Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) Dhampir


Dhampir
félisten

A Lost Alpha megérdemelt volna egy "lemezes" kiadást, nagyszerű játék.

A föld alatti laborok világa nagyon hangulatos, és Nomád sztalker is egy érdekes figura.

A visszaszámlálásos részeket nem kedveltem, a régi játékban sem.

A gépjárművezetés gyengén volt megoldva. Az erőmű területén a páncélozott jármű ablakai csukva voltak, de külső nézetből sikerült használni.

A Szarkofágnál elég sok hiba jelentkezett, amelyeknél statikus fényre- és DX9-10-re váltással, újratöltésekkel sikerült csak továbbjutni.

(#6652) -szabi-


-szabi-
őstag

Túljutottam a gépjárműves kínlódáson.
Végül gyalog mentem fától-fáig sűrű mentéssel.
Kb. 15 heli kinyír visszatölt újrapróbál stb. után eljutottam az alagútig.
Ez a rész nem lett jó.

Volt nálam RPG de a játék nem engedte a heli lelövését. :)

üdv
szabi

(#6653) Dhampir válasza -szabi- (#6652) üzenetére


Dhampir
félisten

Borongáson oldalt kell elszaladgálni, kerülgetvén közben az anomáliákat. A híd előtt vagy után érdemes a másik oldalra átszaladni, nálam ez bevált. Kevés pihenővel, csak futás végig, a lövöldözők elhagyhatóak kisebb sebzések árán. Több alkalommal is így szeltem át azt a részt a bányáig és vissza.

(#6654) Mans20 válasza Dhampir (#6653) üzenetére


Mans20
addikt

Ott én is gyalogoltam,élmény volt amikor lőttek rám 100 méterről de nem láttam honnan.Néha sikerült kilőni a helikoptert.

Itt nincs spoiler gomb marhajó

Nálad mi lett a végén?Én azt hittem valami nagy káosz lesz,aztán csak pár ellenfél volt meg rakéta vetős.Erőműbe bementem,nem találtam a helyes irányt,így kijöttem és kicsit feljebb volt a generátor,kikapcsoltam és boldogság.

(#6655) Dhampir válasza Mans20 (#6654) üzenetére


Dhampir
félisten

Elmentem a Kívánságteljesítőhöz is. Ezután visszatértem a korábbi mentéshez és kimentem az erőmű területéről, majd Szellemet elkísértem a generátorokhoz (?).

Ezután az X2 laborhoz kellett eljutni, amíg Szellem elvonta az ellenség figyelmét.

A labort katonák őrizték, de annyira bugos volt, hogy nem reagáltak közeledésemre.

Az X2-es laborba kellett lemenni és végrehajtani a különféle feladatokat. A laborok voltak a legjobbak a Lost Alphában, kiváló hangulatot biztosítottak.

A játékot lezáró animáció végén visszakerültem szabadjátékra Kordonba.

(#6656) Aarpok válasza Dhampir (#6655) üzenetére


Aarpok
őstag

A generátoros pálya volt a legjobb az első javítással 5 lépésenként kidobott. :DDD Azt hittem soha nem érek el a laborig,de a jó sztalker kitartó és meg is lett az eredménye (egy 3 lábú kutyát kellett simogatni) :D

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#6657) Dhampir válasza Aarpok (#6656) üzenetére


Dhampir
félisten

Szegény kutyuka. :O

Nálam a generátoroknál stabil volt, csak a Szarkofágban kellett szenvedni, amikor a tartalék energiaforrás megkeresése miatt léptem ki az ajtón.

Ott többször lassított felvételre váltott át, a gravitáció lecsökkent, mintha a Holdon ugráltam volna, majd monolitosok jelentek meg, és a kezembe pisztoly került, ami önmagam ellen fordult.

A Kívánságteljesítő előtt is kivágott, de DX 10-re váltva rendben lepergett a videó.

Az X2-nél zavaróak voltak a gyakori megszakító videók, de az már nem bug volt.

(#6658) shield


shield
őstag

Nem nagyon jön az új cucc, pedig reménykedtem benne, hogy az évfordulóra megjelenik.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6659) Dhampir válasza shield (#6658) üzenetére


Dhampir
félisten

Hozzátesz még új küldetéseket és pályákat?

(#6660) shield válasza Dhampir (#6659) üzenetére


shield
őstag

Azt nem tudom, nem vagyok járatos ezekben a dolgokban. Ha benépesítik a pályákat, akkor szerintem várhatóak új küldetések.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6661) Dhampir válasza shield (#6660) üzenetére


Dhampir
félisten

Elég népesek voltak ezek így is, valami mindig motoszkált vagy zabálta a másikat a közelben. :D

(#6662) shield válasza Dhampir (#6661) üzenetére


shield
őstag

Úgy gondoltam, hogy emberekkel és feladatokkal.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6663) shield válasza Dhampir (#6661) üzenetére


shield
őstag

Most merre kóborolsz?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6664) Dhampir válasza shield (#6663) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalkersoup-ot fórumot olvasgattam.

(#6665) shield válasza Dhampir (#6664) üzenetére


shield
őstag

Ne csak olvasgasd, játsszad is! Én sajnos 3 hét kényszer pihenőn vagyok, így a Zóna tabu. :O

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6666) Dhampir válasza shield (#6665) üzenetére


Dhampir
félisten

A Sztalkerszappan teli van bugokkal, egyenlőre nem foglalkozom vele.

Mostanában átmentem egy-két egészséget érintő megpróbáltatáson, emiatt kedvem sincsen ilyesmihez.

A "3 hét kényszerpihenő" remélhetőleg nem rabosítás. :D

Jobbulást kívánok!

(#6667) shield válasza Dhampir (#6666) üzenetére


shield
őstag

Nem, csak kórházosítás. :D
Én is csak olvasgatom, hogy mit írnak a srácok. Amúgy sem lenne sok kedvem játszani.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6668) Dhampir válasza shield (#6667) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg olvasgathatod a SaGa59 által fordított Stalker-könyveket. :)

Mielőbbi felépülést!

(#6669) kekeeci válasza Dhampir (#6666) üzenetére


kekeeci
senior tag

Maradjunk inkább a levesnél, a szappan egyáltalán nem ehető. :)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6670) Dhampir válasza kekeeci (#6669) üzenetére


Dhampir
félisten

A Zilahy levest feldobná még a szappan is. :)

(#6671) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nagyon jó játék, rá sem lehet szinte ismerni az eredetire. Pálya töltéskor meg kilépéskor chrashelt csak eddig. Minden mehet maxra 1 kapcsolót kivéve a fűárnyék kinyírja még a gtx980m-et is. :D Van egy küldetés ahol a játék elején az egyik nagyobb csata után a föld alatt kellett megkeresni egy könyvet, aztán valami flash meghajtót kéne de sehol nem találom. :D

[ Szerkesztve ]

(#6672) Dhampir válasza ->Raizen<- (#6671) üzenetére


Dhampir
félisten

Agroprom. Ahol lejutottál, ott jobbra az első ajtó Sztrelok "búvóhelye". Közben figyelgess, mert rád törhetnek.
A flash meghajtót fent keresd a szellőzőcső nyílásában.

(#6673) shield válasza Dhampir (#6672) üzenetére


shield
őstag

Ha jól emlékszem a nyílás alatt van valami vaságy vagy valami.

Nem jön semmi hír az új kiadásáról. :(

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6674) ->Raizen<- válasza Dhampir (#6672) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Köszi!

(#6675) Dhampir válasza shield (#6673) üzenetére


Dhampir
félisten

A részeg bandita és a laborok hangulatos világai tetszettek benne a legjobban.

(#6676) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Vétek arcok a bányában elvették a cuccomat és elküldtek egy küldetésre.
Visszakapom majd vagy elvesztettem mindent?

üdv
szabi

(#6677) genndy válasza -szabi- (#6676) üzenetére


genndy
addikt

A küldi végén biztos visszakapod, de lehet hogy rögtön föl is veheted. Ott van a főnök melletti polcon alul a ládában.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#6678) -szabi- válasza genndy (#6677) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, hála az égnek akkor visszaveszem a cuccom.

üdv
szabi

(#6679) Dhampir válasza -szabi- (#6678) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha visszakaptad szerencséd van, én nem tudtam erről a lehetőségről, és nem volt egy leányálom végigvinni a küldetést. :)

(#6680) cheatergs válasza Dhampir (#6679) üzenetére


cheatergs
senior tag

Csak grindelni kellett megint párszor Cordonban és Garbage-ben, semmi komoly. Úgy tűnik csak én játszok ilyen ráérősen. :)

Mindig minden mindegy

(#6681) Dhampir válasza cheatergs (#6680) üzenetére


Dhampir
félisten

:F

Grindelni? (darálni?)
Nyelvújító vagy. :D

Az ide-oda szaladgálás megtörtént, ám engem nem zavart a sok séta, csak a bánya felé vezető rész volt unalmas. Borongáson kitapasztaltam, hogy hol kell átmenni a másik oldalra mikor tudok a szikla tövében elfutni, vagy kikerülni az anomáliákat, így bár lőttek rám, de megúsztam harc nélkül. Tehát a bányában elszedett felszerelés nélkül is túl lehet élni, csak a banditákkal való kényszerű megütközés jelentett kínszenvedést.

Egészében annyira nem jött be a játék, de vannak benne nagy ötletek, és ezek a részek tetszettek:
- részeg bandita
- a baráti izlom, akit megsajnáltam magányosan ácsorgásában
- az X-laborok világa
- a professzor rádiójában (és még valakinél hallottam) sugárzott adás (az orosz kiadással játszottam, nem tudom, hogy nálatok is ugyanez volt az alapjátékban?)

(#6682) cheatergs válasza Dhampir (#6681) üzenetére


cheatergs
senior tag

Sima netszleng, ősrégi szó. Kevés vok én a nyelvújításhoz. ;)

Azt megint észrevettem, h rajtam kívül mindenki magyarul játssza. Én angolul (lusta dög a magyarítás "installációjához"). Csomószor gondolkodok rajta, h ez v az a tulajdonnév vajon melyik angol megfelelőjét takarhatja.

Vhol az is fura nekem, h míg én minden(ki)t puskacsővégre kapok, addig sokan közületek kerülitek a harcot. Én így nem tudnék fejlődni, gyűjteni a lootot (kedvenc elfoglaltság), meg úgy általában véve tápolni. Különben is, mindig ők kezdik.
Pdg én kábé pacifistának számítok IRL.

Mindig minden mindegy

(#6683) Dhampir válasza cheatergs (#6682) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is magyar felirattal játszottam, habár voltak hiányosságai.

Pont az a gond, hogy kicsit gyűjtögetésre is helyeztem a hangsúlyt, és rengeteg holmit találtam.

Például Sötétvölgyben a monolit harcolt helyetted is, amíg bent keresgélted az árulót. Ott is rengeteg cucc volt felszedhető.

A banditák raktáráról nem is beszélve, temérdek kötszer stb. terülj-terülj asztalkám, el sem bírod vinni, alig bírtam visszavergődni Borongásra, közben még rejtekhelyek is akadtak...

A harc amúgy is kikerülhetetlen bizonyos helyeken.

[ Szerkesztve ]

(#6684) cheatergs válasza Dhampir (#6683) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ha jól rémlik azt az árulót még csak besétálva kell megtalálni, kivel áll hadban ott a Monolith? Dereng vmi a katonaságról (az ominózus helikopteres üldözés), de azok csak később jönnek... V hogy van. A Monolith-ot mindenesetre mindig én mészárolom le.
De uez a szitu Agropromnál is, ahol a stalkerek a Army/Banditák/XY-frakcióval buliznak, mikor én belecsöppenek. Ott is mindenki megdöglik a végére, az ellen többnyire általam.

Szóval én nem használom ki a játékon belüli ellenségeskedéseket. Aki-ami nekem vörös, azt sebesen szürkévé avatom. Egyenesen kutatok utánuk.
Kivéve a bloodsuckert meg a csuklyás törpét, azokkal idegesítő 1v1-ezni. Főleg a bloodsuckert hanyagolom, mert a láthatatlansága és ide-oda rohangálása fárasztó.

Jó, én növelt zsákkal bóklászok, h minden csip-csup harmonikát és elemet listázhassak, így nem kell otthagynom semmit.

Banditák raktára melyik map?

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#6685) Dhampir válasza cheatergs (#6684) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, amíg besétálsz, elveszed ami kell, közben valamikor támadás éri a monolitit, amibe nem kell közbeavatkoznod, ezután a hullarablás szavatolva.

A banditák raktára Sötétvölgyben található a bázisuk földszinti részén (onnan nem messzire tudsz lejutni a fogva tartott szolgálatoshoz). Egy kapucnis őr ácsorog előtte, de amíg szabadon járhatsz-kelhetsz közöttük, addig előzékenyen engedi, hogy kinyisd a rácsos ajtót, és összeszedegesd amire szükséged van.

(#6686) shield válasza cheatergs (#6684) üzenetére


shield
őstag

Én sem hagyok ott, sehol semmit, mindent begyűjtök, az a legfontosabb.
Jaa... és csak annyit adok el, amennyit nagyon muszáj.:D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6687) Dhampir válasza shield (#6686) üzenetére


Dhampir
félisten

Ebben a játékban nem kell nagyon gyűjtögetni. Persze sörétből több kellett volna, de elsősegélydobozból bőven akadt.

(#6688) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A játék telepítési helyén az "appdata\savedgames\" könyvtárban hogy néz ki egy mentés?
Például:
mentes.sav
mentes.dds

Ezen felül van még valami ami adott mentéshez tartozik?

(#6689) rétisün válasza -szabi- (#6688) üzenetére


rétisün
veterán

ha csak nem variáltak valamit a készítők, akkor így kell kinéznie, eddig legalábbis minden stalker játékban így volt, mentésenként ez a 2 fájl.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6690) -szabi- válasza rétisün (#6689) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm. :)

(#6691) Hegasus válasza Sensut (#6612) üzenetére


Hegasus
senior tag

"Egy helyen crashelt általában, amikor először átlépünk Agropromba és felkér a sztalker, hogy segítsünk megvédeni a bázist. Ott jön a bejátszás a harcról, és utána mindig kidobott valamitől az asztalra."

nah nálam ez előjön és nem is tudok továbbjutni. ezt hogy oldottad meg? találtam valami ilyet, ezt azt írja, hogy a gamedatában kéne modosítanom a meceniy_in_hell.script-et, csakhogy ezt a fájlt nem találom.
el tudná valaki küldeni? (vagy más megoldás)

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#6692) Sensut válasza Hegasus (#6691) üzenetére


Sensut
őstag

Itt nekem visszatöltés után mindig tovább ment.

(#6693) -szabi- válasza Dhampir (#6679) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Megpróbáltam nélküle, de géppisztollyal nem ment.
Visszamentem a pakkomért az AK-ból jobban értenek. :)

üdv
szabi

(#6694) Dhampir válasza -szabi- (#6693) üzenetére


Dhampir
félisten

Fokozatosan szedegettem össze a muníciót az elterült banditáktól. Persze előfordult, hogy szajrézás közben lepuffantottak. Még szerencse, hogy ez csak egy játék. :D

(#6695) Fred23


Fred23
nagyúr

Most kezdtem a játékot, előtte a CoP-ot vittem végig modokkal. Ebben a játékban milyen fegyverek vannak? Elérhető lesz valamikor Strelok SGi-5-öse? Még nem tanulmányoztam, de kaptam valamilyen javításra alkalmas szerszámot is, ezzel tudok bármit javítani? Lesz ebben a játékban is majd saját ládám valahol? Linuxon próbálta már valaki? Majd még írok, most csak ennyit. Egyelőre nagyon bejön, és meglepően bugmentes!

[ Szerkesztve ]

(#6696) Dhampir válasza Fred23 (#6695) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben próbáltam Linuxon, de akkor nem jött össze.

Linuxon nekem ezek mentek.

(#6697) Fred23 válasza Dhampir (#6696) üzenetére


Fred23
nagyúr

Elkapkodtam kicsit az örvendezést, mert kifagyott, aztán mikor megpróbáltam visszatölteni a legfrissebb mentett állásom, megint kifagyott. :( Pedig bejött ez a játék, a hálózsák is egy olyan szuper ötlet, nem tudom, miért nem volt a CoP-ban! Lehet, kap még egy esélyt, de nem tudsz esetleg egy olyan STALKER-modot bármelyik részhez, ami hatalmas pályát ad, ugyanakkor atomstabil is? A CoP-ot imádtam, de alapjáraton pici, modokkal meg bugos. Átnézek a StalkerSoup topikba is, hátha az pont valami olyasmi, amit keresek...

Amúgy volt egy olyan érzésem a Lost Alpha közben, hogy dróton vagyok húzva, mert ha nem úgy csinálom, ahogy a küldiket kapom, ha csak kalandozok, és esetleg gyilkolászok is össze meg vissza, akkor kizárom magam teljesen a történetből. Pl. gondoltam rá, hogy FOX-ot nem mentem meg, aztán kiderült, hogy milyen jó is, hogy mégse hagytam, mert ő javítja a fegyókat, ruhákat. Wolf-ot is először lelőttem és kifosztottam. :D

PeL: Igen, ha az 1.3-ra gondolsz! :( Még az lehet, hogy nem szereti a játék, ha más is fut a háttérben: 15 szálon töltöttem le közben. Viszont a mentett állásomat már restart után nem tudta visszatölteni, pedig akkor már csak a játék futott direkt.

[ Szerkesztve ]

(#6698) PeL válasza Fred23 (#6697) üzenetére


PeL
addikt

1.0003-as patchet feltetted hozzá? Azzal gond nélkül végig tudtam játszani.

(#6699) Dhampir válasza Fred23 (#6697) üzenetére


Dhampir
félisten

A beállításokkal érdemes játszadozni, a megvilágítást átállítani.

Most a Hullócsillagot viszik sokan a ShoC topicban SaGa59 magyarításával, én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#6700) SaGa59 válasza Fred23 (#6697) üzenetére


SaGa59
őstag

Hatalmas mod pl a Secret Trails 2. Ez egy ShoC mod, angol. Vagy a f.o.t.o.g.r.a.f ugyanattól a csapattól, szintén angol. A Secret Trails 2 sokkal hosszabb, mint bármelyik mod, amt ismeek, nagyjából a ShoC alapjáték héromszorosa lehet a játékidő. A f.o.t.o.g.r.a.f. "csak" akkora lehet, mint a ShoC.

Aztán ott van ugyancsak a ShoC-hoz a a Hullócsillag, a CoP-hoz a Spectrum projekt, a Sóhajok völgye, a Szövetség ideje (meg ennek az első változata a Gladiátor II, ami tulajdonképpen ugyanaz a történet, csak kicsit más elképzelésekkel, ha teljes élményt akarsz, előbb ezt viszed végig, majd a Változás idejét, de a sztori ott sem ér véget, csak még nincs kész a harmadik rész), a Halál ellen 1, a CS-hoz a Változás ideje. Ezek nem akkora modok, mint a másik kettő, de mind új történet, van ami teljesen új terület, és az aláírásomban szereplő megosztáson ott vannak a magyarításaik, más modoké mellett. A Halál ellen 2 fordítása még nincs kész, azt nem érdemes megpróbálni, csak ha nagyon tudsz oroszul..

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.