább korrekt pénzt lehet kérni érte használtan is a későbbiekben...

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#594) csepeli1 válasza Danny750 (#593) üzenetére


csepeli1
csendes tag

Jajam, meg szerintem sok új készüléknek is betett... (mármint h 89k, meg még kevesebb előfizuval, az új ennél "lényegesebben gyengébb" telók is ennyik voltak.. gondolom azok nem fogyhattak úgy, de ki tudja... :) )

De amikor augusztus elején levitték az árát olyan 5-6-a körül, utánanéztem és írták is hogy aug 31 v szept 1-ig minden LTE képes teló -sok ezer dominoban. :D Erre jött hogy előfizuval is lejjebb ment az LTE.. az gondolom a szerető gondoskodás :))

Meddig lesz még kapható a teló, v azt nem lehet így tudni még? :DDD

S3 LTE, napról napra jobban szeretem ;)

(#595) Danny750 válasza csepeli1 (#594) üzenetére


Danny750
őstag

Hát igen nagyon jó áron volt, de eddig tartott....
Szerencsére többen időben kapcsoltunk és lecsaptunk eme remek készülékre..

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#596) tzsolesz válasza Danny750 (#595) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van. :)

(#597) LouiS22 válasza kelzsoca (#583) üzenetére


LouiS22
veterán

Amit nyugtáznak egy PLSZ-szel (pont leszarom :D).

Köszi a pontosítást, én tudtam rosszul. :R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#598) Mitya17


Mitya17
csendes tag

Én aug. 21-én vettem a t-mobilenál egy ilyen készüléket 89k-ért dominóban. Szerintem megérte és tényleg szerencsém volt, hogy most újra felvitték. Én teljesen megvagyok vele elégedve Minden játék fut rajta lagg mentessen full grafikon. Nokia 500-as után eléggé furcsa volt, de hamar meglehet szokni. Aksiról annyit hogy közepes. Ha nagy a fényerő és nincs energiatakarékon akkor bizony hamar lelehet meríteni. Viszont jól lehet vele takarékoskodni. Várom az Android 4.3-at de nem találtam semmit róla fórumokon. Esetleg lehet hogy már kijött csak a t-mobile vacakszik? Minden esetre nagyon jó a teló. Esetleg ki használ hozzá flip cover tokot? Mert sehol sem kaptam választ arra, hogy ez most mágnessel tapad oda vagy mivel? Mert neten rendelném és ott nincs kipróbálás. Köszönöm!

(#599) LouiS22 válasza Mitya17 (#598) üzenetére


LouiS22
veterán

Maga a 4.3 már kint van egy ideje (az AOSP), de a TW miatt értelemszerűen időbe telik a Samsungnak is az "átállítás", plusz nem valószínű, hogy az S3 áll a prioritási lista élén.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#600) Mitya17 válasza LouiS22 (#599) üzenetére


Mitya17
csendes tag

Köszönöm a válasz! És a flip coverről nem tudsz semmit? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.