Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maxcooper


maxcooper
tag

Hi!
Az a pálya hogy most meditálok 2 ''olcsó'' hardware között!
Az egyik a SpeedLink 4 in 1 Force Feedback kormány+pedál+váltó+kézifék 9987 HUF,
a másik a Saitek R440 Force Feedback kormány+pedál 14450 HUF!
Szal' az érdekelne, hogy milyenek a tapasztalatok a cuccal kapcsolatban.
Minden féle minősítést várok a kormányokkal kapcsolatban, jót, rosszat.
Előre is köszke!

(#2) Viktor77 válasza maxcooper (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Egyértelmű. Saitek.

A Speedlink-ben lehet, hogy nem is Force Feedback van, csak valami gagyi vibramotor. Na, azzal lehet csak igazán szívni.

MOD: Mellesleg: Bővebben: link. Van több kormányos topic, sőt van a Saitek-nek is topicja, igaz nem túl sok hsz-el. :)

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) maxcooper válasza Viktor77 (#2) üzenetére


maxcooper
tag

THX!
Akkor asszondod' Saitek?!
Háát én is arra gondoltam, de most megnyerő áron láttam ezt a kormányt és gondoltam adok egy esélyt neki, még ha csak így topicban is!
Köszke!

(#4) ksasa


ksasa
tag

Az az igazság, hogy abban a szerencsés (v. szerencsétlen) helyzetben vagyok, hogy volt módomban kipróbálni mindkettőt. Először is szert tettem a Speedlink általad említett fajtájára még a MM akciója keretén belül 9900Ft-ért karácsony előtt nemsokkal. Háát mit mondjak, a küllemmel semmi problem, rengeteg programozható gomb + kényelmes fogású bőrutánzat...igenám, de a kormány 1 napig nem volt nálam, szinte ''postafordultával'' visszavittem a boltba a következők miatt:

1. a kormány alapból nem középre pozicionált, hanem jobbra volt egy kis 10 fokos eltérése
2. az FFB ereje nem lett volna rossz, de csak a bal oldalon működött
3. rengeteg játék csak digitális vezérlőként ismerte fel

Mivel a srácok a boltban csak úgy pénzt nem fizetnek vissza, ezért tettek ők is egy próbát., ahol kiderült, hogy jobbra tekerésnél automatikusan vissza-vissza rángat középállásba, ugyanez a hiba viszont a bal oldalon nem jelentkezett. Kipróbáltunk még 2 ugyanilyen típusú kormányt és azoknál is ugyanez a hiba volt + az 1. pont. Úh. valszeg nem is volt véletlen az az akciós ár (ennyit az üzletpolitikájukról :((( )

Ezekután alaposabban körüljártam a témát, rengeteg cikket, fórumot, tesztet olvastam és végül az anyagi keretek miatt 2 kormány közül választhattam, amikről jókat írtak. Ez a 2 pedig a Logitech Wingman Formula Force és a Saitek R440 volt. Végül ez utóbbit választottam, az alábbiak miatt:

1. sokkal kényelmesebb (gumírozott; a váltókarok és a gombok könnyen elérhetőek)
2. kisebb helyen elfér
3. rendkívül erős FFB-je van
4. nagyon pontos

Persze mint mindennek és mindenkinek neki is vannak hibái mégpedig az, hogy néhány játék (főleg gyerekded baromságok, de a Colin 04-2005 is) nem kezeli/nem kezeli jól az FFB-jét.

De a komolyabb autósprogikkal (Richard Burns Rally, F1c '99-2002, GTR FIA, Flatout, Xpand Rally) iszonyat jó. :C

Úh. a bőlére eresztett kis mondóka és sületlenség után csak azt tudom mondani, hogy mindenképpen a Saitek mellett döntsél.

Ja és ha vmi tapasztalatod majd még ezeken kívül lenne vele írj a Saitek R440 topicba (nem a reklám helye ;) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.