Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Antonius1978 válasza farazsola (#6499) üzenetére


Antonius1978
addikt

A .db allomanyokat csak egy kulon programmal lehet Gamedata konytvtarra alakitani, mivel nem egy hagyomanyos csomagolo programmal van osszecsomagolva.
Minek kell neked a Gamedata mappa, azaz miert akarod a .db-ket kicsomagolni ?

(#6502) Dhampir válasza cheatergs (#6500) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor egyszer feljöttem a híd felé vivő alagútból, már minden híd alatti katona halott volt. :U

(#6503) cheatergs válasza Dhampir (#6502) üzenetére


cheatergs
senior tag

Cordonban két híd van, az "afféle" a Gyár előtt, ahol a stalkerek gyülekeznek, meg a leszakadt vasúti, azokat köti össze az alagút.
A vasútinál a katonákat neked kell kinyírni, legalábbis én még nem találkoztam olyannal, h maguktól kinyúltak, mire az adott játékban először odaértem.
Mellesleg én először a katonákat nyírom ki, mert az alagútban a zombikba sok lőszer kell, úgyh sztem megéri azután visszamenni, h biztosítva van a lőszermennyiség.

Respawnolni Cordonban csak akk fog bárki is, ha átmentél legalább Garbage-ba, és jó idő után visszajössz Cordonba. Rossz dizájneri döntés miatt Garbage-ból visszaérkezéskor kapásból a kapuőrző militarys brancsba dob be a szkript (miközben Cordonból kifelé v 100m-t kell még gyalogolni kifelé a kaputól), onnan tudni fogod, h minden ellenséges humanoid, disznó és vadkan respawnolt a pályán. A patkányok, a két fénylény, a kutyák és a macskák nem fognak.

Megjegyzem megint fura döntés, h a semleges stalkerek sem, tehát ha egyszer kiirtották a veled baráti stalkereket a gyárban a banditák, akk csak Wolf járőrözik ott. Számomra ez illogikus, hisz vsz épp a kívülálló, semleges stalkereknek kéne legtöbben lenniük a játékban.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#6504) Dhampir válasza cheatergs (#6503) üzenetére


Dhampir
félisten

A leszakadt vasúti hídnál amikor kijöttem, bizony valamitől elhunytak a derék őrök, és rengeteg cuccuk volt, alig győztem elhordani a teherautóhoz.

Simán átlehet menni közvetlenül a híd alatt is, amikor lőnek, csak meglepetésszerűen kell megjelenni és gyorsan kell futni, lentről tüzelnek rád, amikor észrevesznek. Persze a legegyszerűbb kicsit távolabb átkelni a vagonoknál.

A többit nem tudom, mert nem jöttem vissza a Szeméttelepről (csak kölcsöngépen játszottam pár héttel ezelőtt), és Rosztovba sem tudtam átmenni, mert folytonosan kidobált a játék.

Egyébként lövöldözés helyett sokkal egyszerűbb elszelelni, ahol csak lehetséges. :D Némi tűzharcot követően Agropromnál a megszerzett irattokkal így rohantam vissza a föld alá. Az akció előtt a távolból kilőttem a hangszórót és az egyik őrtornyost, habár ezzel elszabadítottam a poklot, mert kívül elkezdtek vadászni rám.

[ Szerkesztve ]

(#6505) capulet75


capulet75
addikt

Van ilyen, nálam is volt, asszem a harmadik végigjátszásra hogy csak a sniper volt életben fent a hídon. De legalább épp volt nála 100 skúló a dragonhoz. Elég sokáig elmentem annyi lőszerrel ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6506) cheatergs válasza Dhampir (#6504) üzenetére


cheatergs
senior tag

Én úgy vok vele, h az ellenség azért van, h lootot adjon nekem, szóval aki-ami vörös a minimapen az rövid időn belül szürke lesz. :) Kedvelem a gyűjtögetést, no!

Nekem úgy tűnt, sztori szerint lineárisan lehet haladni a mapek közt, tehát mindenképp a Garbage-ba kell menni először, onnan Barba, onnan Agropromba, onnan küldenek a Dark Forestbe, majd Dark Valleybe, onnan Rostockba, a többire már nem emlékszem. Amíg nincs unlockolva egy térkép, addig visszafordít.

Mindig minden mindegy

(#6507) kekeeci válasza farazsola (#6499) üzenetére


kekeeci
senior tag

Honnan szedted, amit én találtam, az be se indul. (Amúgy NLC - New Level Changer)

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#6508) Dhampir válasza cheatergs (#6506) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha van bőven lőszered, akkor érthető, kevés lőszerrel inkább a spórolás hangsúlyos. Súlylimit emelése nélkül a zsákmányolás inkább gyötrelem, ezért szóba jöhet az időnkénti futás. Persze hullák nélkül rejtekhely információk sincsenek. Viszont nem sok mindent lehet elcipelni úgy, hogy tíz méterenként kifullad a figura. Nálam rengeteg holmi gyűlt össze így is, nem győztem vinni, pedig nagy részét Kordonban hagytam a híd utáni teherautóban. A hosszú sétákat untam meg, amikor leszórtam a cuccaim nagy részét a padlóra Sztrelok búvóhelyén (aminek ajtaját később valaki kinyitotta és elcsente az otthagyott holmit).

(#6509) farazsola válasza Antonius1978 (#6501) üzenetére


farazsola
csendes tag

szerkeszteni szoktam a config fálylokban egy két dolgotfegyvereknél némely ruhánál és ebe a álapotukba lehetetlen.

(#6510) shield válasza farazsola (#6509) üzenetére


shield
őstag

Azt hiszem EZ AZ.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6511) Kaszas1990


Kaszas1990
csendes tag

Sziasztok ujra feltettem a STALKER Lost Alphat de most a Serega valtozatott ami egeszen idaig jolmukodik!
De viszont megszeretnem valtoztatni a sujlimitett de ebben a valtozatban nincsenek meg a fajlok amikbe bele kell piszkalni. Valami otlet, h hogyan tudnam megoldani? A valaszotokat elore is koszonom! :)

(#6512) Dhampir válasza Kaszas1990 (#6511) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha minden igaz, akkor ez lesz az sensut fórumtárs hozzászólásában.

(#6513) Kaszas1990 válasza Dhampir (#6512) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Nagyonszepen koszonom ki is probalom. :)

(#6514) Dhampir válasza Kaszas1990 (#6513) üzenetére


Dhampir
félisten

Szívesen, ha lehetséges, majd oszd meg velünk a tapasztalatodat, hogyan vált be. :)

(#6515) Kaszas1990 válasza Dhampir (#6514) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Le van toltve illetve sikerul modositanom is amit szerettem volna de viszont a script problemat nem sikerult meg oldanom, de rajta vagyok a probleman illetve irtam Sensut forumtarsnak is ezugyben. Remelem o tudja a megoldast, h hogyan lehet torolni azt a bizonyos 3 scriptet. Igazabol nem talalom a jatekon belul peldault ezt HudItem.cpp . :((

(#6516) Dhampir válasza Kaszas1990 (#6515) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a visszajelzést, remélhetőleg sikerül megoldani.

(#6517) Sensut válasza Dhampir (#6512) üzenetére


Sensut
őstag

Ez a patch csak az eredeti Lost Alphahoz készült, a Serega féle tartalmazhat olyan módosításokat, amik nem kompatibilisek ezzel a patchel. Ez a patch eredetileg tartalmazott 3 módosított script fájlt, de miattuk (vagy csak valamelyikük miatt) a játék szinte minden video bejátszás után kidobott az asztalra, ezért eltávolítottam őket a csomagból. Viszont értelemszerűen ezek eredetije ott van az adatbázisban és FONTOS hogy meglegyen, nem szabad onnan is törölni! A patchben csak módosították őket valamiért, ha jól emlékszem hangokhoz volt köze annak, amitől a játék crashelt.

(#6518) Dhampir válasza Sensut (#6517) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi!

(#6519) capulet75


capulet75
addikt

Van valakinek 200kg-os teherbírásra vagy nagyobbra módosított fájlja? A régit nem találom. :(

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6520) Dhampir válasza capulet75 (#6519) üzenetére


Dhampir
félisten

:DDD

(#6521) capulet75


capulet75
addikt

?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6522) Kaszas1990 válasza Dhampir (#6516) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Hello mindenki! Sikerult meg oldanom a problemat vegul is eleg egyszeru volt a megoldas.
Eloszor is en ezt a verziot toltottem le: [RePack by SeregA-Lus] S.T.A.L.K.E.R - Lost Alpha szoval csak ezzel mukodik amugy hozzateszem edig megjelent javitasok mind benne vanak valamint van egy par uj fegyver is mint peldaul TT-33 tokarem valamint PPSH-41 legalabbis en ezekel talalkoztam idaig. Instalalas utan feltelepitettem a honositast SLAHU-v0.9.3003b.zip. Utana javitast amit belinkelt Dhampir azt letoltve csak egy reszet hasznaltam fel. Vagyis csak gamedata\config\system.ltx illetve gamedata\config\creatures\actor.ltx fajlokat masoltam at es ezeket modositottam kedvem szerint. Amit en megvaltoztattam az a sulytoblet kapacitasa mert nekem ez volt a lenyeg. Roviden ennyi remelem tudtam nektek is segiteni, nekem szemelyszerint jo par probalkozasomba es ujratelepitesbe kerult de vegul sikerult! :) Tovabbi szepnapot mindenkinek. :))

(#6523) Dhampir válasza Kaszas1990 (#6522) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönjük a beszámolót, jó játszást! :)

(#6524) Kaszas1990 válasza Dhampir (#6523) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Koszonom es viszont nektek is! :DD

(#6525) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Szerintetek, ha laptopon egy integrált Intel HD Graphics 4000, 2*4 GB RAM-al elvitte a Lost Alphát 1366*768 felbontáson, akkor egy Intel HD Graphics 5500 is vinné? :F

Egy dedikált AMD Radeon R5 M335 VGA elég lehet fullHD felbontáson is, vagy inkább 1366*768 felbontás ajánlott hozzá? :F

(#6526) hubai1979


hubai1979
őstag

Szép napot, honnét tudnám le tölteni a modot a legkönnyebben,az egész javítással együt.

Utóljára játszottam vele,a mocsárban kidobot, mikor az öreg kunyhójához értem,video bejátszás aztán vége.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6527) Dhampir válasza hubai1979 (#6526) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán innen

Ez a SeregA-Lus-féle verzió.

[ Szerkesztve ]

(#6528) capulet75 válasza Dhampir (#6525) üzenetére


capulet75
addikt

Az R5 335 szerintem felejtős. Ha már ilyen low budget kártyában gondolkodsz, vegyél egy régi 5770-et, ha találsz akkor Hawk MSi-t. Az biztosan megbirkózik az Alphával.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6529) hubai1979 válasza Dhampir (#6527) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi ,de nem tudom ha jó lemlékszem azelőtt is egy ilyen verzióval volta gond. :F :F

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6530) Dhampir válasza hubai1979 (#6529) üzenetére


Dhampir
félisten

Igaz, engem is kivágott a Bár felé.

#6528) capulet75

Egy laptopban van ilyen, nem PC. Tény, hogy nem játékra való, de a mobil Intel 4000 is elvitte, attól csak jobb lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#6531) hubai1979 válasza Dhampir (#6530) üzenetére


hubai1979
őstag

Ha t-homos vagy akkor nézd meg ezt.

[link][/L

Jó kis gép,sajna már van egy lcd-tvm ha kifizetem hozzok egyet rögtön.

Bolti ára háromszáz-ezer.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6532) Dhampir válasza hubai1979 (#6531) üzenetére


Dhampir
félisten

Attól függ, hogy melyik boltból.

Az AMD Radeon R7 M360 elég gyengécske, sajnos a gép anyaga nem nagy szám.

Ámde köszönöm, hogy ajánlottad! :R

(#6533) hubai1979 válasza Dhampir (#6532) üzenetére


hubai1979
őstag

Na ugye értel te hozzá. ;] ;] ;]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6534) hubai1979 válasza Kaszas1990 (#6522) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem tudom miket modosítottál,de nekem nem mennek az ilyen dolgok.

Amit modosítottál gondolom súly,gyorsabb futás, nem fárad,tovább van tüdő, meg hasonló dolgok.Fől tudnád rakni valahova, ha szépen megkérlek? Kell uj játékot kezdeni vagy nem?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6535) Dhampir válasza hubai1979 (#6533) üzenetére


Dhampir
félisten

Notebookokban gondolkodok évek óta. :B

A mostani PC konfigurációknak most kezdtem csak utána olvasgatni. Érteni nem értek ehhez sem mélységében, de legalább az ajánlott alkatrészekről szóló javaslatokat úgy-ahogy emésztgetem.

A CoP elfutott már egy régi notebookos NVS 3100m VGA-n is.

[ Szerkesztve ]

(#6536) hubai1979 válasza Dhampir (#6535) üzenetére


hubai1979
őstag

Engem valahogy nem érdekeltek a notebook-laptop dolgok az asztali az igazi.De lehet csak azért mert még nem volt.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6537) Dhampir válasza hubai1979 (#6536) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a laptop drága és kompromisszumos megoldás, ha nem elsődleges a mobilitás, és hely is van a PC szétpakolásához, akkor az asztali az igazi, mellé pedig lehet egy kis használt, könnyen hordozható laptopot venni idővel.

Igényes felhasználás esetén a PC sem túl olcsó mulatság. Esetleg ha sikerül innen-onnan, apróhirdetésekből összevadászni az alkatrészeket, de eléggé időigényes az állandó bóklászás, és nem minden esetben lehet tudni, hogy megbízhatsz-e az eladóban, illetve az általa átadott termékben.

Errefelé szoktak lenni áram- és Internetkimaradások is, néha többnapos. A múlt hónapban is volt. Jól jött volna egy notebook, amivel el lehetett volna menni egy szabad hotspothoz ügyeket intézni.

[ Szerkesztve ]

(#6538) hubai1979 válasza Dhampir (#6537) üzenetére


hubai1979
őstag

Nem tudom én mindig a teszteket nézem, össze hasonlításokat AMD vs INTEL,az egyik piszok drága másik valamivel gyengébb.Sokat számít a videokártya is,alig de alig lehet megmondani hogy mivel jobb a drágább intel.Rengeteg video van fön,meg sztán gondolom számít a monitor is.

[link]

Akkor egy normális videokarival,tiszta szégyen hogy öt éve száz-ötvenezerért vetem a gépem.olyan minőségben tudom játszani a játékot hogy szégyen az egész. :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6539) Dhampir válasza hubai1979 (#6538) üzenetére


Dhampir
félisten

A videóban a Fallout 4 fps értéke nagyon kevés, az APU nem erős.

A monitor esetében fontos, hogy ne villogjon, és legyen jó garanciája.

Általános "mindenes" felhasználásra a DELL P2214H például nekem tetszik, és helyszíni garanciával adják.

Ami mostanában ajánlott ár-érték arányban, például az LG 22MP58VQ-P monitor, de garanciában (és elforgathatóságban) nekem jobban bejön a Dell Ultrasharp monitora.

(#6540) hubai1979 válasza Dhampir (#6539) üzenetére


hubai1979
őstag

Ja igen,akkor én mit szóljak.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6541) capulet75 válasza Dhampir (#6530) üzenetére


capulet75
addikt

Az Intel HD4000-nél kb minden jobb. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6542) Dhampir válasza hubai1979 (#6540) üzenetére


Dhampir
félisten

Én még szóhoz jutok, de azzal ki is fújt az álmodozás. :D

(#6541) capulet75

Már az Intel 4600 is, nekem perpill elég lenne. :DD

(#6543) Dhampir válasza capulet75 (#6541) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt sajnálom, hogy már nem kapható, kifutott a Dell Inspiron 5749 (és korábbi 5748), GT 840M-el.

Azzal a kártyával már lehetett játszogatni is, a Lost Alphára is hellyel-közzel elég lett volna, és bár konzumer gép volt sok hiányossággal, de 3 év gari mellett tűrhető anyagfelhasználással rendelkezett. Persze egy hasonló árú asztali géppel versenyre nem kelhetett.

[ Szerkesztve ]

(#6544) Dhampir válasza hubai1979 (#6538) üzenetére


Dhampir
félisten

Még ezt az Intel-AMD dilemmához, de már nem akarom szétoffolni a fórumot, mégis talán kicsit tanulságos, friss hozzászólás egy felhasználótól:

En most vettem masfel honapja Phenomot, de megbantam.

Jobban jartam volna egy i3-al. Lecserelem majd, ha lesz penzem.

Nekem van olyan helyzet, hogy 60%-on van videokartya kihasznaltsagom GTA5 alatt es a proci meg 100%-on dolgozik 3.7GHz-en, a tapom kozbe teker, mert zabalja a proci az aramot.

...

[ Szerkesztve ]

(#6545) capulet75 válasza Dhampir (#6544) üzenetére


capulet75
addikt

Én egy 4 éves noti - AMD A6 3400M ( feltekerve 2,3Ghzre és undervoltolva) és egy AMD 6650M 2GB hibridje, a 6720G2-őn meg 8GB 1333-as DDR3RAM-on vidáman lostalpháztam. Kacagva és messze nem lowgrafon. 60 alatt van szerintem egy ilyen notesz. Ennyit az AMD-ről. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6546) Dhampir válasza capulet75 (#6545) üzenetére


Dhampir
félisten

Más a notebook alatti AMD működése szerintem. Vajon az adott konfiguráció és a driverek összecsiszoltsága miatt? Nem tudom. Asztalin régebbi Athlonnal nem voltak jó tapasztalataim, ugyanakkor egy gyengébbnek tűnő laptop jobb eredményt produkált. Valószínűleg szoftvere is válogatja, hogy melyik típusú VGA-ra optimalizálták.

Valami hasonló konfig. :)

ATI Mobility Radeon HD3650 256MB a WiP-et 1280*800 felbontásra lecsavarva elvitte, Kordonban próbálgattam.

A8-4500M Trinity APU-ja jól jönne, elfutkosna vele is.

[ Szerkesztve ]

(#6547) Kaszas1990 válasza hubai1979 (#6534) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Szia, ha tudsz ajanlani egy oldalt ahova feltothetem es elerhetove tehetem akkor szivesen megteszem! Igazabol csak a sulylimitet emeltem meg 500 kg-ra. A futast azt hanyagoltam mert alapbol is jol birja! Illetve a serega tipusu verzio a legstabilabb idaig valamit van egy jopar valtoztatas mintpeldaul fegyverek ujratoltese, meg uj fegyverek is talalhatoak benne! A mentessel kapcsolatban pedig en ujat kezdtem a valtoztatsok veget mivel elvesztek a menteseim a jatek ujratelepitesekor. :(( De vegul csak sikerult amit szerettem volna :)

(#6548) hubai1979 válasza Kaszas1990 (#6547) üzenetére


hubai1979
őstag

az jó lenne,az ötszáz kiló király, valamilyen fájlmegosztóra gondoltam,van egy pár ingyenes.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#6549) capulet75 válasza Dhampir (#6546) üzenetére


capulet75
addikt

Nemrég próbáltam itt egy arcnak van egy régi Clevoja, first gen i7, 8 ram és egy régi 5870M van benne. Döbbenet hogy a mai napig megbirkózik az összes játékkal majdnem. Az 1GB Vram már kicsit kevés, de beszarás jó az a cuuc. Valami hat éve megvan neki, és soha semmi baja nem volt. Évente kitakarítja és újrapasztázza, meg vett már bele 3x akkumulátort, de ennyi.

Nem hasonló, az A6 fizikai négymagos, ez meg kettő. A 6650M 2GB is erősebb mint az ebben levő cucc.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6550) capulet75


capulet75
addikt

Beállítottam 500kg-ra a teherbírást, ki is irja hogy x/500, de 150-nél mégis leáll hogy too heavy. :F

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.