Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 120 s-ata gond..... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Az a gondom, hogy mikor bootolok a 120-asomról akkor azt írja ki hogy, Hiányzó NTLDR és alá pedig hogy Újraindítás: CTRL+ALT+DEL....
:F :F szerintetek mi lehet a baj???
Ja és ha 40-esről bootolok akkor elbirom indítani a 120-ast de akkor az Üdvözöljük feliratnál kikapcsolnak a winyók és újraindul a gép....
HELP!!!

(#2) czollnerg


czollnerg
aktív tag

senki, semmit??? Na, ugyan már, legalább vmi ötletet....

(#3) Kraptor


Kraptor
őstag

Sérült az op rendszer és nrem tud bootolni.

(#4) czollnerg


czollnerg
aktív tag

ez biztos??? Mikor leformáztam a winyót, és újraindítottam, akkor is azt írta ki hogy Hiányzó NTLDR.... de ez micsoda???
Lekell formáznom a winyót mielőtt új XP-t teszed rá???

(#5) Junkie válasza czollnerg (#4) üzenetére


Junkie
aktív tag

Ezt akkor irja ki ha nincs működő oprendszer a gépen

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#6) Travelos válasza czollnerg (#4) üzenetére


Travelos
őstag

Véletlenül tetörölted az NTLDR-t, ami a főkönyvtárban van.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#7) Kraptor válasza czollnerg (#4) üzenetére


Kraptor
őstag

Valamit csak felkel tenned a vinyóra ha arrol akarsz bootolni.:) AMikor installálod az xpt akkor alatta az megfogja elötte formázni, tehát azzal nem kell törődnöd. NTLDR az NT Loader-t jelent. Ez egy program, ami az NT alapú op rendszerek része és ez töltődik be amikor felbootol a géped a hdd boot sectorábol és ez mondja meg, hogy mit és hogyan kell betölteni. Magyarán e nélkül nem tudsz bootolni.


HA win95/98 és win2000/XP(NTFS)-vel akartál dual bootolni, vagy csak simán upgradeltél róla, akkor ''inkompatibilitás'' lép fel és ez történik.


[Szerkesztve]

(#8) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Én úgy próbáltam hogy kihúztam mindent,csak az s-atas 120-as volt...
Megformáztam, elkezdtem telepíteni az XP SP1-et és mikor újraindult a telepítésnél, akkor utána ugyebár a 120-asról kellett volna bootolnom...
Hát igen, csak hogy nem tudtam folytatni a telepítést mert ezzel a hülye NTLDR-el szarakszik állandóan.....
Értitek? Én már nem tok mit kitalálni!

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem értem pontosan a problémát. Most van telepített rendszer a 120-ason vagy nincs?
Ha van és egyszer csak nem müx, akkor valszeg megsérült a filerendszer. -> Bootolni telepítőcd-ről, javítókonzol és chkdsk. Utánna talán helyrejön.

Ha meg nincs rajta rendszer akkor persze hogy nincs NT loader sem!
Formázás után is kiírja, mert az MBR-ben benne marad, hogy az NTLDR nevű filet kell elindítani a vinyón a rendszer bootolásához. Ha ezt is el akarod tüntetni, akkor ki kukázni az MBR-t is. De egyébként nem oszt nem szoroz.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) czollnerg


czollnerg
aktív tag

akkor most röviden.... mit csináljak vele.
Volt rajta op. csak menet közben kikapcsoltak a winyók, + mittomén....
Akkor most formázzam meg, és csak simán tegyek rá Xp-t???
Dehát akkor ugyan ezt fogja kiirni, nem??? :F :F

(#11) czollnerg


czollnerg
aktív tag

ja és mikor nem müxött, akkor scandiskkel, + mindennel próbáltam, de tökéletesnek találta....
Ja, azt elfelejtettem mondani hogy előtte húztam egy kicsit a procin és azóta nem müxik.... :F

(#12) L3zl13 válasza czollnerg (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Simán tegyél rá XP-t. Nem értem még mindig mi a bajod.
Mikor fogja megint azt kiírni? :F

NTLDR az XP része. És most valamiért bootoláskor nem találja a rendszer. Újrarakod az XP-t, és akkor majd megtalálja és bebootol.

Külön formázni nem kell, de ha lehet telepítést úgy csináld, hogy az XP letakarítsa a szemetet a vinyóról. (Formázza újra a vinyót.)

Aki hülye, haljon meg!

(#13) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Kössz mindenkinek, MEGY!!!
Újraraktam, kihúztam a másik 2 winyót, és most müxik...
Gyors is, szép is.... :C :C :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 120 s-ata gond..... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.