Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) capulet75 válasza dredbiro (#6350) üzenetére


capulet75
addikt

Ugye? :P

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6352) dredbiro válasza capulet75 (#6351) üzenetére


dredbiro
senior tag

:P

Good hunting,STALKER !

(#6353) capulet75 válasza havenday (#6349) üzenetére


capulet75
addikt

Rostok Factory-ban pl.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6354) mgabesz87


mgabesz87
csendes tag

Sziasztok! A Minimap átlátszóságát mivel tudnám megszüntetni? A dds textúra alfa channel cseréjével csak a karcok tűnnek el a térképről, de maga a térkép félig átlátszó marad. Ha van megoldás rá előre is köszönöm.

(#6355) capulet75 válasza mgabesz87 (#6354) üzenetére


capulet75
addikt

Leragasztod ducktape-el. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6356) dredbiro válasza capulet75 (#6355) üzenetére


dredbiro
senior tag

necsináld :DDD

Good hunting,STALKER !

(#6357) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
A játék elején a leomlott vasúti hídnál a barlang hová vezet?

Good hunting,STALKER !

(#6358) shield válasza dredbiro (#6357) üzenetére


shield
őstag

Talán a bandita táborhoz, ami a másik modokban ATP. Ha jól sejtem. De jobb ha megnézed. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6359) dredbiro válasza shield (#6358) üzenetére


dredbiro
senior tag

arra gondoltam, ami jobb oldalt lefelé vezet, nem a szószoros értelmében barlang, hanem folyosószerű lejárat :R
szerk:én vissza már nem megyek :DDD

ebben sem lehet egyetlen elbukott küldetés sem a legjobb befejezéshez?

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#6360) mgabesz87 válasza dredbiro (#6359) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Egy elbukott küldetés mindenképpen lesz, de ez a játék része, hiszen saját magad nem ölheted meg :D A vétkeket nem ajánlatos kilőni a cordonban, mert utána elég komplikált lesz megoldani, hogy a barlangban felébredj még a fejbeb@szás után :D Itt a befejezés csak akkor rossz, ha követed a Monolith adást az erőműben.

(#6361) dredbiro válasza mgabesz87 (#6360) üzenetére


dredbiro
senior tag

én azokat legyepáltam mint a szél :U

a befejezéseken is változtattak ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#6362) mgabesz87 válasza dredbiro (#6361) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Egy normál befejezés van, amikor az erőműből kijössz és mész lekapcsolni a generátorokat. A lényeg, hogy ne kövesd a Monolith adást, mert akkor kapsz pár tonna vasat a nyakadba és a többi :D

Én is legyepáltam őket először, ilyenkor vagy újra kezded vagy később mielőtt mennél a barlangjukba beszélsz a csapossal vagy a dutyval. Ez a rész nekem nem volt tiszta ezért én inkább újra kezdtem. Elvileg a duty az ellensége a vétkeknek és ha beszélsz ott valakivel akkor nem csapnak szét a barlangban, de ezt a verziót nem próbáltam.

(#6363) dredbiro válasza mgabesz87 (#6362) üzenetére


dredbiro
senior tag

nem kezdem előröl, nyomom így tovább aztán majd meglátjuk mi lesz :K

Good hunting,STALKER !

(#6364) mgabesz87 válasza dredbiro (#6363) üzenetére


mgabesz87
csendes tag

Úgy is fogja neked írni mikor mész a barlangba, hogy fordulj vissza, mert balhé lesz. Ja meg arra vigyázz, hogy a barlangban van 3 bandita is, nehogy összekeverd a Vétkekkel, mert ugyanolyan rongyokban járnak. Vétkeket ne lődd szét, mert nem fogsz tudni tovább menni.

És ami talán ennél is fontosabb: Mikor beszélsz Velessel elveszi az összes cuccodat és beteszi majd ott a polcon lévő ládába. Kapsz majd tőle 2 feladatot, amíg ezek nincsnek teljesítve ki ne vedd a cuccokat a ládából, mert a csávó meghal mire visszaérsz. Ez lehet valami bug, ha nem veszed ki a cuccokat akkor életben marad és adja a második feladatot. Majd utána mondja, hogy kiveheted a cuccokat, szóval annyi cuccal menj a barlangba amit ott hagyhatsz. 2 rúd szalámi esetleg. a 3 banditával nem találkozol, ha jófelé mész :D

[ Szerkesztve ]

(#6365) capulet75 válasza mgabesz87 (#6364) üzenetére


capulet75
addikt

Nekem sohasem halt meg, pedig mindig kiszedem a cuccaimat a ládából.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6366) dredbiro válasza mgabesz87 (#6364) üzenetére


dredbiro
senior tag

emlékszem erre a cucc elvevősdire, köszi szépen

Good hunting,STALKER !

(#6367) Mans20 válasza dredbiro (#6366) üzenetére


Mans20
addikt

Valahol majd vegyél egy bandita ruhát mert a sötétvölgybe kelleni fog.

(#6368) sklopp válasza Mans20 (#6367) üzenetére


sklopp
őstag

Nem kell venni, Sötétvölgyben a dombok között van egy földalatti létesítmény (egy mélyedésben van a lejárat), három hullával, az egyiknél lesz a ruha. De időhúzás nélkül kell megszerezni és indulni a jelszóért a részeg banditához, mert késlekedés esetén törlődik a jelszós buli. A jelszó hiánya komoly gondot fog okozni a monolitos bázisra behatoláskor. Itt megtekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#6369) mgabesz87


mgabesz87
csendes tag

A bandita bázison is lesz lent a rácsos raktárban fekete bőrdzseki. A kódos palit rögötön ki kell iktatni mielőtt észrevesznek, különben ahogy a kollega is említette bukod a feladatot. Esetleg ki lehet próbálni eladni neki egy-két kupica vodkát, hátha megered a nyelve, de az a baj hamar észrevesznek a haverjai.

(#6370) dredbiro


dredbiro
senior tag

köszi mindenkinek :R

azt hogy lehet megcsinálni, hogy a főhősünk átkutatáskor a pénzből az összeset egy klikkre elvegye, nekem mindig végig kell egyenként kattogtatnom ?

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#6371) Kaszas1990


Kaszas1990
csendes tag

Sziasztok azt szeretnem megkerdezni, h valamit tudtok a S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut kapcsolatban? Mikor jelenik meg esetleg? Egyaltalan meg jelenik Karacsonyig?

(#6372) Plazmacucci válasza Kaszas1990 (#6371) üzenetére


Plazmacucci
félisten

When it's done.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6373) PeL válasza Kaszas1990 (#6371) üzenetére


PeL
addikt

http://www.dezowave.com/lost_alpha_patch_changelog_dc.txt

STILL WIP:
- returning the skills module to pda which we disabled back in 2013
- need to add more npc-s on certain levels, amount of mutants are already 'ok'
- incorrect sunshadows on dx10 render with older ATI-AMD cards (if we can fix)
- SweetFX and alikes renderer injectors crash

Elvileg még ezek vannak hátra. Bár én a skill modulokat hagynám egyelőre, a többi legyen kész és nyomnám is kifele, a skill modult meg beraknám utólag egy esetleges következő patchben valamikor.

(#6374) Kaszas1990 válasza PeL (#6373) üzenetére


Kaszas1990
csendes tag

Ertem es koszonom szepen a valaszod! Remenykedjunk benne, h Karacsonyig csak osszehozak a dolgokat es nagy meglepetesben lesz reszunk. :K

(#6375) shield válasza Kaszas1990 (#6374) üzenetére


shield
őstag

Nem valószínű. :(

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6376) Plazmacucci válasza shield (#6375) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De inkább kizárt egy ekkora pár emberes projectnél amit hobbi szinten szabadidőben űznek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6377) Sensut válasza Kaszas1990 (#6371) üzenetére


Sensut
őstag

A Facebookon kapok néha híreket Dezoéktól. Az utolsó posztjuk novemberben volt, akkor arról írtak, hogy sikerült benépesíteni végre a Mocsár egyik részét, úgyhogy folyik a munka, csak lassan.

(#6378) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Kb. 1 hónapja játszom a játékkal, nagyon tetszik. Hébe hóba volt egy egy engine crash, amit újratöltés megoldott. Viszont most eljutottam a játékban oda, hogy át kellene mennem először a játék során a "Back Countryside" nevű részre. Ezt egyszerűen nem tudom betölteni, mert minden próbálkozásnál engine crash van és kilép.

A lighting-ot már kipróbáltam mindhárom beállítással, mindig összezuhan betöltésnél, bármelyikre állítom. Nektek volt ilyen?

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6379) DannyL81


DannyL81
tag

Ezt írja ki:

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6380) Antonius1978 válasza DannyL81 (#6379) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ugy tunik, hogy memoriahianyod van, azaz amikor be akarja tolteni azt az adott palyat, akkor nincs hozza eleg memoria.
Minden beallitast vigyel le a legkissebbre, ugy probalj meg atmenni, ha sikerul, akkor utanna visszaallitod a dolgokat.

(#6381) DannyL81 válasza Antonius1978 (#6380) üzenetére


DannyL81
tag

Szia! Köszönöm a válaszod! Már próbáltam. 800x600-ra és minimumra vettem, de így se jó sajnos. 4GB ram van a gépemben. Igaz az XP miatt csak 3GB-ot használ.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6382) Antonius1978 válasza DannyL81 (#6381) üzenetére


Antonius1978
addikt

Es azokat a marhasagokat is allitgattad, magyarul valami statikus megvilagitas, meg ilyenek, azaz direcx8,9,10,11 asszem.Na azt is allitsd at, ha nem tetted volna, mert asszem az a legfontosabb, legalabbis nalam azzal mukodott.Ha mar megtetted, es megsem megy, akkor valami gubanc van, a legfrissebb foltozast leszedted ?
En akkor jatszodtam vele, amikor megjelent, akkor 3 foltot kellett kiadjanak, mert nem lehetett kinyitani a bandita bazis pancelszekrenyet.Utanna nem jatszodtam vele, mert annyira nem ragadott magaval, tul uresek lettek a palyak, remelem azota ezt az urt is betoltottek.
Szoval statikus megvilagitas es 800x600, es ha igy is baj van, akkor szerintem valami foltozas hianyzik.Sajnalom hogy csak ennyit tudok segiteni.

Hopp, beugrott meg valami : pl az Enot nevu modnal is kifagyott palyaatlepeskor.Viszont magat a palyaatlepest lementette.A automata mentest probald visszatolteni, meg akkor is, ha nem latsz kepet a mentesnel, hanem durva havazast...

[ Szerkesztve ]

(#6383) DannyL81


DannyL81
tag

OK, megpróbálom ezeket! Nagyon köszönöm a segítséget!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6384) Antonius1978 válasza DannyL81 (#6383) üzenetére


Antonius1978
addikt

Meg eszembe jutott egy aprosag : egy 3 gb-os patch a Stalkerhez.Azaz valami olyasmi, hogy a jatek 3 gigat is felismer.
[link]

(#6385) DannyL81 válasza Antonius1978 (#6384) üzenetére


DannyL81
tag

Sikerült! Az autosave-ről betöltötte bakker. :) Köszi szépen a segítséget, ez szuper! :)

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6386) Antonius1978 válasza DannyL81 (#6385) üzenetére


Antonius1978
addikt

Orvendek hogy segithettem :C , de ne feledd a 3 gigas dolgot sem, van asszem 4 gigas is, en azt hasznalom,de vegulis lehet hogy mindegy, mert a vindoz csak 3 gigat ismer meg nalam is, habar valami dologgal el lehet erni, hogy mind a 4-et lassa, de elfelejtettem hogy mit es hogyan kell csinalni, mit kell hozza letolteni.

Akkor mostmar boldog vagy remelem :DD

(#6387) roby71 válasza Antonius1978 (#6386) üzenetére


roby71
tag

64 bites op rendszer, és már látja is

addig alkudj amíg lehet,ne amikor fizetni kell !!

(#6388) DannyL81 válasza Antonius1978 (#6386) üzenetére


DannyL81
tag

Próbűltam a 3GB-os dolgot is, de akkor el sem indult a játék. Pedig az .ini-t is átírtam, meg az .exe file-t is változtattam. De már mindegy is.

Amúgy azóta is lefagy mindig, amikor arra a pályára akarok belépni. Olyankor autosave-ből töltöm vissza és most már így tudok játszani. :)

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#6389) Antonius1978 válasza roby71 (#6387) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem tudom mennyire birja meg, vagy jo hozza a vasam, marmint 64 bites rendszerhez.

DannyL81 : marpedig a 3 gigas dolognak is mukodnie kellene elmeletben, amugy akkor remek ha mostmar tudsz jatszani, ez a lenyeg.

(#6390) roby71 válasza Antonius1978 (#6389) üzenetére


roby71
tag

Az a cpu tipusátol függ hogy kezeli-e,

addig alkudj amíg lehet,ne amikor fizetni kell !!

(#6391) Antonius1978 válasza roby71 (#6390) üzenetére


Antonius1978
addikt

AMD 4200+, valoszinuleg kezelne, nem ?

(#6392) lsc válasza Antonius1978 (#6391) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen.

Az élet kegyetlen .

(#6393) roby71 válasza Antonius1978 (#6391) üzenetére


roby71
tag

[link]IGEN, IGEN

[ Szerkesztve ]

addig alkudj amíg lehet,ne amikor fizetni kell !!

(#6394) dezowave válasza DannyL81 (#6381) üzenetére


dezowave
csendes tag

Szia,

sajnos kevés neki a 32bit -es oprendszer és a 4gb ram. Az a pálya magában akkora mint majdnem az egész SoC pályái egyben. (közel 10 km2). Ajánlatos lenne 64-bit-re váltani, illetve még 1 kis memóriát rakni bele, de lehet már a 64bit magában is segítene a dolgon. Azokat a patchereket nem tudod a LA-hoz feltenni, mivel a miénkhez nem készítettek, csak az alapjátékhoz, ami nem egyezik meg a LA engine-jével. Mivel mi kompiláljuk a forráskódot, már alapból benne van.

üdv,
Zoli

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#6395) Dhampir válasza dezowave (#6394) üzenetére


Dhampir
félisten

Korábban tesztelésképpen futtattam az első pályát az alábbi konfigurációval és az elején elég szépen ment (átmentem az új hosszú alagúton is):

Intel Core i5 3230M
Intel HD Graphics 4000
2*4GB DDR3 RAM
1366*768 natív felbontás

(HP ProBook 6570b notebook)

(#6396) Ironchopper


Ironchopper
újonc

Üdv mindenkinek veteránok! Van egy jó régi problémám a Lost Alpha játékkal.Sokáig eljutottam benne,csak egy nagy gond miatt ujra kellett telepiteni a számitógépem (nem a játék végett).Utánna újra felraktam a játékot elindult,csak legalább 20 percig tart mire betölti a játékot ,egyébként szépen fut,csak ha kivárom azt a jó pár percet mire elindul.Elég ha belelépek a menübe az is majd öt percig tart.Nagyon lassú próbáltam a legújabb frissitést , több verziót is letöltöttem de semmi..

(#6397) capulet75 válasza Ironchopper (#6396) üzenetére


capulet75
addikt

Ez egyszer előfordult nálam is, nem tudom miért. Egy reinstall nálam megoldotta a problémát. ( VGA drivert frissits. )

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6398) Ironchopper válasza capulet75 (#6397) üzenetére


Ironchopper
újonc

Köszönöm majd megpróbálom azt is.Egyébként már próbáltam a legújabb Direct x et a Visual ccc +,Net framework meg töredezetség mentesitést egy csomószor.Nem sikerült ugyanolyan.Tegnap letőltöttem a Lost Alpha 3000 verziót és arra rá raktam a 3003 frissitést meg a magyarositást.Meg majd frissitem a VGA drivert amit mondtál.Remélem ,hogy menni fog mert már nagyon bánt,hogy nem megy normálisan.

(#6399) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

SZERK:
Nem szóltam. :)

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#6400) capulet75


capulet75
addikt

[link]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.