Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #37745920


#37745920
törölt tag

már bő egy éve van a gépemben egy samsung ts-h5552b dvd iró. az a problémám vele, hogy mostanában nem akarja beolvasni a lemezeket (se dvd, se cd), csak kb 3-4ik próbálkozásra, egy perc gondolkodás után.... van hogy üresen, lemez nélkül is felpörgeti magát. viszont írni rendesen ír (már amikor hajlandó felismerni az üres lemezt...) viszonylag sokat írtam vele már az elmúlt időszakban. lehet, hogy ennyi időre tervezték? a neten találtam egy ts-h552c firmware-t. szerintetek lehet/érdemes ezzel próbálkozni, vagy az egész írót lazán a bal vállam felett hajitsam ki az ablakon és nyugodjék békében....?

(#2) mr_ricsi válasza #37745920 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Először egy szakszerű optika tisztítást kellene elkövetni rajta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) #37745920 válasza mr_ricsi (#2) üzenetére


#37745920
törölt tag

köccike....
arra gondoltál, hogy valamilyen tisztító cd-t kellene lejátszani rajta/vele, vagy van más megoldás is?

(#4) mr_ricsi válasza #37745920 (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

TisztítóCD-t semmiképpen sem, ugyanis az írók legnagyobb részében tiltott a használata, mert szétveri az optikát.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5) IRON STORM válasza #37745920 (#1) üzenetére


IRON STORM
őstag

az 552b íródra ne tedd rá az 552c firmwaret. hardveresen nem ugyanaz a két író!
a te íródnak megfelelő utolsó firmet tedd rá ami a TS11.
megpróbálhatod megtisztítani, de nem hiszem hogy az lenne a gondja...

Csak a TDi!

(#6) mr_ricsi válasza IRON STORM (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''megpróbálhatod megtisztítani, de nem hiszem hogy az lenne a gondja...''
És a firmware csere miért segítene? Olvasási problémája van, nem írási. (Ráadásul ez a probléma nem a kezdetektől áll fenn.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) tuskooo válasza #37745920 (#1) üzenetére


tuskooo
addikt

Rakd rá, semmit se veszítesz vele

(#8) IRON STORM válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azt sem írtam hogy a firmware frissítés megoldja a problémáját.:) Szerintem az az író haldoklik már....

Csak a TDi!

(#9) arpeen2 válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


arpeen2
senior tag

Egy firmware frissítés jelentősen javíthatja az olvasási képességeket is, nem csak az írást kalibrálja a FW.

(#10) mr_ricsi válasza arpeen2 (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az induló hsz szerint a CD-ket sem akarja beolvani. Márpedig a CD már olyan ''ősöreg'' technika, hogy egy DVD író akármilyen régi firmwarerel is kell hogy kezelje.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) mr_ricsi válasza IRON STORM (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintem az az író haldoklik már....''
Akkor a Cd és DVD olvasásból csak az egyik szokott eltűnni, hiszen külön lézerdiódájuk van. Persze, közös hiba is elképzelhető. (Pl. ha koszos az optika. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) #37745920 válasza arpeen2 (#9) üzenetére


#37745920
törölt tag

szerintem sem sok lehet hátra már ennek a sz*rnak, bocs samsungnak, de azért megpróbálom ezzel a ts11-es firmware-el, meglátjuk mit használ neki. és mindenkinek kössz az éremleges hozzászólásokat....
kár, hogy manapság mindent csak egy-két éves üzemre terveznek....

(#13) suzan


suzan
csendes tag

Az én íróm (Samsung TS-H552B) se akar működni.Olvasni még úgy ahohogy de írni már nem.

(#14) #37745920 válasza #37745920 (#12) üzenetére


#37745920
törölt tag

na! végre eljutottam oda, hogy rárakjam az új ts11-es firmwaret az íróra. hál'istennek ''egyben maradt a masina'', de nem segített az olvasási képességein. viszont dvd-t írtam vele rögtön, mintha ezen segített volna. (ui. eddig, akár 4x-es írás mellett is a tároló lement 7-8%ra, most max 90%-ig süllyedt) ennyit ért neki az újdonság...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.