Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 120gb hdd - windows nem ismeri fel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kizo13


kizo13
tag

Sziasztok!

Egy olyan próblémám lenne, hogy adva vagyon egy Samsung 120GB-os vinyó, ami minden gond nélkül ment. Áttéve másik gépbe a windows már nem hajlandó olvasni róla, csak látja, hogy létezik, de abból is csak 30GB-t. Próbálkoztam már mindennel, de sehogy nem sikerült az olvasás róla. Elképzelhető, hogy hibát okozhat egy rossz jumperelés? Vagy mi okozhatja ezt a hibát az egyik percről a másikra?

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#2) Gamespy™


Gamespy™
tag

másik gépben probáltad azota?
milyen régi a gép amiben nem megy?lehet csak 32 g-ig kezel az alaplap

Ide valami frappánsat kéne írnom...

(#3) kizo13 válasza Gamespy™ (#2) üzenetére


kizo13
tag

Próbáltam már 3 gépben, de semmi. Mindnél ez a gond. Amúgy XP-n is és Win98-on is próbáltam.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#4) moonman válasza kizo13 (#3) üzenetére


moonman
titán

fat32? [L]http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;314463[/L]

[Szerkesztve]

(#5) kizo13 válasza moonman (#4) üzenetére


kizo13
tag

Ezzel nem lehet gond, mert ezelőtt is XP alatt futott, hibátlanul

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#6) moonman válasza kizo13 (#5) üzenetére


moonman
titán

csak azt nem mondtad meg, hogy fat32-e, meg, hogy mivel particionáltad.

(#7) kizo13 válasza moonman (#6) üzenetére


kizo13
tag

Nem én particionáltam :B Úgy kaptam a vinyót. de amúgy NTFS a fájlrendszere

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#8) moonman válasza kizo13 (#7) üzenetére


moonman
titán

''Amúgy XP-n is és Win98-on is próbáltam.''

ntfs-t? :F

(#9) kizo13 válasza moonman (#8) üzenetére


kizo13
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :C

2 particíó van, a kisebb egy 40-es FAT32, de a többi NTFS :DDD

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#10) moonman


moonman
titán

csak azért kérdeztem, mert a 30 (32) GB particióméret-limit tipikusan fat32-s probléma. ha tényleg ntfs és előtte simán ment xp alatt, akkor nem igazán tudom elképzelni hirtelen, hogy másik xp miért nem látta. (olvasnivaló: [L]http://www.microsoft.com/resources/documentation/Windows/XP/all/reskit/en-us/Default.asp?url=/resources/documentation/windows/xp/all/reskit/en-us/prkc_fil_tdrn.asp[/L])

(#11) moonman válasza kizo13 (#9) üzenetére


moonman
titán

és akkor végülis melyik rendszer melyik particióból mennyit lát? :)

(#12) kizo13 válasza moonman (#10) üzenetére


kizo13
tag

Nem lehet attól baja, hogy a vinyón van egy olyan jumperlehetőség, hogy ezt a particíólimitet szabja meg, és így lett indítva a gép? Nem tudja a windows átállítani valahogy a vinyót?

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#13) kizo13 válasza moonman (#11) üzenetére


kizo13
tag

Régen XP-n minden szép és jó volt. Most minden oprendszeren csak az elsőt látja, de azt is csak 30GB-nek, és ha rá akarok kattintani, akkor olyan hibát ír ki, mint amikor nincs lemez az floppy-meghajtóban.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#14) Trak válasza kizo13 (#12) üzenetére


Trak
addikt

Hmmm. esetleg ne limitáld le a winyót 30 GB-ra a jumperrel, és akkor látni fog többet is:)Az a jumperlehetőség limitálja a winyót 30Gb osra.... Állítsd át Masterre, vagy Slave re vagy Cable selectre...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#15) kizo13 válasza Trak (#14) üzenetére


kizo13
tag

Már megtörtént, visszaállítottam a jumpert, de ugyanazt csinálja. Nem ettől van a gond?

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#16) moonman


moonman
titán

jaj anyám! :DDD eszembe nem jutott volna, hogy ezt valaki még használja...

most már cse*heted úgymond. még azt próbáld meg, hogy eszközkezelőből töröld a meghajtót és indítsd újra. így elvileg új eszközként kell felismernie és talán látni fogja az egészet. ha nem megy, újra kell particionálni.

(őszintén, minek kellett az a jumper? :P)

(#17) Trak válasza kizo13 (#15) üzenetére


Trak
addikt

Nem tudom.. még nem jutott eszembe egyszer sem használni ezt a jumperbeállítást. De ezek után tuti nem fogom kipróbálni. Próbálgasd masteren, slave-n, mind a jumpert, mind a kábeleket is variálva.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18) Trak válasza kizo13 (#12) üzenetére


Trak
addikt

Az a jumper nem partíciólimitet szab meg, hanem az egész winyót ''lekorlátozza''.
Szerintem ettől nem lesz használhatatlan, de lehet hogy újra kell formázni/partícionálni stb...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#19) kizo13


kizo13
tag

Igazából kölcsönadtam a vinyót és mivel én master-en használom, de ott slave kellett, így át lett jumperelve. Hazaért, én jumpert vissza. Rosszul :(((

Próbáltam már mindenhogy, minden variációval, de semmi. és a formázás segít rajta? Sajnálnám azt a rengeteg cuccot, ami rajta van.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#20) Trak válasza kizo13 (#19) üzenetére


Trak
addikt

Próbálgatni más gépben, vlami hozzáértővel, hátha ő tud vlami okosat. Igazából látni kell egy ilyet, vagy saját kezűleg próbálgatni.
Formázás maga nem hiszem, hogy segít, egy partition magic el meg kéne nézni.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#21) kizo13 válasza Trak (#20) üzenetére


kizo13
tag

Csak azért gondoltam a formázást, mert a windows is azt ajánlgatja folyamatosan. Megnézem vele (PQ), de ha nem megy, marad a formázás :) Ha valami fejlemény van, akkor beírom, hogy okosodjunk :D

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#22) Trak válasza kizo13 (#21) üzenetére


Trak
addikt

Csak azért kell megnézni PQ val, mert ha csak egy partíciót lát, akkor lehet hogy hiába formázod. Na mind1.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) kizo13 válasza Trak (#22) üzenetére


kizo13
tag

Megpróbálom, persze, de asszem már csak holnap. Ma már fáradt vagyok. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Tényleg.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 120gb hdd - windows nem ismeri fel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.