Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Hercoh


Hercoh
csendes tag

Hali még mindég keresek szervóóó páncélt ha tud valaki valamit kérem segííííísen :R :DD

(#6102) Free04 válasza Telda (#6100) üzenetére


Free04
tag

Hali!

Egy 150k-s báros és pár szeméttelepes.
http://we.tl/HuExEjBjrQ
(linkelni azt hiszem nem lehet)

[ Szerkesztve ]

(#6103) Telda válasza Free04 (#6102) üzenetére


Telda
addikt

Köszi! :R

(#6104) mvik


mvik
csendes tag

üdv. segítséget kérnék, olvastam már itt h másnál is volt ez a probléma és megoldotta, de nálam nem sikerült az ő megoldása. a probléma: x18-as laborba kéne bejutnom, de ugye kint van egy rakás monolit katona, már halomra gyilkoltam őket (szó szerint egy nagy kupacba vannak :D ), de az utolsó kettő valahogy halhatatlan mint a mcleodok mert hiába pumpálom tele őket ólommal (már vagy 10-15 tárat beleengedtem az egyikbe), de nem döglik meg és az idegeimre megy. légyszi segítsen valaki. ja átírtam a súly elosztást az lehet a baj? előre is köszi a segítséget

(#6105) Hercoh


Hercoh
csendes tag

Nagyon szépen megkérek minden olyan stalkert aki találkozott ilyen jelegű problémával az segítsen mert az idegösszeomlás szélén járok nem lehet normálisan játszani mert pl:megyek bele esek egy anomáliába elkezd akadni és ki is lép a játék és ez jön be ha valaki tud segíteni annak kérem segííííítsen

(#6106) Plazmacucci válasza Hercoh (#6105) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem jegeld a témát, nehogy bajod essen. Én sem játszok vele, majd ha jövőre vagy utána kijön a kövi patch, játszunk ismét.,

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6107) Hercoh válasza Plazmacucci (#6106) üzenetére


Hercoh
csendes tag

Tisztára idegesítő mert sokszor ki akar dobni de most mi lehet a baj szar a játék ? :(

(#6108) Plazmacucci válasza Hercoh (#6107) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyenkor érdemes visszatölteni egy régebbi mentést ahol még nem indultak be ezek a scriptek. Általában segít. Persze, ha tényleg egy adott helyen fagy ki mindig.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6109) Mans20 válasza mvik (#6104) üzenetére


Mans20
addikt

Azokat nem kell leölni,bandita ruhát kell szerezni,és ha rajtad van beengednek,bent meg egy monolitossal kell beszélni.

(#6110) Hercoh válasza Plazmacucci (#6108) üzenetére


Hercoh
csendes tag

nem egy adott helyen fagy le mindég máshol fölég ha lövök nem állandóan de állatába

(#6111) Habugi válasza Plazmacucci (#6108) üzenetére


Habugi
addikt

Helló stalkerek!

A LA megjelenése után jártam itt nem sokkal, akkortájt ki is pörgettem a játékot, még patch nélkül kezdtem el, majd az első patch megjelenését/felrakását követően nem sokkal vittem végig, különösebb gondok nélkül.
Volt pár bosszantó bug de emlékeim szerint rendre meg lehetett kerülni őket.

Kérdésem a következő.., nekiállnék újra, 1.3003 és az első patch között fogalmam sincs mennyi egyéb jött ki, történt-e esetlegesen egy lépés előre - két lépés hátra dolog.
Van-e valami amit tudnom érdemes az 1.3003 verzióval való játékról vagy nyugodtan mehet a vakrepülés mert játszhatóbb/bugmentesebb lett a játék?

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6112) Plazmacucci válasza Habugi (#6111) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nincs difi, de majd azok a kitartó kolegák megmondják akik azóta is játszanak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6113) mvik válasza Mans20 (#6109) üzenetére


mvik
csendes tag

üdv. azt tudom azon a részen már túl vagyok, most ott tartok h a Vétkek vagy hogy hívják őket küldtek vissza h szerezek infot nekik a laborból, és egyébként már próbáltam a bandita ruhát is akkor is ellenségnek tekintettek.

(#6114) Mans20 válasza mvik (#6113) üzenetére


Mans20
addikt

Akkor lehet megöltél még azelőtt egy monolitost valahol,aztán már ellenség lettél.Én yutubon néztem meg azt a részt hogy vigyem végig.

(#6115) mvik válasza Mans20 (#6114) üzenetére


mvik
csendes tag

jéé beszarás mégis működik a banditás ruha meg újra kell mondani a jelszót :D, vörösen jelöl mintha ellenség lennék ez tévesztett meg, de attól még nem lőnek rám :D

(#6116) Mans20 válasza mvik (#6115) üzenetére


Mans20
addikt

Azt mindig hordani kell ha bemész,amikor meg kezdődik a harc a hadsereggel meg a monolittal akkor inkább megvárni a végét,és gyűjtögetni a hulláktól a relikviákat.

(#6117) mvik


mvik
csendes tag

és honnan lehet pc jelszavakat megtudni mert most is az x18-as laborba vagyok van egy 2-3 darab pc de mindhez jelszó kell, de fingom nincs h mi az és h hol találom meg

(#6118) sklopp válasza mvik (#6117) üzenetére


sklopp
őstag

Csak egy pc-hez kell jelszó, amit egy halott katonánál találsz a pda-jában. Addig járkálj a laborban, amíg a fickót megtalálod. Utána kell kimásolnod az adatokat a bizonyos pc-ből a hozott pendrive-ra. Ha nem megy, nézd itt.

[ Szerkesztve ]

(#6119) mvik


mvik
csendes tag

és hány dokumentum van mert a szolgálatos csávónak is kell vigyek de honnan tudjam h hány van?

(#6120) sklopp válasza mvik (#6119) üzenetére


sklopp
őstag

A linkelt helyen mindet látod ami az X18-ban van.

[ Szerkesztve ]

(#6121) PeL válasza Habugi (#6111) üzenetére


PeL
addikt

Én gond nélkül végigvittem 1.3003-al

(#6122) Dhampir válasza Free04 (#6092) üzenetére


Dhampir
félisten

Én csak az elejét játszottam, de ott még szerintem érdemes mindent végigporszívózni.

(#6123) Free04 válasza Dhampir (#6122) üzenetére


Free04
tag

Én alapból gyűjtögető vagyok, de rengeteg időt elvesz és a végén rengeteg felesleges cucc lesz a lada csomagtartójában. :P
Megfogadtam h legközelebb ssd-re teszem és h nem fogok porszívózni, mert tulajdonképpen mindegy milyen fegyver van nálad, a lényeg h legyen hozzá skuló.
Jóféle páncélt lehet találni (pl az anomáliás bunkerben...asszem valami tudósos mapen van, én azt használtam végig), meg valami Ak távcsővel és hangtompítóval kintre+shotgun a szörnyekre bentre.
Több nem is kell. Járműre lehet spórolni, de útközben azt is találsz az út szélén, nem is egyet, bár én a közepe-vége felé inkább teleportáltam.

(#6124) Dhampir válasza Free04 (#6123) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is sokszor a gyűjtögetésre mentem az előző részekben és előfordult, hogy a súlyhatárt is megnöveltem a ládázások helyett. Habár a plusz fegyver és a bőséges lőszerkészlet valamennyit segített, de taktikázással is megoldható volt egy-két nehéz helyzet.

(#6125) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Azt hoznám szóba, hogy fussunk Exóba' :DDD

A \gamedata\config\misc\items\ mappában az outfit.ltx-ben a sprint_allowed = false sort kell true-ra írni.
Arra kell figyelni, hogy egy mappával feljebb is van egy outfit.ltx, és ha azt írjuk át, nem történik semmi.
Összesen két ilyen sor van, a két exóra ami kapható.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6126) Dhampir válasza Blizzardking (#6125) üzenetére


Dhampir
félisten

A \gamedata\config\misc\items\ mappában a redbull.ltx-ben a fly_allowed = false sort kell true-ra írni, akkor még szárnyakat is ad. :D

(#6127) Blizzardking válasza Dhampir (#6126) üzenetére


Blizzardking
őstag

Gondoltam a futás kisebb cheatnek számít, mint a 200 kiló/8 köbméter...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6128) Altair21


Altair21
csendes tag

Na és itt már a zombik is meglettek rendesen csinálva faca :D Na hát még csak Cordonban mentem meg Foxot de már 16 ezer rubelem van ^^ Kezdő stalker faluban a pincében a fazonnak van lóvéja rendesen és még jó pénzt is ad a cuccokért :D

(#6129) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Annyira nem is csalás szerintem a futás. Ahogy elnézem a katonai robotokat simán futnak és az exo-k is bírják a gyorsabb tempót.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6130) roby71


roby71
tag

helo
nekem ilyen könyvtáraim nincsenek \gamedata\config\misc\items\
csak a sujhatárt szeretném megnöveli s.o.s

addig alkudj amíg lehet,ne amikor fizetni kell !!

(#6131) rétisün válasza roby71 (#6130) üzenetére


rétisün
veterán

Sensut hsz-ét ajánlom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6132) Dhampir válasza Blizzardking (#6127) üzenetére


Dhampir
félisten

Ráadásul a súlyhatár emelés unalmas, mert úgy könnyű meggazdagodni és nehéz meghalni a mobil fegyverarzenál miatt és az órákon tartó, ládák közötti ide-oda gyaloglás élményét is lerontja.

[ Szerkesztve ]

(#6133) Blizzardking válasza Dhampir (#6132) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ami túl könnyű az mindig unalmas. Ennyi erővel tolhatnánk a Duke Nukemet godmódban...
Akkor már írjuk át azt is, hogy a kereskedők százezrekért vegyék meg a lepukkant puskákat, és a technikus egy rubelért javítson. Vagy az értéktelen zöld parazita melléktermék, ami szerteszéjjel hever az úton, érjen egy kisebb vagyont, és akkor nem kell futkosni rozsdás gépkarabélyokkal...
Fentiek a saját véleményem, ha valaki másképp gondolja, teljesen tiszteletben tartom. Megfigyeléseim szerint ezeket a Stalkerokat inkább felnőttek játsszák, család, meló mellett, szóval azt is megértem ha valaki kicsit egyszerűsít a karrierjén. Én azért vagyok ilyen szigorú magammal, mert ha belelendülök, akkor jönnek a pontlövő, brutális sebzésű puskák 300-as tárral, nulla fogyasztású autók, sebezhetetlen páncélok, és csak eljutunk a god módhoz fél óra alatt. Egy Abakan szórás-csökkentés így is becsúszott :B

Roby71 - A Rétisün által linkelt megoldást én nem próbáltam, de a db fájlokat kicsomagolhatod ezzel. Parancssorból is működik, ha beteszed a kicsomagolót a játék könyvtárába. Én írtam hozzá egy egyszerű kis bat fájlt, ami sorban kicsomagolja a db-ket. Utána már tudsz benne moddolni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6134) gabi81


gabi81
tag

Sziasztok!

Az tudós csávóhoz mikor először oda mentem, akkor lehetett volna venni Artifact Merger-t de akkor nem tettem, azóta meg már nincs nála. Hogy lehetne hozzájutni ehhez?

just believe in yourself

(#6135) Altair21


Altair21
csendes tag

Amúgy Cordonban csak én találkoztam 2 buggal: Mondom szerzek egy kis kezdő fegyót ahogy azt az alapban is tettem így hát irány a katonai bázis felbosszantom őket és majd a kezdő tábor lakói elintézik. Hát katona barátaim nem igen akartak addig eljönni vissza fordultak aztán ahogy távcsővel kukkoltam őket látom, hogy először az egyik utána mind a 3 eldőlt mint egy zsák pedig alig sebeztem őket a kis pisztolyommal. Másik a hídnál a pillérről lőttem a katonákat a 6ból 3 volt amelyik reagált is a jelenlétemre a többi állt mint egy szobor és várta a golyót a fejébe.

(#6136) roby71 válasza rétisün (#6131) üzenetére


roby71
tag

Köszönöm

addig alkudj amíg lehet,ne amikor fizetni kell !!

(#6137) Altair21 válasza rétisün (#6131) üzenetére


Altair21
csendes tag

Szia. Én felraktam az általad linkelt hozzászólásból a patchet és folyamatosan ezt a hibát kapom ha a mentésem akarom betölteni akkor más fegyverrel problémázik de a hiba ugyan ez :S

[ Szerkesztve ]

(#6138) Mans20 válasza Dhampir (#6132) üzenetére


Mans20
addikt

Pont úgy az unalmas ha arról szól a játék,hogy rohangálni kell állandóan az 50kg limit miatt,amúgy se történik sok minden amíg rohanok egyik helyről a másikra.

(#6139) Altair21


Altair21
csendes tag

Sensut által linkelt patch-el nekem hibát ír de a readmejében meg 1.00013 as lost alphát kér. Most akkor miként is lehetne müködésre bírni? Mert ha kicsomagolom a gamedata mappába a db fájlokat akkor meg optionsbe lépéskor crashel be a játék. Örülnék ha valaki segítene jó volna 10-15 kilóval feltolni a súlyhatárt de így meg nem tudom :S

(#6140) Dhampir válasza Mans20 (#6138) üzenetére


Dhampir
félisten

Irónia volt, bekaptad a csalit. :)

(#6141) Altair21


Altair21
csendes tag

Örülök, hogy segítség nem érkezett közben leszedtem vagy 6 verziót meg 6 módon megpróbáltam és végre sikerült. De látom segítség miatt napokig várhat az ember, mert csak a trollkodás megy

(#6142) Killer01 válasza Altair21 (#6141) üzenetére


Killer01
őstag

Az nem jutott eszedbe, hogy nem mindenki buherálja szét a játékot és ezért nem tud segíteni? :U

(#6143) Altair21


Altair21
csendes tag

Mind1 megoldottam és ez a lényeg. Viszont most lost alphában lettek gyengébbek a bloodsuckerek vagy pusztán csak a sima alap pisztoly páncéltörő lőszerre ennyire erős ? :D Most mentem Cordonban lenyomni a vaddisznókat erre anomálián túl láttok egy BS-t rohan felém egyet kapott pisztollyal és dőlt is el. Pedig még anno socban meg copban is kellett osztani neki az ólmot rendesen.

(#6144) rétisün válasza Altair21 (#6141) üzenetére


rétisün
veterán

az nem jutott eszedbe, hogy esetleg valaki dolgozik, és nem tud egész nap a gép előtt ülni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6145) Blizzardking válasza Dhampir (#6140) üzenetére


Blizzardking
őstag

De én nem ;)

Altair21 - szerintem az lehet az oka, hogy egész Csernobil, sőt, egész Ukrajna vérszopói tudják, hogy mennyire kemény csávó vagy! Bocsánatodat kérem, amiért az elmúlt pár napon nem tudtál játszani :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6146) Dhampir válasza Blizzardking (#6145) üzenetére


Dhampir
félisten

Tudom. :D

(#6147) DEARevil


DEARevil
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.agaming.zonaprojectx

Na mi ez itt? :) Androidra egy kis Stalker :)

(#6148) Dhampir válasza DEARevil (#6147) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez jobb, mint némelyik PC-s mod. :D

(#6149) Aragorn87


Aragorn87
újonc

Sziasztok!

4 kérdésem lenne a tapasztalt Lost Alpha játékosokhoz vagy bárkihez aki tudna válaszolni.

1. Ugye minden mutáns vagy állat leírása amit megölök belekerül a PDA-mba alap stalkerben is így volt meg tapasztalom, hogy itt is de viszont a bloodsucker leírása nekem az istennek se jelent meg pedig már 3-t megöltem mire BAR-ig eljutottam. Most nálam van a hiba vagy esetleg kevés még a 3 megölése ?

2. Autót csak BAR-ban a kocsmárosnál tudok venni (akinek leadtam a ratcatcher küldijét ) vagy esetleg van esély arra is, hogy valahol találok használható gépjárművet

3. Ha már van autóm akkor azzal bármelyik területre vissza tudok menni ? Csak, mert agropromban egyik ládába össze pakolásztam az összes fegyvert amit a katonákkal vívott harcok során szereztem és ilyen 70 Kg-os teherbírással kicsit sokáig tartana gyalog elcipelni Barig azt a 400+ Kg fegyvert és lőszert (tudom ha már felnyomtam 70 Kg-ra a limitet akkor nyomjam fel tovább de ennyire nem akarok "csalni")

4. Minden ruhának azonos a tárhelye ? Övre gondolok, mert hát ugye a mezei kezdő armorunk az csak egy alap ruha lényegében és annál érthető az az adott slot mennyiség de (ezt csak feltételezem) egy sokkal jobb fejlettebb katonai ruhának lehetne több is. Ha csak a valóságból indulok ki akkor vannak olyan katonai ruházatok amin szinte mindenhol zseb van.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#6150) SaGa59 válasza Aragorn87 (#6149) üzenetére


SaGa59
őstag

1: fordítással, vagy angolul játszod? Mod fordítás közben jöttem rá, hogy az ilyen "bekerül a lexikonba a leírás" megoldásánál a scriptekben néhol az adott mutáns, anomália, fegyver neve van megadva, mint "trigger". Ha átírjuk a bloodsuckert a fő szövegfájlokban "vérszívóra" de a megjelenítést vezérlő scriptben a "bloodsucker" marad a triggernél, sose fog stimmelni.
Hozzáteszem: ilyet modokban láttam, ahol a modder kicsit lusta volt és nem az adott lény, tárgy a megfelelő xml-ben szereplő "tag nevét" hivatkozta (lusta volt kikeresni?), hanem konkrét szót...

2: sok használható autót találsz. Pl borongósban (Darkscape) legalább kettőt, de az "outksirts" pályán is van kettő rögtön ahogy bemész.

3:emlékeim szerint autóval nem lehet egyik területről átmenni a másikra, de lehet, hogy rosszul emlékszem.

4: A ShoC motorja nem kezel külön relikviazsebet és külön övzsebeket, valószínűleg emiatt van mindig ugyanannyi "zsebe" az övednek. Ha a kötött garbóban kóricálsz, akkor is. A LA a ShoC motorját használja.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.