Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) Mans20 válasza Dhampir (#6048) üzenetére


Mans20
addikt

Ez egyszerűbb,alapból benne az 1.3003 [RePack by SeregA-Lus] S.T.A.L.K.E.R - Lost Alpha Én ezt tettem fel,nincs gondom vele.

(#6052) Dhampir válasza Plazmacucci (#6050) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, eszerint az SDK nem kell.

(#6051) Mans20

Ez mennyiben tér el az alaptól? A magyarítás ugyanúgy működik vele?

(#6053) Mans20 válasza Dhampir (#6052) üzenetére


Mans20
addikt

Ez az alap,plusz az utolsó javítás.Magyarítással működik,de az még béta,úgy hogy vannak hiányos szövegek fegyverek meg töltények leírásánál pl.

(#6054) Dhampir válasza Mans20 (#6053) üzenetére


Dhampir
félisten

Bevallom, hogy annyira nem érdekel a túlzottan bőséges fegyverarzenál, a korábbi játékokból megismert "alap típusok" is jók lesznek, inkább a küldetések szövegére koncentrálnék. :)

Egy-két tartalmas hozzászóláson morfondírozva, talán inkább egy jó sétapálcára és fürge lábakra volna szükségem a nagy erdei túrákhoz. :DD

(#6055) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezt a változatot töltöttem le és telepítettem fel, a másik letöltés közben I/O hibával leállt.

Egyenlőre zökkenőmentesen futott a játék, eljutottam Szidorovicshoz.

Ez a játék oroszul nem tud beszélni? :F
Mert számomra angolul kicsit kiábrándító, olyan, mintha például az USA-ban játszódó Haf-Life hősei oroszul társalognának, tehát nem illik a földrajzi helyszínhez, főleg ennek a szlávos akcentusú kitekert angolságnak az erőltetése, habár a SOC-ban is ilyen volt eleinte, de én arra már alig emlékszem, mert csak egyszer vittem végig sok esztendővel ezelőtt.

Amit riadtan észrevettem már a játék elején, hogy elemek kellenek a lámpához? :F
Gondolom realisztikus megoldásokkal nehezítették a játékot (hasonló egy régebbi modban volt, amikor a detektor merült le állandóan, abba is hagytam gyorsan azt a modot), de én bevallom, hogy játszani akarok és nem szenvedni. Rossz ügyességi játékos vagyok, egy csomószor elhaláloztam már a korábbi alapjátékokban is, hiába volt "örökégő" lámpám. :B

Arról olvastam, hogy kötelező kocsihasználat is lesz a későbbiekben, na, azt már nem is hozom fel, így látatlanban is utálom a billentyűzettel való vezetést, habár a Half-Lifeban még megyegetett a nyitott terű járművekkel, de szerencsére nem kellett sokat használni. :)

(#6056) Dhampir


Dhampir
félisten

Vagy mindenki játszik, vagy mindenki nyaral, vagy mindenki éccakai műszakos, vagy mindenki alszik már, mert nemsokára ébredni köll és irány a meló. :)

(#6057) Mans20 válasza Dhampir (#6055) üzenetére


Mans20
addikt

Amit Én linkeltem alapból orosz,nem tudom hol lehet állítani.A a fegyverhez a tárakat is úgy kell külön berakosgatni,ez harc közbe nem mindig élmény.Itt a detektor el tud romlani,nekem először sistergett,aztán vége.Az autós rész agyrém mert nem lehet értelmesen vezetni,ott Én kiszálltam és rohantam a másik pályára.

(#6058) Dhampir válasza Mans20 (#6057) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, talán megnézem az orosz verziót valamelyik nap, bár...

Hm, akkor ez "érdekes" lesz, viszont a detektor kimúlása nem rossz ötlet.
Detektorokból bespájzoltam kettőt-hármat a CS-ben és a COP-ban is (Veleszből és Svarogból), de azokban a játékokban nem mentek tönkre.

Lehet, hogy inkább feltolom a Braz modot, de azért kíváncsi vagyok a LA-ra is. :D

(#6059) Plazmacucci válasza Dhampir (#6056) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Már rég lecsengett a Lost Alpha láz. Egy két elvakult fanatikus még játszik vele, a többiek várják a következő "when its done" javítást.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6060) Mans20 válasza Plazmacucci (#6059) üzenetére


Mans20
addikt

Inkább a Stalker 2 ami jöhetne,de lehet sose lesz.

(#6061) M@trixfan válasza Mans20 (#6060) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezer éves szívfájdalmam nekem is, de azért amikor meglesz az új gép akkor igen csak nagy élmény lesz a Lost Alpha is. Mostanin is elmenne, de nem akarok már kompromisszumokat kötni. Túl kevés időm van már játszani, amikor leülök akkor tökéletes élményre vágyom hangrendszeren, nagy megjelenítőn :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6062) Dhampir válasza Plazmacucci (#6059) üzenetére


Dhampir
félisten

Eddig azt vártam én is, sőt inkább megvárom. :K

(#6063) Dhampir válasza Dhampir (#6055) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ismételt I/O hiba jelzése után Erőltetett folytatással indítottam el, így már megyeget a letöltés.

(#6064) Dhampir


Dhampir
félisten

Érdekes a megváltozott Kordon, még a domborzati viszony is más lett, vagy csak a tereptárgyak kerültek odébb? A sűrű aljnövényzetből bármi rátörhet az emberre. Tocsogók is keletkeztek. Itt-ott csontvázakba is belebotlani, páran otthagyták a fogukat.

Felderítés gyanánt egyszer átkeltem az alagúton a híd túlsó oldalára is és szembekerültem husikkal és a romos házak egyikében egy "kis manóval", a sörét nehezen fogta. Azután a töltés alagútján is átkeltem, óvatosan ki lehet kerülgetni a csapdákat, amikbe viszont előzőleg a zombik belelépkedtek. Végül visszatöltöttem a mentést, hogy odaadhassam a kulcsot.

Szerintetek érdemesebb odaadni Farkasnak a kulcsot vagy keressem meg a rejtekhelyét?

A híd alatti katonákkal lehet, érdemes egyezkedni?

Kicsit sötétnek tűnik a nappali világosság, hasonlót az Oblivion Lostban tapasztaltam, amikor az elején belekóstoltam. Valamit talán meg lehetne piszkálni a beállításokban?

(#6065) shield válasza Dhampir (#6064) üzenetére


shield
őstag

Én nem egyezkedtem a katonákkal, (azt hiszem nem is lehet) mert inkább az út jobboldalán felosontam a vagonokhoz és onnét rendeztem le őket. Egy Vintart is zsákmányoltam, igaz nem sokat ért, nem is használtam.
Farkasra már nem emlékszem.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6066) Dhampir válasza shield (#6065) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm.

A SOC és CS-ben is (ha jól emlékszem) Farkas szokott adni munkát a Zöldfülűek falujában.

Úgy vettem észre, hogy egy-két tartályra stb. nem lehet felmászni, ahol a vaslétra adott.

Egyébként ízlelgetem magamban a játék emlékeit és valahogy eddig nem tűnt sztalkeresnek a "dzsungel"-világ, talán a szokatlansága miatt. Amolyan Medal of Honor: Pacific Assault-szerűség.

Viszont látszik, hogy a fejlesztő nagy munkát fektetett bele, minden elismerésem érte.

Még gondolkodom, hogy folytassam-e, visszavágyok az egyszerűbb Zónába.

(#6067) rétisün válasza Dhampir (#6064) üzenetére


rétisün
veterán

a hídnál a katonákat nem egyezkedtem, lelövöldöztem őket, volt valamelyiknél egy (talán) svd. először, aztán a patch után már nem volt, vagy csak elhányta amíg meghalt :D már ha ugyanarról a hídról beszélünk.....

#6066: igen, farkas adja az első feladatokat kopszfaluban.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6068) Dhampir válasza rétisün (#6067) üzenetére


Dhampir
félisten

Azután a kulcs átadása előtt már átment Farkas a banditák korábbi helyére.

A régi, megszokott, leszakadt vasúti híd (itt jól le van szakadva :D) üresen marad és mutánsok gyülekezőhelyévé válik vagy a sztalkerek megszállják azt is és átveszik az ellenőrzőpontot?

Egyenlőre töröltem a játékot, inkább a SoC + Complete 2009-et nézem meg. :B

(#6069) shield válasza Dhampir (#6068) üzenetére


shield
őstag

Üresen marad, de máshol sem foglalják el. Így elég üres lesznek a területek.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6070) Dhampir válasza shield (#6069) üzenetére


Dhampir
félisten

A kihaltságnak is megvan a hangulata.
Este a SOC Completettel játszottam, jó volt visszatérni az ismerős tájakra.

(#6071) PeL válasza Dhampir (#6070) üzenetére


PeL
addikt

Az igaz, csak a freeplaynek pl. úgy semmi értelme, ha tudod hogy úgyse történhet veled semmi, mert nem találkozol sehol semmivel sem :) Az üres területeken barangolásnak én sose láttam sok értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#6072) Dhampir válasza PeL (#6071) üzenetére


Dhampir
félisten

Amíg tartottak a küldetések, a WiP-ben sem aggasztott a nyomasztó üresség.

Freeplayt még sosem játszottam, ezért eddig nem zavart ez a hiba. :)
Vélhetően az új foltozással a mutáns-szaporítás is meg lesz oldva. Lehetne benne fűnyírógép is. :D

(#6073) tatararpad válasza Dhampir (#6072) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem tudom játszottál el a Far Cry 2-vel, na ott konkrétan állandóan újratermelődtek az ellenfelek az outpostokon, és valami rohadt idegesítő volt hogy vagy 3x kellett járművet cserélni mire eljutott az ember A-ból B-be, mert szétlőtték alóla a bennszülöttek a járművet, vagy rohadt sok ideig tartott kipucolni minden egyes outpostot az úton. Szvsz a contentet semmivel nem lehet pótolni, és az újratermelődő ellenség inkább frusztráló mintsem unaloműző.

(#6074) Lomha 8V válasza tatararpad (#6073) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Attól én is agyérgörcsöt kaptam, de amúgy a játékot nagyon bírtam, bejött az afrikai légkör.

(#6075) tatararpad válasza Lomha 8V (#6074) üzenetére


tatararpad
őstag

Mai napig az egyik kedvenc játékom, hangulatban kicsit el is üt az összes többi Far Cry-tól, és nekem nagyon bejött ez az elütés.

[ Szerkesztve ]

(#6076) Antonius1978 válasza Dhampir (#6072) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sot, sokkal valosaghubb es hatborzongatobb volt az uresseg, mintha minden bokorban verszivo lett volna :C

(#6077) janinitez45


janinitez45
tag

Sziasztok !

A rosztoki bárból melyik helyszínre költőzött a csapos ? Sajnos elfelejtettem :W

(#6078) SaGa59 válasza janinitez45 (#6077) üzenetére


SaGa59
őstag

A Csernobil területre (talán Outskirts, azaz külváros a neve?), egy régi ABC áruház alatt nyitott kocsmát...
Itt.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#6079) janinitez45 válasza SaGa59 (#6078) üzenetére


janinitez45
tag

Köszönöm :R

(#6080) Dhampir válasza Antonius1978 (#6076) üzenetére


Dhampir
félisten

Főleg azért, mert arra vártunk, hogy hátha mégis ránk ugrik valami szörny... aztán mégsem. :D

(#6081) fjord1977


fjord1977
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jár még erre 1-2 fan. Talán tudna nekem segíteni,nagy nehezen letöltöttem az alap játékot,és rátettem a 1.3003-as patch-t. De sajnos a magyarítás már nem megy,bemásoltam a gamedata mappát,de semmi. ( volt egy tömörített game mappa azt töröltem,mert különben fel se tette a pathc-t,hiba üzenettel a végén kidobott) Korábban az 1.3002-es verziót használtam,de az ingoványos videós résznél mindig kifagyott. Előre is köszi ha valaki segít! :)

(#6082) shield válasza fjord1977 (#6081) üzenetére


shield
őstag

A Beállításokban választottál nyelvet? Nem lesz automatikusan magyar.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6083) fjord1977 válasza shield (#6082) üzenetére


fjord1977
csendes tag

igen,nem jelenik meg mint korábban az 1.3002-es változatnál...azt tudom magyarítani de bugos...az alap 1.3000 változatot tudom pathc-elni 1.3003-ra de magyarítani nem :(

(#6084) shield válasza shield (#6082) üzenetére


shield
őstag

Először nekem sem jelent meg, de már nem emlékszem mit csináltam vele.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6085) fjord1977 válasza shield (#6084) üzenetére


fjord1977
csendes tag

Igen...újraraktam a játékot és már ok...remélem a bugokat is megúszom most már ezzel a pathc-el...köszönöm! :)

(#6086) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Üdv Zónalakók,
Volna néhány láma kérdésem. Maga a játék nagyon tetszik, de folyamatos anyagi gondokkal küzdök. A fegyvereket szar áron tudom eladni, és olyan mennyiség kell belőle, hogy muszáj uazzal hurcolnom. Abba ugye benzin kell, a ruhát, fegyvert javíttatnom kell stb. Nem szűkölködöm, lőszerre, fejlesztett fegyóra futja, de amiket itt olvasok néhol hogy százezreket össze lehet gründolni, attól rohadt messze vagyok. Van egy tonna artifaktom, amiket azért nem adogattam el, mert olvastam hogy király képződményeket lehet mergelni belőlük. Frusztrációm akkor hágott a tetőfokára, mikor létrehoztam egy iránytű képződményt (a COP-ban ez egy különleges cucc volt, gondoltam majd itt is büntet), és az a szatócs Csapos olcsóbban akarta megvenni, mint az őt létrehozó 3 képződmény árainak az összege.
Fentiek miatt mindenhová kocsival megyek, hogy összeszedegessem a fegyókat, meg minden szart, és inkább érzem magam ószeresnek mint a Zóna büszke hős lovagjának.
Amúgy komolyabb kiadás már csak egy rendes páncél és egy frankó sniper rifle van hátra, szóval a nagyja azért összejött. Jelenleg monolith cuccban tolom, és van egy Sevám amit még nem fejlesztettem fel, és nem hordom, mert ratyin néz ki :B
A ruha teherbírását nem akarom átírni, mert irreális cheatnek érezném hogy egy 160 centis pali (észrevettétek?) 200 kiló cuccal rohangászik.
Szívesen fogadnék ötleteket, ki hogy szedte meg magát, és arra is, hogy melyik artikat érdemes létrehozni a tenyésztő ládikával. 1.003-as patch van fent, és jelenleg pripjaty külvárosában járok, most találkoztam az ide menekült csapossal.
Ja az artik és a fejlesztések tulajdonságai se tiszta. Van ami zölddel van jelölve, van ami pirossal, van + és - előjel ugyebár. És nem értem hogy melyik okosít és melyik rontja a többi tulajdonságot. Ki lehet szaszerolni, de még egyetlen modban sem láttam ehhez hasonlóan érthetetlen jelölésrendszert. Ugyanez igaz a fegyverek fejlesztésére is. Visszarúgás +60 pirossal, és a TRs 301-ből olyan pontlövőt csinál, hogy meg se rezdül a kézben. (Legjobb fegyó szerintem).
Köszi ha kapok pár tippet :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6087) Mans20 válasza Blizzardking (#6086) üzenetére


Mans20
addikt

Pedig súlymod nélkül egy vergődés,200 kilósat betettem és gyűjtöttem a jobb fegyvereket meg artifactot,aki barát lesz az több pénzt ad a cuccokért.Így bírtam normálisan haladni,nem arról szólt a játék hogy rohangálok keresni meg eladni a max 50 kb miatt.Amúgy vannak ládák amikbe lehet tárolni az összegyűjtött dolgokat.

(#6088) SaGa59 válasza Blizzardking (#6086) üzenetére


SaGa59
őstag

hogy egy 160 centis pali (észrevettétek?)

Persze. Engem is zavart, hogy pl az ablakok alsó széle a megszokott derékmagasság helyett majdnem a nyakánál van karakterünknek. Lehet rajta segíteni, az actor.ltx-ben kell egy camera height, vagy hasonló nevű sort átírni magasabbra (centiben van megadva), de vigyázz, mert 190 feletti értékeknél hajlamos végleg elakadni az alacsonyabb helyeken. A 185 már egész használható...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#6089) Altair21


Altair21
csendes tag

Sziasztok! Leszedtem a játékot feldobtam hozzá az 1.003 as patchet + a magyarítást de ahogy new game-t kezdenék folyamatosan crashel a játék. Fix, hogy nem a gépemmel van a baj mivel mind a 3 stalker maxon ment full hdban esetleg ha lenne valakinek valami tippje azt megköszönném.

(#6090) SaGa59 válasza Altair21 (#6089) üzenetére


SaGa59
őstag

A logfálj utolsó 5-6 sorát lécci másold be ide...

Lehet, hogy hülye kérdés, de a LA 1.30003 patchet tetted rá, vagy a ShoC 1.0003-at? Nem mindegy...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#6091) Altair21 válasza SaGa59 (#6090) üzenetére


Altair21
csendes tag

Terveztem berakni csak későn esett le és nem tudtam módosítani a hozzászólásom.

Expression : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
Function : CALifeSpawnRegistry::load
File : alife_spawn_registry.cpp
Line : 169
Description : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN!

XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Games\S.T.A.L.K.E.R - Lost Alpha\bins\xrCore.dll" at 0023:6E9B4168, xrDebug::backend()+168 byte(s)

Ezeket kapom a bug reportnál. most nézem, hogy a dvd-n nem is az 1.3003 hanem az 1.30013 patch van fenn.. lehet az a baj megkeresem az 1.3003 LA patchet hátha az segít

(#6092) Free04 válasza Blizzardking (#6086) üzenetére


Free04
tag

Szia!

Régen vittem már végig, de ha jól rémlik akkor a csaposok/boltosok elég rossz áron veszik meg a cuccokat, cserébe viszont nem fogy el a pénzük. Út közben adogattam el mindenféle embernek, ők többet fizettek, de a pénzük véges. Először én is összeporszívóztam mindent, benéztem minden kavics alá, de ha kijön a következő javítás, akkor nem szenvedek vele, csak a legszükségesebbeket fogom magammal vinni.A zónában minden szükséges dolgot megtalálsz amire szükség van (fegyver, lőszer,páncél,jármű,kaja,pia), egyedül a tárgyak saját kézzel való javítása hiányzik nekem.

[ Szerkesztve ]

(#6093) Altair21


Altair21
csendes tag

Na közben leszedtem a rendes 1.3003-as patchet így már szépen elindul. A rohadt dvd-n rossz volt a patch na mind1. Úgy, hogy újra irány a zóna ^^

(#6094) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Még azt szeretném megkérdezni, hogy nekem nincs is rendes gamedata mappám, csak gamedata db fájlok. Valaki innen a fórumról (talán Sensut) linkelt régen egy kicsomagolót. Azzal kicsomagoltam, és ami létrejött azt betettem egy gamedata mappába a játék alá, de nem indult el (fekete képernyőnél az xrengine nem válaszol).
Hogy kell kinézni a könyvtár struktúrának, illetve muszáj mindig visszacsomagolni db-be, vagy megy úgy is mint a COP modok, hogy a gamedatában ott van minden oszt szevasz (seva-s hogy stílszerűen fogalmazzak :DDD ).
Köszönöm a válaszokat :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6095) rétisün válasza Blizzardking (#6094) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanúgy meg kell lennie a gamedata mappának a játék főmappájában, ilyent tesz be pl. a magyarítás is.

amúgy ezt a hsz-t ajánlom, it linkelt (szintén) Sensut jóvoltából, egy kis segítség a pár dolog megbuherálásához. (én nem próbáltam még, nem tudom működik-e)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6096) Blizzardking válasza rétisün (#6095) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm kedves ZónaiSün,
Ezek szerint meg kell lenni a db fájloknak is, és ha megvan a gamedata mappában ugyanaz a fájl (moddolva) akkor abból szedi? Én akkor ott rontottam el, hogy miután kicsomagoltam a db-ket, ki is töröltem őket a játék könyvtárából, és minden tartalmát belapátoltam a Gamedata alá.
A Sensut féle hack toolt én is megtaláltam, de még nem próbáltam ki. A súlyt nem akarom moddolni mert kb godmódnak felel meg. Talán inkább Megjelölt magasságát, aki új megvilágításba helyezi a "fütyülnek a golyók a feje felett" mondást. :DDD
Mindent összevetve az a benyomásom, hogy a gyári balansz nagyon jól el van találva, nem megy semmi a játszhatóság rovására. A súly-kérdés pedig meg fogja osztani a közönséget, amig csak lesz Stalker. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#6097) Hercoh


Hercoh
csendes tag

Üdv stalkerek

lenne 2 kérdésem sőőőt kérésem valaki el tudná árulni hol találhatom meg ezt ruhát ?

meg ha lehet tudom gáz de valami pénz kóddal ki tudtok segíteni előre is köszönöm :R :)

(#6098) Mans20 válasza Hercoh (#6097) üzenetére


Mans20
addikt

Yantarba az egyik épületbe van hasonló,lehet egyforma tudású [link]

(#6099) Hercoh


Hercoh
csendes tag

Kösssszii !!! :))

(#6100) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van valakinek egy szeméttelepes mentése? Kordont már nincs erőm 100x is végig csinálni :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.