Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SeatZola


SeatZola
őstag

Helló Mindenkinek! Tudom, hogy hülye kérdés és mindenki tudja a helyes választ csak én nem, de miért csak 131GB-ot lát az XP-m a 160 GB-os vincsiből, holott a BIOS 160GB-nak látja. Sejtem, hogy valamit kel vele tenni (pl. FDISK-el) de pontosan mitt és hogyan?

Minden mennyiségben várom a segítséget! Köszi előre is.

Rappi

(#2) lacko22


lacko22
aktív tag

Tegyél rá XP service Pack 1-et és király lesz de csak akkor amikor az első partíció van kész.

(#3) moonman válasza SeatZola (#1) üzenetére


moonman
titán

XP service pack 1 [L]http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/updates/sp1/network.mspx[/L] majd 48bites lba kezelés [L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;303013[/L]

(#4) SeatZola


SeatZola
őstag

Köszi. Megpróbálom, bár ezt a 48 bites LBA kezelést nem igen értem.

Rappi

(#5) moonman válasza SeatZola (#4) üzenetére


moonman
titán

start - futtatás - regedit

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesAtapiParameters
kulcsot megkeresed és létrehozol egy dword értéket ''EnableBigLba'' néven, majd állítsd 1-re az értékét.

ezután futtatsd le ezt a patch-et: [L]http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=b997cc5f-4483-4edc-a17e-6f659a033b0d[/L]

ennyi.

(#6) [Kovi] válasza SeatZola (#4) üzenetére


[Kovi]
tag

Sztem már van vagy 3 ilyen topic, ugyanis nem csak samsungot érinti hanem általában minden 130 gigánál nagyobb vinyót.. amúgy nekem is ilyen winyóm van, service pack1+48 bit LBA hotfix és tökéletesen megy :))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#7) I_Am válasza [Kovi] (#6) üzenetére


I_Am
veterán

És az SP1 után minek raktad fel a bigLBA hotfixet?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) moonman válasza I_Am (#7) üzenetére


moonman
titán

biztos ami ziher alapon gondolom. végül csak az atapi.sys-t cseréli 5.1.2600.1135 verzióról 5.1.2600.1135 verzióra :)

(#9) SeatZola


SeatZola
őstag

Ok! Kösz mindenkinek a segítséget! Este megpróbálom.

Rappi

(#10) [Kovi] válasza moonman (#8) üzenetére


[Kovi]
tag

Ez tévedés, mert nálam tuti hogy fent volt service pack1, és megnéztem az atapi.sys verziószámát, és nem az volt ami-t MS oldalán írtak, és csak LBA hotfix telepítése után váltott át a verziószám 5.1.2600.1135-re..

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#11) SeatZola


SeatZola
őstag

Na, a hiba megszüntetve. Beraktam a másik wincsi mellé, s azon van XP+SP1. Innen már látta a teljes méretet (suck! a gyárakba, a 160GB csak 152) a formázáshoz. Köszönöm az ötleteket mindenkinek!

A téma zárható!

Rappi

(#12) moonman válasza [Kovi] (#10) üzenetére


moonman
titán

sp1 vagy sp1a? (elvileg nem ez a különbség, csak kíváncsi vagyok valamire) mi volt a régi verziószám?

(#13) SeatZola válasza moonman (#12) üzenetére


SeatZola
őstag

Sima SP1 és megy minden csont nélkűl.

Rappi

(#14) moonman válasza SeatZola (#13) üzenetére


moonman
titán

és meg tudod mondani az előző verziószámot? tényleg csak kíváncsiságból.

aláírásod kicsit hosszú

(#15) SeatZola válasza moonman (#14) üzenetére


SeatZola
őstag

Ha leírod, hogy hol tudom megnézni akkor igen, meg tudom mondani.

Tudom, hogy hosszú az aláírásom, de még nem találtam frappánsabb rövidet.

Rappi

(#16) moonman válasza SeatZola (#15) üzenetére


moonman
titán

windowssystem32driversatapi.sys jobklikk - tulajdonságok - verzió fül.
nálam 5.1.2600.1135

(#17) SeatZola válasza moonman (#16) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok! Este leszek otthon a gép elött, megírom neked. Kb. 21.00 körűl.

Rappi

(#18) Grobby


Grobby
tag

megy?

Üdv,G

(#19) lesi


lesi
csendes tag

SAmsung 120Gb merevlemzt akarok venni. Ettől függle a kérdés. Már sokat olvastam a neten de egyre homályosabb a dolog. Szóval Win98SE és XP-vel akarom használni. Ha lehet egyben és FAT32. Az olvasmányok alapján úgy tűnik a boot particiónak max 32Gb lehet. A többi akár több is, de fenyegetnek kompatibilitással ha más gépbe teszem. Remélem világos a kérdés. Minnél nagyobb FAT32 ha lehet! Valaki hozzáértő világosítson fel. (semmi disk manager meg stb.) Ha bonyolult a válasz szívesen veszem a mail-en kapcsolatot. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.